Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava živila za tiste s plitkim žepom

Zdrava živila za tiste s plitkim žepom

Sem ti že zgoraj napisala, da mi povej, kje jaz povzdigujem čičeriko, pa mi nisi.
Kot mi nisi razložil, kje je blazna razlika med čičeriko in bobom.
Še manj mi je jasno, kaj mene tlačiš v oreške ipd., ki jih niti ne maram.
[/quote]
Od tam ko si mi zadnjič par ur srala po glavi, ko povem samo resnico, da na račun bolnegaa uma nekih “zdravoživečih ” prfliknjenih bab na ministrstvu in nutricionističnem “inštitutu”, gre več kot pol hrane v šolah v smetnjake, kjer nji jedi, da ne bi rinili v njo čičeriko in koruzo, namesto da bo otroci in dijaki jedli, ker te babe “vedo” kaj je za njih dobro.

Danes se ne mislim tako dolgo ubadat s tabo, ker ti rabiš, da se nekdo ukvarja s tabo, tudi če te zgolj cel večer pošilja v tri p. m.:-)

Otroci jedo samo mkdonalds, pomfri, pico. Zato gre hrana proc.


Pri lastni sestri vem da ima njivo, ker mi da vse tisto kar potrebujem, boba mi zagotovo ne bi ponujala, tudi če ga sadi, ker ve da ga ne maram, mi pa zraven zelenjave in solate data skupaj z bartom vsako leto domačega prašiča, jaz pa njo in brata zalagam celo leto s sadjem vse od prvih majniških češenj, vseh sort kasnejših češenj, preko breskev, marelic, nektarin, od zgodnjega in vse do poznega grozdja. 🙂 Sam pridelam na vrtu le pardajz, papriko, kumare in buče, jagode, maline, tajberi, robide, ribez, kosmulje, ameriške borovnice. 🙂 Še kaj moram poročat o sebi? 🙂

Evo pa spet, mater tumpasto., zarardi frdamane koruze, čičerike, leče in podobnega “zdravega” gre hrana stran, ker te okuse ima le redko kdo rad.


Pri lastni sestri vem da ima njivo, ker mi da vse tisto kar potrebujem, boba mi zagotovo ne bi ponujala, tudi če ga sadi, ker ve da ga ne maram, mi pa zraven zelenjave in solate data skupaj z bartom vsako leto domačega prašiča, jaz pa njo in brata zalagam celo leto s sadjem vse od prvih majniških češenj, vseh sort kasnejših češenj, preko breskev, marelic, nektarin, od zgodnjega in vse do poznega grozdja. 🙂 Sam pridelam na vrtu le pardajz, papriko, kumare in buče, jagode, maline, tajberi, robide, ribez, kosmulje, ameriške borovnice. 🙂 Še kaj moram poročat o sebi? 🙂
[/quote]

Vidiš, da znaš tudi kaj normalnega napisat.
Zakaj pa ameriško borovnice, to novodobno sranje, gojiš? A niso dobre domače, avtohtone,ki rastejo v gozdu vsako leto? :)))))
A tajberi je tudi slovenski?


Od tam ko si mi zadnjič par ur srala po glavi, ko povem samo resnico, da na račun bolnegaa uma nekih “zdravoživečih ” prfliknjenih bab na ministrstvu in nutricionističnem “inštitutu”, gre več kot pol hrane v šolah v smetnjake, kjer nji jedi, da ne bi rinili v njo čičeriko in koruzo, namesto da bo otroci in dijaki jedli, ker te babe “vedo” kaj je za njih dobro.

Danes se ne mislim tako dolgo ubadat s tabo, ker ti rabiš, da se nekdo ukvarja s tabo, tudi če te zgolj cel večer pošilja v tri p. m.:-)
[/quote]

Res? Daj postrezi z linkom na to tvojo namišljeno debato :)))

Drugače pa verjamem, da sestra boba nima več kot samo zase oz. za samooskrbo. Ker ga več kot toliko ne more pri nas pridelat, zato ga tudi v prodaji v štacunah ni, ker je popolnoma enak kot čičerika po izvoru, pa če to tebi sede ali ne :))))

