Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek želim si otroka, on pa ne

želim si otroka, on pa ne

ni potrebe po žaljenju veš.
kot sem napisala, ne trudi se razummet, to je hormonsko pogojeno in moški niti slučajno nimate tovrstnih “težav”[/quote]

Hm, kako moški nimajo teh “težav”?[/quote]

ja želja po potomstvu in dejansko hormonski pritisk, ki ga čuti ženska ni isto ane.

Imaš tudi zelo zelo pametne nasvete.S tvojim zgornjim pa se ne strinjam.Sploh pa -zakaj se je ta moški pravzaprav par let nazaj vtaknil v tridesetletnico brez otrok? S svojimi izkušnjami in pametjo bi lahko točno -točno! vedel, da si bo ona želela otroka z njim.Če pa tega ni vedel -oprosti, potem je dovolj butast.Sam ima otroka – njej ga ne privošči.Kako egoistično![/quote]

ja, a ne? pa glih v to, ni mogel katere druge najt. saj je baba ko baba in dedc ko dec. saj so vsi glih, glavno da so pošteni, zreli in dobri za delat.

imaš prav. problem je da za kaj druzga niste. ko vam pol moški drugam uhajajo je pa cel hudič.

kako da to pomaga pri večini moških in enakem nagonu po razplodu, potomstvu ohranitvi rodu , prizemljenost in racionalnost in razsodnost? babe pa kot kure brez glav..[/quote]

ni potrebe po žaljenju veš.
kot sem napisala, ne trudi se razummet, to je hormonsko pogojeno in moški niti slučajno nimate tovrstnih “težav”[/quote]

saj je hormnsko pogojeno tudi to, da bi moški radi trosili svoje seme vse povsod pa nas hočete na vsak način brzdat. Ali ni potem prvično, da tudi mi malo brzdamo vaše hormončke?

če bi to o hormonih držalo, bi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk golih in z nogami narazen sedelo na pločnikih, ker oplojevalcev ne bi manjkalo.[/quote]

ja sej od tebe res nisem pričakovala odrasle debate ..[/quote]

jah hormoni ne izbirajo… saj če trenutni osemenjevalec noče, ga je menda treba pustit in najti novega torej je dober vsak prvi, ki bo brez zaščite skočil na razcvetko in jo osemenil.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ni potrebe po žaljenju veš.
kot sem napisala, ne trudi se razummet, to je hormonsko pogojeno in moški niti slučajno nimate tovrstnih “težav”[/quote]

saj je hormnsko pogojeno tudi to, da bi moški radi trosili svoje seme vse povsod pa nas hočete na vsak način brzdat. Ali ni potem prvično, da tudi mi malo brzdamo vaše hormončke?[/quote]

ne vem kaj želiš povedat, mogoče si preberi vse, kar sem v tej temi napisala 🙂

Avtorica nikamor ne bo šla, ker ji njen fant nudi lepo življenje in pri svojih 33 letih nikakor ni pripravljena živeti slabše kot živi sedaj. Edino kar želi izsiliti je dojenček. To mislim, da ti ne bo uspelo in če pogedam sebe ki sem stara toliko kot tvoj mož razmišljam popolnoma enako kot tvoj. Če bi izrazila željo po otrocih vsaj tri leta prej bi morda še prevolil, zdaj pa večji ko je prvi otrok, bolj ko postajaš spet svoboden manj si sebe predstavljaš biti poplen suženj.
Avtorica imaš veliko otrok okoli sebe. Vem da ni isto kot bi bili tvoji, je pa velikokrat bistveno lažje.

