Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ženske hujšanje po 40em

ženske hujšanje po 40em

Odgovor na objavo uporabnika
Ter ali, 15.10.2021 ob 20:16

Jaz imam občutek, da ne jem veliko, a ne hujšAm. Preko 40, debela . Jem sicer vse, av okviru 8 ur, ker naj bi bilo ok … Ni efekta.

 

Ce ni efekta, zakaj vztrajas na tem?

Odgovor na objavo uporabnika
Še jaz, 15.10.2021 ob 22:42

Jem 3 do 4 normalne obroke na dan. Prehodim povprečno 12000 korakov na dan. Se ne premaknem s 75/172.

 

 

Kaj je normalen obrok? Koliko?

Odgovor na objavo uporabnika
jaz pa tako, 16.10.2021 ob 03:16

Pri starosti 53.let sem imela 100 kg na 163 višine.Šla sem na ločevalno dieto in shujšala 27 kg.Po treh mesecih sem jo še enkrat ponovila zaradi moža,ki je iz zdravstvenih razlogov moral shujšati in da sem mu bila v oporo in shujšala še 10kg.To težo sem vzdrževala do letos.Letos sem pa od aprila do septembra pridelala 6 kg(bila skoz na vikendu   na morju in brez tehtnice)Pa vem,zakaj sem se zredila.Je prišel obisk ponudiš kakšnega takratkega zraven kavice pa ga zraven spiješ ali pa pivo pa čips pa smoki.In kar je ostalo sem seveda pojedla.Same prazne kalorije,ki ful redijo.Tega pa doma ne jem in tudi nič ne spijem in ekola….Naj še napišem,da sem tudi na morju bila vsak dan aktivna tako kot doma samo da na morju sem hodila ob obali hitro hojo doma pa hodim v hrib cca.2 uri na dan.Ampak…hrib je le hrib.

Že po oblačilih  in počutju sem vedela,da se nekaj s težo dogaja.Ko sem prišla domov sem se stehtala in je bilo 6 kg viška.In tako sem sedaj en mesec na ločevalni in sem dala v tem času dol 4 kg.Čakata me še dva meseca in verjamem,da bom prišla na željeno težo kljub moji starosti.

Bravo!

Evo, tako se dela!

Ločevalna je bila pri meni uspešna le prvič, potem 0pa kot da si telo zapomni in ne pade več na isto finto.

Marsikdo tako reče da da je vsakič naslednjič težje.

300% deluje- manj jest!

Odgovor na objavo uporabnika
Tina03, 15.10.2021 ob 13:11

Stara 46 let, v petih mesecih shujšala 13 kg  po programu zelo znane osebne trenerke, ki je vrhunski. Fino jem, treniram 5x na teden in hujšam. Vse se da, veliko pa je v glavi. In, ko sam s sabo razčistiš, je vse enostavnejše.

Tina03 , oglasi se cez pol leta pa povek kje si 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Terier, 16.10.2021 ob 13:45

Ločevalna je bila pri meni uspešna le prvič, potem 0pa kot da si telo zapomni in ne pade več na isto finto.

Marsikdo tako reče da da je vsakič naslednjič težje.

To pa ne bo držalo.Tudi sama sem pred leti z njo ogroomno shujšala in sedaj vsakič ob kašnem viška kg se je znova lotim in gre dol.

Se je pa potrebno res držati in ne blefirat.

Ni lahko, ker stalno paziš kaj in koliko. Problem je količina. “manj jej” je res najučinkovitejši recept. Pa če zdržiš brez sladkorja (tudi v sadju) in nič hrane po 18.uri je še lažje. Predvsem drugim govoriti;)

 

 

Problem je samo to da poješ več kalorij kot jih porabiš. Predvsem so zafrknjene tiste na katere ne pomisliš – jutranji kofe, večerno pivo, poskušanje hrame med kuhanjem, “malo ekstra olja”, parmezan čez testenine za boljši okus, itd. Treba je pa tudi premakniti telo, naredit dnevne korake, si vzet čas za kolo in telo (rolerje, karkoli že), obiskat kak hrib (in na vrhu ne pojesti porcijo štrukljev), si naviti muziko med čiščenjem stanovanja in zraven še plesati. Uglavnem, se da. Tele “probala sem že vse, pa ne deluje” izjave so samo zanikanje glede tega kaj in koliko pojeste, žal 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PoprovaMeta, 17.10.2021 ob 11:34

Problem je samo to da poješ več kalorij kot jih porabiš. Predvsem so zafrknjene tiste na katere ne pomisliš – jutranji kofe, večerno pivo, poskušanje hrame med kuhanjem, “malo ekstra olja”, parmezan čez testenine za boljši okus, itd. Treba je pa tudi premakniti telo, naredit dnevne korake, si vzet čas za kolo in telo (rolerje, karkoli že), obiskat kak hrib (in na vrhu ne pojesti porcijo štrukljev), si naviti muziko med čiščenjem stanovanja in zraven še plesati. Uglavnem, se da. Tele “probala sem že vse, pa ne deluje” izjave so samo zanikanje glede tega kaj in koliko pojeste, žal 🙂

Se strinjam.

Paziti pri hrani,kaj ješ,kdaj ješ in koliko poješ.

Pa brez miganja ne bo nič.Potrebno je porabiti ,kar poješ.

Jaz se pa držim luninih men in sem letos dala dol 15 kil.

Odgovor na objavo uporabnika
lunca659, 18.10.2021 ob 01:42

Jaz se pa držim luninih men in sem letos dala dol 15 kil.

Ej jst tudi z menami hujšam.Na Med over net pod Hujšanje je bila celo skupina par let in smo se babnice medsebojno spodbujale,odkar je pa na novo stran jih pa več ne najdem.

Odgovor na objavo uporabnika
zanimivo457, 18.10.2021 ob 05:11

Ej jst tudi z menami hujšam.Na Med over net pod Hujšanje je bila celo skupina par let in smo se babnice medsebojno spodbujale,odkar je pa na novo stran jih pa več ne najdem.

Lunine mene? 4x mesečno 24urni post? Napišita kaj več

Odgovor na objavo uporabnika
Luna za oblakom, 18.10.2021 ob 08:38

Lunine mene? 4x mesečno 24urni post? Napišita kaj več

Ja to je 24-urni post,ko ne zaužiješ nobene hrane samo piješ in to velikooo…Če piješ kavo jo piješ brez sladkorja in mleka.Vode ali čaja spijem minimalno 2l bolje več.Traja od ure,ko nastopi luna ali mlaj do iste ure drugega dne,kar pomeni 24 ur samo na tekočini.Po postu se uživa lahka hrana in v majhnih količinah prav tako pred postom.Priporočeno je še gibanje.Sama se držim samo polne lune in mlaja,lahko pa uporabiš tudi krajce samo ni takšnega efekta.

Pa tudi drugače je treba pazit na hrano.

Pri 30 kg preveč noben na svetu nima odlične kondicije. Odlična kondicija ne pomeni, da lahko prehodiš 5 km ampak da pretečeš 10 km v manj kot 35 minutah, ali s kolesom na Krvavec pod 40 minut ali tek na Triglav pod 1 uro, 40 minut.

Samo lenuhi so debeli. Začni tečt v hrib.

SEveda ne. Hoja ni za hujšanje, razen v klanec. Treba bo tečt, se predihat, prešvicat.

Treba je redno v hribe hodit. Še bolje tečt. Če prides v 1 dnevu gor in dol na Mont Blanc ali Monte Roso in ne rabiš gorske koče, potem sigurno ni problema s kilažo.

New Report

Close