Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženina dediščina

Ženina dediščina

Po ponovnem branju še vedno mislim, da ga je kupila avtorjeva stran, torej moževi.

Stvar je zelo preprosta. Avtor verjetno ne ve vsega. Morda bo ali pa je zena dobila kak denar pa on tega ne ve. Ce so zaprtega tipa potem on nima vseh info. Ne mores s tujo lastnino razpolagat samo s svojo lahko. In trenutno je vse se od zeninih starsev. Kaj se on soloh praska po tujih jajcih.


a ti res ne razumeš – ne pogovarjamo se o lastnini, denarju… pogovarjamo se o odločitvi,d a se bo odpovedala v korist nekoga drugega… in če bi dobila res kak denar za kar on ne ve, potem se neb imea ničemur odpovedovat, ampak preprosto ne bi dobila, ker je že…. kapiš?
o ženini odločitvi se pogovarjamo – pa se ti vprašaj hipotetično bi se ti kot dedinja odpovedala svojemu deležu, ki ti pripada, na račun svojega sorojenca, mužu in lastnim otrokom, bi pa rekla, raje dam sestri/bratu in njjihovim otrokom, kot pa vam…
ejejej resno – o tem se pogovarjamo… ni ti treba bit tak nastrojena, ker nihče nikomur nič ne krade si ne prilašča že vnaprej… pogovarjamo se zgolj o tej odločitvi žene… bi se ti tako odločila? Kako misliš,d a bi se tvoj mož in otroci počutili? To je predmet debate.

Oprosti. Živim z nekom 30 let, imam otroke, pomagam obojim staršem finančno in z delom, poplačam zaostale obveznosti vsakič, ko najdem položnice, kupujem še celo nove gate, ker je za itak njih vse dobro…a ko pa ostane dediščina, so pa to tuja jajca?
A naj potemtakem vsakič, ko kličejo za pomoč, prevoz…rečem, veste kaj, naj vam pomaga tisti, ki mu boste vse dali?
Ljudje pomagamo, brez da bi za to pričakovali karkoli, ker so to naši starši, ljudje, ki jih imamo radi. To delamo brez očitkov in zastonj. Vendar pa v zameno pričakujemo enak fer odnos.
Tvoja je dobra, skrivalnice v zakonu. odlično razmišljanje, ni kaj.

Oprosti. Živim z nekom 30 let, imam otroke, pomagam obojim staršem finančno in z delom, poplačam zaostale obveznosti vsakič, ko najdem položnice, kupujem še celo nove gate, ker je za itak njih vse dobro…a ko pa ostane dediščina, so pa to tuja jajca?
A naj potemtakem vsakič, ko kličejo za pomoč, prevoz…rečem, veste kaj, naj vam pomaga tisti, ki mu boste vse dali?
Ljudje pomagamo, brez da bi za to pričakovali karkoli, ker so to naši starši, ljudje, ki jih imamo radi. To delamo brez očitkov in zastonj. Vendar pa v zameno pričakujemo enak fer odnos.
Tvoja je dobra, skrivalnice v zakonu. odlično razmišljanje, ni kaj.[/quote]
Lepo napisano in povedano

Sem edinka pri nas teh tezav ni. Da se bo odpovedala natolcuje tale avtor ker on govori ko da ne obstaja moznost denarja. Morda bo zena dobila denar namesto pol hise. Ce so ga izlocili tudi zena ga je to pomeni lahko tudi to da so ga spregledali kam pes taco moli. Takih primerkov je ogromno ki bi se radi okoristili pri tascah in tastih. Zena se ni kar tako odlocila odpovedati. Ima ze kak razlog. Nic ni kar tako ali pa iz gole dobrodusnosti. Vprasa naj se kaj bojo dali njegovi starsi.


a si ti kar mal po svoje zdaj izmišljuješ,d a lahko s temi izmišljotinami opravičuješ svoje prejšnje obsodbe… no, ni lepo to…
no vidiš – ti se tudi ne boš odpovedala dediščini, jiti kot edoinka ne… kako pa to – če tako napadaš druge, ki se o tem menijo.