Vidiš, da znaš tudi kaj normalnega napisat.
Zakaj pa ameriško borovnice, to novodobno sranje, gojiš? A niso dobre domače, avtohtone,ki rastejo v gozdu vsako leto? :)))))
A tajberi je tudi slovenski?
[/quote]
E, tudi teh imama nekaj:-), ker sem zemljo za posadit ameriško borovnico nakopal v hosti, kjer rastejo borovnice, skupaj z borovnicami, lepo dal v sod brez dna in postavil v izkopano jamo, ter zasul z gozdno zemljo, posadil gozdne in ameriško borovnico, edino tako prav uspevajo. 🙂 Tajberi raste pri nas, tako kot ameriška borovnica in prezimi za razliko od super živlc, je pa fajn, ker je dvakrat do trikrat večji od navadne maline. :.) Aja, pa prvi brezovček mi je letos zrasel na zelenici pod brezami, letos bom še turke zasejal. 🙂 Še število njiv, ki jih ima sestra moram pavedat in površino? Ali morda svojo? 🙂


E, tudi teh imama nekaj:-), ker sem zemljo za posadit ameriško borovnico nakopal v hosti, kjer rastejo borovnice, skupaj z borovnicami, lepo dal v sod brez dna in postavil v izkopano jamo, ter zasul z gozdno zemljo, posadil gozdne in ameriško borovnico, edino tako prav uspevajo. 🙂 Tajberi raste pri nas, tako kot ameriška borovnica in prezimi za razliko od super živlc, je pa fajn, ker je dvakrat do trikrat večji od navadne maline. :.) Aja, pa prvi brezovček mi je letos zrasel na zelenici pod brezami, letos bom še turke zasejal. 🙂 Še število njiv, ki jih ima sestra moram pavedat in površino? Ali morda svojo? 🙂
[/quote]

Torej če prav razumem, čičerika ni ok, ker je novodobno sranje (čeprav jo poznajo v istri od nekdaj), ameriške borovnice so pa ok, ker si zemljo v gozdu nakopal ?

Res? Daj postrezi z linkom na to tvojo namišljeno debato :)))

Drugače pa verjamem, da sestra boba nima več kot samo zase oz. za samooskrbo. Ker ga več kot toliko ne more pri nas pridelat, zato ga tudi v prodaji v štacunah ni, ker je popolnoma enak kot čičerika po izvoru, pa če to tebi sede ali ne :))))
[/quote]
V šatcunah, ker najbrž ni povpraševanja, ker sjea zijsko zrnje “boljše”, na tržnici ga pa imaš. Koliko se spomnim je bob prav lep zrasel, vedno, tako da namesto tiste vrste na njivi, ki smo jo imeli bi bila komot cela njiva ali več njiv. Pejt sadit čičeriko pri nas na prosto, pa boš videla kako uspeva.

A zdaj imaš pa spet spomin zlate ribice in ti pa naj še link iščem od brezplodne debate enake današnji , ko ste hotele jedilnik in ko ste videle, da si ne izmišljam, t je zamnjaklo hinavščine in si morala začet nabijat, da so res ubogi in prismodovat, Ajde, morala si boš poiskat drugo družbo, sem prekoračil čas smiselnosti namenjanja pozornosti tebi.

Vidiš, da znaš tudi kaj normalnega napisat.
Zakaj pa ameriško borovnice, to novodobno sranje, gojiš? A niso dobre domače, avtohtone,ki rastejo v gozdu vsako leto? :)))))
A tajberi je tudi slovenski?
[/quote]

Da o paradajzu niti ne začnemo.

Ampak kakšna dvojna merila, res. Ameriške borovnice so navadno novodobno sranje, zaradi katerega potem otroci nočejo hodit v gozd po borovnice – to bi bila tvoja paradigma glede na to, kar si povedal o leči, čičeriki itd.
Čičerika je pa prvotno iz nam bližnjih krajev (Turčija, Grčija) in se je potem šele razširila v Azijo. Medtem ko so menda najstarejši nasade breskve – ojoj, na Kitajskem!!!!! Skratka, da si navš kej naredu.

Torej če prav razumem, čičerika ni ok, ker je novodobno sranje (čeprav jo poznajo v istri od nekdaj), ameriške borovnice so pa ok, ker si zemljo v gozdu nakopal ?
[/quote]Ne, to ni novodobno sranje, to je azijsko novodobno sranje pri nas, ki v našem podnebju in okolju ne uspeva. Saj verjamem , da ste res toliko zabiti, da preprostih stavkov ne razumete, tudi če so ne vem kolikokrat ponovljeni. Pa tudi če bi uspevalo, ne moreš večine posiljevat ne s čičeriko in ne z bobom in ne koruzo, ker večini ti okusi ne sedejo, ampak to posiljevanje izvajajo zblojenke, ki predipsujejo kaj je za otroke kar naenkrat najbolj “zdravo”, Vprašanje je, kaj bodo iste omejenke imele na sporedu čez 5 ali deset let, da je najbolj zdravo, ker bo zagotovo nekaj drugega v skladu s trendom.


