Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?


Tudi če ženska, ki ima svoj denar ostane doma se jo postrani gleda, češ je zapuščena, zabita in podobne nebuloze. Če pa hodi delat zato ker mora je pa spet etikirana ampak v drugo smer. Večinoma komplicirajo druge ženske v obeh primerih, moški sploh ne.
[/quote]

Ne, mene ne zanima, kdo me postrani gleda. Mi je čisto vseeno.
Mene zanima samo goli vidik preživetja.
Ženska, ki je ostala doma, je pri nas popolnoma odvisna od moža,
Vzemi žensko, ki se je poročila in prišla k možu na gotovo hišo, ostala doma, delala 20, 25 let, potem jo pa mož ali načevlja, ali pa umre?
Če umre, verjetno podeduje vsaj pol nepremičnine. Če pa mož najde mlajšo – gre od hiše s kovčkom cunj in 200 evrov preživnine, stara je 50 let, kako naj preživi?


Tudi če ženska, ki ima svoj denar ostane doma se jo postrani gleda, češ je zapuščena, zabita in podobne nebuloze. Če pa hodi delat zato ker mora je pa spet etikirana ampak v drugo smer. Večinoma komplicirajo druge ženske v obeh primerih, moški sploh ne.
[/quote]

Ne, mene ne zanima, kdo me postrani gleda. Mi je čisto vseeno.
Mene zanima samo goli vidik preživetja.
Ženska, ki je ostala doma, je pri nas popolnoma odvisna od moža,
Vzemi žensko, ki se je poročila in prišla k možu na gotovo hišo, ostala doma, delala 20, 25 let, potem jo pa mož ali načevlja, ali pa umre?
Če umre, verjetno podeduje vsaj pol nepremičnine. Če pa mož najde mlajšo – gre od hiše s kovčkom cunj in 200 evrov preživnine, stara je 50 let, kako naj preživi?
[/quote]
Je res kar praviš. Je pa tudi res da so tudi ženske ki imajo kaj svojega. Pa saj ni vsaka ženska revna ko cerkvena miš. Tudi ni nujno da se vedno žena priseli k možu. Lahko se tudi mož k ženi. Treba je pogledat celo sliko vsakega primera posebej. Nobeno posploševanje ni ok.

Ne, mene ne zanima, kdo me postrani gleda. Mi je čisto vseeno.
Mene zanima samo goli vidik preživetja.
Ženska, ki je ostala doma, je pri nas popolnoma odvisna od moža,
Vzemi žensko, ki se je poročila in prišla k možu na gotovo hišo, ostala doma, delala 20, 25 let, potem jo pa mož ali načevlja, ali pa umre?
Če umre, verjetno podeduje vsaj pol nepremičnine. Če pa mož najde mlajšo – gre od hiše s kovčkom cunj in 200 evrov preživnine, stara je 50 let, kako naj preživi?
[/quote]
Je res kar praviš. Je pa tudi res da so tudi ženske ki imajo kaj svojega. Pa saj ni vsaka ženska revna ko cerkvena miš. Tudi ni nujno da se vedno žena priseli k možu. Lahko se tudi mož k ženi. Treba je pogledat celo sliko vsakega primera posebej. Nobeno posploševanje ni ok.
[/quote]

Jaz ne posplošujem, samo pravim, da je to loterija. Ženska, ki ima kaj svojega, bo to še rajši vlagala v dom, da ima občutek, da kaj prispeva. In je spet brez. Recimo. Brez veze naštevati variante, jaz sem pisala samo scenarij, ki je pri nas bolj pogost.
Lahko gledaš še iz toliko kotov, ženska, ki ostane doma, ni pravno in ekonomsko zaščitena.


Je res kar praviš. Je pa tudi res da so tudi ženske ki imajo kaj svojega. Pa saj ni vsaka ženska revna ko cerkvena miš. Tudi ni nujno da se vedno žena priseli k možu. Lahko se tudi mož k ženi. Treba je pogledat celo sliko vsakega primera posebej. Nobeno posploševanje ni ok.
[/quote]

Jaz ne posplošujem, samo pravim, da je to loterija. Ženska, ki ima kaj svojega, bo to še rajši vlagala v dom, da ima občutek, da kaj prispeva. In je spet brez. Recimo. Brez veze naštevati variante, jaz sem pisala samo scenarij, ki je pri nas bolj pogost.
Lahko gledaš še iz toliko kotov, ženska, ki ostane doma, ni pravno in ekonomsko zaščitena.
[/quote]
Kako ni pravno in ekonomsko zaščitena? Kdo meni lahko vzame moje osebno premoženje? Nihče, razen države če jim ne plačam 🙂

