Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1. šolski dan in novi partnerji

1. šolski dan in novi partnerji


Tipične floskule sploh in še posebej tistih, ki varajo. Saj se na ta način lahko zelo elegantno (in podmuklo) izognejo lastni odgovornosti za varanje.
Najlaže je nekomu za lastna dejanja naprtiti imaginarno krivdo s katero naj se ukvarja še nekaj naslednjih let, krivdo za katero besede (očitno) še nismo iznašli – ker je neizgovorljiva. najlaže je nekomu povedati, da je krivda na obeh straneh, ko pa vprašaš kakšna konkretno je ta krivda, no tedaj naletiš na tišino, nekooperativnost in zid. Če parafraziram: na sodišču je treba krivdo druge strani predstaviti, da ne govorim o tem, da jo je treba tudi dokazati. Krivda “kriv si” brez pojasnila česa si kriv ni krivda, ampak zaje.bavanje z očitnim namenom zmanjševanja lastne odgovornosti. Po tej analogiji sta tudi za krajo v trgovini KRIVI obe strani enako, tat in trgovina. Škoda, da sodišča v takšnih primerih ne razmišljajo tako, a ne? 😉
[/quote]

Saj to namreč sam počneš, če prav razumem svoji partnerki in kolikor berem še vsem ostalim ženskam po celem forumu. Zaključi torej s tem, če ti je tako moteče.

Mimogrede, sam nikoli nisem varal in se mi pravzaprav zdi bedast tvoj odgovor, ko pišeš, da je to kar pišem izogibanje odgovornosti varajočih. Ker pa si me že obtožil, ti lahko mirno povem, da sem nekoč bil prevaran in sem izkusil to stran odnosov. Nikoli pa nisem zato krivil kogarkoli, kaj šele celotne ženske populacije. Kar lepo sem pri sebi poiskal razloge in vzroke, ki so pripomogli, da sva odnos pripeljala tako daleč, da je nekdo moral pobegniti k tretji osebi.
Če rečem, da sta za odnos odgovorna oba, ne more varajoči valiti krivde na drugega, saj sam prav tako nosi del odgovornosti ali krivde.
Varanje samo je samo “tip of the iceberg” slabega odnosa, ki tako ali tako traja že predolgo. Ga ne odobravam. Vendar pa kljub vsemu prinese neko spremembno v odnos, to je, ali razhod ali pa v razmislek o tem, kaj se da popraviti, spremeniti za boljši odnos. Seveda pa prinese tudi bolečino in druge skrbi, posebej če so vključeni otroci.
[/quote]Ti si totalni bedak in pezdek brez hrbtenice, kaj več je škoa debate.

Jaz tračarskih člankov praviloma tudi ne odpiram, a kako ne prebrati naslovov člankov med preletom strani, mi tudi ni čisto jasno. 😀
[/quote]
Ja, to je le smet, ki odleti iz uma :).
[/quote]
Očitno ti veliko “smeti” tako odleti iz uma , a potem sploh še kaj ostane v betici? 🙂


Odgovori mu pridejo prav pri izbiri naslednje partnerice in pri normalni komunikaciji z bivšo, ravno zaradi otrok. Vse življenje bosta povezana, hočeš nočeš. Ne rabiš skakat na njene glupe nezrele fore.. ignor in se pomenit samo to kar se tiče otrok. Njene fore so njena odgovornost ne tvoja.

In če ona ni zmogla besed in je šla samo v varanje, je zopet njena odgovornost. Tvoja le to, da v sebi uvidiš, zakaj se ni bila zmožna o svojih primanjkljajih pogovoriti s teboj. Včasih je težko sprejet dejstvo, da te sploh ni ljubil/la.. A tega je veliko, žal. ljudje gredo v odnos zato, da niso sami, ker je lažje z dvema plačama čez mesec, ker je tako udobneje.. ne pa zato, ker si želijo biti s tem človekom, biti njegova žena(njen mož), biti ob njemu/njej.

In če tudi nasprotna stran noče govoriti o tem, zakaj je to storila, ne rabiš bit ujet v tem. Nekateri ljudje ne bodo nikoli povedali, zakaj so kaj naredili in čakat na fer odnos, da zaključiš to bitko v sebi je res škoda energije, živcev, časa.

