Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zbiranje denarja za zdravljenje Emily

zbiranje denarja za zdravljenje Emily

Uh, ti si dejansko motena. A sploh razumeš prebrano, kaj sem napisala? Joj, s kom se jaz ukvarjam tukaj gor.

Če bi ZZZS kril stroške,ne bi bilo donacij.

ZZZS je začel kriti stroške po nekaj zdravljenih,saj so videli,da jim tujina pomaga.

Seveda bi v sloveniji uspešno naredili marsikaj.Recimo Reneju bi se nogica odrezala in dobil bi umetno nogo.Saj to ZZZS krije.Da v tujini delajo čudeže pa je več kot očitna laž.Saj vidite reneja brez noge,so mu jo odrezali a ne?Rešili so jo.In po prvi operaciji,ko so videli,da pomaga,da bo uspeh pa financirajo.

Ter kako je to mogoče,da nekaterim znanim ljudem,ljudem na visokih položajih ZZZS krije vsako malenkost v tujini?A ne zaupajo slovenskemu zdravstvu?

Najprej nočejo plačat revežem,a ljudem zaradi izcedka iz nosu pa se krij stroške zdravljenja v tujini?

Pomemben je družbeni položaj.Verjemite,da če bi šlo za njihove otroke,bi otroci in starši imeli še pokrite stroške predsedniških apartmajev v tujini in v bližini bolnice.

Glede stroškov pa se tudi pozanimjte koliko operacije,prevoz stane.In vsi ti stroški so evidentirani,saj morajo biti.

Če ne verjamete,pa ne donirajte,saj vas noben ne sili.Če bi se tako razburjali proti zdravstvenemu sistemu,preplačil,nizkim plačam,lakoti bi prišlo do kakih sprememeb.

Meni ni težko donirat,z veseljem dam.Zavarovalnice pa če bi bile poštene bi vsakemu državljanu,ki je doniral povrnili denar.

Sedaj pa se izmikajo z izjavami,katerim pa vsi negativci lepo nasedete in verjamete,ter tu sedaj,češ da veste neko izmišljeno resnico in ste tako pametni,kot da veste vse in pisarite,kot da so mame lažnivke in otroci lažnivci.In kot napisano,zaradi družbenega položaja se ljudem na višjih položajih bolj verjame,ker se jim očitno mora?

Operacije raka v tujini niso muha staršev, pošljejo tja kar lepo zdravniki. Za nevroblastom vem, da pošljejo v London, za raka mehurja vem, da pošljejo v Pariz. Poznam primer nevroblastoma in Londona in raka na mehurju in Pariza. Je pa v obeh primerih operacijo plačala zavarovalnica, druge stroške pa starši. Mami otroka, ki je bil operiran v Parizu, je pariška bolnišnica po dveh letih poslala račun za 2.000 evrov za njeno bivanje tam, na fotelju je spala ob otroku en mesec. Nesramno je pisati o muhah staršev, če je nevroblastom tako redek, da ga pri nas ne operirajo. Kako je to muha staršev? Veliko operacij, ki jih imajo otroci, pri nas NE DELAJO in zato je NUJNO ITI V TUJINO.

Po moje te bodo ljudje bolj resno vzeli, če se boš podpisala z imenom in priimkom kot pa njena soseda.

Operacije raka v tujini niso muha staršev, pošljejo tja kar lepo zdravniki. Za nevroblastom vem, da pošljejo v London, za raka mehurja vem, da pošljejo v Pariz. Poznam primer nevroblastoma in Londona in raka na mehurju in Pariza. Je pa v obeh primerih operacijo plačala zavarovalnica, druge stroške pa starši. Mami otroka, ki je bil operiran v Parizu, je pariška bolnišnica po dveh letih poslala račun za 2.000 evrov za njeno bivanje tam, na fotelju je spala ob otroku en mesec. Nesramno je pisati o muhah staršev, če je nevroblastom tako redek, da ga pri nas ne operirajo. Kako je to muha staršev? Veliko operacij, ki jih imajo otroci, pri nas NE DELAJO in zato je NUJNO ITI V TUJINO.[/quote]

V takem primeru zdravljenje plača zavarovalnica. Emily bi lahko operirali pri nas, ker druge otroke operirajo pri nas, pa so starši hoteli operacijo v tujini, ker za druge otroke je Slovenija dovolj dobro, za njihovega pač ne. Zato je bila ta operacija v tujini njihova muha.

