5. julija, 2023
Lepota, Nega kože

Preizkusili smo kremo z retinolom, ki jo obožujejo zvezdnice

LepotaNega kože

Preizkusili smo kremo z retinolom, ki jo obožujejo zvezdnice

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

1

Velikokrat se na družbenih omrežjih pojavijo lepotni izdelki, ki so razgrabljeni v trenutku in postanejo najbolj iskani. Eden takšnih je tudi krema z retinolom A313, na katero prisegajo vplivnice, lepotne urednice in številne zvezdnice, med njimi tudi Gwyneth Paltrow.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

2

KAJ JE A313?

A313 krema z retinil palmitatom je negovalna krema, ki deluje na vse znake staranja. Francoski kultni lepotni izdelek, ki ga do sedaj pri nas nismo imeli in ga je v nekaterh državah nemogoče kupiti, spodbuja obnovo celic, tvorbo kolagena in elastina, zmanjšuje drobne linije in gube.

Izboljša tudi neenakomerno obarvanost kože, saj deluje na hiperpigmentacijo in gladi površino kože. Deluje protivnetno, zmanjšuje nastajanje mozoljev, tako, da preprečuje, da bi odmrle kožne celice zamašile pore.

Deluje kot antioksidant, saj nevtralizira proste radikale in s tem zmanjša poškodbe kože, ki jih povzročajo okoljski dejavniki (kot sta sonce in onesnaženje).

 

 

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

3

Krema A313 se na obraz nanese zvečer, ima izredno gelasto teksturo, ki spominja na vazelin. Gosta konsistenca kreme deluje kot tesnilo na koži, zadržuje vlago in ustavlja transepidermalno izgubo vlage ponoči. Občutek na koži je precej masten, a tudi če je vaša koža mastna, to ne pomeni, da za vas ni primerna.

Krema je primerna za vse, še posebej za tiste z občutljivo kožo in nagnjenost k aknam. Krema se izredno lepo razmaže in kljub gosti teksturi ni tistega nadležnega lepljivega občutka. Zaradi lepe mazljivosti in teksture pa je ni treba nanesti veliko, tako da bo v vaši kozmetični torbici kar nekaj časa.

Bodite previdni, da je vaša koža pred nanosom kreme povsem suha, saj lahko v nasprotnem primeru lahko občutite neprijetno srbenje.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

4

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

5

LEPOTNI SUPERJUNAK

Retinol je oblika vitamina A in je eden najpopularnejših sestavin pri pomlajevanju kože, saj spodbuja proizvodnjo kolagena in obnovo kožnih celic. Uravnava luščenje zgornje plasti kože in je zaradi tega primeren tudi za nego nečiste kože ali nego kože s pigmentnimi madeži.

POSTOPNA UPORABA

Če vaša koža ni vajena izdelkov z retinolom je najbolje, da pričenjate z uporabo postopoma, najprej enkrat tedensko, nato po nekaj dnevih stopnjujete na uporabo vsake dva dni, šele nato jo uporabljajte vsak dan.

EMBALAŽA

Priznam, če bi kremo videla na polici v lekarni, bi mislila, da je to zobna pasta. Če ne bi bilo okrog kreme toliko pompa, je ne bi nikdar uvrstila na seznam mojih lepotnih izdelkov. Nič kaj privlačna tubica z modrim napisom ne odkriva veliko, a zunanjost ni pomembna, pomembna je učinkovitost.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

6

NAŠA IZKUŠNJA

Glede na to, da moja koža ni občutljiva, nisem pričakovala kakšnihkoli stranskih učinkov oz. da bi bila koža pordela. Edine pomisleke sem imela, ker še nikoli prej nisem uporabljala izdelkov z retinolom in nisem vedela, kako se bo moja koža odzvala nanj. Moje skrbi so bile odveč, saj je moja koža lepo sprejela kremo A313. Po prvi uporabi sem imela izredno gladko kožo, po nekaj dneh uporabe pa so drobne linije predvsem na predelu čela nekoliko manj vidne. Najboljše rezultate zagotavlja dolgoročna uporaba, zato ne pričakujte čudežev čez noč.

 

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

7

Koža postane po uporabi izdelkov z retinolom veliko bolj občutljiva na sončne žarke, zato je pomembno, da uporabljate izdelke z zaščito pred soncem. Pomembno je, da izberete izdelke z visokim zaščitnim faktorjem. 

Mi smo s kremo A313 kombinirali kremo z zaščitnim faktorjem 50+ francoske znamke Avène.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

8

Avène B-protect krema SPF50+ ima zelo visoko dnevno zaščito pred soncem za občutljivo kožo.

Krema ima zelo širok spekter zaščite in fotostabilno UVB-UVA sestavo filtrov in edinstven antioksidativni kompleks, ki celovito zaščiti celice ter deluje proti onesnaževanju. Bogat je s termalno vodo Avène, ki deluje protivnetno, proti draženju in pomirja kožo.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

9

Subtilno obarvana tekstura pretvori in osvobodi mikrokapsulirane pigmente v bleščeč in sijoč ten. Lahka tekstura se izredno lepo razmaže in barvno prilagodi tenu vaše kože. Na obrazu ni nobenih vidnih sledi, kakor jih povročijo nekatere druge sončne kreme. Namenjena je za zaščito obraza in vratu, na kožo pa jo nanesite vsak dan po običajni negovalni rutini in pred nanosom ličil.

 

VLAŽENJE V ENI POTEZI

Poletje in visoke temperature zahtevajo zaščito pred soncem pa tudi dodatno vlaženje kože. Najbolj praktična in hitra rešitev je termalna voda v pršilu, ki v trenutku kožo navlaži, podaljša obstojnost ličil in kožo pomiri. Avène termalna izvirska voda v spraju je idealna rešitev za na potovanja, za v pisarno ali kjerkoli na poti. Nam je všeč, ker nudi dolgotrajno zaščito pri suhi koži, po britju, pri razraženosti in rdečici, opeklinah in pri številnih drugih neprijetnostih.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

10

ALI VESTE, KAKO PRAVILNO NANAŠATI SONČNO KREMO?

Vsi uporabljamo sončno kremo za zaščito pred sončnimi žarki, a le redki jo uporabljajo pravilno. Ne le pogostost nanosa, izbor ustrezno visokega zaščitnega faktorja in količina kreme, pomembno je tudi, kako si kremo razmažete po obrazu. Da bi uporabniki to lažje preverili in izboljšali natančnost nanašanja izdelkov z zaščitnim faktorjem, so pri Avène ustvarili posebno aplikacijo za mobilne telefone. S pomočjo USB ključka, ki ga vstavite v mobilni telefon in aplikacije, lahko preverite, ali ste si sončno kremo enakomerno nanesli na ves obraz in vrat. Krema, ki vsebuje zaščitni faktor je na zaslonu videti črne barve, kar se jasno vidi na posnetku, ko smo aplikacijo preizkusili tudi mi.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

11

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

12

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

13

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

14

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

15

Kje kupiti?

Vse preizkušene izdelke najdete v lekarnah po vsej Sloveniji in v spletni trgovini Netarnica.

/preizkusili-smo-kremo-z-retinolom-ki-jo-obozujejo-zvezdnice-23339367/

16

Avtor
Piše

Katja Štravs

New Report

Close