Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Če je komu všeč ali ne, ženske smo v prvi vrsti ustvarjene za matere. Nekatere ženske so pač drugačne, so bolj svobodnega duha, imajo drugačne vrednote v življenju, toda večina žensk si želi imeti družino, otroke, vsaj enega, če že ne dva, tri…Nekatere si želijo celo zelo veliko družino več otrok.
Če smo iskreni, je pri tem glavnina na materi, na ženski: ženska mora prenašati nosečniške slabosti in tegobe, porod, poporodno obdobje, dojenje, vstajanje ponoči. Pri tem je glavno moško delo, da ženske pri tem vsaj ne ovira. Nekateri so pravi mučenci, če slučajno kdaj kaj skuhajo, pospravijo….Kot da so se poročili z ženo zato, da bo njihova sužnja – v vsej pogledih.
Bog ne daj, da bi morali moški roditi, mislim, da bi človeštvo izumrlo.
Veš kaj, tudi komoditete se človek naveliča. Tudi pohajanja, brezskrbnosti. Vaš otrok je star 7 let, je že samostojen, z njim praktično ni nobenega dela.

kakorkoli, želja za otroka mora biti pri obeh. Vsako izsiljevanje je recept za polom.
Pa sploh ni važno koliko komot je kdo. Ko bo počilo, boste pa izsiljevalko trepljale po rami in sočustvovale, kak prasec je bil.

Tako je. Zavajal si jo. Si komot in to udobje bi rad obdržal, zato njej očitaš, da ni primerna mama za 2 otroka. Žal mi je zanjo, ker je poročena z neiskrenim človekom, hinavcem. In še bolj mi bo, če bo potlačila svoje želje in ji bo biološka ura odbila. Nekateri takšni pari so šli kasneje narazen in žena je z žalostjo spoznala, da je moževa nova noseča.[/quote]

Torej tvoja rešitev je, da naj se loči, uniči življenje prvemu otroku, hitro naštepa z nekom drugim drugega otroka in bo lahko živela svoje sanje o dveh otrocih? Ali naj prisili moža v drugega otroka in nato joka, ker bo odšel? Kakšno zavajanje neki.

Otrok ni nekaj, kar se pač zmeniš ko si na začetku zveze in potem to drži kot pribito!!!!! Pa kje pobirate take idiotske ideje? Noben človek si v začetku zveze ne more predstavljati kako bo ko bo prišel prvi otrok. Kakšna bo zveza, kakšno življenje, finance, VSE se spremeni in na to pač nihče ni pripravljen. Partnerja se vidita v novi luči, hodita po novi poti in se borita, da peljeta. In takrat se odloča o nadaljnih korakih. Mož si zaradi prehojene poti novega otroka ne želi, žena pač. Ampak nima to nobene zveze s tem kaj sta se kao zmenila leta prej. In mož vidi, da ne bo zmogel, hkrati opozarja, da tudi žena ne bo zmogla. Žena pač vidi, da bo šlo brez težav, ampak očitno ni ne glavni financer vsega in hkrati ne upošteva želja (bojazni) moža. Mož je realen, žena v oblakih. Ali se žena raje malo bolj posveti tako možu kot otroku, ki ga ima ali pa bo izgubila oba. Lahko pa nakaže plan drugega otroka in predstavi možu kako bo šlo, če ga imata…

In ko bo šlo kaj narobe ali bog ne daj bo otrok prizadet bomo imeli še eno uničeno družino v Slo.

Jaz imam 2 otroka, stara 3 in 6. In bi se trenutno raje ustrelila v koleno, kot imela še enega.
Ker – za razliko od avtorjeve žene – sama vidim, da nisem fizično in psihično (niti finančno) sposobna še enkrat imeti dojenčka. Nimam več živcev, niti energije. Dovolj imam absolutnega prilagajanja otrokom. In ja – nič ni narobe z udobnim življenjem – do tja še nisem prišla, sicer.

In zato razumem avtorja, da ne želi več otrok. In zato ne razumem njegove žene. Različni smo si pač…

Odvisno kako močna je želja.. Če je želja po otroku res močna, potem bo tudi zamera skozi leta močna in dvomim da se lahko obdrži zakon. Če ga prisili še v enega otroka, ki si ga ne želi spet..
En bo tu moral stopiti nazaj pri svojih “željah” ali “strahovih”. Rešitev je več a večina je neugodna za vsaj enega od vpletenih..

Prestara nikakor nista, tudi nikjer ne piše da pri majhnem otroku se pa ne da uživat. Neke velike družbe pa 7 letnik od dojenčka ne bo imel. Razlika je prevelika. Mogoče potem v odrasli dobi, kot otroka pa sigurno ne.

