Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Prav imate vsi, ki pravite, da sta za odločitev o številu otrok potrebna oba. V medsebojnem odnosu sta vsaj dve osebi, torej naj bo strpnost na obeh straneh. Nekaj že lahko rečeta na začetku zveze pozneje pa je kot je. Ker bosta oba starša, naj se odločita oba. Ni vedno le ženska tista, ki izsiljuje z več otroki. Včasih je tudi partner brezčuten in mu ni mar kaj meni partnerica: 10 jih bova imela in pika. Bo vsaj kdo skrbel za naju na stara leta. Morda bo, morda ne. Kdor je egoist, bo svoj zgled, žal, prenašal na otroke. Ne strinjam se s tem, da starši od otrok zahtevajo, da se ukvarjajo z njimi na stara leta. To ne pomeni, da se sploh ne menijo zanje, le v socializmu ne živimo več , ko so ljudje prišli domov ob 14h, 15h. Danes malo ljudi pride domov pred 17h pa še za lastne otroke morajo poskrbeti. Saj se mnogi trudijo, a ima dan le 24 ur. Kdor govori o številni družini pa le sebe vidi, ne bo dober starš. Kakšni bodo njegovi ali njeni potomci raje ne pomislim. Nič ni narobe z velikimi družinami, vendar naj bo želja obeh, naj bo iskreno zaradi otrok samih in ne zaradi računice, predvsem pa naj vsak razmisli o dohodkih. Če so otroci lačni in slabo oblečeni, ne morejo se ukvarjati z želeno ustvarjalno dejavnostjo, kaj jim pomaga tako življenje. Tak otrok upravičeno reče, če nimaš denarja, se ne razmnožuj! Hvaležnost gor ali dol. Za slabo življenje ni nihče dolžan biti hvaležen, posebno ne takemu, ki bo otroke delal- rojevala iz SEBIČNOSTI. 10 jih bo in konec. Da, lahko je reči, kdo jim bo pa omogočil človeške pogoje za življenje? Sebičen razmnoževalec prav gotovo ne. Gospod ni navedel iz kakšne družine izhaja žena. Moje izkušnje so take, da se najraje neodgovorno razmnožujejo prav tisti, ki jih starši niso vzgojili v odgovorne osebe. Največkrat je taka oseba iz družine, kjer je bil alkohol stalni spremljevalec. Žal.
Gospodu dam prav. Če si želi le enega otroka, naj bo pač le eden. Ako se temu dobro posvetita in ga vzgojita v zdravega, odgovornega in srečnega človeka, je družina izpolnila svojo nalogo. Sicer pa, Bog ve, morda bosta imela pa več vnukov. Kot stara starša se pa ne bosta obremenjevala ne s financami, ne z vzgojo. Saj veste, kako rečejo, vzgajajo naj starši, sprostitev je pa pri starih starših.
Obema želim najboljšo odločitev in vse dobro! Lp A

Kakšno neodgovorno razmnoževanje neki, gre za 2. otroka, ne za desetega. Oba imata službo in solidne finance. Ne pretiravaj!

Kakšno neodgovorno razmnoževanje neki, gre za 2. otroka, ne za desetega. Oba imata službo in solidne finance. Ne pretiravaj![/quote]

Neodgovorno razmnoževanje je tudi takrat, ko gre samo za enega – če nista oba za.

Kakšno neodgovorno razmnoževanje neki, gre za 2. otroka, ne za desetega. Oba imata službo in solidne finance. Ne pretiravaj![/quote]

Neodgovorno razmnoževanje je tudi takrat, ko gre samo za enega – če nista oba za.[/quote]

Nisem vedela, da bo zanosila brez da bi se on strinjal.

Neodgovorno razmnoževanje je tudi takrat, ko gre samo za enega – če nista oba za.[/quote]

Nisem vedela, da bo zanosila brez da bi se on strinjal.[/quote]

Tudi to je možno. Recimo z zamolčano prekinitvijo s kontracepcijo ali pa s tistim običajnim če se ne strinja, jo ne ljubi.


Kakšna traparija pa je tole!!! Imam 2 sestri ena je od mene mlajša 4 leta druga pa 11 let. Vse tri se odlično razumemo. Smo ne le sestre ampak tudi prijateljice in ne le prijateljice ampak tudi sestre. Imeti soreejenca je po mojih izkušnjah najboljša stvar na svetu. Ne glede na to kaj se zgodi imaš vedno nekoga ki je samo tvoj, ki je s tabo od rojstva, ki ne le da te pozna ampak je s tabo gor rasel, deli isto otroštvo, dihal isti zrak in ve kdo si in kaj si. Je posebno in dragoceno. Prijateljica ima 7 let starejšo sestro in zanju velja isto. Babica ima 5 sester in razlike med prvvimi in zadnjimi so velike, pa so kljub temu da sta 2 že v grobu še vedno sestre kot se šika. Hja tudi prijatelj ima sestro 2 leti mlajšo pa sta smrtna sovraźnika. Tako da kar ti pišeš je najhujša traparija kar sem jih prebrala na temle forumu.