Vzemi svoje življenje v svoje roke, in ne ostani ujet v čustvenem peklu zaradi njenih dejanj.
[/quote]

Saj te razumem – očitno moram biti moder za oba. In še za otroke…
Ampak, glej, z vsemi svojimi bivših partnerk sem zelo dober prijatelj – so moje najboljše prijateljice. Z njimi lahko govorim o vsem, si pomagamo v vsem, tudi moje otroke imajo zelo rade in otroci njih.
Samo z materjo svojih otrok očitno ne bo tako, ker si ne zasluži mojega spoštovanja. Bi ga pa dobila v trenutku, ko bi mi znala pojasnit razloge za varanje. Če kdo misli, da je spoštovanje mogoče izsiliti preko sodišča ali CSD-ja, se moti…
[/quote]

Malo naivno se mi zdi čakati na take odgovore. To je, kot da ne veš, da odnos ni štimal že dlje časa, ter da si ga tudi sam biksal, kot da ne vidiš kanček lastne odgovornosti pri tem. V bistvu, kot da se delaš norca. Mogoče pa si ti s takim pristopom ne zaslužiš njenih odgovorov. Mogoče je to njen pogled. In govoriš, da moraš biti moder za oba. Sory, dovolj je, če boš zase.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Seveda ne bo odgovorov. Njeno razmišljanje je “ne rabim mu jaz kaj pojasnjevat, sem svoboden človek”. Tko pač je in get over it. Ti zanjo ne obstajaš več. Tko se te stvari zasukajo v življenju.

Jaz sem tudi želel marsikaj razčistit z bivšo pa nikdar nisem. Zdaj mi je pa popolnoma vseeno. Zame ne obstaja in je pač neka oseba s katero imam otroka.

Metuljčki so ponavadi povezani s partnerjem in partnerskim odnosom, ne s starševstvom in recimo nezainteresiranostjo otrok do starša/in seveda obratno, itd.
Kako sploh lahko pomisliš, da ima varanje kakršno koli povezavo z otroki, čeprav ti potem seveda nastradajo? Tako kot ti obtožuješ bivšo za nepojasnjevanje, tudi ti očitno iščeš razloge, da ti ni treba pogledati vase. Uh, sklicevanje na otroke, mislim, da je to res zadnja in najhujša stopnja obupa nekega ločenca.
[/quote]

Nekdo, ki zaradi varanja in metuljčkov razbije družino, je zame milo rečeno nezrel. To sem hotel povedat. Če ti partner s katerim imaš otroke ne ustreza (več), mu je treba to povedat – in od tu naprej je več opcij. Ena od njih je tudi razhod. Ampak v tem primeru so posledice mnogo manj boleče in dolgoročno bolj obvladljive kot v primeru varanja. Težko je obdržat normalno komunikacijo (tudi glede otrok) z nekom ki te je prevaral, pa se mu ne zdi vredno niti pojasniti zakaj. Že zaradi otrok je smiselno zadeve razčistiti pojasniti in potem zastaviti komunikacijo na novih, a trdnih temeljih. Utopija?
[/quote]

Koliko te berem, ti nisi pripravljen tega slišat, videt, karkoli pač. Če bi bil, bi to pri sebi že sam našel.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj to namreč sam počneš, če prav razumem svoji partnerki in kolikor berem še vsem ostalim ženskam po celem forumu. Zaključi torej s tem, če ti je tako moteče.

Mimogrede, sam nikoli nisem varal in se mi pravzaprav zdi bedast tvoj odgovor, ko pišeš, da je to kar pišem izogibanje odgovornosti varajočih. Ker pa si me že obtožil, ti lahko mirno povem, da sem nekoč bil prevaran in sem izkusil to stran odnosov. Nikoli pa nisem zato krivil kogarkoli, kaj šele celotne ženske populacije. Kar lepo sem pri sebi poiskal razloge in vzroke, ki so pripomogli, da sva odnos pripeljala tako daleč, da je nekdo moral pobegniti k tretji osebi.
Če rečem, da sta za odnos odgovorna oba, ne more varajoči valiti krivde na drugega, saj sam prav tako nosi del odgovornosti ali krivde.
Varanje samo je samo “tip of the iceberg” slabega odnosa, ki tako ali tako traja že predolgo. Ga ne odobravam. Vendar pa kljub vsemu prinese neko spremembno v odnos, to je, ali razhod ali pa v razmislek o tem, kaj se da popraviti, spremeniti za boljši odnos. Seveda pa prinese tudi bolečino in druge skrbi, posebej če so vključeni otroci.
[/quote]Ti si totalni bedak in pezdek brez hrbtenice, kaj več je škoa debate.
[/quote]