a si ti kar mal po svoje zdaj izmišljuješ,d a lahko s temi izmišljotinami opravičuješ svoje prejšnje obsodbe… no, ni lepo to…
no vidiš – ti se tudi ne boš odpovedala dediščini, jiti kot edoinka ne… kako pa to – če tako napadaš druge, ki se o tem menijo.[/quote] v korist koga naj se odpovem ce ni nikogar razen mene? Jaz se ne ukvarjam kaj bo moz poverbu po svojih, mene zanima samo kar je moje kako pa se bo moz zmenil z zlahto me ne briga. Kakor mu milo.


a si ti kar mal po svoje zdaj izmišljuješ,d a lahko s temi izmišljotinami opravičuješ svoje prejšnje obsodbe… no, ni lepo to…
no vidiš – ti se tudi ne boš odpovedala dediščini, jiti kot edoinka ne… kako pa to – če tako napadaš druge, ki se o tem menijo.[/quote] v korist koga naj se odpovem ce ni nikogar razen mene? Jaz se ne ukvarjam kaj bo moz poverbu po svojih, mene zanima samo kar je moje kako pa se bo moz zmenil z zlahto me ne briga. Kakor mu milo.[/quote]
a dej nehi no a to te pa že sedaj zanima kar bo tvoje od tvojih staršev – jih že sedaj pokopavaš… ti grdunka ti…take očitke namreč mečeš tudi drugim, da žive pokovavajo, ker se pogovarjajo o tem… -,potlej si sama enaka…
pa še nič ti ni treba vzet – če je to tako slabo, da dedič vzame po pokojniku kar mu pripada, in ga to označuje za okoriščevalca- odpovej se še ti ane – sploh ne rabiš dedovat… al pa dej v humantoiarne namene… če je prav,d a se žena od nekoga drugega odpove svoji dediščini in jo prepusti drugim – ni važno komu, samo, da njena družina in otroci ne dobijo in to zagovarjaš… se še pa ti daj…
bodi načelna – a to pa ne… ko gre zate boš pa vse pohopsalain to že sedaj veš, čeprav imaš še žive starše ane – in revica ti bi celo bla tolk prijazna,d a bi se odpovedala, pa nimaš nikogar, ki bi mu to dala… guess what lahko daš tudi možu – kar nanj piši in bodo otroci dobili od njega- aaaa a ne boš??? le zakaj ker hočeš ti za sebe… drugim pa očitke mečeš, kakšni so…

v korist moževih nečakov/inj ☺
ali pa Cerkve, lahko tudi kakšnega humanitarne ustanove … oni, ki skrbijo za ljudi tik pred smrtjo tudi nujno rabijo prostore

Hvala za odlično opisano / povzeto.
Žene ne obtožujem, ji ne “mečem” naprej njene odločitve – ker njo in njene odločitve spoštujem.
Ni mi pa smiselno “oškodovanje” najinih otrok – ne vidim potrebe, ker svak ne bo prikrajšan, niti njegovi otroci.
Mi se v to hišo ne bi selili (če bi potrebovali streho bi že bili tam) – imava svojih nepremičnin zadosti (ja, z ženo sva kupila novo hišo, ki je na njeno ime in, če bi se ločila ne bi terjal svojega deleža). Svak oz. njegovi potomci bi lahko s časom odkupili delež in izplačali najine otroke.

Po mamini smrti sva podarila bratu.tretjemu hišo. Kaj je tukaj narobe?
Nas je trije, jaz in dva brata.Če je takšen dogovor, naj bo tako.
Sam praviš, da ste dobili stanovanje (kupili po Jazbinškovem zakonu, zelo poceni, kar pomeni “zastonj”) Kaj in zakaj hočeš še več???
POHLEPNOST NI ZDRAVA, POKOPALA TE BO!!!

Po mamini smrti sva podarila bratu.tretjemu hišo. Kaj je tukaj narobe?
Nas je trije, jaz in dva brata.Če je takšen dogovor, naj bo tako.
Sam praviš, da ste dobili stanovanje (kupili po Jazbinškovem zakonu, zelo poceni, kar pomeni “zastonj”) Kaj in zakaj hočeš še več???
POHLEPNOST NI ZDRAVA, POKOPALA TE BO!!![/quote]
Zakaj se tebi zdi, da je tisti, ki vzame svoj delez pohlepen… tvoj brat, ki je pa vzel svoj delez in se tvojega in bratovega zraven, on pa ni pohlepen… jao logika… ce starsi so posteni bodo enako razdelili med vse dedice…in.nihce ne bo prikrajsan…vsaj jaz bi tako naredila za svoje otroke…kar ustvarim in ostane za mano dobijo vsi v druzini ki so jo jaz ustvarim in ki dedujejo po meni, vsi torej dobijo enako.

