Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 2 jurja in več za oblačila

2 jurja in več za oblačila

japake mislim da so ble znižane iz 15e na 7 ne pričakujem od njih več kot 2 do 3 mesce švedranja okoli hiše in mogoče teden morja potem pa smeti imam dovolj lepih odprtih čevljev za ostale prližnosti čevlji za sneg polna cena 85 e znižani 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kolkor pade snega za sankat z otroci bojo zdržal lih tko k če bi dala zanje… ko pa ne bojo več noge suhe in tople v teh škornjih grejo pa v kanto…. Škornji za na pajkice za 2do 3 sezome znižane iz 90 e za 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ja itak vprašnje če mi bojo pol še všeč torej zakaj kupiti in zapraviti nevemkolk če služi namenu in je trenutno ok za nost in mi je všeč….

Jah jst sm imela 3 nosečniške majice iz hm ker sm vedla da jih bom nosila samo od maja do septembra ja in 1 sem kupila po redni ceni hm 18e naslednji dve ko so znižali zadnje kose in sem res dala za eno 5 e za eno 7 e pa so teoretično vse tri še uporabne samo jih ne bom več oblekla ker smo z otroci zaklučili. Mislim,da se nebi nič boljše počutla če bi kupila 3 majčke za 150 e… vrjetno bi se počutila slabše. Pa tudi glede majčk basic iz hm ali ca ki stanjeo okli 10 e kaj jim manjka če sicele dneve doma z doječkom če kam greš razen na sprehod se pa tako ali tako problečeš k kaj boljšega…
A vi res doma sesate pucate in hodite z otroci na sprehod v hlačah 150 e plus pa majčki za vsaj 100 kaj pa ko je treba skret pomit pa recimo uporabiš varekino , ki samo kaplica lahko razbarva pa je majčka za kanto (aja za pucat mate čistilke…)…
Dobro razumem če delaš v banki ali piasrni z ljudmi da ne morš tam bit v majčki ki je raztegnjena pa trenerki tako valda porabijo več…. odvetnice v povljani terenrki in razvelečni majici nebi noben resno vzev.
Ni vse samo o tem koliko daš za oblačila ampak,da znas oblačila kombinirati in veš kaj paše kam…

Ko sem bila noseča si tudi jaz nisem kupovala veliko reči, saj sem jih potrebovala ene 4 mesece, govorim zdaj, ko hodim v službo, pa za ven. enostavno se rada lepo oblečem, ne vem zakaj je tako težko to razumeti.

Med 160 in 170€ na mesec za oblačila še morda gre, a ko imaš družino in moraš obleči še otroke, pa ne moreš dati skoraj 500€ na mesec samo za obutev in oblačila. Je treba tudi kaj dati v lonec in ja, ta lonec tudi kupiti. Pa treba plačat položnice, treba je imeti dom. Pa ali plačuješ najemnino ali imaš lastnino.
In tudi kakšen gospodinjski pripomoček tu in tam.
Avto tudi ni nezanemarljiv strošek. Brez ne gre in običajno, če nisi doma ravno v LJ, potrebujeta mož in žena vsak svojega.
No, mi imamo študenta v 1. letniku, urnik je tak, da brez avta ni mogoče delati šole. Poleg tega še praksa, ki je brez prevoza nemogoča. Torej vzdržujemo 3 avte, štipendijo pa presegamo za kakšen €.
Verjemite, da ne porabimo 100 in več € po osebi na mesec samo za oblačila! Še pol ne!