Od tebe to slišat, je zame kompliment. Ker potem vem, da sem zadel. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekdo, ki zaradi varanja in metuljčkov razbije družino, je zame milo rečeno nezrel. To sem hotel povedat. Če ti partner s katerim imaš otroke ne ustreza (več), mu je treba to povedat – in od tu naprej je več opcij. Ena od njih je tudi razhod. Ampak v tem primeru so posledice mnogo manj boleče in dolgoročno bolj obvladljive kot v primeru varanja. Težko je obdržat normalno komunikacijo (tudi glede otrok) z nekom ki te je prevaral, pa se mu ne zdi vredno niti pojasniti zakaj. Že zaradi otrok je smiselno zadeve razčistiti pojasniti in potem zastaviti komunikacijo na novih, a trdnih temeljih. Utopija?
[/quote]

Koliko te berem, ti nisi pripravljen tega slišat, videt, karkoli pač. Če bi bil, bi to pri sebi že sam našel.
[/quote]

In, kakšen je tvoj interes, da se z milesom spopadaš? Odgovori mi na preprosto vprašanje: Kdo je kriv, da je prišlo do vojaškega spopada med teritorialno obrambo novonastale države Republike Slovenije in JLA? Po tvoji teoriji sta obe strani enako krivi oziroma sta prispevali, da je prišlo do vojaškega spopada. Kdo je kriv, če žena rodi otroka s hudimi duševnimi motnjami, pa jo mož zaradi tega zapusti, ker se mu ne da z otrokom ukvarjat? Niso vedno vsi krivi oz. enako krivi.

Mah, to s pojasnjevanjem razlogov za varanje je precej bulšit.

Pomoje še sami ne veste, kaj bi od svojih bivših v zvezi z varanjem sploh radi slišali. Če človek sam pri sebi ni zmožen dovolj iskrenosti, da bi si priznal, da nekaj v odnosu očitno ni štimalo, potem tudi iskrenega pogovora z bivšim partnerjem ne more bit.

Malo se mi dozdeva, da si v svojih fantazijah ta pogovor predstavljate bolj tako, da se bivša posuje s pepelom in prizna, da je vse skupaj v celoti njena krivda, ker je nezrel, puhloglavi babji šus, ki ni znal ceniti tako popolnega in krasnega partnerja, dokler ga je še imel. Nadaljnje futranje vaših lastnih fantazij in blodenj torej.

Koliko te berem, ti nisi pripravljen tega slišat, videt, karkoli pač. Če bi bil, bi to pri sebi že sam našel.
[/quote]

In, kakšen je tvoj interes, da se z milesom spopadaš? Odgovori mi na preprosto vprašanje: Kdo je kriv, da je prišlo do vojaškega spopada med teritorialno obrambo novonastale države Republike Slovenije in JLA? Po tvoji teoriji sta obe strani enako krivi oziroma sta prispevali, da je prišlo do vojaškega spopada. Kdo je kriv, če žena rodi otroka s hudimi duševnimi motnjami, pa jo mož zaradi tega zapusti, ker se mu ne da z otrokom ukvarjat? Niso vedno vsi krivi oz. enako krivi.
[/quote]

In kakšen je tvoj interes, da se spopdaš z menoj? Hitro ti nastavim ogledalo. 😉
Moj interes je v tem, da poskušam človeku pokazati nekaj, kar je morda spregledal. Beri moj podpis.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In, kakšen je tvoj interes, da se z milesom spopadaš? Odgovori mi na preprosto vprašanje: Kdo je kriv, da je prišlo do vojaškega spopada med teritorialno obrambo novonastale države Republike Slovenije in JLA? Po tvoji teoriji sta obe strani enako krivi oziroma sta prispevali, da je prišlo do vojaškega spopada. Kdo je kriv, če žena rodi otroka s hudimi duševnimi motnjami, pa jo mož zaradi tega zapusti, ker se mu ne da z otrokom ukvarjat? Niso vedno vsi krivi oz. enako krivi.
[/quote]

