Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?


Kaj bi pa ti pravzaprav rada povedala? Da nimaš službe, pa jo iščeš? Ali da nimaš službe, ker ne dobiš takšne, kot se tebi zdi, da si jo zaslužiš? Če drugo – jah, verjamem, da je veliko ljudi takšnih, pa vseeno ne vegetirajo doma. Kaj bi res rada povedala s tem zapisom?
[/quote]

niti najmanj! preberi še morda enkrat pa ti bo jasno….


Kaj bi pa ti pravzaprav rada povedala? Da nimaš službe, pa jo iščeš? Ali da nimaš službe, ker ne dobiš takšne, kot se tebi zdi, da si jo zaslužiš? Če drugo – jah, verjamem, da je veliko ljudi takšnih, pa vseeno ne vegetirajo doma. Kaj bi res rada povedala s tem zapisom?
[/quote]

niti najmanj! preberi še morda enkrat pa ti bo jasno….
[/quote]
Bi bila toliko dobra in razložila?

Jaaa, bi ostala doma. Nimava še otrok. Dvomim, da bi lahko ostala doma, ker denar se pa rabi ane 🙂 Bi si pa tega želela, ja. Zelo.

Jaaa, bi ostala doma. Nimava še otrok. Dvomim, da bi lahko ostala doma, ker denar se pa rabi ane 🙂 Bi si pa tega želela, ja. Zelo.
[/quote]
rečem tako, če bi imela toliko financ,da bi lahko res z vsem tudi luksuzom – počitnicami itd. preživela družino in če bi imela tak isto finančno zagotovljeno lepo starost s financami – potem ja bi in bi ves trud in delo namenila ustvarjanju doma, skrbi za otroke, čas z njimi, skrb za dom…
Ker pa teh zagotovil ni – niti za tako skrb družine , niti oz. še manj pa za finančno pokrito starost – pa je edini odgovor služba. In ja zraven obvezno namenjen ves možni čas družini in otrokom, domu.

Bi. Če bi bilo na mojem računu nad milijon.

Prva pošta, ki jo dobijo na dom, je davčna številka, Od vsakih plenic tudi plačaš davek, Kaj tebi ni jasno?
[/quote]
Daj, malo bolje razmisli, mogoče boš uvidela, da pišeš neumnosti?
Kdo plača davek? Otroci pač ne, mama. Seveda tudi z denarjem, ki ga dobi od države. Torej ne klobasaj na pamet, no.
[/quote]

Točno 150 evr (tako je napisala) plus 400 kot dodatek za veliko družino. In iz tega živijo 6 njih na veliki nogi.


Daj, malo bolje razmisli, mogoče boš uvidela, da pišeš neumnosti?
Kdo plača davek? Otroci pač ne, mama. Seveda tudi z denarjem, ki ga dobi od države. Torej ne klobasaj na pamet, no.
[/quote]

Točno 150 evr (tako je napisala) plus 400 kot dodatek za veliko družino. In iz tega živijo 6 njih na veliki nogi.
[/quote]

Kaj pa olajšava pri dohodnini? Pa subvencija vrtca, če hodijo otroci v vrtec? Ni to tako malo.

Točno 150 evr (tako je napisala) plus 400 kot dodatek za veliko družino. In iz tega živijo 6 njih na veliki nogi.
[/quote]

Kaj pa olajšava pri dohodnini? Pa subvencija vrtca, če hodijo otroci v vrtec? Ni to tako malo.
[/quote]
Pa še plačani prispevki mame. Seštej vse skupaj, pa razmisli, če tebi kdo da toliko kar tako?

Točno 150 evr (tako je napisala) plus 400 kot dodatek za veliko družino. In iz tega živijo 6 njih na veliki nogi.
[/quote]

Kaj pa olajšava pri dohodnini? Pa subvencija vrtca, če hodijo otroci v vrtec? Ni to tako malo.
[/quote]

Kakor je napisala, sklepam, da so hodili otroci v vrtec do tedaj, ko je bila še zaposlena. Zadnji je verjetno bil z njo doma. Torej je državi prišparala še tistih 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki jih dobi čisto vsak otrok še tako bogatih staršev. Prispevke ji pa res država plačuje (če jih?). Poleg tega otrok ne sofinancirate kar se tiče malic in kosil, pa še za zdravje očitno večji del doma poskrbijo.

Imam magisterij( tapravi, po starem programu) pa sem doma..se motis.

