Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živimo v hiši skupaj

Živimo v hiši skupaj

Mi imamo stroškov za položnice in hrano 1200 eur. Smo 4. Se pravi 300 po osebi. Ko se starejši sin zaposli bo prispeval 200 eur.

Ne vidim nekega problema. Nekoc bodo prevzeli celotno bajto, naj vedo koliko stane. Kar lepo sama placata, ne vem zakaj bi jaz.

Mi smo 3. Partner, njegova mama in jaz v istem gospodinjstvu.

Tašča plača skupne hišne položnice, elektriko, vodo, TV. Midva si plačava zavarovanje, telefone, celotno fasingo, olje v celoti. Če je potrebno kaj storiti okoli hiše, plačava midva, kupiva stvari in narediva sama. Včasih dava še njej, če gre slučajnov trgovino in kaj kupi. Avto tankava midva, kupiva tudi vinjeto in vse te zadeve, tudi za psa je vse na nama. Tašča ima penzijo, midva pa plačo približno skupaj 2700€. Sva pa v iskanju svojega, se treseva če bi lahko preživela na svojem. Vem, da bi dvojni stroški vsi padli na naju. Ker bi poleg svojega prostora morala pomagati tudi njej. Zaenkrat je to skorajda nedosegljivo, ampak kaj ko si tako zelo želiva iti na svoje.🤷🏼‍♀️

Odgovor na objavo uporabnika
Pri nas, 24.09.2021 ob 18:08

Mi smo 3. Partner, njegova mama in jaz v istem gospodinjstvu.

Tašča plača skupne hišne položnice, elektriko, vodo, TV. Midva si plačava zavarovanje, telefone, celotno fasingo, olje v celoti. Če je potrebno kaj storiti okoli hiše, plačava midva, kupiva stvari in narediva sama. Včasih dava še njej, če gre slučajnov trgovino in kaj kupi. Avto tankava midva, kupiva tudi vinjeto in vse te zadeve, tudi za psa je vse na nama. Tašča ima penzijo, midva pa plačo približno skupaj 2700€. Sva pa v iskanju svojega, se treseva če bi lahko preživela na svojem. Vem, da bi dvojni stroški vsi padli na naju. Ker bi poleg svojega prostora morala pomagati tudi njej. Zaenkrat je to skorajda nedosegljivo, ampak kaj ko si tako zelo želiva iti na svoje.🤷🏼‍♀️

In potem se osamosvoji. Veliko sreče, Kekec!

Kar je možno, plačava midva. Hrano si kupita sama, včasih pa jim tudi midva prineseva kako meso ipd. Hvala staršem za vso pomoč, ki ju dobiva od njih. In upam, da bosta še dolgo na svetu!

odrasli otroci vam zaračunavajo tudi oskrbo za menjanje plenic ali obratno?

Moja je še mladoletna, ampak v tvojem primeru, bi ji računala neko najemnino, ta denar bi ji pa nalagala na extra bančni račun. Ko bo rabila denar za avto, svoje stanovanje, bi ji ta denar izročila…

 

Pri elektriki in vodi se menjamo, vsak mesec plača en (imamo 3 gospodinjstva), za ogrevanje pa poračunamo po kvadraturi. To je to, zaenkrat nimamo nobenih težav.

Pri 18ih nisi več otrok ampak odrasla oseba. Razen če Nišu študent nimaš kaj delat doma. Če imaš službo plačaj del bivanja ali pa adijo če ti ni kaj prav. Zaradi takih ljudi imako toliko odraslih nesposobnežel,  ki živijo pri mami še pri 30ih..

Pošteno in lepo!

Maš pa takšne, ki od otrok zahtevajo toliko, da te niti razmišljati ne morejo v tej smeri, da bi šli na svoje. Jih pritiskajo s tem, da so “odvisno” od njihovih financ in finančne pomoči. Tudi, če bi našli kaj, da bi šli na svoje, bi bili njihovi starši “nezmožni” preživeti sami. Nekateri imajo res takšne prihodke ki jim onemogočajo dostojno življenje, nekateri pa živijo dejansko že leta v tem načrtu (beri: PREvelika hiša, v njej pa en par, potem pa ko otrok odraste čudežno ne moreta starša sama preživeti.) Tipični slovenski primer in primer egoističnega razmišljanja staršev. Živeti v preveliki hiši in s tem prilivati otroka nase, ker vedo vsi, da za enega ali pa par tako velika večstanovanjska hiša enostavno ni. Fuj pa taksni starši.

Čudovita oseba si😊😊😊

Mi smo starim vedno dali pol.

Odgovor na objavo uporabnika
krnekaj802, 08.09.2021 ob 10:11

Živimo mi4 in tast in tašča spodaj.

Tasti in tašča imata skupen prihodek 1200.

Midva 3500.

Po kvadraturi sta oba štuka enaka – lahko bi rekli celo, da tast in tašča si bolj kurita, ker sta cel dan doma, mi imamo do 15:00 znižan režim pa med vikendi tudi dostikrat. Tudi v masardi je bolj toplo kot spodaj in imamo manj radiatorjev manj časa odprtih.