In kakšen je tvoj interes, da se spopdaš z menoj? Hitro ti nastavim ogledalo. 😉
Moj interes je v tem, da poskušam človeku pokazati nekaj, kar je morda spregledal. Beri moj podpis.
[/quote]

To tvoje “nastavljanje ogledala” je pa že epsko. Pozabil si, da sem bila nekoč na ŽM čveku in poznam tvoje fore. Jaz sem ti postavila vprašanje, ti pa si se z njim spopadel ter mu napisal, da je njegova bivša šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat in da so bili njuni odnosi hladni že nekaj časa. To je sicer možno, ni pa rečeno. Ti nisi postavil vprašanja, ampak si postavil trditev.

In kakšen je tvoj interes, da se spopdaš z menoj? Hitro ti nastavim ogledalo. 😉
Moj interes je v tem, da poskušam človeku pokazati nekaj, kar je morda spregledal. Beri moj podpis.
[/quote]

To tvoje “nastavljanje ogledala” je pa že epsko. Pozabil si, da sem bila nekoč na ŽM čveku in poznam tvoje fore. Jaz sem ti postavila vprašanje, ti pa si se z njim spopadel ter mu napisal, da je njegova bivša šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat in da so bili njuni odnosi hladni že nekaj časa. To je sicer možno, ni pa rečeno. Ti nisi postavil vprašanja, ampak si postavil trditev.
[/quote]

Nikjer nisem napisal, da je šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat. Če že, potem sumim, da mu ne pove vzroka za varanje, ki ga tako nestrpno pričakuje, iz razloga ki ga navajaš. Nič ne trdim, je pa velika verjtnost, da je tako kot pravim. Pač človek nekaj rabi in jaz sem mu samo povedal kako lahko to dobi, če res rabi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se mi zdi, da si kar precej zadela.
Meni se je partner začel gnusiti. Opustil je higieno, zredil se je nemarno za 20 kg, imel je slab zadah … ker je toliko žrl, je hodil na WC po trikrat na dan, čepel tam tričetrt ure, seveda tak smrad, da umreš zraven.
Sori, potem te počasi začne vse minevat. Nisem ga varala, nisem pa želela več seksati z njim. Ne vem, kaj bi si mislila sama o sebi in drugi o meni, če bi … Zalegli niso niti namigi, niti indirektna opozorila niti direktna opozorila. Ni bil depresiven!!!!
In ko sva šla narazen, naj mu zdaj to razlagam? Naj na terapiji to razlagam, da mi je enostavno smrdel, ker je smrdel, ker se ni umival?
Pač ženske mine ljubezen in poželenje, ene zaradi podobnih razlogov kot mene, druge zato, ker se zagledajo v drugega. Kaj bi miles še rad slišal? Tega pa ne vem. Ne bom rekla, da je varanje dokaz dobre presoje, ne vem, ali kdaj sploh je, ampak pri očitnem razlogu še nekaj razlagat, v bistvu s tem žalit človeka in mu zbijati samozavest – v čem je point?

To tvoje “nastavljanje ogledala” je pa že epsko. Pozabil si, da sem bila nekoč na ŽM čveku in poznam tvoje fore. Jaz sem ti postavila vprašanje, ti pa si se z njim spopadel ter mu napisal, da je njegova bivša šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat in da so bili njuni odnosi hladni že nekaj časa. To je sicer možno, ni pa rečeno. Ti nisi postavil vprašanja, ampak si postavil trditev.
[/quote]

Nikjer nisem napisal, da je šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat. Če že, potem sumim, da mu ne pove vzroka za varanje, ki ga tako nestrpno pričakuje, iz razloga ki ga navajaš. Nič ne trdim, je pa velika verjtnost, da je tako kot pravim. Pač človek nekaj rabi in jaz sem mu samo povedal kako lahko to dobi, če res rabi.
[/quote]

Ona je po razkritju nekaj časa še imela zvezo s tem ljubimcem, ki jo je potem nogiral. Predvidevam (lahko, da se motim), da milesu na začetku ni želela priznati, da so jo odnesli metuljčki, ko pa jo je “tanovi” nogiral, jo je bilo pa sram to priznati, ker je izvisela pri obeh. Najprej je želela sedeti na dveh stolih, nato je izgubila oba stola. Kaj lahko milesu tu sploh še pojasni? Zakalkulirala se je. Zdaj pa vprašanje – zakaj so jo odnesli metuljčki? Morda zato, ker je dovzetna za te živalce.