Nika ni lena mamica kot nekateri pravite, le zaveda se da otroci prehitro odrastejo in tudi odidejo od doma. Prav lepo je napisala, kako njen mož ni navdušen nad tem da bi ona postala gospodinja, ker je materialističen tip, ker si ne bodo mogli privoščit fensi cunj, drage počitnice, novejših avtov….
Zase je tudi napisala da ne gleda na stvari tako kot mož, so ji bolj pomembni otroci in čas ki ga zdaj ne mora preživeti z njimi.

Moje mnenje je, da ostaneš doma, da vsaj poskusita, če seveda obstaja možnost da dobiš službo nazaj, če se nebi vse izšlo po načrtu, verjemi da so otroci bolj pomembni kot vse ostalo, in čas ki ga zamudiš ti ne bo povrnil noben denar. Mož pa kar naj gleda na material, upam da se bo kdaj zavedal da dela napako, upam da ne bo takrat prepozno.

Jaz nisem lena oseba, sem doma s tremi otroci, punci sicer obiskujeta vrtec, najmlajši pa bo še eno leto doma. Če bi bila lena sploh ne bi imela otrok, ker je z njimi veliko dela, sem imela službo preden sem prvič zanosila, a me je takrat delodajalec odpustil zaradi nosečnosti, pa moram reči da kljub vsakodnevnemu vstajanju ob 5ih-pol 6ih, nisem imela tako naporen dan kot ga imam sedaj. Otroci zelo veliko zahtevajo, pa kljub temu mora biti vse doma pospravljeno in oprano, čisto, skuhano,…
Res pa je, da tudi mamice ki nimajo službe potrebujejo malo oddiha, da dajo možgane na off, da gredo med ljudi, pa naj si moški to razlagajo kakor želijo, KER NOBENA SLUŽBA NE IZČRPA ČLOVEKA TAKO KOT POKLIC MAMA OZIROMA GOSPODINJA, saj ta poklic od mame zahteva da je kuharica, čistilka, vzgojiteljica, učiteljica, sodnik, medicinska sestra, svetovalka in še kaj.
Pa naj zdaj kdo reče da je to lahko delo.

Jaz bi komot ostala doma (moz ima dobro placo in premozne starse) ampak ne. Si ne predstavljam da bo mogla bit skoz doma. Rabim tudi se neko drugo zivljenje, ne samo da skrbim za otroke in gospodinjstvo.

…hm, z drugimi besedami so zaposlene matere, ki poleg sluzbe tudi doma zadeve ‘postimajo’, v navezavi z ocetom, super herojke & heroji? Ali pac mislis, da pri njih domace delo & druzina opravijo palcki & carobne vile?

…hm, z drugimi besedami so zaposlene matere, ki poleg sluzbe tudi doma zadeve ‘postimajo’, v navezavi z ocetom, super herojke & heroji? Ali pac mislis, da pri njih domace delo & druzina opravijo palcki & carobne vile?
[/quote]

nekaterim res ni jasno da obstajajo zelo različne službe in zelo različne domače razmere in .. naj ljudje počnejo tako, kot mislijo da je za njih najbolje in kot jim najbolj znese.


Torej za kaj točno gre pri tebi? Za čisti mazohizem? :-)))))

To bi pomenilo, da bi več moških dobilo zaposlitev, začeli bi jih izpodrivati, hkrati pa bi ženske začele izgubljati svoje pravice. Moški bi sčasoma imeli vso nadvlado nad ženskami. V najslabšem primeru bi si nujno morale poiskati moškega že zaradi financ, kar bi po eni strani potem določene nehale igrati narcisoidne vzvišene princese, po drugi strani pa bi bile primorane vztrajati v zakonu. V glavnem ne želite si tega ;-).

Doma bi ostala samo dokler bi bili otroci majhni, če ne bi imeli urejenega varstva, ali če bi bil kdo od otrok bolan. Bi si pa poiskala vsaj kakšno delo doma, za nekaj ur, ali bi šla čistiti, ali pa bi opravljala še kakšno delo, da bi le imela nekaj svojega denarja.
Ali pa bi si poiskala zaposlitev vsaj za 4 ali 6 ur, da bi delala še kaj drugega kot samo gospodinjstvo.
Premislite: ostati doma, pomeni biti popolnoma brez dohodkov. Kaj pa, če se možu kaj zgodi, če nenadoma umre, ali si dobi drugo žensko? Nikoli ne reci nikoli, za nič na tem svetu ni garancije.
Moja sestrična je po rojstvu tretjega otroka ostala doma, tudi varstva ni imela (to je bilo že pred mnogimi leti), nato ji je mož nenadoma umrl, ostala je brez vsega, pri 40. letih si je morala poiskati službo, da je nekako preživela. Ne bom pisala podrobnosti, kakšno kalvarijo je dajala skozi, zdaj ima minimalno pokojnino, skratka, ni za živet…


Ko boš ćez 15 let iskala zaposlitev še za pomivanje posode ne boš dobra. Tako je to.
Da ne govorim o tem, če se ljubemu možeku zgodi druga puberteta in si omisli mlajši model…..