V šatcunah, ker najbrž ni povpraševanja, ker sjea zijsko zrnje “boljše”, na tržnici ga pa imaš. Koliko se spomnim je bob prav lep zrasel, vedno, tako da namesto tiste vrste na njivi, ki smo jo imeli bi bila komot cela njiva ali več njiv. Pejt sadit čičeriko pri nas na prosto, pa boš videla kako uspeva.

A zdaj imaš pa spet spomin zlate ribice in ti pa naj še link iščem od brezplodne debate enake današnji , ko ste hotele jedilnik in ko ste videle, da si ne izmišljam, t je zamnjaklo hinavščine in si morala začet nabijat, da so res ubogi in prismodovat, Ajde, morala si boš poiskat drugo družbo, sem prekoračil čas smiselnosti namenjanja pozornosti tebi.
[/quote]

Bob je ravno tako azijsko zrnje kot čičerika oz. če bi se vsaj potrudil kliknit, bi videl, da niti azijska nista, oni so se samo v pridelavo vrgli. Izvor je pa isti.
Mimogrede, v tistem letu, ko sem imela vrt čisto zase, mi je čičerika krasno uspevala. Bob pa ne.
Ko pa boš uspel imet in pobrat celo njivo boba, se pa le javi, bo marsikdo vesel :)))
Glede čičerike in nesmiselnosti debate – ven si to ti potegnil, če bi bil rahlo manj zaplankan, bi se lahko pogovarjala celo o fižolu :p
Drugače pa verjetno paziš, da so tudi kremenatlci od krškopoljske svinje, ne? Da je avtohtono, pa to?

Ne, to ni novodobno sranje, to je azijsko novodobno sranje pri nas, ki v našem podnebju in okolju ne uspeva. Saj verjamem , da ste res toliko zabiti, da preprostih stavkov ne razumete, tudi če so ne vem kolikokrat ponovljeni. Pa tudi če bi uspevalo, ne moreš večine posiljevat ne s čičeriko in ne z bobom in ne koruzo, ker večini ti okusi ne sedejo, ampak to posiljevanje izvajajo zblojenke, ki predipsujejo kaj je za otroke kar naenkrat najbolj “zdravo”, Vprašanje je, kaj bodo iste omejenke imele na sporedu čez 5 ali deset let, da je najbolj zdravo, ker bo zagotovo nekaj drugega v skladu s trendom.
[/quote]

Pa še to dodaj, kaj pol sploh naj bi jedli glede na to, da pravzaprav naj bi bilo vse avtohtono. Izprsi se.

Bob je ravno tako azijsko zrnje kot čičerika oz. če bi se vsaj potrudil kliknit, bi videl, da niti azijska nista, oni so se samo v pridelavo vrgli. Izvor je pa isti.
Mimogrede, v tistem letu, ko sem imela vrt čisto zase, mi je čičerika krasno uspevala. Bob pa ne.
Ko pa boš uspel imet in pobrat celo njivo boba, se pa le javi, bo marsikdo vesel :)))
Glede čičerike in nesmiselnosti debate – ven si to ti potegnil, če bi bil rahlo manj zaplankan, bi se lahko pogovarjala celo o fižolu :p
Drugače pa verjetno paziš, da so tudi kremenatlci od krškopoljske svinje, ne? Da je avtohtono, pa to?
[/quote]

Bob ne mara toplote in ga moraš sejat že januarja, februarja, da je maja že pridelek. V bistvu je res skrajno nenavadno, da je pozabljen, ker bi lahko bil med najzgodnejšimi pridelki.

Danes je za forumske “zdravo” usmerjene in tiste, ki predpisujejo jedilnike za šole in vtrce, najbolj zdrav do nedavnerga svinjski futer in odpadki, od raznih olupkov in cime nekaterih rastlin. Kaj si bodo umislili čez nekaj let za najbolj zdravo? Nekaj bo novega, ker drugače ni zanimivo zblojeni betici, ne? In hrane bi bilo škoda , da se poje, je lepše stran metata in se razmetavat z njo, da sezblojenke lahko trkajo po prsih, kako skrbijo za “zdravje” ljudi.