To tvoje “nastavljanje ogledala” je pa že epsko. Pozabil si, da sem bila nekoč na ŽM čveku in poznam tvoje fore. Jaz sem ti postavila vprašanje, ti pa si se z njim spopadel ter mu napisal, da je njegova bivša šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat in da so bili njuni odnosi hladni že nekaj časa. To je sicer možno, ni pa rečeno. Ti nisi postavil vprašanja, ampak si postavil trditev.
[/quote]

Nikjer nisem napisal, da je šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat. Če že, potem sumim, da mu ne pove vzroka za varanje, ki ga tako nestrpno pričakuje, iz razloga ki ga navajaš. Nič ne trdim, je pa velika verjtnost, da je tako kot pravim. Pač človek nekaj rabi in jaz sem mu samo povedal kako lahko to dobi, če res rabi.
[/quote]
Pa kako si lahko tako drekasto, če ti vsi argumentirano odgovorijo, navedejo tudi primere, kar je tudi povsem logično in realno, da ti vztrajaš in posiljuješ v nedogled s svojo omejenostjo? Kje živiš, v osami? Ne vidiš nič okoli sebe?

Se mi zdi, da si kar precej zadela.
Meni se je partner začel gnusiti. Opustil je higieno, zredil se je nemarno za 20 kg, imel je slab zadah … ker je toliko žrl, je hodil na WC po trikrat na dan, čepel tam tričetrt ure, seveda tak smrad, da umreš zraven.
Sori, potem te počasi začne vse minevat. Nisem ga varala, nisem pa želela več seksati z njim. Ne vem, kaj bi si mislila sama o sebi in drugi o meni, če bi … Zalegli niso niti namigi, niti indirektna opozorila niti direktna opozorila. Ni bil depresiven!!!!
In ko sva šla narazen, naj mu zdaj to razlagam? Naj na terapiji to razlagam, da mi je enostavno smrdel, ker je smrdel, ker se ni umival?
Pač ženske mine ljubezen in poželenje, ene zaradi podobnih razlogov kot mene, druge zato, ker se zagledajo v drugega. Kaj bi miles še rad slišal? Tega pa ne vem. Ne bom rekla, da je varanje dokaz dobre presoje, ne vem, ali kdaj sploh je, ampak pri očitnem razlogu še nekaj razlagat, v bistvu s tem žalit človeka in mu zbijati samozavest – v čem je point?
[/quote]V čem je point? Da si šus. In babjih šusev danes res ne manjka, ob polni riti seveda.

Nikjer nisem napisal, da je šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat. Če že, potem sumim, da mu ne pove vzroka za varanje, ki ga tako nestrpno pričakuje, iz razloga ki ga navajaš. Nič ne trdim, je pa velika verjtnost, da je tako kot pravim. Pač človek nekaj rabi in jaz sem mu samo povedal kako lahko to dobi, če res rabi.
[/quote]

Ona je po razkritju nekaj časa še imela zvezo s tem ljubimcem, ki jo je potem nogiral. Predvidevam (lahko, da se motim), da milesu na začetku ni želela priznati, da so jo odnesli metuljčki, ko pa jo je “tanovi” nogiral, jo je bilo pa sram to priznati, ker je izvisela pri obeh. Najprej je želela sedeti na dveh stolih, nato je izgubila oba stola. Kaj lahko milesu tu sploh še pojasni? Zakalkulirala se je. Zdaj pa vprašanje – zakaj so jo odnesli metuljčki? Morda zato, ker je dovzetna za te živalce.
[/quote]