Jaz ne posplošujem, samo pravim, da je to loterija. Ženska, ki ima kaj svojega, bo to še rajši vlagala v dom, da ima občutek, da kaj prispeva. In je spet brez. Recimo. Brez veze naštevati variante, jaz sem pisala samo scenarij, ki je pri nas bolj pogost.
Lahko gledaš še iz toliko kotov, ženska, ki ostane doma, ni pravno in ekonomsko zaščitena.
[/quote]
Kako ni pravno in ekonomsko zaščitena? Kdo meni lahko vzame moje osebno premoženje? Nihče, razen države če jim ne plačam 🙂
[/quote]

Ok, če si mnenja, da so vse ženske v popolnoma enaken položaju, kot si ti, potem imaš seveda prav.

Do poroda (drugega otroka) imam 2 meseca. Bila sem zaposlena do izpred enega leta.. Dobila sem odpoved, ker je bila mala več bolna kot pa da bi lahko bila v vrtcu. Tako se morš odločit – pa itak že veš kaj te čaka. Partner niti zase ne vzame bolniške ko je bolan… Itak sem jemala bolniško jaz. in je bilo preveč, zato sem lahko šla.
In ko rodim ,ter bejbi zraste , da lahko gre v vrtec , jaz iskat službo, me lahko spet čaka ista pesem.
Partner ima kredit za hišo ( zato se normalno nebo izpostavljala njegova služba ) in lahko samo upam da bom doprinesla kaj v tem času – dokler traja vrtec. Ima pa tudi tako službo on, da si bom lahko iskala samo dopoldanski šiht. ker njega ni od 6ih zjutraj do 6ih ali 7ih zvečer.
Nimava pa isto ne nikogar ki bi lahko pogledal vmesni čas na otroka.

Ni vedno vse tako , da bi rade ženske izkoriščale .. ne ? v nekaterih primerih se res ne da drugače.


Kako ni pravno in ekonomsko zaščitena? Kdo meni lahko vzame moje osebno premoženje? Nihče, razen države če jim ne plačam 🙂
[/quote]

Ok, če si mnenja, da so vse ženske v popolnoma enaken položaju, kot si ti, potem imaš seveda prav.
[/quote]
Nisem rekla tega. Ampak eni govorite ko da so vse ženske revice brez vsega in samo od moža finančno odvisne. To ne drži.
Jaz ne delam iz preprostega razloga ker mi ni treba in poznam se nekaj meni podobnih. Poznam pa tudi take ki jih opisuješ ti.

Glej, če si se ti tako odločila, je tvoja stvar. Samo nimaš pa kaj jamrati. Ker če bi tudi ti vzela svojo službo bolj resno, bi del bremena bolniške prevzel tudi mož. Tako pa si ti. Ker je to itak pričakovano že s tvoje strani. Torej je tako, kot si predvidevala in skladno s pričakovanji tudi ravnala.
Se da drugače, ampak ne pri tebi in tvojem razmišljanju.

Bibika, kaj pa praviš o predlogu direktive, po katerem bi 4 mesece starševskega dopusta lahko koristil samo oče?

Bibika, kaj pa praviš o predlogu direktive, po katerem bi 4 mesece starševskega dopusta lahko koristil samo oče?
[/quote]

kje pa so bo to revše, ki raje crkne na šihtu, kot da bi šel na bolniško, upalo kaj reči. Saj tudi očetovskega dopusta ne bo koristil.


Odgovorna pa vidva nista posebej! On nestalno službo z možnostjo odpovedi (ker si še bolniške zase ne upa vzet),ti brez zaslužka, krediti…. Dobro vama gre! In ja, damo dopoldan bi delala, vmes bi pa za 2 otroka bolniško vlekla. Srečni delodajalci. Srečni. Vedno bolj razumem, zakaj v kadrovskih vedno razmislijo preden na novo zaposlijo žensko v rodni dobi. Ker je enako, kot če bi ji plačevali kar s nakazilom na dom. Ker je tako in tako ni nikoli.