Še zgoraj odgovarjam glede Renejeve nogice – takrat, ko se je začela govoriti o rezanju cele noge, bi mu pri nas odrezali del deformiranega stopala, ker zaradi njega ni več mogel hoditi. Naslednji postopki bi bili na vrsti čez par let. Torej ne noga in proteza, ampak del stopala in proteza za stopalo. V tem delu je mama ravnala pravilno, da je vztrajala pri operaciji. Ampak nogo bi mu pa lahko podaljševali tudi bližje (na Dunaju) in bistveno ceneje.
Drugače pa je amputacija (kar je bilo stokrat že napisano) popolnoma v skladu z doktrino zdravljenja takšne okvare in za amputacijo se odloči približno pol staršev, ki imajo otroka s podobno okvaro. “Rezanje” je čisto po doktrini, ampak mama seveda tega ni povedala.

Operacije raka v tujini niso muha staršev, pošljejo tja kar lepo zdravniki. Za nevroblastom vem, da pošljejo v London, za raka mehurja vem, da pošljejo v Pariz. Poznam primer nevroblastoma in Londona in raka na mehurju in Pariza. Je pa v obeh primerih operacijo plačala zavarovalnica, druge stroške pa starši. Mami otroka, ki je bil operiran v Parizu, je pariška bolnišnica po dveh letih poslala račun za 2.000 evrov za njeno bivanje tam, na fotelju je spala ob otroku en mesec. Nesramno je pisati o muhah staršev, če je nevroblastom tako redek, da ga pri nas ne operirajo. Kako je to muha staršev? Veliko operacij, ki jih imajo otroci, pri nas NE DELAJO in zato je NUJNO ITI V TUJINO.[/quote]

V takem primeru zdravljenje plača zavarovalnica. Emily bi lahko operirali pri nas, ker druge otroke operirajo pri nas, pa so starši hoteli operacijo v tujini, ker za druge otroke je Slovenija dovolj dobro, za njihovega pač ne. Zato je bila ta operacija v tujini njihova muha.

Še zgoraj odgovarjam glede Renejeve nogice – takrat, ko se je začela govoriti o rezanju cele noge, bi mu pri nas odrezali del deformiranega stopala, ker zaradi njega ni več mogel hoditi. Naslednji postopki bi bili na vrsti čez par let. Torej ne noga in proteza, ampak del stopala in proteza za stopalo. V tem delu je mama ravnala pravilno, da je vztrajala pri operaciji. Ampak nogo bi mu pa lahko podaljševali tudi bližje (na Dunaju) in bistveno ceneje.
Drugače pa je amputacija (kar je bilo stokrat že napisano) popolnoma v skladu z doktrino zdravljenja takšne okvare in za amputacijo se odloči približno pol staršev, ki imajo otroka s podobno okvaro. “Rezanje” je čisto po doktrini, ampak mama seveda tega ni povedala.[/quote]

To je absolutno res. V takšnem primeru plača zavarovalnica. Ampak tvoje pisanje se ne ujema s pisanjem te sosede. Ker ti trdiš, da bi Emily lahko operirali v Sloveniji, pa starši niso hoteli in so otroka na svojo željo peljali tja. V tem primeru zavarovalnica operacije ni plačala, so jo morali plačati starši. Kar logično pomeni, da so morali dati zbrani denar za plačilo operacije. Potem pade natolcevanje prijazne sosede. Njeno pisanje zdrži samo, če je operacijo plačala zavarovalnica, ampak ti praviš, da je ni.

Operacije raka v tujini niso muha staršev, pošljejo tja kar lepo zdravniki. Za nevroblastom vem, da pošljejo v London, za raka mehurja vem, da pošljejo v Pariz. Poznam primer nevroblastoma in Londona in raka na mehurju in Pariza. Je pa v obeh primerih operacijo plačala zavarovalnica, druge stroške pa starši. Mami otroka, ki je bil operiran v Parizu, je pariška bolnišnica po dveh letih poslala račun za 2.000 evrov za njeno bivanje tam, na fotelju je spala ob otroku en mesec. Nesramno je pisati o muhah staršev, če je nevroblastom tako redek, da ga pri nas ne operirajo. Kako je to muha staršev? Veliko operacij, ki jih imajo otroci, pri nas NE DELAJO in zato je NUJNO ITI V TUJINO.[/quote]

V takem primeru zdravljenje plača zavarovalnica. Emily bi lahko operirali pri nas, ker druge otroke operirajo pri nas, pa so starši hoteli operacijo v tujini, ker za druge otroke je Slovenija dovolj dobro, za njihovega pač ne. Zato je bila ta operacija v tujini njihova muha.