Glej. Bi ti kot zenska zelela sedeti na dveh stolckih, ce bi doma imela partnerja, ki ga visoko spostujes in si z njim zadovoljna tako, da ga ne zelis izgubit?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Varanje je samo poskus izhoda iz neugodja. Z varanjem si ljudje le iscejo tolazbo za tisto kar jim manjka doma. Pika.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nikjer nisem napisal, da je šla, ker se z njim ni mogla pogovarjat. Če že, potem sumim, da mu ne pove vzroka za varanje, ki ga tako nestrpno pričakuje, iz razloga ki ga navajaš. Nič ne trdim, je pa velika verjtnost, da je tako kot pravim. Pač človek nekaj rabi in jaz sem mu samo povedal kako lahko to dobi, če res rabi.
[/quote]
Pa kako si lahko tako drekasto, če ti vsi argumentirano odgovorijo, navedejo tudi primere, kar je tudi povsem logično in realno, da ti vztrajaš in posiljuješ v nedogled s svojo omejenostjo? Kje živiš, v osami? Ne vidiš nič okoli sebe?
[/quote]

Kdo je to vsi, ti in tvoji namisljeni prijatelji? In ti res mislis, da pises argumentirano? Nocem niti vedet kaj je potem zate zaljivo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekdo, ki zaradi varanja in metuljčkov razbije družino, je zame milo rečeno nezrel. To sem hotel povedat. Če ti partner s katerim imaš otroke ne ustreza (več), mu je treba to povedat – in od tu naprej je več opcij. Ena od njih je tudi razhod. Ampak v tem primeru so posledice mnogo manj boleče in dolgoročno bolj obvladljive kot v primeru varanja. Težko je obdržat normalno komunikacijo (tudi glede otrok) z nekom ki te je prevaral, pa se mu ne zdi vredno niti pojasniti zakaj. Že zaradi otrok je smiselno zadeve razčistiti pojasniti in potem zastaviti komunikacijo na novih, a trdnih temeljih. Utopija?
[/quote]

Koliko te berem, ti nisi pripravljen tega slišat, videt, karkoli pač. Če bi bil, bi to pri sebi že sam našel.
[/quote]

Zdaj se pa mal ustavi človek. Smešen si s tem svojim nabijanjem krivde prevaranim. In to delaš precej vehemntno, kljub temu me ne poznaš in nimaš uvida v celotno zgodbo. Vedno bolj imam občutek, da se delaš norca iz vseh.
Zanima pa me, kako bi ti odreagiral, ko bi zjutraj prišel v službo, na tvojem delovnem mestu in za tvojo mizo pa bi sedel že nekdo drug. Najbrž bi odšel do šefa in ga vprašal kaj se dogaja, ta pa bi ti zgolj brez besed izročil odpustnico. Ob tem pa ti je še včeraj zatrjeval, da si za firmo nepogrešljiv. AHA. Ti bi najbrž samo skomignil z rameni in se pobral. Seveda te ne bi zanimali razlogi za tvoj odpust, ker tebi je itak vse jasno – zagotovo si bil kaj kriv, sicer te ne bi odpustili. Zakaj bi torej drezal, boš že s časom sam pogruntal, le zazret se moraš dovolj globoko vase. 😉

Zgolj moje mnenje: če ti nekdo sporoča, da za nastalo stanje nosiš del odgovornosti, ima ta, ki ti očita krivdo oz. odgovornost tudi DOLŽNOST, da pojasni kaj je s tem mislil oz. s čim točno nosiš krivdo za partnerjevo varanje. Sicer gre zgolj za manever oz. izmikanje osebni odgovornosti.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ona je po razkritju nekaj časa še imela zvezo s tem ljubimcem, ki jo je potem nogiral. Predvidevam (lahko, da se motim), da milesu na začetku ni želela priznati, da so jo odnesli metuljčki, ko pa jo je “tanovi” nogiral, jo je bilo pa sram to priznati, ker je izvisela pri obeh. Najprej je želela sedeti na dveh stolih, nato je izgubila oba stola. Kaj lahko milesu tu sploh še pojasni? Zakalkulirala se je. Zdaj pa vprašanje – zakaj so jo odnesli metuljčki? Morda zato, ker je dovzetna za te živalce.
[/quote]

Glej. Bi ti kot zenska zelela sedeti na dveh stolckih, ce bi doma imela partnerja, ki ga visoko spostujes in si z njim zadovoljna tako, da ga ne zelis izgubit?
[/quote]

Pa poglejva, kaj si ti zdaj napisal:

1. Osebe, ki so prevarane, niso vredne spoštovanja oziroma so neka druga ali tretja liga;
2. Dejstvo, da je nekdo varal, opravičuješ s tem, da je varal osebo, ki ni vredna spoštovanja – torej, avtomatično daješ večjo vrednost varalici.