Tvoj nasvet skratka je naj bo tiho in počepne. Zamera, najraje kot za lase privlečen razlog, bo lahko tudi zato ker se bo upognil in pristal proti svoji volji. Nadaljevanje tega scenarija je, da bo točki 3 sledila točka 2, med drugim tudi zato, ker bo ugotovila, da prav zaradi popuščanja ni niti M od moškega.[/quote]

Nič ne svetujem, samo povem kaj so po mojem mnenju možni scenariji. Odločil se bo pa sam. Ker kompromisa tukaj ni. Ni mogoče imeti samo pol otroka. Nekdo bo mogel popustit. Zame nekdo, ki ust

Jaz si otroka ne želim. V bistvu ga nočem in zame kompromis na to temo ni mogoč. To sem svojemu možu povedala ob prvi kavi. Zdelo se mi je pošteno do obeh. On si otroka ne želi, pravi pa da bi se v primeru upsa z enim lahko sprijaznil ob izrazito materinski ženski, torej bi do neke mere lahko sklemil kompromis. Enako je z izrazito željo oz potrebo po otroku. Ne ga imet je prehuda žrtev in kompromis ni mogoč. Če želja ni takom močn pa se verjetno želji človek lahko odpove in živi normalno naprej.
Po moje sta avtor in žena v kar zoprni situaciji in pogovor do nazga brez obtožb in kazanjem s prstom je nujno potreben. Potem pa premislit vsak pri sebi svoje potrebe želje in strahove potem pa še partnerjevo pozicijo in premislita ali sta vsak pri sebi pripravljena ugoditi partnerjevi želji ali ne in v primeru da ne ali sta partnerja pripravljena podrediti lastni želji. Sranje je lahko v vsakem primeru, če eden z odločitvijo 2. ne bo mogel živeti.

Kdo je koga zavajal …. bi rekla da oba predvsem vsak sebe….

Če pa bi kdaj imela otroke bi imela vsaj dva, nikakor samo enega. Ker imam brat in sestro in vem kako dragoceno je to nebi želela da je moj otrok za to prikrajšan. Ta scenarij ni niti malo verjeten.

Zdi se mi noro kako ljudje svoje želje in potrebe zlasti na področju otrok in družine štejejo za neko univerzalno pravilo. Ga ni, pa laho napišemo miljon strani na to temo.
Še bolj nor pa je da se odločiš za otroka ker je tako prav, ker rabiš nekoga ki bo skrbel zate na stara leta, ker bi rad zakrpal zakon, ker ga ima tudi sosed ali pa zato da si podrediš partnerja in uveljaviš svoj prav.

Upam, da se tvoja sestra strinja s tabo.
Moja si tudi misli, kako super odnos imamo.
Jaz pa – manj jo vidim/slišim, raje jo imam.
Si misli, da je vso pamet sveta pojedla in da moram jaz omedlevati od hvaležnosti,
ko mi predaja nasvete starejše sestre.

Čimprej odkrito in jasno povejte ženi kaj ste se odločili. Če ne želite otroka ga seveda ne imejte. Žena pa bo potem razmislila kaj ji več pomeni vajin zakon ali želja po drugem otroku…

Pusti jo.
Tega izsiljevanja s prvim, pa tudi z vsemi naslednjimi otroci je ogromno.
Nesposobna, lena, duševno nestabilna žena želi otroka, pa še enega… to je njena karta za socialno varnost. Ona bi otroka in, da ti plačuješ!
Čim dlje stran. Otrok je odločitev obeh, ne samo ženske!

Na živce mi grejo ženske, ki prikazujejo, kot, da je otrok njena odločitev in mož mora samo kimat.
Mož vse financira in plačuje preživnino, ko gresta narazen, pa stanovanje kupi.
Tudi v vzgoji gremo proti pol, če nismo že čez.
Ženske bi se morale zamislit.
Vztrajaj, ne se ji pustit zmanipulirat in izsiljevat!

Če hoče otroka res samo zato, da prvi ne bo sam, je že zamudila vlak. 7 let in več razlike med sorojenci, ne pomeni, da bosta drug drugemu v družbo. Vsaj še 30 let ne. En bo šel recimo že v srednjo šolo, drugi bo šele zakorakal v osnovno šolo itd. Vrsto let si bosta šla le drug drugemu na živce. Starejši bo imel vrh glave tega otroka, ker bo mama verjetno kup obveznosti varuške prenesla nanj. Izgubil bo status edinca, kar zna biti velik stres. Poleg vseh ostalih problemov, ki se jih tudi sam zavedaš.
Poznam en podoben primer, le da je šlo za manjšo razliko v letih med otrokoma. Ženska je drugo nosečnost preživela na bolniški, ko je rodila, je moral mož najeti hišno pomočnico, da je čistila stanovanje in likala, ker je bila ona preobremenjena z dvema otrokoma. Tudi pozneje je bilo skozi eno tarnanje česa vse ne zmore zaradi dveh otrok. Babice so še danes servis za vse živo. Starejši otrok pa obiskuje pedopsihiatra, ker očitno drugega otroka in svoje nove vloge v družini, ni sprejel najbolje.
Seveda je lahko tudi vse ok in živite družinsko idilo, vse štima. A dobro se je zavedati, da je lahko tudi drugače.

težke odločitve so to res, priznam. Sama sem imela otroka z veliko boleznimi, ko je bil mali. Bilo mi je zelo težko, posebej še bolniška, v katero sem šla stežka. Ne morem verjeti, po vsem kar sem dala skozi, da se kdo lahko še odloči za drugega, tretjega….sory…

Psihiatra bi morali nudit CSD večini mamic, ne pa socialno podporo, in metat naš denar v luknjo brez dna.