Odgovorna pa vidva nista posebej! On nestalno službo z možnostjo odpovedi (ker si še bolniške zase ne upa vzet),ti brez zaslužka, krediti…. Dobro vama gre! In ja, damo dopoldan bi delala, vmes bi pa za 2 otroka bolniško vlekla. Srečni delodajalci. Srečni. Vedno bolj razumem, zakaj v kadrovskih vedno razmislijo preden na novo zaposlijo žensko v rodni dobi. Ker je enako, kot če bi ji plačevali kar s nakazilom na dom. Ker je tako in tako ni nikoli.
[/quote]

če bi si tadva nego porazdelila, bi še oba službe imela. Pri nas se je hudo ponesrečil sodelavec (šport) in glej vraga, firma še vedno dela, tudi nadomeščanje so uredili………. Se prav se da, samo moraš na pol crknit prej.


Je res kar praviš. Je pa tudi res da so tudi ženske ki imajo kaj svojega. Pa saj ni vsaka ženska revna ko cerkvena miš. Tudi ni nujno da se vedno žena priseli k možu. Lahko se tudi mož k ženi. Treba je pogledat celo sliko vsakega primera posebej. Nobeno posploševanje ni ok.
[/quote]

Jaz ne posplošujem, samo pravim, da je to loterija. Ženska, ki ima kaj svojega, bo to še rajši vlagala v dom, da ima občutek, da kaj prispeva. In je spet brez. Recimo. Brez veze naštevati variante, jaz sem pisala samo scenarij, ki je pri nas bolj pogost.
Lahko gledaš še iz toliko kotov, ženska, ki ostane doma, ni pravno in ekonomsko zaščitena.
[/quote]

Sem doma, moz odlicno zasluzi, sem zaposlena pri njem, ceprav ne delam, imam 2 premicnini pisani name, plus polovico te v kateri zivimo..in denar na banki za prvo silo, pa to ni par jurjev..
Ne si mislit, da vse te zenske ki smo/so doma, nimajo nic, oziroma bo kar konec sveta, ko /ce njega ne bo..
Ce ste pa nevoscljive, ker ene lahko, je pa druga stvar..
Imam koncan faks dokaj perspektivne smeri tako da nisem neka neumna kura, ki ne zna do pet stet.
Doma najprej zaradi otrok, zaenkrat je tako ostalo..ce bi bila s partnerjen sama, bi bilo verjetno drugace.Nam vsem tako pase, drugi pa naj se brigajo zase, nihce nam nic ne da, ne zivimo na nikogarsnji racun..nimamo nobenih transferjev itd.

Medve z drago sva vedno doma. Ona v penziji, jaz dobivam preživnino. Mulci v šoli, za ostalo poskrbi gospodinjska pomočnica. Vse je urejeno.

Jaz ne posplošujem, samo pravim, da je to loterija. Ženska, ki ima kaj svojega, bo to še rajši vlagala v dom, da ima občutek, da kaj prispeva. In je spet brez. Recimo. Brez veze naštevati variante, jaz sem pisala samo scenarij, ki je pri nas bolj pogost.
Lahko gledaš še iz toliko kotov, ženska, ki ostane doma, ni pravno in ekonomsko zaščitena.
[/quote]

Sem doma, moz odlicno zasluzi, sem zaposlena pri njem, ceprav ne delam, imam 2 premicnini pisani name, plus polovico te v kateri zivimo..in denar na banki za prvo silo, pa to ni par jurjev..
Ne si mislit, da vse te zenske ki smo/so doma, nimajo nic, oziroma bo kar konec sveta, ko /ce njega ne bo..
Ce ste pa nevoscljive, ker ene lahko, je pa druga stvar..
Imam koncan faks dokaj perspektivne smeri tako da nisem neka neumna kura, ki ne zna do pet stet.
Doma najprej zaradi otrok, zaenkrat je tako ostalo..ce bi bila s partnerjen sama, bi bilo verjetno drugace.Nam vsem tako pase, drugi pa naj se brigajo zase, nihce nam nic ne da, ne zivimo na nikogarsnji racun..nimamo nobenih transferjev itd.
[/quote]

pa kaj se v tej temi bogataši oglašate, ki vam ne bi bilo treba delat tudi če moža sploh ne bi imele.
Čeprav me pa le zanima, si zaposlena v moževi firmi, nič ne delaš, on pa te vseeno plačuje. A ostali zaposleni dobijo regres in ostalo kar jim pripada ali zaradi tebe špara na njih?

Zanima me kako ste prišli od ene skrajnosti(ženske ki so doma so revice odvisne od moževega denarja) do druge skrajnosti (bogatašinje)
Smo čist normalne ženske z nekaj nepremičninami in nekaj denarja na banki in nobene bogatašinje. Nimamo ne jahte ne helikopterja,ne batlerja.
Za dva Jurija se mi ne splača hodit na siht če dobim od nepremičnin več in imam mirne zivce. Čista logika in nič drugega.