Po mamini smrti sva podarila bratu.tretjemu hišo. Kaj je tukaj narobe?
Nas je trije, jaz in dva brata.Če je takšen dogovor, naj bo tako.
Sam praviš, da ste dobili stanovanje (kupili po Jazbinškovem zakonu, zelo poceni, kar pomeni “zastonj”) Kaj in zakaj hočeš še več???
POHLEPNOST NI ZDRAVA, POKOPALA TE BO!!![/quote]
komunizem ni socializem !!
biti lastnik je tudi odgovornost (ne samo uživanje socializma)
pohlepnost ?? na kaj?? na to, da naj ima moj nafuk manj kot svakov?? .. zresni se – svak in jaz sva fukala … oba imava dediče !!!

dediči, dediščina = bistvo življenja = propad slovencev

Hvala za odlično opisano / povzeto.
Žene ne obtožujem, ji ne “mečem” naprej njene odločitve – ker njo in njene odločitve spoštujem.
Ni mi pa smiselno “oškodovanje” najinih otrok – ne vidim potrebe, ker svak ne bo prikrajšan, niti njegovi otroci.
Mi se v to hišo ne bi selili (če bi potrebovali streho bi že bili tam) – imava svojih nepremičnin zadosti (ja, z ženo sva kupila novo hišo, ki je na njeno ime in, če bi se ločila ne bi terjal svojega deleža). Svak oz. njegovi potomci bi lahko s časom odkupili delež in izplačali najine otroke.[/quote]

wooow
stanovanje prek jazbinška, hiša na ženo, ti pa se petlaš za svakovo hišo, v katero je svak vlagal, ti pa niti centa.

tvoje besede:

.

lažeš ko pes

v korist koga naj se odpovem ce ni nikogar razen mene? Jaz se ne ukvarjam kaj bo moz poverbu po svojih, mene zanima samo kar je moje kako pa se bo moz zmenil z zlahto me ne briga. Kakor mu milo.[/quote]
a dej nehi no a to te pa že sedaj zanima kar bo tvoje od tvojih staršev – jih že sedaj pokopavaš… ti grdunka ti…take očitke namreč mečeš tudi drugim, da žive pokovavajo, ker se pogovarjajo o tem… -,potlej si sama enaka…
pa še nič ti ni treba vzet – če je to tako slabo, da dedič vzame po pokojniku kar mu pripada, in ga to označuje za okoriščevalca- odpovej se še ti ane – sploh ne rabiš dedovat… al pa dej v humantoiarne namene… če je prav,d a se žena od nekoga drugega odpove svoji dediščini in jo prepusti drugim – ni važno komu, samo, da njena družina in otroci ne dobijo in to zagovarjaš… se še pa ti daj…
bodi načelna – a to pa ne… ko gre zate boš pa vse pohopsalain to že sedaj veš, čeprav imaš še žive starše ane – in revica ti bi celo bla tolk prijazna,d a bi se odpovedala, pa nimaš nikogar, ki bi mu to dala… guess what lahko daš tudi možu – kar nanj piši in bodo otroci dobili od njega- aaaa a ne boš??? le zakaj ker hočeš ti za sebe… drugim pa očitke mečeš, kakšni so…[/quote]
Z mozem si deliva vse kar je moje je njegovo. Si ne predstavljam da bi moz za mojih hrbtom pokopaval mene in moje starse kot to pocne avtor. Ga takoj nazenem iz bajte za vecno. Se pravi on bi zelel meni smrt (preprican da se bom prej stegnila kot on)da bi prisel do druzinskega premozenja. Morda avtor ni mislil tako crno ampak tako se ga bere.
Jaz moja starsa nimam kaj pokopavati sta mi ze vse pred leti dala in se bolj malo vidimo ker zivita v tujini in bi bila vesela ce bi bila blizje in upam da bosta se dolgo. Ce bi imela necake bi jih z veseljem razvajala pa jih ni,morda se bojo, jaz upam na to. Same razpadle familje skregane zarad dediscine se ob zivih starsih,kaj sele bo ko jih ne bo vec in na drugi strani smo mi ki bi si zeleli da bi bil se kdo pa ga ni. Mojemu mozu pa z mano nic ne manka ker imam jaz in to pomeni da ima on tudi in najini otroci.
Zakaj bi jaz dala tujcem ali cerkvi oni meni niso nic,ce bi imela necake pa z veseljem kaj dam pa se mi ostane.
Nic ne zagovarjam nobene krivice ampak pri takem kot je avtor verjemi da bi tudi moj ata dobr razmislu kaj bo z nepremicninami in premozenjem,verjemi da nam ne bi dal vsega kar tako. Nihce ne mara prisklednikov ki nic nimajo hocejo se pa okoristit s tujim. Takega pac izlocis iz debate. Morda ga celo nalasc jezis da je potem penast ko misli da ne bo nic.
Ce hocejo lahko vse zapijejo pa jim nic ne mores. Tudi to je kapitalizem dragi moji. Gospodar je tisti katerega ime pise v zk in ta lahko dela s svojim kar hoce. Ne rabi nikomur nic dat niti polagati komurkoli racunov kaj bo storil s svojim premozenjem. Kje pise da mora?
Ti avtor se pa gres nekega kapitalista s tujim premozenjem. Ustvari svojega ali pa naj ti da tvoja mamica pa bos frajer. Meni je moja dala. Kaj bo dala tebi tvoja? To je bistveno vprasanje vprasaj jo kaj bo ona tebi dala! Tuje matere pa pusti pri miru pa njihove bajte tud. Kaj bos ti dal svojim otrokom?

