Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 2 jurja in več za oblačila

2 jurja in več za oblačila

Nekdo je tukaj podal dobro izhodisce, iz katerega izhaja odgovor na tvoje vprasanje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne verjet zmer vsega, poglejte v temo o celoletnem zapravljanju za frizerja. nekaj jih da 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega zneska, ostale še manj, tako da…nekak men ne gre skup.

ti pa brat ne. In pricakovat pojasnjevanje necesa, kar je v principu izslo iz tebe, je tvoja naloga, ne moja. Jaz bi na tvojem mestu raje, kakor z ukvarjanjem z menoj, zacel pri sebi. Lahko mi verjames na besedo, da te caka v tem primeru veliko dela. Zdaj pa bodi dovolj za danes.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Eh, še bolj zanimiva je tema o stroških za dodatna izobraževanja. Tam pa ni hvalisanja.
Prav smešno je brati tole temo.
Hvalijo se koliko zapravijo za oblačila, ampak ni videt, da bi kaj prida služili denar, razen, če so plačni za pisanje na monu.

Na hitro sem seštel našteto in prišel do ca. 2500. Polovica tega, kar sem omenil. Še kaj si verjetno pozabila… poročna obleka, kaka druga svečana, kak izgubljen/pozabljen kos. Ni treba, da je 5, 7, 10. Gre zgolj za prikaz, da se hitro nabere, brez preseravanj, ne da bi opazili. Če bi moral človek naenkrat zamenjat vse, bi znalo marsikoga presenetiti. 🙂
[/quote]

Poročna obleka? Pred skoraj 20-imi leti. Izposojena. Za birmo hčere nisem imela na sebi več kot 150€ z obutvijo in torbico. Ampak so to kosi, ki jih nosim vsak dan. Morda je še kje kaj, ampak 3000 zagotovo ne dosežem. Letno pa kupim cca. 2 ali 3 pare hlač, enih 5 majic, morda še nekaj poletnih majic s kratkimi rokavi, ampak jih kupujem v vrednosti 5 ali manj, se dobijo, do 10€, bunde, jakne, menjam na 5 ali 10 let. 3000 ni letni strošek, niti strošek 2eh ali 3-eh let. To hočem reči.
Kopalke dobiš na razprodaji za res nizko vrednost in tudi druge stvari. Ne kupujem v sezoni, ampak obvezno po sezoni.

ti pa brat ne. In pricakovat pojasnjevanje necesa, kar je v principu izslo iz tebe, je tvoja naloga, ne moja. Jaz bi na tvojem mestu raje, kakor z ukvarjanjem z menoj, zacel pri sebi. Lahko mi verjames na besedo, da te caka v tem primeru veliko dela. Zdaj pa bodi dovolj za danes.
[/quote]

He, he, ti pa si res sposoben v nedogled klobasat. Pa ti si ziher politik. Veliko besed, nič konkretnega.

Eh, še bolj zanimiva je tema o stroških za dodatna izobraževanja. Tam pa ni hvalisanja.
Prav smešno je brati tole temo.
Hvalijo se koliko zapravijo za oblačila, ampak ni videt, da bi kaj prida služili denar, razen, če so plačni za pisanje na monu.
[/quote]

Ali pa koliko zapravite za hrano na mesec za štiričlansko familijo. jeba, takrat so vsi socialni reveži, lahko pa je tko kot fasada, avto pred bajto za jest pa štepamo kislo zelje nonstop.

Poročna obleka? Pred skoraj 20-imi leti. Izposojena. Za birmo hčere nisem imela na sebi več kot 150€ z obutvijo in torbico. Ampak so to kosi, ki jih nosim vsak dan. Morda je še kje kaj, ampak 3000 zagotovo ne dosežem. Letno pa kupim cca. 2 ali 3 pare hlač, enih 5 majic, morda še nekaj poletnih majic s kratkimi rokavi, ampak jih kupujem v vrednosti 5 ali manj, se dobijo, do 10€, bunde, jakne, menjam na 5 ali 10 let. 3000 ni letni strošek, niti strošek 2eh ali 3-eh let. To hočem reči.
Kopalke dobiš na razprodaji za res nizko vrednost in tudi druge stvari. Ne kupujem v sezoni, ampak obvezno po sezoni.
[/quote]

Seveda se da kupovati na razprodajah, kupovati poceni in ceneno, itd. Nic narobe, ce komu odgovarja. Pravim zgolj, da v npr. 25 letih med 25 in 50 tisoc ni strosek, ki bi bil rezerviran za ekstra premozne, prej obratno… Za manj je treba precej domiselnosti, iznajdljivosti in “lovljenja cen”. Kar je lahko tudi pozitivno. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ali pa koliko zapravite za hrano na mesec za štiričlansko familijo. jeba, takrat so vsi socialni reveži, lahko pa je tko kot fasada, avto pred bajto za jest pa štepamo kislo zelje nonstop.
[/quote]

