Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

Noben otrok ni manj vreden. Sama vedno glasno povem, da bi moral biti OD in plačilo vrtca enako za vse. Vendar pa bi morala država velikim družinam omogočiti iz drugih virov več dodatkov in olajšav. Ali po domače, mlade družine bi država morala motivirati, da bi imele več otrok.


Kaj zdaj velike ali mlade družine? Najbolj pravično bi bilo tako, kot je na zahodu in v razvitih evropskih državah. Privatne šole plačljive, osnovne šole zastonj. Malice, kosila ipd. naj poskrbijo starši sami.
Če člvoek potrebuje kakšno socialno pomoč, jo dobi v polni meri, se je pa primoran postaviti na noge.

Za štiri šoloobvezne otroke je takšen dohodek ok. Tudi za glasbeno šolo in še kakšno interesno dejavnost, solidne počitnice. Se bodo pa morali ti otroci hitro osamosvojit v življenju, delat po možnosti prek študenta itd. sicer bodo bolj tanko piskali oziroma ne bodo tako debelo srali kot njihovi starši.
Potem bodo pa travmirali zakaj njim starši ne pomagajo kupit stanovanja in podobno. Ker so mislili samo na svoje riti, pa da jim bodo na stara leta 4 otroci že priskrbeli neko pomoč. Bi bilo pa zabavno, če bi tudi njihovi otroci imeli vsak po 4, pa da vidimo kako bosta kot babica in dedek folgala skrbet za 16 vnukov.

Ne verjamem. Taki lahko zasovražijo vse skupaj in morda celo nimajo nobenega.


Zakaj pa so trapaste?[/quote]

Morda zato, ker so nepoštene?[/quote]
Zakaj so nepoštene?

Vsak naj plača svoj zapitek. Zakaj bi jaz plačeval tvoj luksuz?

Torej vsak naj plačuje za svoje frocovje. Kaj mene briga, ali jih ima nekdo nič, ima enega ali jih ima devet. Obdavčitev bi morala biti enaka, olajšave za vse enake. Njegov luksuz, njegovi stroški.

Sedaj se pa oglasi s puhlico, da so otroci pravica. Niso. A zakaj ni pravica? Ker ni! Bo šlo?

Čestitam za pogum! Če si s partnerjem želita toliko otrok in imata pogoje, zakaj pa ne? Saj jih bosta sama gor spravla! Razmišljati o tem, kaj če se enemu od vaju s partnerjem kaj zgodi in podobno je sedaj brez smisla. Vse bo ok in tako kot treba! Poznam kar precej družin s štirimi ali celo več otroci, čeprav jih sama nimam toliko. Moja prijateljica ima štiri otroke, sama pa je bila edinka. Ko se je odločila za tretjega in potem še četrtega otroka, je bila njena mama (stanovanje imajo urejeno zgoraj v domači hiši, ki je zelo velika) vsa paf, saj ni ženska za veliko otrok. S partnerjem skrbita za to, da starše (njen oče pa je sicer nad otroci navdušen) čimmanj obremenjujeta glede otrok. Kar sem ti hotela reči, je to, da mami enostavno povej, da tako pač je, da sta se pač odločila sprejeti še četrtega otroka in je to vajina odločitev. Bo že sprejela, ali pa kakor hoče (čeprav vem, da je meni to lahko reči). V glavnem, glavo gor in pogumno naprej, uživaj v nosečnosti!

Mene bi bilo s tako nizkim dohodkom tega strah. Dohodek ni konstanta za dve do dve in pol desetletji, kolikor so ti otroci tvoja skrb. Lahko čez pol leta en službo izgubi ali pa en napreduje ali pa en zboli. Res so razlike v stilu. Eni otroci stanejo več eni manj. Samo eden si bo želel trenirati kak šport, pa bo stalo toliko, da boste šparali na vseh koncih na svoj in na račun drugih otrok.

In se čudiš da mama ni skakala od veselja?

Vsak naj plača svoj zapitek. Zakaj bi jaz plačeval tvoj luksuz?

Torej vsak naj plačuje za svoje frocovje. Kaj mene briga, ali jih ima nekdo nič, ima enega ali jih ima devet. Obdavčitev bi morala biti enaka, olajšave za vse enake. Njegov luksuz, njegovi stroški.

Sedaj se pa oglasi s puhlico, da so otroci pravica. Niso. A zakaj ni pravica? Ker ni! Bo šlo?[/quote]

Naravno gledano otroci ne bi smeli biti luksus. Na žalost pa je pri nas že en otrok luksuz.
In tista olajšava, ki ti gre v nos, ne zagotavlja, da bo družina živela na veliki nogi.
Ker si tako revolucionarno razpoložena predlagam, da svojo energijo usmeriš v že odvzete pravice (Janša, 2007) olajšav (adaptacija, izobraževanje ….).

torej ti ne bi plačeval za luksuz ene slovenske družine s 4 otroci, kjer itak oba sama večino plačujeta, plačeval pa boš iz davkov za to, da ima vsak migrant 800 eur socialne, tam se pa ne boš nič zbunil. čudno to, eni družini pri nas bi pa najraje vse potrgal, kar dobijo od države.