Moje mnenje je, da tebe ne briga, kako bodo oni delili svoje premoženje. Če se priženiš v določeno familijo, še ne pomeni, da razpolagaš z njihovim premoženjem.


a dej nehi no a to te pa že sedaj zanima kar bo tvoje od tvojih staršev – jih že sedaj pokopavaš… ti grdunka ti…take očitke namreč mečeš tudi drugim, da žive pokovavajo, ker se pogovarjajo o tem… -,potlej si sama enaka…
pa še nič ti ni treba vzet – če je to tako slabo, da dedič vzame po pokojniku kar mu pripada, in ga to označuje za okoriščevalca- odpovej se še ti ane – sploh ne rabiš dedovat… al pa dej v humantoiarne namene… če je prav,d a se žena od nekoga drugega odpove svoji dediščini in jo prepusti drugim – ni važno komu, samo, da njena družina in otroci ne dobijo in to zagovarjaš… se še pa ti daj…
bodi načelna – a to pa ne… ko gre zate boš pa vse pohopsalain to že sedaj veš, čeprav imaš še žive starše ane – in revica ti bi celo bla tolk prijazna,d a bi se odpovedala, pa nimaš nikogar, ki bi mu to dala… guess what lahko daš tudi možu – kar nanj piši in bodo otroci dobili od njega- aaaa a ne boš??? le zakaj ker hočeš ti za sebe… drugim pa očitke mečeš, kakšni so…[/quote]
Z mozem si deliva vse kar je moje je njegovo. Si ne predstavljam da bi moz za mojih hrbtom pokopaval mene in moje starse kot to pocne avtor. Ga takoj nazenem iz bajte za vecno. Se pravi on bi zelel meni smrt (preprican da se bom prej stegnila kot on)da bi prisel do druzinskega premozenja. Morda avtor ni mislil tako crno ampak tako se ga bere.
Jaz moja starsa nimam kaj pokopavati sta mi ze vse pred leti dala in se bolj malo vidimo ker zivita v tujini in bi bila vesela ce bi bila blizje in upam da bosta se dolgo. Ce bi imela necake bi jih z veseljem razvajala pa jih ni,morda se bojo, jaz upam na to. Same razpadle familje skregane zarad dediscine se ob zivih starsih,kaj sele bo ko jih ne bo vec in na drugi strani smo mi ki bi si zeleli da bi bil se kdo pa ga ni. Mojemu mozu pa z mano nic ne manka ker imam jaz in to pomeni da ima on tudi in najini otroci.
Zakaj bi jaz dala tujcem ali cerkvi oni meni niso nic,ce bi imela necake pa z veseljem kaj dam pa se mi ostane.
Nic ne zagovarjam nobene krivice ampak pri takem kot je avtor verjemi da bi tudi moj ata dobr razmislu kaj bo z nepremicninami in premozenjem,verjemi da nam ne bi dal vsega kar tako. Nihce ne mara prisklednikov ki nic nimajo hocejo se pa okoristit s tujim. Takega pac izlocis iz debate. Morda ga celo nalasc jezis da je potem penast ko misli da ne bo nic.
Ce hocejo lahko vse zapijejo pa jim nic ne mores. Tudi to je kapitalizem dragi moji. Gospodar je tisti katerega ime pise v zk in ta lahko dela s svojim kar hoce. Ne rabi nikomur nic dat niti polagati komurkoli racunov kaj bo storil s svojim premozenjem. Kje pise da mora?
Ti avtor se pa gres nekega kapitalista s tujim premozenjem. Ustvari svojega ali pa naj ti da tvoja mamica pa bos frajer. Meni je moja dala. Kaj bo dala tebi tvoja? To je bistveno vprasanje vprasaj jo kaj bo ona tebi dala! Tuje matere pa pusti pri miru pa njihove bajte tud. Kaj bos ti dal svojim otrokom?[/quote]
res ne razumeš poante – celo za časa življenja si vzela njihovo dediščino… če bi jo drugi od svojih staršev so slabi in pohlepni, ker da je prav da se odpovedo v korist drugih, ti pa nisi a ne in že ob živih starših vse lepo vzameš in pohopsaš…
celo tako – potem pa druge obsojaš – da stegujejo prste po drugi lastnini… čeprav sploh ni tako