Zdaj pa moje vprašanje: Če varalica nekoga ni spoštovala, zakaj se je z njim sploh poročila in imela otroke? Ti bom postregla z odgovorom – ker imajo varalice rade doma pridne in vestne može, za j.e.b.a.č.e pa si poiščejo tipe, ki jim ustvarjajo metuljčke, ptičke, čebele in druga leteča bitja.

Pa še to, ne vem, zakaj mene sprašuješ, če bi sedela na dveh stolih….nikoli nisem sedela na dveh stolih in tudi ne nameravam.

Tebe bi kot učiteljico moralo brigati zgolj to, da so otroci varni in ljubljeni v svojih družinah in dojemljivi za prejemanje tvojega znanja in vzgoje. Slednje upam, da otroci ne poberejo prav veliko, ker si moralno pač oporečna. Sory ampak nimaš se ti kaj utikat v nove partnerje. Opazovala bi otroke, ne pa kdo jim da poljubček… Ali pa si bla ljubosumna, ko je kakšen luškan kušnil pastorko, namesto tebe. Ti šment ti!

Zakonsko jih ne smejo odrezat.
Koliko se pa očetom da ubadat s tako mamo, je pa vprašanje… in posledično seveda popustijo, namesto da vztrajajo zaradi svojih otrok.
[/quote]
Točno tako je. Ni problem otrok in da oče ne bi maral svojega otroka, ampak zmešana mati, ki ne vidi drugega kot svojo rit.

…da nisi eden tistih, ki za varanje ne bi zelel vedeti. Ce cloveka toliko ponizas, da za njegovim hrbtom uzivas z drugim, pa mu to ‘pozabis’ povedat, hkrati partnerju v tem cas izpovedujes ljubezen … Tak clovek je psiho – podvomis verjetno tudi za nazaj, kaj je bilo iskreno, resnicno, kaj vse je clovek prikrival – zaupanje popolnoma izgine … Verjetno ne samo v doticno osebo, ampak kar v veliko odnosov, ljudi, clovek ‘sumnicavo’ gleda …

…da nisi eden tistih, ki za varanje ne bi zelel vedeti. Ce cloveka toliko ponizas, da za njegovim hrbtom uzivas z drugim, pa mu to ‘pozabis’ povedat, hkrati partnerju v tem cas izpovedujes ljubezen … Tak clovek je psiho – podvomis verjetno tudi za nazaj, kaj je bilo iskreno, resnicno, kaj vse je clovek prikrival – zaupanje popolnoma izgine … Verjetno ne samo v doticno osebo, ampak kar v veliko odnosov, ljudi, clovek ‘sumnicavo’ gleda …
[/quote]

[img]https://sc.mogicons.com/c/192.jpg[/img]
[/quote]

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Se mi zdi, da si kar precej zadela.
Meni se je partner začel gnusiti. Opustil je higieno, zredil se je nemarno za 20 kg, imel je slab zadah … ker je toliko žrl, je hodil na WC po trikrat na dan, čepel tam tričetrt ure, seveda tak smrad, da umreš zraven.
Sori, potem te počasi začne vse minevat. Nisem ga varala, nisem pa želela več seksati z njim. Ne vem, kaj bi si mislila sama o sebi in drugi o meni, če bi … Zalegli niso niti namigi, niti indirektna opozorila niti direktna opozorila. Ni bil depresiven!!!!
In ko sva šla narazen, naj mu zdaj to razlagam? Naj na terapiji to razlagam, da mi je enostavno smrdel, ker je smrdel, ker se ni umival?
Pač ženske mine ljubezen in poželenje, ene zaradi podobnih razlogov kot mene, druge zato, ker se zagledajo v drugega. Kaj bi miles še rad slišal? Tega pa ne vem. Ne bom rekla, da je varanje dokaz dobre presoje, ne vem, ali kdaj sploh je, ampak pri očitnem razlogu še nekaj razlagat, v bistvu s tem žalit človeka in mu zbijati samozavest – v čem je point?
[/quote]V čem je point? Da si šus. In babjih šusev danes res ne manjka, ob polni riti seveda.
[/quote]

Nisem šus, jaz sem suši.

New Report

Close