če ti pade na mesec več kot dva jurja v žep za nič dela, potem si za slovenske razmere že kar premožna. zakaj se javljaš v temo avtorici, kjer mož za silo zasluži, ona pa slabo?

Jaz poznam cele kupe čisto normalnih žensk, ki nimajo nepremičnin.
Še manj dva jurja plače, pa veselo hodijo na šiht, ker drugače ne bi preživele.
Tole je čisto norčevanje iz tvoje strani.

Aja, lej sočustvujem s tabo, ker nimaš helikopterja.

če ti pade na mesec več kot dva jurja v žep za nič dela, potem si za slovenske razmere že kar premožna. zakaj se javljaš v temo avtorici, kjer mož za silo zasluži, ona pa slabo?
[/quote]
Da lahko pove, kako ji je vse padlo v zibelko. Pardon, možička si je sama zrihtala. To je bil ves napor.

Bibika, kaj pa praviš o predlogu direktive, po katerem bi 4 mesece starševskega dopusta lahko koristil samo oče?
[/quote]
Kaj meniš o predlogu? Daj, napiši, prosim.

Bibika, kaj pa praviš o predlogu direktive, po katerem bi 4 mesece starševskega dopusta lahko koristil samo oče?
[/quote]
Kaj meniš o predlogu? Daj, napiši, prosim.
[/quote]

Predlog je dober, saj bosta tako starša bolj enakovredno sodelovala pri skrbi za otroke in delodajalci ne bodo mogli več razmišljati v smislu, da žensk ne bodo zaposlovali ali jih odpuščali, ker imajo majhne otroke. Če bi si moj mož upal na bolniško, potem tudi mene ne bi odpustili in bi sedaj dobivala polno porodniško, tako bom pa tisto miloščino od države. Mi bi bili vsekakor na boljšem.

Ti bom razlozil po kmecko, ker tudi midva delujeva na podoben nacin… Se bom poskusil drzati nekih slovenskih “standardov”, da bo lazje predstavljivo. Reciva, da sem s.p.,…

Soproga je po lastni izbiri in skladno z dogovorom doma. Jaz se prodajam na trgu. Reciva, da mi ostane, ko poravnam vse stroske deset tisocakov za “placo”. Ce si jaz izplacam toliksno placo, padem v najvisji dohodninski razred, pokojninsko sem zavarovan zgolj jaz, soproga pa ne, itd. Po izracunu na racunovodski spletni strani, mi od desetih tisocakov presezka, ki ga lahko porabim za “place” ostane 4.500 evrov netto.

[attachment=1]2017-09-08_11h25_37.png[/attachment]

Ce pa ta isti znesek razdelim na dve placi, prejmeva vsak po 2.500 evrov, kar je skupaj 5.000. Kar je 500 evrov vec. Poleg tega je zenska se pokojninsko zavarovana za spodobno vsoto na stara leta.

[attachment=0]2017-09-08_11h28_54.png[/attachment]

To je zgolj preprost primer optimizacije dohodkov. V resnici se da razliko, ce sta oba zaposleno na racun “prisznanih stroskov” narediti se vecjo. Zato bo vsak normalen obrtnik zaposlil svojo soprogo in/ali otroke, saj bo tako ob enakih izhodiscih ostalo vec denarja “v hisi”.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

no desi, samo najprej moraš ti teh 10.000 evrov sam zaslužiti, ali gre za to, da teh 10.000 evrov zaslužijo vsi delavci skupaj, ki pa potem dobijo manj za ženino plačo dohodkov.

Ko boste v Slovenii dojeli, da je treba firme, kjer posamezni zaposleni ne prinese dodane vrednosti 10 tisoc (+/- 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) na mesec nemudoma zapreti (ali pa jih v omejenem obsegu ohraniti v smislu obrtnistva v lastni reziji zaradi posebnega pomena), potem ne boste postavjali tako butastih vprasanj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ko boste v Slovenii dojeli, da je treba firme, kjer posamezni zaposleni ne prinese dodane vrednosti 10 tisoc (+/- 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) na mesec nemudoma zapreti (ali pa jih v omejenem obsegu ohraniti v smislu obrtnistva v lastni reziji zaradi posebnega pomena), potem ne boste postavjali tako butastih vprasanj.
[/quote]

mislim, da je moje vprašanje čisto realno in ne butasto. Ker točno take primere poznam. Lastnik kao zasluži toliko, da ima lahko fiktivno zaposleno ženo, nima pa za regrese, prispevke za ostale zaposlene.

New Report

Close