še enkrat – če ti je nemogoče razumeti _ gre za to, da se žena raje odpove v korist brata kot lastne družine. Torej ji več očitno pomeni njena primarna družina, kot ta, ki si jo je ustvarila…
in ne klamfaj zdaj spet nekih izgovorov – kot si jih že praj 8da je že nekaj dobila, pa da je celo po tvoje je prav,d a se žena s familijo meni, pred možem pa taji – ni kaj , d azagovarjaš tak zakon – jaz čeb bla tip se tud neb s tabo menla in te mela za ženo, ker očitno si še vedno ostala pri mamici in atiju in njih smatraš za družino in ne moža in otroke).


ženska sorry s takim pisanjem, ti potem mečeš očitke drugim – ti si navaden provokator – ti zanalašč provociraš ljudi in jih zaje***
majkemi s tabo ni vse ok, že zgoraj sem ti napisala tako komiunikacijo, kot ti zagovarjaš med možem in ženo, in potem še take napišeš… ubogi tvoj mož – jaz te že neb gledala, da sem na njegovem mestu

pa a da ti se pa s tujim ne hretiš – od kdaj je pa bistveno kaj boš od lastnih staršev dobil… a da pa se ti na lastnih okoriščaš je pa ok – poglej jo no kako se hvalisaš – da je pomembno to, kaj ti dajo starši… groza in potem druge sodiš…


Z mozem si deliva vse kar je moje je njegovo. Si ne predstavljam da bi moz za mojih hrbtom pokopaval mene in moje starse kot to pocne avtor. Ga takoj nazenem iz bajte za vecno. Se pravi on bi zelel meni smrt (preprican da se bom prej stegnila kot on)da bi prisel do druzinskega premozenja. Morda avtor ni mislil tako crno ampak tako se ga bere.
Jaz moja starsa nimam kaj pokopavati sta mi ze vse pred leti dala in se bolj malo vidimo ker zivita v tujini in bi bila vesela ce bi bila blizje in upam da bosta se dolgo. Ce bi imela necake bi jih z veseljem razvajala pa jih ni,morda se bojo, jaz upam na to. Same razpadle familje skregane zarad dediscine se ob zivih starsih,kaj sele bo ko jih ne bo vec in na drugi strani smo mi ki bi si zeleli da bi bil se kdo pa ga ni. Mojemu mozu pa z mano nic ne manka ker imam jaz in to pomeni da ima on tudi in najini otroci.
Zakaj bi jaz dala tujcem ali cerkvi oni meni niso nic,ce bi imela necake pa z veseljem kaj dam pa se mi ostane.
Nic ne zagovarjam nobene krivice ampak pri takem kot je avtor verjemi da bi tudi moj ata dobr razmislu kaj bo z nepremicninami in premozenjem,verjemi da nam ne bi dal vsega kar tako. Nihce ne mara prisklednikov ki nic nimajo hocejo se pa okoristit s tujim. Takega pac izlocis iz debate. Morda ga celo nalasc jezis da je potem penast ko misli da ne bo nic.
Ce hocejo lahko vse zapijejo pa jim nic ne mores. Tudi to je kapitalizem dragi moji. Gospodar je tisti katerega ime pise v zk in ta lahko dela s svojim kar hoce. Ne rabi nikomur nic dat niti polagati komurkoli racunov kaj bo storil s svojim premozenjem. Kje pise da mora?
Ti avtor se pa gres nekega kapitalista s tujim premozenjem. Ustvari svojega ali pa naj ti da tvoja mamica pa bos frajer. Meni je moja dala. Kaj bo dala tebi tvoja? To je bistveno vprasanje vprasaj jo kaj bo ona tebi dala! Tuje matere pa pusti pri miru pa njihove bajte tud. Kaj bos ti dal svojim otrokom?[/quote]
res ne razumeš poante – celo za časa življenja si vzela njihovo dediščino… če bi jo drugi od svojih staršev so slabi in pohlepni, ker da je prav da se odpovedo v korist drugih, ti pa nisi a ne in že ob živih starših vse lepo vzameš in pohopsaš…
celo tako – potem pa druge obsojaš – da stegujejo prste po drugi lastnini… čeprav sploh ni tako

