Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženina dediščina

Ženina dediščina


a dej res no? to bi si domišljala,d a je to del tvoje dedišččine – če je tako, bi pa sama kupila stanovanje po svoji pravici in potem talala dediščino ane… ampak to ti pa ne gre, ker cvenkov neb mela…
smešno je to tvoje razmišljanje edinole – nič drugega…
sploh ob dejstvu,d a takle drugi otrok (v tem primeru) bo pobasal celo bajto – brez vsakgega potrebnega nakupa… oni je pa moral si kupiti in ti bi mu še nižjo ceno zaračunala kot del tvoje dediščine- pa nižje cene nisi ponudila ti – ampak prodajalec… od te nižje cene ti nimaš ni – nič nisi žrtvovala – obračunala pa boš… matr to je šele egoistično in pohlepno… si domišljati da je to del tvoje dediščine in lastnine… pravica do odkupa ni del tvoje lastnine a veš???
prej žalostno je,d a taki starši obstajajo, ki bi take krivice naredili otrokom.

Avtorju gre za to, da njegovi otroci ne bi bili prikrajšani?

Hmmm, tule gre za dve hiši in za dva para s po dvema otrokoma.
Svak z ženo ima eno hišo in dva otroka.
Avtor in njegova žena imata eno hišo in dva otroka.
Vsi štirje otroci bodo očitno dedovali enako :))
Vsak po pol hiše (če se ne bodo dogovorili drugače).

Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da je delitev hiše med dva otroka največja traparija, kar jih je svet videl. Iz enostanovanjske hiše je treba narediti dvostanovanjsko, kaj kmalu pridejo prepiri glede vzdrževanja, dostopa, parkiranja obiskov in podobnega… Bognedaj, da bi tudi naslednja generacija imela po dva otroka in bosta starša svoja stanovanja v tej hiši spet delila enakovredno enakovredno 🙂

Za družbena stanovanja smo v Yugi (obvezno) prispevali vsi zaposleni .. tudi do 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto plače.
Torej smo tudi tisti, ki smo/so imeli svoje privat bajte, stanovanja … prispevali za druge. V tem stanovanju je že bil tudi moj denar, denar mojih staršev … vseh nas.
Stanovanjsko pravico!! so dobili revnejši (beri: so se znali narediti revne – dva sta se poročila in sta živela (oz. sta se prijavila, da živita) v neki luknji – čez 1/2 leta pa sta dobila pravico do stanovanja, ker sta bila kao socialni problem … trikov kolikor hočeš).

Jazbinšek je ta stanovanja dal v prodajo tistim, ki so imeli stanovanjske pravice. Vsi ostali, ki pa smo prispevali k izgradnji družbenih stanovanj, pa niti na licitacijo nismo mogli. Smo bili izključeni iz postopka prodaje.
Takrat bi se pravzaprav moral zgoditi državljanski upor

trapaš na veliko: svakov prispevek je upoštevan že v prvi objavi!!

Velika razlika je ce imas moznost kupit stanovanje za mal kesa. Vem da so bili primeri ko je tisti s pravico za odkup dogovril odkup z nekom in recimo stanovanje je bilo 20 jurjev dal je se 10 dodatnih tistemu s pravico. Oni s pravico je pobasal 10 jurckov tisti pravi kupec iz ozadja pa je za skupaj za 30 jurckov dobil stanovanje vredno 100 ki ga je uporabljal ali prodal kasneje. Torej tast bi komot tako naredil in pospravil 10 jurckov pa mamo peljal na havaje in ta dva nebi imela stanovanja po tako nizki ceni ampak bi morala posteno seci v zep na trziscu.

Za družbena stanovanja smo v Yugi (obvezno) prispevali vsi zaposleni .. tudi do 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto plače.
Torej smo tudi tisti, ki smo/so imeli svoje privat bajte, stanovanja … prispevali za druge. V tem stanovanju je že bil tudi moj denar, denar mojih staršev … vseh nas.
Stanovanjsko pravico!! so dobili revnejši (beri: so se znali narediti revne – dva sta se poročila in sta živela (oz. sta se prijavila, da živita) v neki luknji – čez 1/2 leta pa sta dobila pravico do stanovanja, ker sta bila kao socialni problem … trikov kolikor hočeš).