Hm, kako moški nimajo teh “težav”?[/quote]

ja želja po potomstvu in dejansko hormonski pritisk, ki ga čuti ženska ni isto ane.[/quote]

O čem govoriš? Ker ne, za trosit seme in imet lastne potomce, so bolj moški “rezervirani”. Če na naravo ciljaš npr.

ja sej od tebe res nisem pričakovala odrasle debate ..[/quote]

jah hormoni ne izbirajo… saj če trenutni osemenjevalec noče, ga je menda treba pustit in najti novega torej je dober vsak prvi, ki bo brez zaščite skočil na razcvetko in jo osemenil.[/quote]

vsak ima pravico da se odloči tako, kot zase misli da je prav.

ne vem pa zakaj ves čas pišeš neumnosti ..


podpis

jah hormoni ne izbirajo… saj če trenutni osemenjevalec noče, ga je menda treba pustit in najti novega torej je dober vsak prvi, ki bo brez zaščite skočil na razcvetko in jo osemenil.[/quote]

vsak ima pravico da se odloči tako, kot zase misli da je prav.

ne vem pa zakaj ves čas pišeš neumnosti ..[/quote]

stvar je preprosta, če so hormoni krivi in če je zaradi njih potrebno sčevljat osemenjevalca, ki to noče bit je pač za potešitev hormonov dober prvi, ki pride mimo… če se pa izbira pa to niso hormoni.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Podpis pod to…tudi pod zadnji odstavek.[/quote]

Še moj podpis!

vsak ima pravico da se odloči tako, kot zase misli da je prav.

ne vem pa zakaj ves čas pišeš neumnosti ..[/quote]

stvar je preprosta, če so hormoni krivi in če je zaradi njih potrebno sčevljat osemenjevalca, ki to noče bit je pač za potešitev hormonov dober prvi, ki pride mimo… če se pa izbira pa to niso hormoni.[/quote]

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?

stvar je preprosta, če so hormoni krivi in če je zaradi njih potrebno sčevljat osemenjevalca, ki to noče bit je pač za potešitev hormonov dober prvi, ki pride mimo… če se pa izbira pa to niso hormoni.[/quote]

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?[/quote]

Eh, enim moškim ne moreš nikoli razložiti, ker ne bodo razumeli.Razumejo samo svoj avto, motor in peč na pelete.Ostalo je nula, tema.

stvar je preprosta, če so hormoni krivi in če je zaradi njih potrebno sčevljat osemenjevalca, ki to noče bit je pač za potešitev hormonov dober prvi, ki pride mimo… če se pa izbira pa to niso hormoni.[/quote]

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?[/quote]
zakaj bi ga pa če so to hormoni zaradi trenutne nerazsodnosti pustila, pa celo življenje, ki ji drugače ustreza samo za to, ker so ji podivjali hormoni, in da bo zaradi njih uničila še vsako naslednjo vezo, ko bodo hormoni šli gor, osemenjevalec pri roki pa ne bo za to?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Želja po starševstvu je nekaj povsem naravnega in nikakor je nimajo samo ženske. Ženske bolj čustveno reagiramo vendar moških, ki imajo željo postati starš je ravno toliko kot žensk.
Zato je edino prav, da je ta del starševstva razčiščen na začetku. Če si nekdo otroka ne želi je to partnerju dolžan povedat kot je prav, da tisti, ki si otroka želi to partnerju pove. Par, ki tega ne naredi je neodgovoren. Tako kot bi on lahko vedel, da si bo ona otroka želela, tako bi morala ona pomisliti na to, da si on še enega mogoče ne bo.
Soočenje je nujno.
Avtorica tebi predvsem polagam na srce, da v kolikor se odločiš ostati z njim, da si 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da si tega nekoč ne boš očitala. Kakorkoli se pa morata vsesti za mizo in položiti karte na mizo saj tako pomembno vprašanje ne more ostati odprto v zraku saj bo dolgoročno definitivno vzrok prepira.

Tisti, ki želje kogarkoli po otroku ne zmorete razumeti bi pa bilo mogoče na mestu, da take teme preskočite. Ljudje smo različni in vsiljevanje vašega mnenja drugim je skrajno neprimerno. Sposobnost sprejemati človeka, ki je drugačen od vas pokaže veličino človeka.

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?[/quote]
zakaj bi ga pa če so to hormoni zaradi trenutne nerazsodnosti pustila, pa celo življenje, ki ji drugače ustreza samo za to, ker so ji podivjali hormoni, in da bo zaradi njih uničila še vsako naslednjo vezo, ko bodo hormoni šli gor, osemenjevalec pri roki pa ne bo za to?[/quote]

Ali si se tudi ti rodil iz podivjanih hormonov?