Skratka, vrnitev v preteklost. Pa upam, da teh par kokosk tu gor cimprej dojame napisano. Sicer se nam ne pise nic dobrega…

Sem ostala, takrat z zelo težkim srcem, ke rmi drugega niti preostalo ni zaradi bolezni otroka. Takrat sem bila zelo negotova, v strahu tudi, najprej za otroka, pa tudi zase, s tisoč pomisleki “Kaj pa če”…. Izkazalo se je, da je bil to najboljša odločitev ever. Je pa res, da mora biti moški dorasel, zrel za to, da ne živi v prepričanju, kako se žena doma praska in dela en velik nič od jutra do sutra, in ostaneta oba enakopravna partnerja. Jaz imam to srečo, da imam takega moža.

Zdaj bi teoretična lahko šla delat SDČ, bi se verjetno nekako izšlo, otroka sta stara 10 in 15 let in bi preživela. Ko sem to omenila pred 2 letoma, se je zjokal starejši. Nista razvajena, si znata oba, vsak zase, sama pripraviti osnovno kosilo, obesit perilo, ga pobrat in še marsikaj. Ampak to, da je mama doma in ima čas za tisoč in eno (nepomembno!) malenkost očitno vseeno veliko pomeni.

Luksuz? No, zame je luksuz to, da lahko živimo in ne le životarimo od ene obveznosti do druge. Da imamo kot družina čas in energijo biti skupaj in smo radi skupaj. DOpust je, vsako eto 2 x, ni luksuzen, po šotorih in prikolah se pa tudi ne valjamo. Sama govorim 4 tuje jezike, imam višjo izobrazbo, tako da so nam potovanja in dopusti vedno v veselje in izziv, daj jih praviloma organiziram sama po naših željah in zanimanjih. Ne hodimo pa po hotelih s 5 zvezdicami, to pa ne.

Če bi bila še enkrat pred izbiro – JAAA!!! Takoj! Seveda pod pogojem, da moški zna ceniti in spoštovati delo žene. Če tega ni in se začne goditi ekonomsko nasilje – nikakor! Aja, pa moji otroci niso bili v vrtcu, tako da nekih “transferjev” nismo nikoli “vlekli”…

Tudi zrelemu moškemu se lahko zgodi bolezen. Takrat pa je kriza v družini, kjer je samo on zaposlen. Preveč tvegano in ne najbolj racionalno razmišljanje, žal.

Pred dvema letoma je bil tvoj starejši otrok star 13 let. V praksi najverjetneje ne bi niti opazil, da si ti 4 ure na dan v službi, ker bi pred teboj odhajal v šolo in za teboj prihajal domov, glede na urnik v zadnji triadi.

Tako da je tole z jokom malo čudno.

Dokler je tole pri nas čista loterija – staviš na to, da se možu ne bo strgalo na stara leta in si ne bo dobil druge, pa tudi na to, da se njemu ne bo nič zgodilo, ne bolezen, ne smrt – se jaz tega ne grem.
Razen, če imam SVOJ denar, svoj redni dohodek, svojo varnost,
Če bi bilo tako, kot v Ameriki, kjer so za to poskrbeli, ok. Pri nas pa te čaka 200 evrov preživnine, ali pa enaka vsota pokojnine po možu…a s tem boste živele na starost?

Jaz sem ostala doma, ker z mozem nisva imela nikogar za varstvo (nimava vec starsev). Mozeva placa ni bila velika ampak je slo.
Danes sta otroka vecja, pridna, samostojna in neizmerno hvalezna, da sta imela mamo vedno ob sebi, ko sta jo potrebovala.
Mogoce sem prikrajsana za svoje zivljenje, pokojnino, luksuz, ampak imam moza in dva krasna otroka.
TO pa odtehta vse ostalo!


Tudi če ženska, ki ima svoj denar ostane doma se jo postrani gleda, češ je zapuščena, zabita in podobne nebuloze. Če pa hodi delat zato ker mora je pa spet etikirana ampak v drugo smer. Večinoma komplicirajo druge ženske v obeh primerih, moški sploh ne.

New Report

Close