Berem o 2000€ oblačil na leto. Sem si rekla “niti približno ne zapravim toliko”. Nato sem videla, da eni v to računate še obutev (čeprav to ni “oblačilo”), zraven pa še kozmetiko, frizerja, manikerja, pedikerja in modne dodatke. Ok, morda tako pa ja.
Jaz sem sicer daleč od te cifre, ker nisem tak človek. Rada imam udobje, kvaliteto in se mi naravnost gabi kupovanje oblačil, ker mi poceni pofl iz hm ipd ne ustreza. Večinoma to pomeni, da moram naslednjo sezono ali dve/tri zopet po iste kose oblačil. Zelo bi bila srečna, ko bi našla kakšno trgovino višjega cenovnega ranga, ki bi mi nudila kvalitetna modna oblačila, trajnostne izdelave. Sovražim, da se mi čevlji znucajo po eni sezoni ali dveh, naredi luknja v podplatu. Nisem klasična ženska z 2049 pari čevljev, zato take, ki jih (rada) nosim, lahko preštejem na prste ene roke -skoraj za vse sezone skupaj.
Imam dve bundi (ena športna), dve jakni (ena športna) in to je to. Ene superge, nizke pohodne čevlje, ene skibucke, ene škornje (ki niso kvalitetni in mi gredo na živce).
Nepredstavljivo mi je dajati 160€ mesečno za nizkokvalitetne cunje in opravke pri manikerjih, ker pač nisem tak tip. Komur pa to paše, pa naj. Jaz raje zapravim za druge stvari. Smo pa 4 članska družina- na leto verjetno zapravimo toliko za vse štiri. Pa še to ne bi dala roke v ogenj.

Dobro zate.

Nekdo pa zapravi toliko v parih mesecih samo za cigarete ali/in alkohol.

nekdo porabi toliko v parih mesecih samo za hrano.

Nekdo porabi toliko za loterijske listke ( ali pa še več na letni ravni)

Nekdo porabi toliko za eno potovanje.

Nekdo porabi toliko za prčkarije za kak drug hobi čez leto.

Ne, 2000 eur na letno ravni za nekoga sploh ni veliko, če mu tisto nekaj pomeni in kupuje kvaliteto – pa naj bodo to oblačila, obutev, roba za hobije, hrana, potovanja, karkoli. Pika.

Dobro zate.

Nekdo pa zapravi toliko v parih mesecih samo za cigarete ali/in alkohol.

nekdo porabi toliko v parih mesecih samo za hrano.

Nekdo porabi toliko za loterijske listke ( ali pa še več na letni ravni)

Nekdo porabi toliko za eno potovanje.

Nekdo porabi toliko za prčkarije za kak drug hobi čez leto.

Ne, 2000 eur na letno ravni za nekoga sploh ni veliko, če mu tisto nekaj pomeni in kupuje kvaliteto – pa naj bodo to oblačila, obutev, roba za hobije, hrana, potovanja, karkoli. Pika.
[/quote]
Za hrano 2000 v nekaj mesecih??? Za druzino v dobrih 2eh, če paziš!!! Zato pa potem ni za oblacila!

Ajej, kake bedarije ti kvasiš.
Daj mi povej zakaj bi rabila 8 novih parov čevljev na leto?
Od čevljem rabim: pancarje, težke gojzarje, lažje gojzarje, nizke pohodne čevlje, tekaške copate, kolesarske čevlje, sandale, natikače, čevlje – gležnarje za poleti in za pozimi, gumijaste škorjnje
Tega je res dosti več kot 8 parov, ampak pancarje uporabljam recimo 10 let, gojzarje, dokler niso znucani , isto velja za ostalo obutev. Niti pod razno ne kupim 8 parov obuptve na leto. Razen, če sem šteješ sobne copate tudi.

Pa kaj ste eni res tako f.. da vsako leto kupite vse na novo? Kam pa staro daste?


Za hrano 2000 v nekaj mesecih??? Za druzino v dobrih 2eh, če paziš!!! Zato pa potem ni za oblacila!
[/quote]

Mišljeno po osebi 2000 eur za hrano v mesecu, dveh…. Tisti, ki se napirmer čustveno prenajeda, ko je hrana droga.

Ajej, kake bedarije ti kvasiš.
Daj mi povej zakaj bi rabila 8 novih parov čevljev na leto?
Od čevljem rabim: pancarje, težke gojzarje, lažje gojzarje, nizke pohodne čevlje, tekaške copate, kolesarske čevlje, sandale, natikače, čevlje – gležnarje za poleti in za pozimi, gumijaste škorjnje
Tega je res dosti več kot 8 parov, ampak pancarje uporabljam recimo 10 let, gojzarje, dokler niso znucani , isto velja za ostalo obutev. Niti pod razno ne kupim 8 parov obuptve na leto. Razen, če sem šteješ sobne copate tudi.