Ja, teme o avtih na monu so tudi kar pogoste in pljuvanje po tistih, ki imajo poceni avte :).
Meni je predvsem smešno, da hoče nekdo takole na monu, kjer itak ne vemo kdo je, bildat svoj ego.
Ampak, ko bi vsaj bildali ego s pametnimi zapisi, ampak ne, ga s cunjami in avtom pa manikerji pa frizerji.
Takoj se vidi, da gre za ljudi, ki so nerazgledani. Pa mislijo, da bodo s cunjami in avtom prekrili svoj manjko oz. vsaj s hvaljenjem o tem kako drage cotke in avto imajo.

Vsak po svojih zmožnostih ane. Enemu je 2 jurja drobiž drugemu bogastvo
Imam polno omaro.. Zelo dragih stvari ne kupujem, jih pa dobim, mi jih mama prinese iz tujine, pozna moj okus in stil v nulo.. Ta bi šla lahko za modno svetovalko 🙂

1. ☺☺☻

Prvic, ne razumem, zakaj bi bil pogovor o nekih zmernih (normalnih) vlaganjih vase hvalisanje. Sicer pa imam doma tudi knjizni regal s knjigami. Nekaj teh je tudi ucbenikov, prirocnikov, razprav, ipd. Enako tudi moji otroci. Ocenjujem na nekih 250 knjig za odrasle in nekako toliko tudi v otroskih regalih. O izobrazevanjih in licencah pa je tezko govoriti v primerljivih okvirjih, saj zadeve cenovno niso primerljive (npr. jezikovni tecaj z racunovodskim in/ali s tecajem za upravljanje baz podatkov so cenovno povsem neprimerljivi, ceprav vsi trije prinasajo podobne koristi).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Prvic, ne razumem, zakaj bi bil pogovor o nekih zmernih (normalnih) vlaganjih vase hvalisanje. Sicer pa imam doma tudi knjizni regal s knjigami. Nekaj teh je tudi ucbenikov, prirocnikov, razprav, ipd. Enako tudi moji otroci. Ocenjujem na nekih 250 knjig za odrasle in nekako toliko tudi v otroskih regalih. O izobrazevanjih in licencah pa je tezko govoriti v primerljivih okvirjih, saj zadeve cenovno niso primerljive (npr. jezikovni tecaj z racunovodskim in/ali s tecajem za upravljanje baz podatkov so cenovno povsem neprimerljivi, ceprav vsi trije prinasajo podobne koristi).
[/quote]

Ko pa tip zapravi cele dneve za temo o cunjah, je pa res kriza :).

Obleka naredi cloveka. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Obleka naredi cloveka. 😉
[/quote]

Pravijo tisti s prazno glavo.

Ja, teme o avtih na monu so tudi kar pogoste in pljuvanje po tistih, ki imajo poceni avte :).
Meni je predvsem smešno, da hoče nekdo takole na monu, kjer itak ne vemo kdo je, bildat svoj ego.
Ampak, ko bi vsaj bildali ego s pametnimi zapisi, ampak ne, ga s cunjami in avtom pa manikerji pa frizerji.
Takoj se vidi, da gre za ljudi, ki so nerazgledani. Pa mislijo, da bodo s cunjami in avtom prekrili svoj manjko oz. vsaj s hvaljenjem o tem kako drage cotke in avto imajo.
[/quote]

Se popolnoma strinjam.
Pred leti, ko sem imela prvega otroka in potem še drugega, so bila tudi meni oblačila zelo pomembna. Strašno fino se mi je zdelo, če je imela hčerkica 20 legic v omari in še to se mi je zdelo imenitno, če so bile od Benettona ali vsaj S Oliverja. Vse to je trajalo nekje 5 let. Potem nas je življenje naučilo, da je res čisto vseeno v kakšni majici je otrok in konec koncev jaz. In da je veliko bolj praktično, če nima v omari 20 legic in 10 jeans hlač, ker itak perem vsak teden, umazano perilo pa mi nikoli ne stoji v košarah dneve in dneve. Tisto, kar nosimo, se pere, se vrti, otroci itak hitro prerastejo.
Nekoliko več damo edino za športna oblačila, a nikakor ne pretiravamo. Če gremo s kolesi tu in tam na kakšno turo, ker itak nimamo časa za vsakotedenske družinske vožnje, ni smisla, da imamo oblačila v vrednosti 200 € ali več. Komu na čast?
Denar smo raje investirali v dom, kakšen dopust in še pomembnejše. Zdi se mi, da je veliko bolje, da letno 1000, 1500€ ali več na otroka prihranim in ima potem ta denar za start v odraslo življenje. Uporabnejše kot hlače za 150€!
Tudi zame. Imam pač raje 150 € na računu več, kot 150 € v obliki hlač!
In če že izbiram med hlačami, prihranki in morda kakšnim izletom, doživetjem, pogosto izberemo slednje!
Za vsako stvar od naštetih pa poleg rednih stroškov, žal ni vsak mesec po 200, 300 €!