Še zgoraj odgovarjam glede Renejeve nogice – takrat, ko se je začela govoriti o rezanju cele noge, bi mu pri nas odrezali del deformiranega stopala, ker zaradi njega ni več mogel hoditi. Naslednji postopki bi bili na vrsti čez par let. Torej ne noga in proteza, ampak del stopala in proteza za stopalo. V tem delu je mama ravnala pravilno, da je vztrajala pri operaciji. Ampak nogo bi mu pa lahko podaljševali tudi bližje (na Dunaju) in bistveno ceneje.
Drugače pa je amputacija (kar je bilo stokrat že napisano) popolnoma v skladu z doktrino zdravljenja takšne okvare in za amputacijo se odloči približno pol staršev, ki imajo otroka s podobno okvaro. “Rezanje” je čisto po doktrini, ampak mama seveda tega ni povedala.[/quote]

Kdaj so se odločili za financiranje na Dunaju?Ko je že vse bilo z ameriko dogovorjeno in ko so tam zdravniki potrdili,da se noga brez težav reši,takrat so rekli,da bi tudi na Dunajo financirali.Zakaj niso rekli Dunaj pred vsem romp pompom,medijskih objavah?Zakaj prej niso?Zakaj so prej dvignili roke tako ZZZS in zdravstvo?In ko je bilo medijsko izpostavljeno,protestom pa takoj dunaj.Seveda,ko se je porabil že nek denar za ameriškega strokovnjaka in sestavil načrt kaj in kako in ko so izvohali načrt,pa bi seveda tudi naši zdravniki lahko to naredili.

Ampak naši so rekli,da s ene da rešit,komisija spoštuje odločitve in stoji za tem.

Za druga področja ne vem, vem pa, da je to, kar slovenska ortopedija (sploh ena zdravnica) dela z otroki s cerebralno paralizo, škandalozno. In bi v mnogih primerih temu lahko rekli tudi pohabljanje. Verjamem, da ne namerno, pa vseeno. Pri tem znanju danes … Rešitev za vse je rezanje adduktorjev. In drugih mišic. Adduktorjev pa prav posebej. Nekatere starše dobesedno silijo v to. Že ko ima otrok, dve, tri leta. Tudi če je obstajala možnost, da bi otrok kdaj shodil, mu je z rezanjem adduktorjev ta možnost odvzeta. Fizioterapevt samo reče, da če ni adduktorjev, nima več s čim delati. Pa rezanje stegenskih mišic. In potem iz otroka, ki sicer ni hodil, je pa normalno sedel, dobiš otroka, ki več ne more pokrčiti noge in s stegnjenimi nogami visi na vozičku. Pa nobenega to ne briga, ker ta otrok je tako in tako invalid. No, potem je pa pe hujši invalid. Preveč podaljšanjih tetiv sploh ne bi omenjala. Tega niti priznali ne bi.

Jaz vem, da v skupini staršev otrok s cerebralno paralizo, v kateri sem jaz, bi vsak starš raje dal ledvico pa še kakšen organ zraven, samo da njegov otrok ne bi padel v roke nekaterim slovenskim ortopedom kirurgom. Verjamem, da nas nekateri zato obsojate, ampak če bi videli in vedeli, kar vemo mi, nas ne bi.

Fiziatri so otrokom zdaj dve leti podpisovali tudi ortopedske operacije v tujini. Ker so verjeli, da je to za otroke najbolje. Hvala jim. Potem so pa ortopedi skočili v luft in grozili, da bodo blokirali nevrološke operacije v tujini, če se bodo podpisovale tudi ortopedske. Ortopedi, ki zdaj edini smejo podpisati za operacijo v tujini, pa sploh ne sklicujejo konzilijev in ne pišejo mnenje, ne negativnih ne pozitivnih. Nekaj staršev že toži in tudi jaz bom tožila.

Tujina ni noben luksuz.


Spet in ponovno ! Tujina ni luksuz za tiste, ki nič ali zelo malo prispevajo v zdravstveno blagajno! In to velja tako za samozaposlene kot za tiste, ki nikoli niso vplačevali v slovensko zdravstveno zavarovanje (recimo mati Muhameda Reneja). Tako da…….. In obsojanje … recimo, da bi bilo prav, da tisti, ki te države ne marate ( vključno z njenim zdravstvom) poberete šila in kopita, pa v tako opevano tujino, kjer vam nudijo ( seveda očitno brezplačno) vse kar si namislite. Ker pa temu ni tako in to ni res, seveda vztrajate tukaj, zahtevate vse in še več itd…. Da ne bi !
In še zadnje vprašanje- kje in kako je z Nežo, ker njeni še vedno na FB zbirajo denar za njeno zdravljenje ? Kdo ve?? Mogoče una novinarka Milka ali pa Rene Muhameda mati?