še enkrat – če ti je nemogoče razumeti _ gre za to, da se žena raje odpove v korist brata kot lastne družine. Torej ji več očitno pomeni njena primarna družina, kot ta, ki si jo je ustvarila…
in ne klamfaj zdaj spet nekih izgovorov – kot si jih že praj 8da je že nekaj dobila, pa da je celo po tvoje je prav,d a se žena s familijo meni, pred možem pa taji – ni kaj , d azagovarjaš tak zakon – jaz čeb bla tip se tud neb s tabo menla in te mela za ženo, ker očitno si še vedno ostala pri mamici in atiju in njih smatraš za družino in ne moža in otroke).[/quote]
Kot sem ze napisala zena ima verjetno svoje razloge za katere moz ve ali pa ne. Nihce se ne odpove brez razloga. So pa razlogi taki in drugacni. Ti ze enkrat razumi da zet nima pravice deliti tascinega premozenja. In ne primerjaj nasega primera ker jaz govorim o svojih starsih in ne mozevih. Moj moz se nikoli ni vmesaval v to kaj sta moja starsa meni-nam dala. In nihce od njegovih prav tako ne,ker jih to niti ne briga. In ne ne bi protestirala ce bi se moz odlocil da prepusti tisto malenkost svojim sorojencem iz preprostega razloga ker imamo dovolj vsega in ne rabimo.
Mislis da se bom sla igrice z njegovimi za tisto revscino od pol stanovanja ki bi ga lahko dobil po materi,daj bodi no resen. Ma pozabi. Naju to sploh ne zanima. Dobil bo tisti ki bo rabil. No tasco imam rada in naj se dolgo zivi.


ženska sorry s takim pisanjem, ti potem mečeš očitke drugim – ti si navaden provokator – ti zanalašč provociraš ljudi in jih zaje***
majkemi s tabo ni vse ok, že zgoraj sem ti napisala tako komiunikacijo, kot ti zagovarjaš med možem in ženo, in potem še take napišeš… ubogi tvoj mož – jaz te že neb gledala, da sem na njegovem mestu

pa a da ti se pa s tujim ne hretiš – od kdaj je pa bistveno kaj boš od lastnih staršev dobil… a da pa se ti na lastnih okoriščaš je pa ok – poglej jo no kako se hvalisaš – da je pomembno to, kaj ti dajo starši… groza in potem druge sodiš…[/quote]
Tocno kot sem napisala. Kaj ti bojo dali tvoji? Potem pa pojdi sele k tasci vprasat kaj bojo oni dali svojemu do takrat pa je kot je. Zakaj vedno jahate uboge tasce za premozenje. Svoje mamice dejte banda pokvarjena. Kaj te briga tuje premozenje? Se enkrat sprasujem kaj vam bojo vase mame dale morda bajto, vikend, kes?
No kaj ?

Moje mišljenje je, da tebe en drek briga ženina dediščina.