Pa kaj ste eni res tako f.. da vsako leto kupite vse na novo? Kam pa staro daste?
[/quote]

OK. Nastejes po svojih besedah “dosti vec kot 8” in se usajas, kako si drznem predpostaviti 8. Ce na tak nacin komuniciras s svojimi bliznjimi, ni cudno, da si nevroticna custvena razvalina. Sprosti se. Imas vec kot 8 parov cevljev. Razlog za veselje. Zacuti ga.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

He, he, točno tako.
Večina je takih kot ti pišeš in večina mon spada v ta opis. V to ne dvomim :).
Samo napiši, da se ne ličiš, te bodo mone raztrgale v prafaktorje, ker nisi vsa nališpana in z rdečimi kremplji :).

OK. Nastejes po svojih besedah “dosti vec kot 8” in se usajas, kako si drznem predpostaviti 8. Ce na tak nacin komuniciras s svojimi bliznjimi, ni cudno, da si nevroticna custvena razvalina. Sprosti se. Imas vec kot 8 parov cevljev. Razlog za veselje. Zacuti ga.
[/quote]

Pa kaj si ti pismen ali ne?
Še enkrat: na kraj pameti mi ne pade vsako leto nabaviti 8 parov nove obutve.
Večina mon ne rabi gojzarjev, ne pancarjev, ne kolesarskih čevljev, ne gumijastih škornjev… tako, da imajo še bistveno manj različnih parov obutve.
Ti pa pišeš, da ženska nabavi vsako leto 8 novih parov čevljev. Mislim pa od kje tebi take budalščine. Res misliš, da smo ženske ene zabite tepke, ki ves denar zagonimo za traparije?
Hm, nevrotična čustvena razvalina bi bila, če bi podobno kot ti, cele dneve tu gor visela.

Do neke mere sem, ceprav bi se dalo se kaj izpiliti. Pa ti?

Tukaj namrec pise: Ze samo 8 parov zenske obutve (4 sezone po dva para) je brez pretiravanj lahko hitro 400 evrov +/-. Ne vsako leto, ampak… nekaj ze nanese.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Do neke mere sem, ceprav bi se dalo se kaj izpiliti. Pa ti?

Tukaj namrec pise: Ze samo 8 parov zenske obutve (4 sezone po dva para) je brez pretiravanj lahko hitro 400 evrov +/-. Ne vsako leto, ampak… nekaj ze nanese.
[/quote]

Potem pa naštej teh osem parov obutve za te štiri sezone, ker sem res radovena kaj si sem štel.
Ker iz tvojega se bere, da vsak let nabavi 8 parov.

Ja, vem. Stopnja funkcionalne nepismenosti je v Sloveniji dokaj visoka, ja. Z vajo pridejo tudi rezultati, brez skrbi. Le vztrajaj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja, vem. Stopnja funkcionalne nepismenosti je v Sloveniji dokaj visoka, ja. Z vajo pridejo tudi rezultati, brez skrbi. Le vztrajaj.
[/quote]

Čakam, da napišeš teh 8 parov obutve za 4 sezone.
Ker sem res radovedna.

Zivljenje tece mimo in ti se vmes staras. Ne cakaj, raje zavzemi proaktivno drzo.

Mimo grede. Poanta zapisanega besedila je bila v njegovi odprtosti in ne v tem, kaj jaz mislim, da bi zenska morala imeti v omari. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To so outlet cene. Torej cene, ko stvar ze gre iz mode. 😉 Ce pomislis, da ima teden 5 oz. 7 dni in da je dobro nekatere kose imeti v vecih izvedbah in/ali primerkih, govorimo o strosku ca. petih tisocakov za garderobo. Ce k temu dodamo se kak kos za ekstra priloznosti in kak modni dodatek, smo na sestih ali sedmih. Sedaj pa to razdelimo na leta trajanja in…
[/quote]
5-7000€ na osebo???? Veš, ne moreš primerjati Nemčije s Slovenijo!
Pa čeprav je to npr. celotna vrednost garderobe za več let!
Moja garderoba, celotna zagotovo nima niti pod razno takšne vrednosti!
Recimo 300 € hlače, krila, 300 € zgornji deli, 500 bunde, jakne, vetrovke, prehodno, 500 smučarska oprema vključno s smučarskim perilom, perilo ne presega 150 €, obutev vsa s športno obutvijo mogoče 550 -600, s tem da obutev za vsak dan ne presega 100 €, dragi so pohodni in copati za tek, kopalke 50€…mogoče še 100 dodatno, veliko več pa zagotovo ne.
Pa ne menjam garderobe vsako leto ali vsako drugo.

