Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zbiranje denarja za zdravljenje Emily

zbiranje denarja za zdravljenje Emily

Se čutiš nagovorjen, da se usajaš? Kako že je uno – ko mačku stopiš na rep, zacvili?

Vsekakor se mi zdi prav, da se pri zbiranju denarja za zdravljenje hudo bolnega otroka v tujini že na začetku zelo jasno, s stavkom ali dvema, pove, da so se starši kljub možnosti zdravljenja v Sloveniji odločili za tujino. Izpustiti to informacijo je ne le neetično, meče tudi slabo luč na UKCL in slovensko zdravstvo, ki premore veliko zelo dobrih strokovnjakov. Mediji žal velikokrat prenašajo v javnost “subjektivno resnico”, premalo preverjene ali pomanjkljive informacije.

Nekateri ste pisali tudi o redkih boleznih, nezaupanju slovenskim zdravnikom in o “poskusnih zajčkih”. Mi smo pred leti zaupali našim zdravnikom, da bodo naredili vse, kar je v njihovi moči in naš otrok je danes živ in zdrav. Mislim, da je v zadnjem času problem predvsem v splošnem, velikokrat neupravičenem nezaupanju v zdravnike in njihovo presojo. Verjetno je problem pomanjkljiva komunikacija, pa tudi premalo časa, ki si ga nekateri zdravniki (lahko) vzamejo za svojega pacienta in njegovo družino.

Lp,

lipazelenelaje

Kolikor jaz razumem zadevo, je Renejeva mama od ljudi zbrala ogromno denarja za operacijo, na koncu se je pa tako obrnilo, da je operacijo plačala naša zavarovalnica. Kaj je pa mama naredila z zbranim z denarjem, pa ljudem kot kaže ni čisto jasno. Jaz zadevi natančno ne sledim. Opazila pa sem, da se je mama pred dnevi oglasila tukaj na forumu z zelo dolgim lepo napisanim tekstom, a v njem ni podala informacij o porabi zbranega denarja. Mogoče jih je pa objavila kje drugje.

Osebno menim, da če se bom kdaj morala odločiti za takole javno zbiranje denarja, da sem potem dolžna vsemu vesoljnemu svetu tudi podati poročilo o tem, koliko denarja sem zbrala in za kakšen namen sem ga porabila. Če bom kdaj v takšni stiski, da bom vsej javnosti razlagala našo osebno nesrečo, se moram potruditi, da jim potem tudi razložim, kako sem porabila njihov denar. Tudi sama imam precej bolnega otroka. Sicer nam v tujino ni treba hoditi, ker njegovega stanja ne zanjo pozdraviti niti doma niti v tujini. Lahko pa razumem stisko teh staršev. A vseeno menim, da pri denarju se pa vse konča in da bi morali poskrbeti za transparentnost porabe denarja, tako kot so poskrbeli za nabiranje denarja.

Zato ker kljub stalni medijski pozornosti mama javnosti ne predloži nobenih računov, na podlagi katerih bi darovalci videli in vedeli, kam je šel njihov denar. Za operacijo že ne…

Je pa vseeno razlika, če ti kdo reče, da ti bo nekdo naredil hodljivo nogo ali jo pa amputiral. Ker nihče ne govori o tem, da kdo ni sposoben!

Kaj pa čez 10 let, če bo sppznal, da je imela zavarovalnica prav?
Mene je bolel zob, ki mi ga je blesava zobarka že drugič vrtala in potem čez čas popravila. Pa sem ga kar sama s kleščami spipala iz ust in čez dva dni fasala sepso in od osebne zdravnice Amoksikav.

[/quote]

Mati je vsaj probala. Isto si vsak zdravi zob…. pa če ga ima še pet let v fafli, je dobr. Spuliš ga še vedno lahko.

PA NEHAJTE ŽE LAPAT O AMPUTACIJI. Malemu bi odrezali en divji štrcelj (ki ga ima namesto stopala) in ene kite nad peto, ki so mu zategovale nogo – kosti pa itak nima!! NIMA ene KOST do kolena!

Kako boš zdaj, v dobi rasti to rihtal? Vsakih pol leta na operacijo? Je ni mišice, ki bi to zmogla, pa če ga vsak dan vlačijo na Kredarico!!

Nooooooo, kje so izračuni in rezultati teh otrok, ki jim je bilo darovano?? Kje je tista mati z Jesenic, ki je šla na ene otoke – s popolnoma ubogim otrokom?? Je kaj? Ga imajo vsaj doma ??
Pa kje je še ena mati – ČUDNO, SAME MATERE !!! – ki je tudi imela enega revčka – z Jesenic, ona debela …. takrat sem jaz začela sodelovati na monu!

Odrezali bi mu nogo? A bejž no? Kar celo? To ti je njegova mati natvezila?