Jazbinšek je ta stanovanja dal v prodajo tistim, ki so imeli stanovanjske pravice. Vsi ostali, ki pa smo prispevali k izgradnji družbenih stanovanj, pa niti na licitacijo nismo mogli. Smo bili izključeni iz postopka prodaje.
Takrat bi se pravzaprav moral zgoditi državljanski upor

trapaš na veliko: svakov prispevek je upoštevan že v prvi objavi!![/quote]
Potemtakem pripadajo ta stanovanja vsem davkoplacevalcem in ne samo tebi. No kdaj dobim moj del ki smo ga placavali v drzavno blagajno da ste nekateri prisli do stanovanj za drobiz.

Za družbena stanovanja smo v Yugi (obvezno) prispevali vsi zaposleni .. tudi do 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto plače.
Torej smo tudi tisti, ki smo/so imeli svoje privat bajte, stanovanja … prispevali za druge. V tem stanovanju je že bil tudi moj denar, denar mojih staršev … vseh nas.
Stanovanjsko pravico!! so dobili revnejši (beri: so se znali narediti revne – dva sta se poročila in sta živela (oz. sta se prijavila, da živita) v neki luknji – čez 1/2 leta pa sta dobila pravico do stanovanja, ker sta bila kao socialni problem … trikov kolikor hočeš).

Jazbinšek je ta stanovanja dal v prodajo tistim, ki so imeli stanovanjske pravice. Vsi ostali, ki pa smo prispevali k izgradnji družbenih stanovanj, pa niti na licitacijo nismo mogli. Smo bili izključeni iz postopka prodaje.
Takrat bi se pravzaprav moral zgoditi državljanski upor

trapaš na veliko: svakov prispevek je upoštevan že v prvi objavi!![/quote]
Potemtakem pripadajo ta stanovanja vsem davkoplacevalcem in ne samo tebi. No kdaj dobim moj del ki smo ga placavali v drzavno blagajno da ste nekateri prisli do stanovanj za drobiz.[/quote]

nikoli beri
tudi jaz ne bi “nič dobil”, če se nebi pravilno poročil ☺

Po mamini smrti sva podarila bratu.tretjemu hišo. Kaj je tukaj narobe?
Nas je trije, jaz in dva brata.Če je takšen dogovor, naj bo tako.
Sam praviš, da ste dobili stanovanje (kupili po Jazbinškovem zakonu, zelo poceni, kar pomeni “zastonj”) Kaj in zakaj hočeš še več???
POHLEPNOST NI ZDRAVA, POKOPALA TE BO!!![/quote]
komunizem ni socializem !!
biti lastnik je tudi odgovornost (ne samo uživanje socializma)
pohlepnost ?? na kaj?? na to, da naj ima moj nafuk manj kot svakov?? .. zresni se – svak in jaz sva fukala … oba imava dediče !!![/quote]

Napisal si da si dobil od tašče stanovanje. Verjetno to tudi nekaj košta, mar ne?
Kolikor zastopim, brat od tvoje žene živi z mamo-taščo, tvoja žena pomaga, vendar brat sig. več prispeva in več pomaga, priročen je. Če je tvoja žena vse že zkalkulirala…verjetno ve kaj dela in zakaj…
Mislim da je na osnovi napisanega, vse dobro premišljeno in razporejeno za dedovanje.
HIŠA + SIN PRI HIŠI = STANOVANJE V BLOKU


Potemtakem pripadajo ta stanovanja vsem davkoplacevalcem in ne samo tebi. No kdaj dobim moj del ki smo ga placavali v drzavno blagajno da ste nekateri prisli do stanovanj za drobiz.[/quote]

nikoli beri
tudi jaz ne bi “nič dobil”, če se nebi pravilno poročil ☺[/quote]
Se mi je zdelo da ne bo nic. :))

Avtor sprašuje za mnenje sodelujočih na MON-u.

