Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ze 30 dan pomankanja spanca

Ze 30 dan pomankanja spanca

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 30.03.2024 ob 11:39

Odgovor na objavo uporabnika
Način življenja, 30.03.2024 ob 11:22

Pod kroničnim stresom si, kar se kaže na telesu. Spremeni način življenja. Preprosto živi zase in odpikaj fratelota in mamo, kot smo ti v zadnjih letih že skoraj vsi večkrat svetovali. Boš čudežno ozdravela, ko se boš nehala zapletati v to povsem nepotrebno dramo. Zavedaj se tudi, da pomanjkanje spanja vodi med drugim tudi v demenco.

To vem.

Biostil meritve kazejo vsak mesec previsok triptofan, stressss, kortizol, obremenjena nadledvicna zleza ipd

Od prej imam iz stud.let kronicno utrujenost in je to zelo huda zadeva. Se vrtis v krogu izcrpanosti, nespanja, vecje izcrpanosti, problemi s pomnjenjem in spominom. Sport sem opustila, branje kake zahtevne litarature tudi, ker ne zmorem. Koliko sem prejokala zaradi tega, edino sama vem.

Ker si zelim zivet kot drugi, normal life.

Tako pa izpade da placujem in nosim kriz zaradi brata. Da bi ga v rit sunila. On lahko drogo pusti, kam pa naj jaz odlozim bolezni

Zadnjic mi rece en zdravnik iz tujine da tile ki imamo kron.utrujenost povecini zivijo do 53 leta, ker je telo toliko izcrpano.

To glede soseda ki mi je nagajal 15 let ponoci. Pa je samp huje na vse to in dvomim da se bo spanje popravilo.

Jem spinaco, banane…to dodatno zvisuje triptofan.

En vecer sem pojedla spinaco, jajce pa banano. Ja in gledam zakaj ne spim, budna v luft 5 ura ponoci. Pol se spomnem ” spinaca, jajce, banana”

Ce zvecer in ponoci ne pojem banano, pa dobim krce in imam prenizek kalij. Ze ta  nizji kalij unicuje srce.

Ne vem vec kako skombinirat da bo okej.

Danes sem prvic opustila stvari oz jih bom

Moj plan je bil pomit okna oz jih osvezit( pomita so bila prejsnji teden), zloscit samo zgornje police( v sredo sem prah pobrisala od vrha do tal v vseh prostorih), it 45 min hodit, v cerkev pred Bozji grob, spect potico in pinco, pomit tla, nest blagoslovit, zvecer k sv.masi.

Oken nisem taknila, spekla ne bom, zvecer tokrat ne bom sla k sv.masi.

 

In s čim si ti to meriš vsak mesec noro Šnelo?

Ti si bolna, vendar hudo bolna v glavo. Tega pa ne zdraviš.

Une meritve zgoraj februar 2024

Ta meritev marec 2024

 

Vedno kaze stres, triptofan, pa nadledvicno

 

(https://postimg.cc/dhCjrJqf)

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 30.03.2024 ob 11:56

Une meritve zgoraj februar 2024

Ta meritev marec 2024

 

Vedno kaze stres, triptofan, pa nadledvicno

 

(https://postimg.cc/dhCjrJqf)

To pa bodo prave meritve šnelo. Ravno zate, ko si že tako nora in naivna.

Snelca:

Ustavi konje in ne se sekirat za prazen nic.  Nic drugace ne bo,  cetudi se dol meces.  Rukni 2 dcl cvicka, vajo ponovi in spala bos vsaj 8 h,  kot malo dete. 🤗

Pa veliko pirhov ti zelim. 🥙

Ženska vsak dan OKM-jevsko besno puca, drgne, briše, glanca vse stropa do tal (doma, pri mami in župniku), kuha 3 obroke na dan, prehodi po 5 km dop. in pop. in potem se čudi od kje kronična utrujenost…

 

Saj. Take nateguni izkorisčajo  Že tako je ubogo to noro šnelo pa še natege za meritve, ki to niso, plačuje.