In kaj je narobe zdaj tudi s samozaposlenimi? Najmanj, kar vplačajo v zdravstveno blagajno vsak mesec, je 125 evrov plus 30 evrov, torej 155 evrov. Najmanj. Koliko več plačaš ti? In govorimo o ljudeh, ki za nobeno gripo ne dobijo bolniške, za nobeno zlomljeno roko, nič. O ljudeh, ki mogoče cel mesec ne morejo delati zaradi bolezni, pa ne samo, da ne bodo dobili bolniške, ampak bodo v tistemu mesecu morali iz nič zaslužka plačati tudi vse prispevke. O ljudeh, ki si premnogokrat niti enega tedna dopusta na leto ne vzamejo, ker če ne delaš, ni prihodka, prispevke pa je treba plačati. O ljudeh, ki si zdaj med prazniki gotovo niso vzeli dveh tednov frej. Ker si jih nikoli ne. Tudi ti ljudje so nevredni tega, da bi bilo za njihove otroke zdravstveno poskrbljeno?

In ne, mene ne bo nihče nikamor podil. V Sloveniji sem se rodila in Sloveniji bom tudi umrla. Vse življenje plačujem davke, niti en mesec se v svojem odraslem življenju nisem praskala po riti in ne, ne pristanem na zdravljenje, ki je za mojega otroka škodljivo. Nisem zahtevala pa nič več, ampak samo to, kar je pripadalo otrokom z isto zdravstveno težavo, kot jo ima moja hči. To, za kar so očitno zdravniki meni, da je najbolje, ker drugače tega istega ne bi predpisali za 20 otrok pred mojo hčerko.

V takem primeru zdravljenje plača zavarovalnica. Emily bi lahko operirali pri nas, ker druge otroke operirajo pri nas, pa so starši hoteli operacijo v tujini, ker za druge otroke je Slovenija dovolj dobro, za njihovega pač ne. Zato je bila ta operacija v tujini njihova muha.

Še zgoraj odgovarjam glede Renejeve nogice – takrat, ko se je začela govoriti o rezanju cele noge, bi mu pri nas odrezali del deformiranega stopala, ker zaradi njega ni več mogel hoditi. Naslednji postopki bi bili na vrsti čez par let. Torej ne noga in proteza, ampak del stopala in proteza za stopalo. V tem delu je mama ravnala pravilno, da je vztrajala pri operaciji. Ampak nogo bi mu pa lahko podaljševali tudi bližje (na Dunaju) in bistveno ceneje.
Drugače pa je amputacija (kar je bilo stokrat že napisano) popolnoma v skladu z doktrino zdravljenja takšne okvare in za amputacijo se odloči približno pol staršev, ki imajo otroka s podobno okvaro. “Rezanje” je čisto po doktrini, ampak mama seveda tega ni povedala.[/quote]

Kdaj so se odločili za financiranje na Dunaju?Ko je že vse bilo z ameriko dogovorjeno in ko so tam zdravniki potrdili,da se noga brez težav reši,takrat so rekli,da bi tudi na Dunajo financirali.Zakaj niso rekli Dunaj pred vsem romp pompom,medijskih objavah?Zakaj prej niso?Zakaj so prej dvignili roke tako ZZZS in zdravstvo?In ko je bilo medijsko izpostavljeno,protestom pa takoj dunaj.Seveda,ko se je porabil že nek denar za ameriškega strokovnjaka in sestavil načrt kaj in kako in ko so izvohali načrt,pa bi seveda tudi naši zdravniki lahko to naredili.

Ampak naši so rekli,da s ene da rešit,komisija spoštuje odločitve in stoji za tem.[/quote]

Zdravniki oz. zavarovalnica se zgane šele, ko kriminal belih halj in uradnikov pride v javnost, prej pač ne.

Tudi Žogca bo morala s svojo zgodbo v javnost, ker to ignoranco zdravnice (ter tudi njene nadrejene) bo potrebno obelodaniti, obenem pa naj jih še toži.