Sem ženska in tole, kar si napisala, je, vsaj zame, ki sem zate očitno “malo drugačna”, precej žalostno.
Ustvarjena sem bila, da bi bila svobodno, samozavestno, učeče, pogumno, ljubeče bitje, ki bo znalo izkoristiti svoje življenje in svoje potenciale v njem!

Zakaj bo sigurno izgubila službo?

To, da s takimi otroci ni nobenega dela lahko pride le od Monklje, ki otrok nima ali jih ima in v njih ne vloži nič. So pač prepuščeni sami sebi, saj so pri sedmih letih ja odrasli. Z otroci je toliko dela kot si ga daš in kolikor se želiš ukvarjati z njim. Tiste z dvema otrokoma ali več nimajo časa oz. imajo vsega poln kufer in otroci so kao odrasli, čeprav je vsem jasno, da so navadna razpuščena banda brez trohice vzgoje.
Tisti, ki imajo enega ali več otrok in se dejansko z njimi ukvarjajo, vzgajajo, delajo, vedo povedati koliko dela je z njimi. In to je tudi glavni razlog, zakaj več otrok ne želijo. Ker ljubijo tisto kar imajo in se dejansko ukvarjajo z njimi. In razlike med takimi otroci in onimi drugimi so vidne in zelo občutne. In ne vem kje piše, da mora moški biti suženj ženi, ki želi več otrok? Moški ne želi delati doma, kuhati, itd. Veliko raje bi zagrabil ženo za rit in kasneje peljal otroka in njo na izlet nekam. Ampak ne, imata več otrok, potrebno je delat, čistit, kuhat…za koga že?

Če bi imela 2. otroka enih 5 let nazaj, bi po moje še šlo, tako pa vsaj 7 letna razlika (lahko tudi 8 in več, če 2. otrok ne nastane hitro), je po moje čisto preveč. Osebno ne poznam niti 1 same družine, kjer se bratje in sestre s tako veliko razliko med sabo razumejo. Se niso nikoli kot otroci in tudi sedaj, ko so odrasli, se ne.

Sem ženska in tole, kar si napisala, je, vsaj zame, ki sem zate očitno “malo drugačna”, precej žalostno.
Ustvarjena sem bila, da bi bila svobodno, samozavestno, učeče, pogumno, ljubeče bitje, ki bo znalo izkoristiti svoje življenje in svoje potenciale v njem![/quote]
In zato imaš tak ljubeč, kulturen nick?

Ker sem pač temperamentna – in če me kdo izzove, se ne pustim 🙂

Eden je dovolj. Ni kreganja, ni stresa, večji otrok bo imel mir, hodili boste na izlete, stroški so manjši, ve se kdo bo naslednji gospodar pri hiši, kdo bo na stara leta skrbel za vaju..
Sicer pa se vidva lepo sprostita, saj se bosta čez par let že lahko veselila vnučkov in jih bosta lahko čuvala. Ona je pač ženska ki ne more iz svoje kože, boji se vlaka ki ji bo pravkar odpeljal in ji za vedno onemogočil reprodukcijo. Kaj če se temu edinemu fantu kaj zgodi? To se te ženske sprašujejo in bojio. Ti boš že še lahko delal otroke, ona pa.. Če je res tako hudo, pa ji pusti še enega.

zate avtor, morda samo en primer, ki ga spremljam od blizu, že za 1. ni bila zrela, potem je prišel drugi, bi še 3., če si on ne bi precvikal kablov, njej se nič ni dalo, on za vse, po 5 letih ona ugotovi, da je z napačnim moškim, namreč pojavila se je njena duša dvojčica (saj veste kaj mislim) in ločitev, delitev…..ona noseča z dušo dvojčico, duša dvojčica ni navdušena, skrbništvo s prvim sicer deljeno, ampak maladva večinoma pri njem oz. njegovih…..kreg med njo in dušo dvojčico na dnevnem redu, pred njo še 2 meseca nosečnosti……
Samo molim lahko, da bo tretji otrok imel srečo kot prva dva, da bo nekdo poskrbel zanj, ker ona enostavno ni sposobna, pa me linčajte, ampak ni sposobna, kar njena mama na glas pove.

[/quote]

Ker sem pač temperamentna – in če me kdo izzove, se ne pustim :)[/quote
izraz tvoje ljubecnosti… bolje receno neljubecnosti, naadalnosti in nekulturnosti. Pa se malo hinavke si, ker eli to zakamuflirati s kao nekim temeramentom…
res bolje ja da nimas otrok, ker imas se sama s seboj prevec dela

Ja, seveda :)))

Ker delo je samo z malimi dišečimi štručkami, ane. Ko ta štručka enkrat zraste, si je treba pa novo omislit in naprej svojo materinsko poklicanost uresničevat z novim dojenčkom. Sedemletnik se bo pa že sam porihtal.