Povdarjam pa, da bi bila jaz tudi volkulja. Neee rezat, prosim nee, prosim!!

Prva napaka pri nas je, ker (ne vem ker ku*rac) določa samo dve fizio/terapiji na teden. Ne vem, kako je lahko to tako drago.
Pa vožnje pa doma nega…. pa še 1000 nepravilnosti.

Kak lahko ta Miladojka visi na te funkciji – in kak lahko pobaše plačo?? Kdo to razume?
Kavka prodana – njo bi moral en pospravit, ker se ni pravi čas spucala na vrt, merkat vnuke!!

TAKE HINAVKE – a je podkupjena a je čist neandertalc baba stara – še ni bilo! Gnila kost politikantov, ki jo bodo umaknili v penzijo ….in ne bo spet nič. Ne kaznovano, vse zastarano.

Sam tastara, naj tudi tebe doseže en metek!! Pa onega fakina trebušastega!! VIDVA VESTA VSE IN ŠE VEČ!! Plače vlečeta, da skrivata ves gnoj! Ne delata pa NIČ! NE UPATA/SMETA NIČ!!

Karte na mizo!! Ne bo narod plačeval, ne bo čakal – vi pa basali enormne vsote v žepe!!

Vsak lahko čez noč zboli. Tole zbiranje denarja pa presega že vse meje. Ne zato ker ljudje prosijo. ampak zato, ker ljudje kar naprej nekaj zbiramo, namesto da bi se lotili in pritisnili na odgovorne za naše zdravstvo. Z zbiranjem dajemo potuho politikom in raznim aparatčikom, ki uničujejo naš zdravstveni sistem.

Kako je z redkimi operacijami, mi je pa iz izkušenj znano. Sem zbrala pogum in šla na eno tako, ki je bila pred tem opravljena manj kot na desetih ljudeh. Imam občutek, da so se še bolj potrudili kot če bi bilo nekaj rutinskega.

Če je tko izi odrezati stopalo, naj ti ga odrežejo, no big deal! Aja, TVOJGA ne smejo, druge lahko!

Kar gre meni na bruhanje in iz tega razloga nekako razumem obup onega starca, ki je šel in pihnil nič krivega in nič dolžnega dohtarja dol v Izoli je, da če človek pri nas ne gre v medije, ni nič. Se iz njega delajo norca, ga nategujejo, čaka se na preglede, čaka se na operacije – neredko tudi predolgo časa, sploh pri raku. Jaz sem izgubila sestro – pri njenih 41 letih, pustila je za sabo 2 majhna otroka, v 2. in 7. razredu. Zakaj? Ker OI v LJ ni priznal, da ji ne zna pomagati! Ker so pacali in pacali. Ko so priznali, da nimajo več kaj naredit, so odobrili operacijo v tujini – žal, prepozno! 7 mes je minilo od prve vloge do trenutka, ko je dobila privoljenje. Ocenjena vrednost operacije med 17. in 21.000 €. Ultimat OI, da če gre na to operacijo, naj se ne vrača več na OI. Kaj boš naredil? Sestra s končano poklicno šolo, ne govori nobenega tujega jezika, za spremstvo bi rabili vsaj še 1 x toliko. Od kje vzet 40 jurjev? Ne, nismo šli v javnost, jo je bilo preveč sram, ravno zaradi takih mrhovinarjev, ki ste zbrani tukaj. Isti dan, ko je dobila privoljenje konzilija, smo poklicali v Italijo, poslali nove izvide – in bilo je prepozno. Čez 3 mes je umrla. Zaradi vsemogočnosti belih bogov, ki bodo raje nekoga pokopali kot priznali, da ne znajo in ne zmorejo več. Operacija v Italiji bi jo z 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrejtnostjo rešila, če pa že to ne, bi ji za krepkih 15 let podaljšala življenje – otroka bi odrasla z materjo, tako sta siroti. Ampak komu mar?

Če bi šli v medije, bi nabrali ta denar. Če, če, če…. Za njo je prepozno, skušam biti mati njenim in svojim otrokom in je težko, prekleto težko je včasih. Koliko je vredno človeško življenje? 10, 20, 50, 100.000 €? Koliko? Koliko je vredno otroško življenje, življenje bitjeca, ki je komaj vstopilo na ta svet? Pa naj je kodrlajsasto, črno, belo, zarutano, krščansko, budistično – je to res pomembno?! Iz izkušnje sem se naučila samo to, da kdor jezika špara kruha strada. Bog ne daj, ampak če bom še kdaj v taki situaciji – ja! Bom! Šla bom v medije in se borila z vsemi močmi do konca in še naprej.