Sem šla včeraj prav seštevat ( po spominu) koliko sem zapravila v letu 2018 samo za obleko (brez čevljev, frizerja itd) in sem končala pri (približni) cifri 1200 €. Kar se mi res ne zdi nek presežek. Se moram malo popraviti :)))

Zivljenje tece mimo in ti se vmes staras. Ne cakaj, raje zavzemi proaktivno drzo.

Mimo grede. Poanta zapisanega besedila je bila v njegovi odprtosti in ne v tem, kaj jaz mislim, da bi zenska morala imeti v omari. 😉
[/quote]

Eh, ja, itak sem vedela, da od tebe ne bom dobila konkretnega odgovora, na konkretno vprašanje, čeprav si ti sam začel to temo.
Da nisi politik :). Politiki tudi kar nekaj nalagajo, ko jih pa nekdo nekaj konkretnega vpraša pa začnejo nekaj slepomišiti.

Če bi ve babe pa seveda Desi raje denar vlagali vase (pa ne v smislu pijače in hrane), ampak izobraževanja, znanja, športanja,…
Tule na monu pa bereš samo to kako kupe denarja date za cote, šminke, frizerje, manikure, …


5-7000€ na osebo???? Veš, ne moreš primerjati Nemčije s Slovenijo!
Pa čeprav je to npr. celotna vrednost garderobe za več let!
Moja garderoba, celotna zagotovo nima niti pod razno takšne vrednosti!
Recimo 300 € hlače, krila, 300 € zgornji deli, 500 bunde, jakne, vetrovke, prehodno, 500 smučarska oprema vključno s smučarskim perilom, perilo ne presega 150 €, obutev vsa s športno obutvijo mogoče 550 -600, s tem da obutev za vsak dan ne presega 100 €, dragi so pohodni in copati za tek, kopalke 50€…mogoče še 100 dodatno, veliko več pa zagotovo ne.
Pa ne menjam garderobe vsako leto ali vsako drugo.
[/quote]

Na hitro sem seštel našteto in prišel do ca. 2500. Polovica tega, kar sem omenil. Še kaj si verjetno pozabila… poročna obleka, kaka druga svečana, kak izgubljen/pozabljen kos. Ni treba, da je 5, 7, 10. Gre zgolj za prikaz, da se hitro nabere, brez preseravanj, ne da bi opazili. Če bi moral človek naenkrat zamenjat vse, bi znalo marsikoga presenetiti. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tule se vas toliko hvali koliko zapravite za cunje, en kup žensk in celo en dedec. Ampak glede na to, da ste toliko časa na monu, kdaj pa služite denar za vse te vaše cotke?

Eh, ja, itak sem vedela, da od tebe ne bom dobila konkretnega odgovora, na konkretno vprašanje, čeprav si ti sam začel to temo.
Da nisi politik :). Politiki tudi kar nekaj nalagajo, ko jih pa nekdo nekaj konkretnega vpraša pa začnejo nekaj slepomišiti.
[/quote]

Sem opazil, da precej veliko ves, ne da bi ti bilo treba vprasati. Temu gre pripisati tudi mojo distanco.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem opazil, da precej veliko ves, ne da bi ti bilo treba vprasati. Temu gre pripisati tudi mojo distanco.
[/quote]

No, jasno si pokazal, da samo klobasaš, konkretno pa nič ne znaš povedat.
Saj veš, Bobovnik je tudi voditelj poznan po tem, da 2x, 3x nekoga, ki nekaj naklada konkretno vpraša, potem pa neha, ker vidi, da tisti naklada na polno, konkretno pa ne zna povedat nič. Ampak tudi ostali ljudje ugotovijo koliko je ura.

New Report

Close