Evo moje mnenje: Bog nas varuj takihle zetov! Niso za drugo rabo, kot da špetir delajo.
Za nasvet sicer ni vprašal, ampak mu ga vseeno dam: nauči svoje otroke, da bodo znali delati in poskrbeti zase, s tem jim boš največ dal. Tiste materialne dobrine, ki jih boš nagrabil od ženine družine, imajo lahko tudi kaj kratek rok trajanja. Najbrž se to bere patetično, ampak je zelo realno in že velikokrat videno.



A daj no in zato se kar pričakuje od onega, ki ne stanuje notri,d a se odpove… če se hiša deduje polovično ima tisti, ki notri živi vso možnost izplačati drugega lastnika… lahko se mu gre tolk na roke, da na obroke, če nima – pa je mir in potem on sam razpolaga s to bajto naprej… pričakovat,da se bo pa drugi dedič kar odpovedal, ker je že prvi dobil prej luksuz in se lahko selil notri, drugi si je moral pa kupovat svoje… e jaka računica- in potem je ta drugi, ki je moral kupovat svoje pogolten – ker se ne odpove v korist onega prvega ane…

je pač tako, če živi v hiši, ki se bo enkrat dedovala na polovico ali pač kolikor se bo, pač ve,d a bo mmoral dediča izplačat, in bo lahko imel vse tisto tam zase in za svoje otroke. Al pa se naj preseli drugam in se bo bajta prodala in denar razdelil na pol… tak je fer edinole… kar pričakovati da se bodo drugi odpovedovali, ker prvi že kraljuje notri to pač ne gre in je to egiostično in pogoltno.

Tukile zgleda, da je clanom primarne druzine vse jasno in se imajo namen brez prepirov zmenit kako in kaj z lastnino, zato so se pa, kot pravi avtor, zaklenili.


ares… zanimivvo, da ženkica tale, ki se je tako zaklenila s svojo primarno familijo, se pa takoj rade volje uštuli v tijo lastnino ane :))
tolk o tem kolkiko je komu kaj jasno in kdo je pogolten…
če ima taka merila zase potem se naj tako obnaša še do drugih spoštljivo ane, torej tudi do tuje lastnin – torej če se ona s svojo zaklene pred možem, potem naj spoštuje tudi moževo in od moževih staršev na enak način in se ne štuli tja… ne pa da v tuje se pa rade volje takoj uštuli in vzame, čeprav ni njeno.

Ves ti kaj vec kot je tu gor napisano? Ker jaz tega ne razberem, da bi se zena kam ustulila na premozenje mozeve druzine.


saj je jasno napisano, da stanovanje v katerem sta z ženo so kupili z denarjem po moževi strani.


O jazbinsku naj napise kdo kaj vec ki se zastopi nisem strokovnak na tem podrocju.
V bistvu meni dol visi mi ni plus ne minus. Teb pa tud ne. Jaz se nic ne kregam s tabo se samo pogovarjava. Tale avtor pise o tem kako bi rad zanikal da je svak sploh kaj prispeval in upa hkrati da se zena stegne pred njim da se jim mascuje. Bolno vse skupaj.[/quote]
ne boš priznala,da si se zakvačkala v branju, in zdaj pišeš,d a naj kdo drug pove kaj o jazbinškovem zakonu – skoz se neki izmikaš… poanta ni ta kaj je jazbinškov zakon – poanta je ta,d a stanovanje ni blo last ženinh staršev – in zanj so denar dali moževi starši – in torej ta hči ni nič dobila od svojih staršev… kjer živi- denar za to so dali starši moža… nič njeni starši… in ona se bi pa zdaj od dediščine po njenih starših odpovedala vsemu v korist brata – to ti je poanta, moža, ki je dal denar za nun dom pa lepo ignorira… to je bistvo.[/quote]