Če imate toliko za povedat čez Renejevo mamo in če utemeljeno sumite, da je koga izigrala – ajde, junaki! Pred kamero in v medije! Vi in ona! Glede na mrhovinartvo naših t. i. “novinarskih” hiš ne bo težko najt ene, ki bo z veseljem naredila soočenje med vami in njo. Ne? Ne upate? Zakaj že ne? Ajaaaaaaa, ker ni več plašča anonimnosti, pod katerim lahko serjete in pljuvate po človeku z imenom in priimkom, varno skriti za tastaturo, kjer vam nihče nič ne more. Bljak!

A ne? Same matere? Zakaj že? Vprašaj se!

Ona debela z Jesenic ni fehtala za denar, ampak se je borila za spremembo zakona in pri tem tudi uspela. Čeprav je “debela” in si s tem zgleda zasluži zaničevanje, je uspela brez vaše miloščine otroka postaviti na noge in je danes dečko, da ga samo gledaš. Noben revček ni, bi pa bil, če bi ne imel take mame, kot jo ima, če ne bi imela takega očeta, kot ga ima in bi ga starša prepustila sistemu. Mama je šla v boj na ven, oče je poskrbel za varnost družine. Pojma nimate, kaj prestajajo take družine in lahko je opletat z gobcem. Vam se ob enem zdravem otroku meša in mu niste sposobne meje postavit, da vam ne bi srali po glavi, take družine se spopadajo z golim preživetjem, z dejstvom, da za 24 ur naprej ne ve, kje bo, kako bo. Brezveze govor, važn, da je debela. To je bistvo.

(davki od povprečne plače brez zdravstvenega in pokojninskega zavarovanja * 12 mesecev * 45 let) + 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Toliko. Aja, + vrednost kemijskih elementov v telesu – strošek energije za sežig.

Toliko.

(davki od povprečne plače brez zdravstvenega in pokojninskega zavarovanja * 12 mesecev * 45 let) + 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Toliko. Aja, + vrednost kemijskih elementov v telesu – strošek energije za sežig.

Toliko.[/quote]

Torej: Če pustimo plačila delodajalca za trenutek ob strani:

Junijski bruto: 1.564,49 – junijski neto 1.018,70 = 544
544 * 12 = 6528, * 45 = 293.000 pa drobiz, pa od oka + 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da dodamo se DDV ki ga placas in odstejemo od njega potencialne socialne transferje nam da…

Da je človeško življenje v Sloveniji vredno od oka: 338.000 EUR

Evo. Če jo je ravno zanimalo. Nekateri so vredni več, nekateri manj, ampak toliko je v povprečju državljan vreden državi.


mamica. Pospis
Ko sem prebirala komentarje, nisem mogla verjet, da to pišejo mamice, ki imajo otroke, mamice, ki ne vedo, kaj jih čaka. Sedaj opletajo zaradi denarja, koliko pa so nakazale, Rene ima nogico, drugo me ne briga…Sramota, sramota, ena in ista bi se požrla, ker je prispevala..O kakšni zlorabi govorojo…Slovencljnke, svoj drek bi požrle..

100 x podpišem.

Slovencelji smo pač znani po nevoščljivosti. Ko gre za migrante, piskamo o naših revežih, ko gre za naše reveže, piskamo o tem, da so sami krivi, da so revni.
Ko gre za bolezen drugega, smo nevoščljivi, če ljudje zberejo denar, ko smo bolni sami, se anonimno pritožujemo čez sistem.
Ko nekdo nima službe, kažemo s prstom nanj, češ da nam s socialno podporo odžira denar. Ko smo brez službe sami, gledamo postrani vse, ki jo imajo.
Takih zaplankancev, kot smo Slovenceljni, ni na celem svetu.

Sožalje zaradi sestre in upam, da boste v prihodnje povzdignili glas, ko bo treba.

vooouuu Rene ima nogico, una ima sinka in je danes korenjak, pa uni so tut dobri……..

DAJ TI ČRNO NA BELEM!!

Za Reneja (se še ne da) -… daj povejte za stare primere.

Plačali s(m)o in hočem vedet, kak je zdaj! Kje so tiste mame?
Pa ni treba razlagat – sam povejo naj, se je spalčalo? So jih nategnili?
Kak so zafurali ves keš pa ne bodo povedale!
Tak ko ne matere, ki dobijo preživnino – itak 3/4 ponucajo zase! 🙁

Pa ne mi lapat! In noben se ne davi! Taka je resnica – sta lisice in fertik!

Kaj točno te žuli?

Kontaktiraj tiste, katerim si daroval, gotovo ti bodo razložili vse o napredku….. Ne se razburjat.

Imaš v marsičemu prav. A rdeča nit nezaupanja do tovrstnih zbiralnih akcij je ravno dejstvo, da Renejeva mati kljub pozivom ni nikoli povedala, kaj šele pokazala ,kam je denar dejansko šel. Tu ne gre za to, če nisi doniral, nimaš kaj spraševat, gre za to, da se ruši institut dobrodelnosti in donacij.

