Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živimo v hiši skupaj

Živimo v hiši skupaj

Ce otrok dela, potem ni razloga, da bi placal svojega dela stroskov. Tudi ce so strasi premozni. Kako bodo pa kdaj na svojem ziveli? Jim bodo tudi starsi stroske placevali? Ne vem, zakaj nekdo misli, da zato starsi zivijo na ramebih otrok, ce si otrok, ki dela, placuje stroske…v najemu bi jih tudi. In zakaj bi starsi morali placevati stroske se za partnera/partnerico? Pa najbolje se cele dneve otroke cuvat, pa cistit stanovanje, pa avto tankat. Kje se torej konca??? Mobitel sami placujejo???..razen ce so studenti, bi bilo mene sram, da tako starse izkoriscam…se kot studenti smo delali, kar je slo, da smo se vcasih tudi fino imeli in nismo bili breme, pa bi mi starsi vse dali in se vec, in nikoli niso nic zahtevali…odgovorni odrasli s sluzbo si ne pustijo placevati stroskov. Otroci se bodo naucili biti odrasli, ce bodo imeli to moznost. Glede konkretnega vprasanja pa: ce strosek ni vkljucen v 200 eur, razdelite gelde ba kvadraturo…ce ostane, boste naslednje leto manj kupili. Ce je vkljucen in je sedaj vec, lahko  naredite povprecje, konec sezone se pa potem.poracuna. ali pac se odlocite, gelede na kvadraturo, koliko morata se doplacati. Saj ni tako hudo. Ce imata res min dohodke, naj doplacata vsak mesec 20, 30 eur ali kaj podobnega. Lp

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 08.09.2021 ob 09:38

Pa tudi koliko so ti “odrasli otroci” stari – enemu 18/19 letniku se ne spodobi zaračunavati, če je med Covid izgubil službo tudi ne, … Meni se že 200/mesec zdi veliko otroku računati. Če ni glih 45 s familijo pri tebi doma, je res zelo grdo na otrocih parazitirati in jim odtekati možnost odhoda na svoje, zlasti, ker je že vse izbrano s strani “starša”. Npr. TV paket, termostat itd. 200/mesec se mi zdi veliko oz. Toliko kot bi plačeval stroškov v marsikateri garsonjeri. Če pa svojemu otroku zaračunavajo tržno najemnino pa ne bi smeli imeti otrok.

Najem sobe v Ljubljana (sem pogledala) je tam 175/mesec s stroški. Da imaš doma slabše je nagnusno. 200/mesec je več kot dovolj za “mamico”.

Ce otrok dela, potem ni razloga, da ne

bi placal svojega dela stroskov. Tudi ce so strasi premozni. Kako bodo pa kdaj na svojem ziveli? Jim bodo tudi starsi stroske placevali? Ne vem, zakaj nekdo misli, da zato starsi zivijo na ramebih otrok, ce si otrok, ki dela, placuje stroske…v najemu bi jih tudi. In zakaj bi starsi morali placevati stroske se za partnera/partnerico? Pa najbolje se cele dneve otroke cuvat, pa cistit stanovanje, pa avto tankat. Kje se torej konca??? Mobitel sami placujejo???..razen ce so studenti, bi bilo mene sram, da tako starse izkoriscam…se kot studenti smo delali, kar je slo, da smo se vcasih tudi fino imeli in nismo bili breme, pa bi mi starsi vse dali in se vec, in nikoli niso nic zahtevali…odgovorni odrasli s sluzbo si ne pustijo placevati stroskov. Otroci se bodo naucili biti odrasli, ce bodo imeli to moznost. Glede konkretnega vprasanja pa: ce strosek ni vkljucen v 200 eur, razdelite gelde ba kvadraturo…ce ostane, boste naslednje leto manj kupili. Ce je vkljucen in je sedaj vec, lahko  naredite povprecje, konec sezone se pa potem.poracuna. ali pac se odlocite, gelede na kvadraturo, koliko morata se doplacati. Saj ni tako hudo. Ce imata res min dohodke, naj doplacata vsak mesec 20, 30 eur ali kaj podobnega. Lp

New Report

Close