Moje mnenje je, da ženska lahko začasno željo po otroku potlači, a ta kasneje izbruhne še bolj. Kaj če se ti to zgodi pri 39 ih? Utegne se zgoditi, da boš gojila do njega podzavestno zamero, zaradi katere bi se utegnila na koncu raziti. Povsem drugačna je zgodba, če bi šla skozi vse postopke in če ne bi šlo, bi se na koncu verjetno sprijaznila. Jaz vem, da se ne bi in bi ga pustila in si z novim partnerjem ustvarila družino, otroka bi tudi posvojila, samo ne pri 40 ih, ampak čim prej. To vem zato, ker sem, ko sem nepričakovano zanosila pri sebi vedela, da če grem na splav in če se partner s tem strinja ali bi celo pritiskal, je te znak, da me nima rad in da nimava skupne prihodnosti. Takrat je bil za to, da otroka obdrživa, ostala sva skupaj 😉 Želim ti, da se ti v življenju vse odvije tako, kot je prav in tako, da boš srečna!

Meni je vse jasno, samo to ne, kaj ljudje počnejo v zvezah – če se ne pogovarjajo.
5 let sta skupaj. Pa menda je že kdaj naneslo na to temo. Ali pa je že, pa si mislila, da si bo premislil?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


zakaj bi ga pa če so to hormoni zaradi trenutne nerazsodnosti pustila, pa celo življenje, ki ji drugače ustreza samo za to, ker so ji podivjali hormoni, in da bo zaradi njih uničila še vsako naslednjo vezo, ko bodo hormoni šli gor, osemenjevalec pri roki pa ne bo za to?[/quote]

Ali si se tudi ti rodil iz podivjanih hormonov?[/quote]

ne, iz divjega koncerta.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vsa mnenja taka ali drugačna so bistveno manj škodljiva kot podtikanje otrok, kot je tu svetovano, ali siljenje kogarkoli v starševstvo.

Ali si se tudi ti rodil iz podivjanih hormonov?[/quote]

ne, iz divjega koncerta.[/quote]

Saj sem vedla, da je neki blo.Ali podivjani hormoni od ata, al pa divji koncert, ki se je sprevrgel v prvo pomoč…

stvar je preprosta, če so hormoni krivi in če je zaradi njih potrebno sčevljat osemenjevalca, ki to noče bit je pač za potešitev hormonov dober prvi, ki pride mimo… če se pa izbira pa to niso hormoni.[/quote]

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?[/quote]

V to je nihče ne sili.
Hkrati pa narava gor ali dol… Očitno ne gre.

Tako je, ena redkih pametnih žensk tu.

ne vem zakaj tako trdno vztrajaš pri svoji interpretaciji … ampak ok, potem mi pa povej, zakaj naj bi ženska, ki si želi postati mati, morala ostat z moškim, ki si tega ne želi?[/quote]
zakaj bi ga pa če so to hormoni zaradi trenutne nerazsodnosti pustila, pa celo življenje, ki ji drugače ustreza samo za to, ker so ji podivjali hormoni, in da bo zaradi njih uničila še vsako naslednjo vezo, ko bodo hormoni šli gor, osemenjevalec pri roki pa ne bo za to?[/quote]

daj preberi se .. kaj pišeš 🙂
sem mislila da imaš že več kot 15 let …

Vsa mnenja taka ali drugačna so bistveno manj škodljiva kot podtikanje otrok, kot je tu svetovano, ali siljenje kogarkoli v starševstvo.[/quote]

Jaz nisem nikjer zasledila, da bi avtorica želela partnerju otroka podtakniti ali ga prisiliti v starševstvo.
Sprašuje zgolj za mnenje kaj narediti, da ji kasneje ne bo žal. Oziroma po mojih izkušnjah gre v takih zapisih zgolj za izliv čustev v upanju, da se najde nekdo, ki se je znašel v podobni zagati.

New Report

Close