Komu? A tebi? Zakaj že? Za take kot si ti, je škoda še štroma v tej bateriji.

Starši, ki prosijo, ne prosijo anonimno. Bodi đek in jim pojdi na vrata vprašat, kaj so naredili s tvojimi 5 €, ki tebi dajejo pravico, da jih hodiš zasliževat. Ajd, dej, bod desc tudi v reali in nesi svoj debilni ksiht prodat na prag ene od teh družin. Pa vprašaj! Pol pa še nam povej, kaj si izvedel!


mamica. Pospis
Ko sem prebirala komentarje, nisem mogla verjet, da to pišejo mamice, ki imajo otroke, mamice, ki ne vedo, kaj jih čaka. Sedaj opletajo zaradi denarja, koliko pa so nakazale, Rene ima nogico, drugo me ne briga…Sramota, sramota, ena in ista bi se požrla, ker je prispevala..O kakšni zlorabi govorojo…Slovencljnke, svoj drek bi požrle..[/quote]

Takih svinjarije ne pišejo mamice, to lahko spravi skupaj samo kakšen moški (ki se včasih predstavlja za žensko), ali pa kakšna ženska, ki nima otrok in sploh ne ve, kaj pomeni materina oziroma starševska ljubezen.

S tem se strinjam! Mislim, da bi moral vsakdo, ki se obrne na javnost za pomoč, javnosti tudi predložit način porabe tega denarja. Pa ne zdaj na 50 centov natančno, dejansko pa res pojasniti, v kaj in za kaj je denar porabil. Reneja in mamo sem spremljala površno, ne poznam detajlov, ampak mislim resno – lejte, če obstaja utemeljen sum, da denar ni šel za tisto, kar je bilo predstavljeno in naprošeno se mi zdi edino pošteno, da ženska stopi pred kamere in pojasni – tako, kot je znala prositi, naj tudi pojasni. Če bo dvome uspela zavrnit in jih izničit, bo naredila veliko uslugo najprej sebi, nato pa tudi vsem, ki so že in še bodo v podobno težki situaciji. Zase vem, da bi se čutila dolžno javnosti podat obračun za zadnjo kinto podarjenega zneska. Nedvomno!

Imaš v marsičemu prav. A rdeča nit nezaupanja do tovrstnih zbiralnih akcij je ravno dejstvo, da Renejeva mati kljub pozivom ni nikoli povedala, kaj šele pokazala ,kam je denar dejansko šel. Tu ne gre za to, če nisi doniral, nimaš kaj spraševat, gre za to, da se ruši institut dobrodelnosti in donacij.[/quote]

In kaj bi morala ona po tvoje narediti? Skenirati račune in jih razposlati po medijih? Da boš ti mirna?
Zakaj je ne kontaktiraš in jo vprašaš, zagotovo ti bo povedala, koliko je kaj stalo.

Če si donirala za Luka Kovačiča, vprašaj še njega….

Zgolj za odnos gre! Bila je v stiski in obrnila se je na javnost, na dobre ljudi in prosila za pomoč. Odziv ljudi je bil izjemen, veliko časa so bili odsotni, na Floridi, vrnili so se, zadovoljni so in dobre volje, radi se kažejo v medijih, ni pa slišati zahvale in ja, podatka, ki bi povedal, da je bilo denarja več kot dovolj in da so tisto preostanek namenili v sklad za otroke, ki bodo pomoč še potrebovali.
Se bo ženska oglasila in o denarju zopet spregovorila šele takrat, ko bo presodila, da ji je zopet potrebna ena konkretna finančna injekcija?
Nekateri ste res malo čudni, kar vseeno vam je kam dajo denar, pa ni tako. Če nič drugega, za odnos in spoštovanje gre. Navsezadnje ni šlo kar za neko malenkost.

JA, se strinjam. Verjetno bi taisti mediji, ki so jo podprli pri prošnji za sredstva, z veseljem namenili 20 min tudi za to, da bi ženska obrazložila, kam je šel denar. Zdaj berem celo, da naj bi bila operacija plača prek zavarovalnice – če je to res, za kaj je potem šel zbrani denar?! Mislim, da ni problema predložit računa – ne vem, če so ga porabili za terapije, pač za terapije, če za protezo, pa za protezo, iskreno pa upam, da ni šel, kot se namiguje, za kake sumljive zadeve a la križarjenje…. V redu, 100 € gor ali dol, ampak zbralo se ni 100 €, zbralo se je več 10.000 € in bilo bi pošteno, da se javnosti pove – dali smo za to in to. In če sami denarja niso potrebovali za to, za kar so ga pridobili, bi bilo pošteno, da ga dobi kak drug otrok – ali si jaz to narobe predstavljam?

New Report

Close