Ne pusti se ji izseljevat

Vedel si, da si žena želi dva, pa ji takrat nisi odkrito povedal, da boš ti vztrajal pri enemu, torej si jo zavajal. In zdaj samo iščeš razloge, da bi jo prepričal, da je en otrok dovolj in naj zatre svoje želje, ki ti jih je odkrito povedala že na začetku. Prisiliti te ne more, lahko te zapusti in ima otroka z drugim ali pa ob tebi poskuša zatreti svojo željo po še enem otroku in ti zameri, ker si ji lagal.

Egoistka je tvoja ženska in izsiljuje. Če nista oba za še enega otroka ga ne bosta imela in pika. Vztrajaj.
Sploh, če ima probleme. Potem boš moral ti podpirati tri in verjetno se ji bo še poslabšalo, ker boste bolj obremenjeni.

Vedel si, da si žena želi dva, pa ji takrat nisi odkrito povedal, da boš ti vztrajal pri enemu, torej si jo zavajal. In zdaj samo iščeš razloge, da bi jo prepričal, da je en otrok dovolj in naj zatre svoje želje, ki ti jih je odkrito povedala že na začetku. Prisiliti te ne more, lahko te zapusti in ima otroka z drugim ali pa ob tebi poskuša zatreti svojo željo po še enem otroku in ti zameri, ker si ji lagal.
[/quote]

Upam, da se javi tudi avtor teme in pove, kako se je zadeva v teh treh letih odvila …
🙂


Ne boš verjela, ampak nekateri se tudi (ali pa ravno) zato, ker imajo s prvim otrokom veliko (zdravstvenih) težav, odločijo, da bi imeli vsaj še enega, da doživijo tudi ‘normalno’ starševstvo.

Otrok je odločitev obeh. Povej ji. Ne pusti se ji izsiljevati! Potem bo samo še slabše.


Ne boš verjela, ampak nekateri se tudi (ali pa ravno) zato, ker imajo s prvim otrokom veliko (zdravstvenih) težav, odločijo, da bi imeli vsaj še enega, da doživijo tudi ‘normalno’ starševstvo.
[/quote]

Čim ženska začne izsiljevati z otrokom, prvim, drugim ali tretjim. Je čas da dvigneš sidro.
Najprej lepo poveš svoje stališče, potem, če še naprej teži jo izseli…
Če izsili bo samo slabše. Vem. Iz prakse. Pa poporodna depresija… sam boš za vse.


[/quote]

egoist
si je prav napisala. Zena naj lepo popoka otroka in se loci. Ce je moskemu otrok tako odvec, mu je eden tudi in bo lahko imel mir pred zeno in otrokom in hodil okoli in vse kar sanja. Strinjam se tudi s tistimi, ki so zapisali da je tip hud manipulator ker v bistvu grdo pise o zeni, v bistvu je pa on sam vse to kar zeni pripisuje. Zena bolje da gre od njega z otrokom in ima drugega otroka z drugim, ki ima rad otroke, ne laze zeni, ne hinavi on pa lahko sam lufta naokoli. On zene nima pravice izsiljevati, da se mora otroku odpovedati. S tem ubije odnos kakrsenkoli med njima, kaj sele partnerski, to je zamera do smrti.

Ta je en tak psiho manipulator kot ta Abramov.
Kakšen hinavski način je izbral v govoričenju, da sebe prikaže ok in top, vse svoje lastnosti in namere pa projecira na nič krivo ženo in njo okrivi za vse.
On je tisti, ki noče otroka, on je tisti, ki se mu ne da prilagajati, ukvarjati z otrokom, hoče vse udobje prav on, a hinvsko za vse krivi ženo.
Od takega težaka karakterja, se človek loči takoj že zaradi tega, ker s takim je nemogoče živeti, zmeša se ti, če te človek krivi za nekaj kar nisi naredil, v bistvu je vse naredil on, krivi pa vso okolico. Manijak psihopatski.
Upam,da se je ta žena za dobro otroka in predvsem nje same že zdavnaj ločila in ima otroka z drugim, in da tega psihopata ne spusti več niti na sekundo blizu sebe.
kaj si pa misli da je ,da bo on ocenjeval druge koliko so primerni za otroka, v bistvu je očitno še on sam najbolj neprimeren za očeta.

Dejte malo datume pogledat, no.

New Report

Close