Ne, to ni novodobno sranje, to je azijsko novodobno sranje pri nas, ki v našem podnebju in okolju ne uspeva. Saj verjamem , da ste res toliko zabiti, da preprostih stavkov ne razumete, tudi če so ne vem kolikokrat ponovljeni. Pa tudi če bi uspevalo, ne moreš večine posiljevat ne s čičeriko in ne z bobom in ne koruzo, ker večini ti okusi ne sedejo, ampak to posiljevanje izvajajo zblojenke, ki predipsujejo kaj je za otroke kar naenkrat najbolj “zdravo”, Vprašanje je, kaj bodo iste omejenke imele na sporedu čez 5 ali deset let, da je najbolj zdravo, ker bo zagotovo nekaj drugega v skladu s trendom.
[/quote]

Viš, kako si samo omejen. Čičerika absolutna ni azijska, ampak so jo Azijci uvozili iz Evrope. Kaj bomo pa zdaj?
In kako to, da nimaš nič proti paradajzu, ki pa niti slučajno ni evropska avtohtona reč? Aja, veš, katera rastlina pa dejansko izvira iz Azije? Kumara …. jaaaa, tako je.

Kaj zdaj kr neki flancaš u tri krasne? Komentiraj izvor paradajza, kumare in breskev!


Pejt se učit brat. Ne nabijaj blodenj.
[/quote]

A to je vse, kar zmoreš? Revček.
Nič čudnega, da je morala tuja kumara po tvoji njivi orat, da je kaj ratalo.

A to je vse, kar zmoreš? Revček.
Nič čudnega, da je morala tuja kumara po tvoji njivi orat, da je kaj ratalo.
[/quote]

Goloriti, nehaj utrujat. Vsak dan se prilepiš na drugega in piješ kri. Je že polnoč?

Kaj zdaj kr neki flancaš u tri krasne? Komentiraj izvor paradajza, kumare in breskev!
[/quote]
A razumeš kaj raste pri nas in kaj ne, ker nimamo za to podnebih pogojev ali ne? Si res toliko zabito? Si res tudi toliko zabito, da nekaterih specifični okusov, ki jih redko kdo mara, ne moreš vsiljevat večini skozi šolsko prehrano?

Jaz pa še vedno nisem dočakala niti enega odgovora.

Še mal pa bomo jedli koreninice, žuželke in podgane. Futrli v komfortu pa migratnte, šipce.

TO JE SLOVENIJA! Oblast nove davke, ni sposobna nič………. ! Niti vzdrževat bajt.
Občinarji kasirajo park place…. – kam gre ta denar?
Nč od nč. Vedno isti. Pa še to bomo kasiral, pa še to………. in to in to………. pa še to!
Ja kwa se ti bo pa poznau en evro?

Banda hudičova nesposobna!

Ti pa nehi lapat lapat. Še tvoj zamorc je potegnu črto …. . zdele boš pa neki čoftala!
Vesela bot. da si tuki, imaš pse – kva bi še rada?
Sitna si tok, da veš da nauš dobila ene partije! :-))))


A razumeš kaj raste pri nas in kaj ne, ker nimamo za to podnebih pogojev ali ne? Si res toliko zabito? Si res tudi toliko zabito, da nekaterih specifični okusov, ki jih redko kdo mara, ne moreš vsiljevat večini skozi šolsko prehrano?
[/quote]

Aha ha ha ha, ja kr neki no.

Moram drugo leto rečt čičeriki, da naj nikar ne dela, zgleda, da ne ve, da ne sme – po tvojem.

Pa še nekaj mi povej, kakšna je po tvojem omejite v km, kaj še uspeva “pri nas”. Ker npr. limone množično uspevajo komaj kje pri nas. Za gojit za prodajo že ne. Breskve so primorska zadeva, a potem Prekmurci tega ne smejo al je 200 km potem še kul? Samo zdej čičerika … recimo da pri nas načeloma res ni ravno najbolj tipičen pridelek, samo v Italiji pa že je. A zdej recimo Primorci, k so najbližji Ita, čičeriko lahko in ni “novodobno uvoženo sranje”, ostala Slovenija je pa že predaleč, al je domet do LJ al kolk si si ti zamislil to geografsko mejo hm?
Bob na Primorskem recimo nima šans, na Gorenjskem mu je pa kul, a to je pa dovolj blizu Primorski al rajš ne, je že skorej kitajska roba zanje?
Skratka, kaki si si ti te geografske pogoje namislu al samo tisto, kar je kul in na Primorskem in na Koroškem in v alpskem svetu, ostalo pa odpade in potem recimo so breskve za Slovenijo že no go? Olive seveda tudi. Limone, pomaranče itak. Lubenice? Verjetno ne a ne. Ene okvirne smernice nam daj, o prepametni.


No, na zdarvje, rukni ga še v mojem imenu, ki ne pijem alkohola, ker si najbolj uboga in nisi dobila še nobenega odgovora. :-)…jaooooo, jutri bom raje hitrostni badminton s sinom podaljšal v noč ali pa vsaj gledal film.

New Report

Close