Ženska očitno ti ne razumeš in na me govori,da naj mi razumemo že enkrat:
torej zate, ki nimaš zmožnosti razumevanja – poanta je,d a se je žebna odpovedala v korist nekoga drugega in ji družina ni pomembna.
Od take žene lahko ta mož pričakuje tudi – če istočasno (bog ne daj zboli nekdo v njegovi družini in nekdo v bratovi), da bo ta žena šla raje na pomoč k staršem in bratu, kot da bi pomagala njemu in otrokom. Kapiš???? Še vedno ne?
In to kar ti pišeš,d a lahko ima žena svoje razloge za prikrivanje in biti tiho – opa zame to v zakonu ne velja – v zakonu velja iskrenost in če komu zaupam in povem je to mož… če pa ti pred svojim možem skrivaš zadeve in se raje s familijo pogovarjaš kot z možem potem pač… žalostno – ker mož ti je družina in ne starši…

pa še poglej z vidika kaj če se možu kaj zgodi (bog ne daj) – bo ta žena morala sama skrbeti za celo družino in vsake finance bodo prav prišle – a ji bo takrat brat star ob strani – ne brat bo dal svojim otrokom in skrbel za svojo rit… njeni otroci bodo pa prikrajšani, ker ona ne bo imela, ker se je odpovedala v korist brata…
to ti razlagamo to neodgovorno odločitev tudi do lastnih otrok … samo je ti ne razumeš, ker ti vidiš samo sebe – glavno da si ti dobila in imaš tvoje… drugi, ki pa tudi nikomur nič slabega nočejo, nikogar ne bi prikrajšali za nič je pa prav,d a se odpovejo v kotrist sorojencev po tvoje…

pa še – saj vem da govorimo o tvojih starših in njihovi dediščini in z njo že upravljaš že za časa njihvoega življenja ti – in potem drugim očitke mečeš kako, da so pogoltni in da starše pokopavajo v naprej… sama pa si ti tista, ki si že vzela takoj vse za časa njihovega življenja še… res nisi fer – nimaš enakih meril – poglej sebe v oči najprej… res…
pa še zadnjič enkrat – debata je o ženini odločitvi,d a se bo dopovedala raje v korist brata kot pa da bi s tem (kar pač ji bo po zakonu pripadlo, ko ji bo pač že enkrat) raje pomagala lastni družini in otrokom…
pa še enkart – ne pozabi da ta žena živi v tem času pod moževo streho, ki ji jo je dal na razpolago … ona pa njega ceni toliko,d a se bo svojemu raje odpovedala v korist drugega… zmoreš razumeti poanto al še vedno ne?


ženska sorry s takim pisanjem, ti potem mečeš očitke drugim – ti si navaden provokator – ti zanalašč provociraš ljudi in jih zaje***
majkemi s tabo ni vse ok, že zgoraj sem ti napisala tako komiunikacijo, kot ti zagovarjaš med možem in ženo, in potem še take napišeš… ubogi tvoj mož – jaz te že neb gledala, da sem na njegovem mestu

pa a da ti se pa s tujim ne hretiš – od kdaj je pa bistveno kaj boš od lastnih staršev dobil… a da pa se ti na lastnih okoriščaš je pa ok – poglej jo no kako se hvalisaš – da je pomembno to, kaj ti dajo starši… groza in potem druge sodiš…[/quote]
Tocno kot sem napisala. Kaj ti bojo dali tvoji? Potem pa pojdi sele k tasci vprasat kaj bojo oni dali svojemu do takrat pa je kot je. Zakaj vedno jahate uboge tasce za premozenje. Svoje mamice dejte banda pokvarjena. Kaj te briga tuje premozenje? Se enkrat sprasujem kaj vam bojo vase mame dale morda bajto, vikend, kes?
No kaj ?[/quote]
grozno – a svoje starše pa lahhko vnaprej pokopavaš
– ker je kao pomembno, kaj boš tid obila od tvoji – a to ti je pa spoštljivo al kaj??
če nekomu mečeš očitke o neetičnosti s te podlage – potem je enako neetično da to počneš svojim staršem… ampak pri tebi ko gre za tvojo dediščino – pa nimaš več morale in etike in se ti zdi še kako pomembno ane kaj boš pohapsala od njih in to narediš že kar za časa njihovega življenja… saj ti pišem da imaš dvojno moralo… groza

New Report

Close