Pri nas je bilo popolnoma enako. Ko se je stanovanje starega očeta prodajalo po Jazbinšku, stari oče ni imel denarja. Torej, vprašali smo oba strica, če bosta odkupila, ker v nasprotnem primeru bo potrebno plačevati najemnino. Seveda, denarja nista imela. Stanovanje je kupil moj oče, ki ni v sorodu, je “prišlek” v familijo (mami je bila gospodinja). Sami nismo imeli preveč denarja, oziroma, starša sta dala zadnje prihranke in vzela kredit za odkup. Midva z bratom posledično nisva nekaj let hodila na počitnice, imela sva več neizpolnjenih želja (v teh najstniških letih je nova krpica, šminka, ali CD za naju bil luksuz)… da ja ne bo potrebno plačevati še najemnino, ali bognedaj, da starega očeta vržejo ven. Stanovanje je pozneje stari ata prepisal mojem bratu (vnuku).
Po smrti starega očeta, pa je teta (priženjena) zagnala cirkus, da je njen mož oropan?! Halo… A si plačala stanovanje? A si skrbela za njega? A si plačevala položnice? Prihajala čistit? Hodila v bolnišnico? Seveda, da ne. In kaj bi še rada? Ne moreš fukat in bit devica.

Skratka povzetek je, da srčno upam, da bo tole račun brez krčmarja.
Da žena dojame kakšnega desca si je nakopala na grbo – požrtega in žleht
Naj zapusti bratu
Ti pa svoj jezik in žlehtnobo usmeri v delo, da boš ti sam lahko kaj zapustil svojim otrokom in ne iskal krivine so priženjenega imetje

Vse monkle izpod mansarde pri tašči pametujejo, kako se bodo odrekle dediščine po svojih…in mirno živijo pod tujo streho, kjer jim grejo vsi in vse na živce…


saj je jasno napisano, da stanovanje v katerem sta z ženo so kupili z denarjem po moževi strani.[/quote]

a prisluhe, pričute … imaš tudi … poleg prividov ☺

Meni o avtorju vse pove tole:

.-.-.-.-.-
in pod črto: nekoč so se mi z nekimi izjavami ženini sorodniki zamerili !! in na koncu bi se rad “maščeval” tako, da so moji otroci več vredni kot svakovi.
.-.-.-.-.


Jaz se sicer s teboj strinjam, da bi blo prav, da zena vzame delez, ki ji pripada, samo upam pa tudi, da se ti neb rad prehitro znebil svoje zene sam zato, da bi pohopsal dediscino…ker malo se ze tak bere in to je pa grozljivo malo…upam, da ne mislis tako… pogovori se z njo, saj ni treba nc z njeno familijo, ampak z njo in tisto, kar dobi raje skupaj oplemenitita, da vama bo prinasalo nadalje prihodek…to se mi zdi najbolje in imate vsi skupaj vasa druzina korist od tega in ste se hkrati vsi skupaj in uzivate… ne rabis zato ti svoje zene vnaprej pokapljat, lahko na tak lepsi nacin vsi pridete do skupne koristi in ste se vedno vsi skupaj…in imas tudi ti on otroci od tega financno korist in se zivo zeno in mamo :-)[/quote]
lahko se tudi ločim (živimo v nepremičnini moje rodbine) in ženo in (če se otroci ne strinjao z mano) tudi otroke fuknem ven in lahko gredo k tašči živeti.
In JA !!! meni gre za plemenitenje vrednosti premoženja NAJINE familije !!
Kavelj je, da je njena familija “zaklenjena” – primoženi/prifukani kao nimamo pravice do mnenja[/quote]
O fuj, ej ti si govno od človeka, sori. Ogabno.


podpis pod tole


hehe dober si mu jih…

Se ne čudim, da si bil izključen oz. so oni kao “zaključena družina”. Zraven takega mrhovinarja jim drugega ni preostalo, so te že prečital kakšen si in te zato ne spustijo poleg.

OK, OK … in kako boš gledalo na svoje potomce … jih boš razdedinilo v korist kakšne Cerkve, socialnega zavoda … ?!?
in v čem sem mrhovinar??? Ker se mi zdi, da so bratranci/sestrične enakovredni po svoji babici??


Kje to piše???

hehe dober si mu jih…[/quote]
ccc … kar mrgoli od slabo prebranega ☺

New Report

Close