Trije razlogi, zakaj poročene ženske varajo

26. oktober 2022

Trije razlogi, zakaj poročene ženske varajo

26. oktober 2022
Foto: Profimedia

Tri nezveste ženske so delile, zakaj so prevarale svojega moža in imele afero.

Kljub temu, da odprta razmerja in poligamija postajajo vedno bolj sprejemljivi, je varanje še vedno eno izmed največjih grehov.

Obstaja pa tudi razlika med spoloma: ko imajo moški afere, je “moški so pač moški”, a ko ženske varajo, je to povsem druga zgodba.

Kako pogosto varamo?

Pridobivanje podatkov o varanju je izjemno težko, strokovnjaki ocenjujejo, da med 13 in 25 odstotkov ljudi vara ali je že prevaralo svojega partnerja

Težava je v tem, da udeleženci anket ne želijo vedno priznati, da so bili nezvesti, zato so ocene verjetno nižje od realnosti. Na splošno se zdi, da ženske to počnejo manj kot moški, vendar se to spreminja. Morda se ženske počutijo bolj opolnomočene, da iz odnosov dobijo, kar potrebujejo, in se sprašujejo o idealu monogamije.

Foto: Profimedia

Tri ženske pa so za Yourtango razkrile, zakaj so varale.

1. Iskanje sreče

Izkazalo se je, da si ženske želijo biti srečne v svojih odnosih, kar vključuje tudi to, da jih partnerji zadovoljijo.

Riley* je denimo menila, da veliko njenih potreb ni bilo izpolnjenih. “V zakonu ni bilo seksa in čutila sem, da moj mož ni bil pozoren ali upošteval mojih potreb. Počutila sem se, kot da sem v vsem zadnja,” je povedala.

Potem ko se je pridružila družbenemu omrežju, osredotočenemu na spolnost, je spoznala moškega, s katerim pravi, da sta imela spolno kemijo in pričela afero. “Skupaj sva bila osem ali devet mesecev, preden je mož izvedel in mi postavil ultimat,” pojasnjuje. “Odločila sem se, da odidem, ker sem bila resnično srečna z drugim fantom.”

“Poroka se je počasi razblinila na dva sostanovalca, ki sta živela skupaj,” je povedala druga. “Najino razmerje je bilo zadnji dve leti popolnoma brez spolnosti. V službi sem spoznala nekoga, s katerim sem res dobro kliknila in ena stvar je pripeljala do druge.”

je imela podobno izkušnjo Ana*
Foto: Profimedia

S tem moškim pa je še vedno v srečni zvezi. “Z bivšim sem se počutila zelo slabo glede sebe,” pravi. “Ko sem izvedela, da sem sodelavcu všeč, sem si mislila: ‘Torej nisem smeti?’ To je bil pravi dvig moje samozavesti.”

Težave s samozavestjo so pestile tudi Katie*.”Moj bivši mož je sovražil svoje telo in posledično je sovražil tudi moje,” je povedala. “Tudi ko sem bila zvesta, me je obravnaval kot da sem ga prevarala.”

Zato sem si mislila: “Če že tako ravna z menoj, potem lahko to storim. Vendar sem ugotovila, da je to koristilo moji samozavesti in to je povzročilo velik premik. Spoznala sem, da imam še vedno vrednost.”

2. Spraševanje o monogamiji

Sociologinja dr. Alicia Walker je za svojo knjigo o ženah, ki varajo, govorila s 46 ženskami, ki so si našle afere prek Ashley Madison – spletnega mesta, ki povezuje ljudi v razmerjih, ki želijo varati. Ugotovila je, da ženske predvsem iščejo le spolno zadovoljstvo in ne novega razmerja.

“Ženske, s katerimi sem govorila, so varale samo iz enega razloga: orgazmov,” pravi Walker. “Ni jih zanimalo iskanje novega moža, ampak le spolni užitek.” sogovornice Yourtanga pa so iskale stvari, ki naj bi prišle s poroko, a jih niso dobile: zdravo spolno življenje, čustveno podporo in ljubezen.

Walker je odkrila, da so ženske, ki iščejo afere, začele dvomiti tudi o monogamiji.

Foto: Profimedia

“Poroko vidimo kot dosežek,” pojasnjuje. “To je ključni intimni organizacijski sistem v našem življenju. Zadovoljeval naj bi vse naše potrebe. Mož naj bi bil odličen ljubimec, odličen starš, odličen oskrbovalec in najboljši prijatelj.”

“Ta pričakovanja so najvišja, kar smo jih kdaj imeli, in te ženske so spoznale, da morda ena oseba ne more zadovoljiti vseh teh potreb. Vse bi raje prekinile svoj zakon, a so vedele, da bodo njihovi možje temu nasprotovali. Zato so se namesto tega spustile v afero.”

Dve sogovornici pa sta popolnoma opustili monogamijo. “Dojela sem, da ne more ena oseba zadovoljiti vseh mojih potreb, in tudi ni pošteno, da to pričakujem od njega,” je povedala Riley.

3. “Srečno do konca svojih dni” je mit

Ker naši primeri idealne ljubezni prihajajo iz romantičnih filmov in romantičnih romanov, je zlahka verjeti, da ljubezen res premaga vse. Toda malo teh pripovedi se zares ukvarja s tem, kar se zgodi po poroki. Če ne deluje, kaj storite? Če vaše potrebe niso zadovoljene tako kot ste želeli, kakšne so vaše opcije?

Za te ženske so bile afere izhod iz poškodovanih odnosov. Opolnomočene, da sprejemajo lastne odločitve in nasprotujejo monogamnim normam sodobnih odnosov, so iskale užitek, potrditev in ljubezen na načine, ki so jim ustrezali.

Foto: Profimedia

Vse tri pa so sedaj veliko bolj srečne v svojih odnosih. Nezvestoba ni bila sredstvo za maščevanje njihovim nepozornim možem; na koncu je bil to način, da odkrijejo, kaj resnično potrebujejo, znova odkrijejo svojo vrednost kot ženske in spolna bitja ter dobijo resnično priložnost za svojo srečno življenje.

*Imena so za zagotavljanje anonimnosti spremenjena.

Avtor
Piše

M. V.

Style. Več novic

New Report

Close