5-7000€ na osebo???? Veš, ne moreš primerjati Nemčije s Slovenijo!
Pa čeprav je to npr. celotna vrednost garderobe za več let!
Moja garderoba, celotna zagotovo nima niti pod razno takšne vrednosti!
Recimo 300 € hlače, krila, 300 € zgornji deli, 500 bunde, jakne, vetrovke, prehodno, 500 smučarska oprema vključno s smučarskim perilom, perilo ne presega 150 €, obutev vsa s športno obutvijo mogoče 550 -600, s tem da obutev za vsak dan ne presega 100 €, dragi so pohodni in copati za tek, kopalke 50€…mogoče še 100 dodatno, veliko več pa zagotovo ne.
Pa ne menjam garderobe vsako leto ali vsako drugo.
[/quote]

Pa a ti sploh razumeš prebrano? Očitno ne…… Avtor piše…..” razdelimo na leta trajanja”…. kaj torej po tvojem to pomeni?….. LOL, no.

Pravijo tisti s prazno glavo.
[/quote]

… očitno še ena MONa, ki rabi jutranji psiho futr na MONu 🙂 Se je spravila na moškega sogovornika 🙂 Daj se umiri, no….

Od kje nam nekaterim “keš” ?
Zasluženo, z leti dela, prodajanja svojega znanja in delovnih izkušenj. Smo pa že 40+ in žanjemo sadove svojega poštenega dela….. Ja, tudi taki smo na MONu, imamo čas tudi tukaj pokomentirat kdaj -pa tega nekateri nikakor ne zmorete doumeti.

… očitno še ena MONa, ki rabi jutranji psiho futr na MONu 🙂 Se je spravila na moškega sogovornika 🙂 Daj se umiri, no….

Od kje nam nekaterim “keš” ?
Zasluženo, z leti dela, prodajanja svojega znanja in delovnih izkušenj. Smo pa že 40+ in žanjemo sadove svojega poštenega dela….. Ja, tudi taki smo na MONu, imamo čas tudi tukaj pokomentirat kdaj -pa tega nekateri nikakor ne zmorete doumeti.
[/quote]

Ja, itak, da ti verjamem :).

Ja, itak, da ti verjamem :).
[/quote]

Ti ni treba -ker očitno imaš percepcijo v svoji glavi zabito, da to pač ni možno. Saj razumemo 🙂

A ti misliš, da tukaj vsi samo nakladamo, ali kako?

Ti ni treba -ker očitno imaš percepcijo v svoji glavi zabito, da to pač ni možno. Saj razumemo 🙂

A ti misliš, da tukaj vsi samo nakladamo, ali kako?
[/quote]

Hja, ne vem kaj se zdaj usajaš. Saj sem ti napisala, da ti verjamem. A sama vase dvomiš ali kaj?

Hja, ne vem kaj se zdaj usajaš. Saj sem ti napisala, da ti verjamem. A sama vase dvomiš ali kaj?
[/quote]

Tvoj odgovor je bil sarkastičen s smejkom na koncu; zahebavaj ti druge, mene pa tukaj ne boš ( sarkazem off)….

Pravijo tisti s prazno glavo.
[/quote]

Drzno je Marka Twaina poimenovati s praznoglavcem. 😉

Clothes make the man. Naked people have little or no influence in society.
– quoted in More Maxims of Mark, Johnson, 1927

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Drzno je Marka Twaina poimenovati s praznoglavcem. 😉

Clothes make the man. Naked people have little or no influence in society.
– quoted in More Maxims of Mark, Johnson, 1927
[/quote]

U nailed it ! 👍 😉

Za nekatere je dva tisoc veliko, za nekatere pa malo, odvisno od koga.

Jaz osebno ne dam veliko za cunje, za sluzbo jih ne rabim, za doma nosim trenerko ali kako tako, da se razkomotis, za druzenje in po mestu pa ne rabim kostimov in malo boljsih oblacil.
Tako da kupujem v KappAhl, Zalori, C&A, H&M, celo v Kiku vcasih najdem kaj zase. V bistvu nic kaj dragih stvari ne nosim … Ce pa je kako oblacilo v visokem cenovnem rangu, pa mi mora biti res preklemano vsec.

New Report

Close