Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zaznamovana z imenom

Zaznamovana z imenom

Z 18. Oz polnoletnosjo si lahko ime in priimek spremenis.

 

Te čist razumem

Moji prijateljici je ime Karin. Res lepo ime tukaj pri nas in v evropskih državah, ni kaj. Ampak v Turčiji pomeni Karin – p***s, še dobro, da ne bo šla živet tja, niti na dopust ne, ker bi ji bilo nerodno v hotelski recepciji pokazati dokumente. Razumljiv0.

Če si polnoletna spremeni si ime, zelo enostaven postopek je.

Predstavljaj se kot Anka pa je …

Odgovor na objavo uporabnika
Danka, 29.07.2022 ob 13:36

Moja mama in oče nista dosti razmišljala, ko sta izbirala imena zame. Dala sta mi ime, ki me sramoti, zaradi katerega sam zaznamovma, tarča posmeha, a se prenaša iz roda v rod po prvorojenkah. V njuni rodni domovini moje ime ni nič posebnega, tukaj v Slo pa se vsak ko se mu predstavim vsaj nasmehne, če ne že kar plane v smeh. Mami sem že večkrat omenila da bi si zamenjala ime, a ona postane užaljena in je prizadeta, ker njena logika je, da je tvoje osebno ime tvoja identiteta in da ko si dobil ime ob rojstvu ga nosiš do smrti. Moje ime je Danka.  In tiho prenašam vsa norčevanja na zasmehovanja povezana z mojim imenom. Ljudem, ki jih spoznam zasebno se itak predstavim z izpeljanko ampak pri uradnih zadevah ne gre. Še za šalterjem na banki opazim, da gre uslužbencem na smeh. Res mi je hudo zaradi imena a mame tudi ne bi rada užalila, v državi od koder prihajata starša tradicija več velja kot tu v Sloveniji.

 

 

NAmesto da se sramujes svojega imena bodi ponosna nanj.

 

Ce se ti kdo nasmeje ko mu reces svoje ime samo pripomni. Meni je tako ime ti pa si.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2199, 15.08.2023 ob 07:27

NAmesto da se sramujes svojega imena bodi ponosna nanj.

 

Ce se ti kdo nasmeje ko mu reces svoje ime samo pripomni. Meni je tako ime ti pa si.

“Ce se ti kdo nasmeje ko mu reces svoje ime samo pripomni. Meni je tako ime ti pa si.”

Če te kaj na sebi moti in je v tvoji moči, da spremeniš, spremeniš, zakaj bi človek brez potrebe trpel? In ponavadi lažje spremeniš sebe kot svet.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1865, 29.07.2022 ob 13:43

Ja, seveda, vsi se ti posmehujejo, ja. Drugace pa, si polnoletna? Zamenjaj, pa bo problem resen.

Nisi prebral a ne?

Avtorica niti enkrat ni komentirala.Torej: PROVOKACIJA.

Spremeni ga v Daška.

Dodaj si uradno se enega in se predstavljaj z njim

Delam v šoli. Bili so dijaki s takšnimi in drugačnimi priimki, pa večjih težav nikoli ni bilo, sploh ne pri samozavestnih dijakih. Raje delaj na sebi … Ime je ime, ki starša, ne sramuj se ga.

To sploh ni problem,v današnjem času lahko spremeniš ime kadar želiš.

Pa.. Dank niti ni tako malo v Slo.

Folk se pa vedno bolj norčuje iz vsega.

Ampak tvoje počutje je pomembno.

Imaš 2 možnosti. Ali spremeniš ime, ali pa dodaš še eno ime in se predstavljaš s tistim.

Sprememba imena ni nič takega. Poznam več oseb, ki so si spremenile ime ali priimek.

I dodaj pa boš  Danika

Spremeni si uradno ime v Danica. Stalo te bo najmanj 100 wur za spremembo vseh dokumentov. Ampak boljše se boš počutila.

New Report

Close