Mogoče preveč ženeš to svoje ubogo telo in mal slabe genetike , lahko tudi menopavzne hormonske zadeve, strahovi in stresorji pa je tak …

Nasvetov so ti že natresli in tud sama veš globoko v sebi- ker  si ji ja razgledana…, da če boš tak nadaljevala , boš ti obležala , ker tvoje slabotno telo več ne bo zdržalo…

Za čigavo priznanje, da si pridna in vredna – se ženeš ? Mamino ? Ne boš dočakala, to že vrabci čivkajo …!

In kdo meniš  te bo rihtal…, ko pregoriš in obležiš ?

Torej je zadnji čas, da se posvetiš sebi in samo sebično, ja- sebi. Pa , če ošpičene prekle padajo okoli brata in matere.

Samo na tebi je…in ti to veš, kajne…?

Ja, saj to so taki tipi ljudi, ki se ženejo v perfekciji in popolnosti za neka priznanja drugih…to vedno in povsod pripelje do izgorelosti in potem , ko so prisiljeni se sebi posvetit- jih ostali sploh ne pogrešajo, vse se čudežno uredi…oni so pa prej menili in mislili, da so nenadomestljivi.

Glej, če boš ti zbolela, se bo mati primorana drugače znajti in bo prav tako vse urejeno in narejeno ,je tako- ti rabiš spoznanje, da si nadomestljiva v vseh ozirih in šov se bo brez tebe vrtel naprej. Svet bo šel naprej…kontaš to mišljenje. To nucaš osvojit. Pa se boš umirila in mirno spala…psiho umirila in telo bo sledilo.

Ali pa bezlaj naprej , do takrat ko bo telo kaput.

Beri literaturo – o izgorelosti , je tega ogromno.

Pa kakšna menopavza? A ni Šnelca stara 37/38 let?

Hmm…Šnelca je pa že 50, ali 50+…je mama že proti 80, hčera čez 20…brat okoli 40…torej so menopavzne težave kar smiselne…+invalidsko upokojena ker ji je delovno sposobnost uničil brat…a gre se popolno strežnico in gospodinjo…

Ni naša Šnelca več med najmlajšimi…

yep, bo že Šnelo kmal omica !

Odgovor na objavo uporabnika
Pasek, 30.03.2024 ob 21:49

Hmm…Šnelca je pa že 50, ali 50+…je mama že proti 80, hčera čez 20…brat okoli 40…torej so menopavzne težave kar smiselne…+invalidsko upokojena ker ji je delovno sposobnost uničil brat…a gre se popolno strežnico in gospodinjo…

Ni naša Šnelca več med najmlajšimi…

Bom jutri kej vec pokomentirala. Zdaj se mi res ne da.

Od studijskih let se je zacela kron.utrujenost in tezave s spanjem. Potem je zadevo poslabsal sosed 15 let z nocnim ropotom.

 

Ce pogledam pod “chronic fatigue” je kot simptom navedena nespecnost.

Po eni operaciji je vsako noc me kukal dezurni zdravnik in rekel ” tu ste ze 9 dan na intezivni pa nic ne spite, a vam dam kaj za spat”. Jst NE. Raje mi povejte zakaj ne spim.pa ni vedel. Pol ga pa vprasam ce so mi ob koncu operacije dali infuzijo pocket kofija za 9 dni?😂🤣😅

Zdaj sem se ulegla za spat. Pa ze vidim, da sem kot na preži budna, ne pa za spat.

Od premalo spanja in utrujenosti me pa je popoldan zezal pritisk kar poskakoval je hudo gor. To je pricakovano. Saj nespanje naredi kup stale in poslabsanje bolezni.

Nekako sem se sprijaznila in bom morala osebnemu zdravniku rect da bi rabila tbl ki ne povzrocajo zasvojenosti in uspavajo. Ceprav sem se tej ideji ful let upirala. Ampak moram popustit. Glede higiene spanja sem se zelo trudila, glede gibanja tudi. Stres pa ne morem uklonit, nekaj skusam ignorirat. Ampak ze sama misel da ponoci ne bo spet spanca me vznemiri, potem se jezim nase in se vrtim v krogu.

Ce ne bom morala pisat Jamesu, da moli za spanje. Za dar spanja. Za konjsko dozo spanja.🤣😄😅

 

 

 

Jaz sem probala persenosan tablete brez recepta in je na začetku pomagalo, potem pa ne več, verjetno, ker sem jih redno jemala. Sem nehala.

New Report

Close