Kdaj so se odločili za financiranje na Dunaju?Ko je že vse bilo z ameriko dogovorjeno in ko so tam zdravniki potrdili,da se noga brez težav reši,takrat so rekli,da bi tudi na Dunajo financirali.Zakaj niso rekli Dunaj pred vsem romp pompom,medijskih objavah?Zakaj prej niso?Zakaj so prej dvignili roke tako ZZZS in zdravstvo?In ko je bilo medijsko izpostavljeno,protestom pa takoj dunaj.Seveda,ko se je porabil že nek denar za ameriškega strokovnjaka in sestavil načrt kaj in kako in ko so izvohali načrt,pa bi seveda tudi naši zdravniki lahko to naredili.

Ampak naši so rekli,da s ene da rešit,komisija spoštuje odločitve in stoji za tem.[/quote]

Zdravniki oz. zavarovalnica se zgane šele, ko kriminal belih halj in uradnikov pride v javnost, prej pač ne.

Tudi Žogca bo morala s svojo zgodbo v javnost, ker to ignoranco zdravnice (ter tudi njene nadrejene) bo potrebno obelodaniti, obenem pa naj jih še toži.[/quote]

V primeru moje hčerke in drugih otrok se bo očitno zganila ZZZS, kjer imajo poln kufer tega, da morajo njihovi zaposleni enim in istim zdravnikom skoraj vsakodnevno po mesece in mesece in mesece pisati prošnje, da od njih dobijo tri napisane stavke. ZZZS je dolžan izdati odločbo v 60 dneh, po zakonu. In kako naj odločbo izdaj v 60 dneh, če tudi po 300 in več dni čaka na mnenje? Oni so v prekršku zato, ker nekdo drug ne opravlja svojega dela. Zdravnik je, kolikor je meni znano, dolžan mnenje spisati v 30 dneh.

Zdravniki oz. zavarovalnica se zgane šele, ko kriminal belih halj in uradnikov pride v javnost, prej pač ne.

Tudi Žogca bo morala s svojo zgodbo v javnost, ker to ignoranco zdravnice (ter tudi njene nadrejene) bo potrebno obelodaniti, obenem pa naj jih še toži.[/quote]

V primeru moje hčerke in drugih otrok se bo očitno zganila ZZZS, kjer imajo poln kufer tega, da morajo njihovi zaposleni enim in istim zdravnikom skoraj vsakodnevno po mesece in mesece in mesece pisati prošnje, da od njih dobijo tri napisane stavke. ZZZS je dolžan izdati odločbo v 60 dneh, po zakonu. In kako naj odločbo izdaj v 60 dneh, če tudi po 300 in več dni čaka na mnenje? Oni so v prekršku zato, ker nekdo drug ne opravlja svojega dela. Zdravnik je, kolikor je meni znano, dolžan mnenje spisati v 30 dneh.[/quote]

Dokler ne bo tem napisan članek, bo tista zdravnica še naprej imela za norca tako starše kot ZZZS.

V primeru moje hčerke in drugih otrok se bo očitno zganila ZZZS, kjer imajo poln kufer tega, da morajo njihovi zaposleni enim in istim zdravnikom skoraj vsakodnevno po mesece in mesece in mesece pisati prošnje, da od njih dobijo tri napisane stavke. ZZZS je dolžan izdati odločbo v 60 dneh, po zakonu. In kako naj odločbo izdaj v 60 dneh, če tudi po 300 in več dni čaka na mnenje? Oni so v prekršku zato, ker nekdo drug ne opravlja svojega dela. Zdravnik je, kolikor je meni znano, dolžan mnenje spisati v 30 dneh.[/quote]

Dokler ne bo tem napisan članek, bo tista zdravnica še naprej imela za norca tako starše kot ZZZS.[/quote]

Meni osebno je noro, da moramo starši hoditi na televizijo zato, da bi nekdo spisal mnenje v razumnem roku, dobesedno mi je noro. Da sploh ne omenjam, kako potem nekateri udrihajo po starših (poglej si gor) češ, kaj spet hočejo. Kot da ne vem kaj hočeš. Če velja, da je treba napisati mnenje v 30 dneh, ga je treba. Ga ne moreš pisati 300 dni. In tudi sicer trajne rešitve niso prinesli novinarji, ampak vedno sodišče. Vse zmage, ki so koristile vsem otrokom, ne samo enemu, so bile izbojevanje na sodišču.

Kako bo pa izgledala obsodba,ko tožiš nekoga,ki ima zaledje na sodišču?

Kako je z pomanjkljivimi dokazi?

New Report

Close