Si slišal zdaj. Vajin otrok bo vsekakor ostal doma, skrbel bo za hišo in za vaju, ni šans, da bi bil slučajno gej ali ne hotel imeti otrok, ampak bosta imela že čez par let vnuke, ki vama jih bo snaha vozila v varstvo. Vnuke, pazi, nikakor ne vnuka.

Seveda ima, ona in on, pa to nima nobene veze z moralo. Ker noben nima kaj biti poročen ali v zvezi zaradi morale. Kar sem zgoraj prebrala, gre pa itak za enega egoističnega bedaka (pa ne zato, ker si ne želi otroka, ampak način, kako razmišlja in piše o svoji ženi) in bodo v vsakem primeru v tem zakonu in družini še velike težave, predvsem pa veliko čustvene bolečine.

Dejstvo je, da ima ženska v prvih otrokovih letih večji delež in breme: nosečnost, tveganje pri karieri, dojenje in skrb za otroka prva leta, zato je prav, da ima tudi več besede pri odločanju za in proti otroku. In mož, ki ima ženo rad, jo bo podprl.

Uf, ene ste res prav obsedene z otroci. Kot da je smisel v zenskem zivljenju le stepat froce. Saj so cudovita stvar, ampak da bi pa celo zivljenje in zakon samo temu posvetila … nah.

Avtor, ce si ne zelis se enega, si ga pac ne zelis. Ja, je zoprna situacija, ampak mislim, da se dva odrasla cloveka lahko normalno dogovorita o tem.

Mogoce bi bilo najbolj modro pretehtati obe strani – zakaj en tako zelo zeli otroka, drugi pa tako zelo ne zeli – in priti do skupne odlocitve, ki bo najbolj smiselna za vse 3, ki ste ze druzina. Ego na stran in karte na mizo.

Pobrecita, tu no sabes nada de mi….


Zakaj mislis, da so vsi ljudje enaki? Eni niso za otroke sploh, drugi niso za vec otrok. Idealizirati neko bratsko povezanost je tudi brez veze, ker ce ne prej, se jih dosti pokrega zaradi dediscine.
Otrok je pac taki projekt, da morata biti oba 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za. Cim ima en pomisleke, je najbolj narobe vseeno rinit v zadevo in racunat, da se bo ze uredilo.
Niti mlada nista vec in ce sta ze zdaj kratkih zivcev, je vprasanje, kako bosta hendlala meno in pubertetnika.

Razlogi PROTI, ki jih je napisal avtor, so realni. Razlogi ZA pa so.. kaj? Da je treba izpolniti statistiko? Da je tezko sprejeti dejstvo, da se z leti vsi staramo in na videz odloziti to grozno staranje s pupo v vozicku? Ce ima zena kaki resen argument, se mogoce lahko sploh pogovarjata. Ce je samo neki otrocji “bi imela (ker imajo vsi), je pa tudi za pogovor skoraj skoda casa.

Če ste tako obsedene z otroki in vam gredo moški lenuhi tako na živce, se pustite umetno oploditi in uživajte!

o svoji superiornosti tiste ki nimate otrok;), kaj vas tak rajcajo teme o tistem, česar nočete?
Zakaj nekdo ki zatrdno ve kako in kaj sploh odpre temo, ki ga ne zanima?
Ko bi jaz šla brat teme o vremenu, potovanjih, navtiki, aviatiki…….nima smisla.

Seveda ima, ona in on, pa to nima nobene veze z moralo. Ker noben nima kaj biti poročen ali v zvezi zaradi morale. Kar sem zgoraj prebrala, gre pa itak za enega egoističnega bedaka (pa ne zato, ker si ne želi otroka, ampak način, kako razmišlja in piše o svoji ženi) in bodo v vsakem primeru v tem zakonu in družini še velike težave, predvsem pa veliko čustvene bolečine.[/quote]

Velike težave in veliko čustvene bolečine imajo predvsem tisti okoli tebe.

Če je moški, ki je ustvaril kar piše avtor, ki dela tudi doma, ki skrbi za otroka, a ima pomisleke po drugem egoistični bedak, samo upam, da jih je čim več takih. Potem bi bil svet lepši.

Za otroka se odločita, če si ga želita vidva, ker se strinjam s predhodnikom, da je za dobre odnose med sorojenci 7 oziroma 8 let razlike preveč. Kaj pa sin pravi?

New Report

Close