Mi plačamo tudi celotno ogrevanje za vse sami in nič ne delimo. Plačamo tudi položnico za elektriko in telekom na katero sta vezana tudi GSMja od tašče in tasta.

Hvala bogu da imam koga, da mi gre po otroke, jih čuva in jim da za jest, da niso do 17:00 lačni, ko prideva z možem domov.

Bravo!!!! Pomagate eden drugemu. Lepo in naj tako ostane.

Treba malo v osnovni soli ulomke vadit. Koliko vas stane na mesec pa deljeno skupna ogrevalna povrsina. Pa mate po m2. Pol pa dalje. Sicer ce se otrok sola mora zakonsko do 26. Leta mu to nudit brezplacno (pa se tudi spodobi). Ce pa dela pa neki manjsi sorazmerni delez, ce hoces da tu ostane. Ce bos isto obralo kot bi najemnika bodo pa kapirali in odsli

Pri nas tašča vse plača oz. tast. Živomo pri moževih starših, svoj vhod, svoje nadstropje. Tašči sva dajala za položnice, a je denar dala nazaj, ko ga nisva vzela, ga je dala najini hčerki in povedala, da ona ne želi od nas niti centa, dokler bo lahko sama plačevala. Pa nima penzije več kot 560 eur, a je vse življenje “špara” in ima res veliko prihranjeno.

Je pa tako, da z možem v zameno plačava toplice, grem v trgovino, kupiva televizor itd., pomagava pri hiši, kar itak bi, saj je tako od vseh …

Pač ne da se ji dopovedat, da nas ni dolžna živeti, saj imava oba z možem v redu službo. A je rekla, da naj midva šparava”, da ona ima vsega dobolj, saj je zelo skromna.

Tudi, ko sem živela doma nisem dajala za stroške, nikoli. In tudi od svojega otroka, ko še nima družine ne bi pričakovala niti centa … Sicer pa vsak po svoje  …

Vvvvvvaaaaauuuuu – potem pa je denarnica res polna….

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 08.09.2021 ob 09:44

Nismo več v socializmu, da bi bil mama hotel kar zastonj. Otroci, ki plačujejo staršem stanarino, se bodo prej naučili z denarjem in se odselili na svoje. In kot taki bodo tudi staršem znali zaračunat vsako pomoč na stara leta. Zakaj bi bilo pa tisto zastonj?

    Aja, tebi so v socializmu starši plačevali ogrevanje, sedaj v kapitalizmu, bi ti ga pa morali otroci! Res si dober starš in otrok! Bravo!

Zaradi takih  ckot sta vi je vse slo…… Kako zorku da zaracunam stanarine?

Odgovor na objavo uporabnika
Ivana724, 25.09.2022 ob 03:29

Zaradi takih  ckot sta vi je vse slo…… Kako zorku da zaracunam stanarine?

??????????

Sem proti,da bi odrasli otroci plačevali stanarine staršem,sem pa zato,da pa nekaj prispevajo

Bravo še rit jima prestavljaj. Le kdaj bodo samostojni?

Odgovor na objavo uporabnika
Možno tudi tako, 25.09.2021 ob 07:09

Moja je še mladoletna, ampak v tvojem primeru, bi ji računala neko najemnino, ta denar bi ji pa nalagala na extra bančni račun. Ko bo rabila denar za avto, svoje stanovanje, bi ji ta denar izročila…

 

Tako smo mi naredili….. s prvo plačo je začela prispevati v gospodinjstvo in ko si je urejala svoje stanovanje, smo ven potegnili kuverto v katero smo dajali njen prispevek in si je lahko s tem denarjem opremila svoj dom….. tako se to dela in smo jim pravi vzor, ne pa da ne rabijo nič prispevat, denar zagonijo in na koncu nima nihče nič….

Odgovor na objavo uporabnika
looolll, 08.09.2021 ob 11:10

pa jih ni nič sram da jih žvita?ker mene bi bilo.

ne samo da plačata vse račune skupne še mobi jima plačata..

res da nebi bilo prav da gre na pol glede na njihovo in vajino pokojnino sploh ker je verjetno hiša še vedno njuna ampak da nič ne dasta?????

pa tudi če je to sam 100 evrov.mene bi bilo sram.resno.

A ti to resno? A to pa ni nič vredno, da sta ji tast in tašča odstopila zgornji stuk svoje hiše in se jima ni bilo treba zakreditirati za 20 ali 30 let za eno luknjo v bloku?! Hvalabogu se ona tega zaveda in se tako tudi obnasa. Pa nisem tašča, sem iz mlajše generacije, vem pa kako težko je, če ne dobiš ničesar za start in moraš prav vse iz nule  ustvariti sam.

 

Mi razdelimo, eden plača elektriko, drugi komunalne storitve, ker je približno enako. kurjavo vsak polovico, ostalo vsak sam.

New Report

Close