In se čudiš da mama ni skakala od veselja?[/quote]

Ja, takile so sploh perle…. jaz poznam familijo, kjer otroke v svoji bajti vzgajata stara starša. Mlada dva sta si prvega in drugega omislila že med študijem. Tretji je prišel kako leto po študiju, oba brezposelna. Četrti spet čez dve leti, ena služba, en brezposelen. Sedaj so otroci že vsi v osnovni šoli, onadva veselo harata okoli, na veliko trenirata itd., stara dva pa crkavata z otroci. Jaz bi jih nogiral iz zgornjega štuka že pri drugem otroku.

Noben otrok ni manj vreden. Sama vedno glasno povem, da bi moral biti OD in plačilo vrtca enako za vse. Vendar pa bi morala država velikim družinam omogočiti iz drugih virov več dodatkov in olajšav. Ali po domače, mlade družine bi država morala motivirati, da bi imele več otrok.[/quote]

Mogoče skozi službe in boljše dohodke namesto skozi socialno pomoč? Itak je vsak vzdrževan član olajšava, to že imamo, samo še gospodarstvo zrihtat, pa bo!

Kar solze mi tečejo, tako se mi smili delodajalec.[/quote]

Saj delodajalec ne trpi ravno hudo, ampak delavke, ki jo morajo nadomeščati… Tudi mi smo imeli eno tako v kolektivu, 3 otroke je imela enega za drugim, pa vsaka nosečnost “kao” rizična. Praktično je 6 let ni bilo v službo! Ker delodajalec ni hotel zaposliti nikogar drugega za določen čas, smo potem sodelavke fasale vse njeno delo – kot da se že od svojega ne bi utapljale v gužvi! Potem, ko je končno prišla, je bila spet vsak mesec vsaj pol meseca doma na negi za otroke – ker so pač zboleli v vrtcu, potem pa pobrali vse bolezni en od drugega.
Od take uslužbenke delodajalec v bistvu res nima nič, naje.bejo pa njene sodelavke in sodelavci!

Ne polagaj mi besed v usta.

Sem proti vsakršnim subvencijam in podpiranjem luksuza na plečih drugih. In 800 EUR socialne je nesramen luksuz in norčevanje iz ljudi, ki pošteno delajo za skoraj polovico manj.

Otroci so luksuz. Luksuz naj plačuje vsak sam. That is it.

Subvencioniranje razplojevanja brez vizije je garancija za uspeh? Pa poglej si film Idiocracy, da bomo lahko besedo ali dve napisali na to temo.

Kar solze mi tečejo, tako se mi smili delodajalec.[/quote]

Saj delodajalec ne trpi ravno hudo, ampak delavke, ki jo morajo nadomeščati… Tudi mi smo imeli eno tako v kolektivu, 3 otroke je imela enega za drugim, pa vsaka nosečnost “kao” rizična. Praktično je 6 let ni bilo v službo! Ker delodajalec ni hotel zaposliti nikogar drugega za določen čas, smo potem sodelavke fasale vse njeno delo – kot da se že od svojega ne bi utapljale v gužvi! Potem, ko je končno prišla, je bila spet vsak mesec vsaj pol meseca doma na negi za otroke – ker so pač zboleli v vrtcu, potem pa pobrali vse bolezni en od drugega.
Od take uslužbenke delodajalec v bistvu res nima nič, naje.bejo pa njene sodelavke in sodelavci![/quote]

Potem imate skrajno nesramnega in butastega delodajalca. In ni potrebe da ste jezne na sodelavko.
Porodniško in nego ne plača delodajalec, bolniško pa ne od 30 delovnega dne.
Ve se pa med sabo žrete, bravo!


Noben otrok ni manj vreden. Sama vedno glasno povem, da bi moral biti OD in plačilo vrtca enako za vse. Vendar pa bi morala država velikim družinam omogočiti iz drugih virov več dodatkov in olajšav. Ali po domače, mlade družine bi država morala motivirati, da bi imele več otrok.[/quote]

Zakaj bi eni imeli več otrok, pa jih ne morejo živeti? Vsak naj ima toliko otrok, kolikor jih lahko preživlja! Otroški dodatki pa znižanja in subvencije pa tistim, ki jih doletijo različne nesreče od
izgube službe do smrti v družini. Vse ostalo je pa stvar pameti in na to lahko vplivate! A nekateri imate otroke zaradi države? ker potem rojevajte samo fante, da bodo lahko vojaki in bodo branili državo. Kakšne ene klatite! Otroci za državo??

Ha, prav vidi se, da so večino komentarjev napisale patološko skrbne mamice z 1 samim otrokom , ki le-tega nikoli ne spustijo izpred oči, z njim pišejo domače naloge, ga še pri 8 letih pitajo in praktično živijo življenje namesto njega (po vsej verjetnosti ima otrok tudi netoleranco na gluten ali kaj podobnega). Tega, da bi imele še enega, si zaradi dejstva, da imajo že s prvim toliko dela – vanj namreč usmerjajo vso svojo življensko energijo – seveda ne morejo predstavljati. Oh, novodobne slovenske matere … Mislim, da bodo vaši otroci veliko bolj srečni, če bodo lahko odraščali v družbi mlajšega bratca ali sestrice kot pa v nenehni vaši prisotnosti. Pa tudi ve boste lahko končno same zaživele!

Vsak naj plača svoj zapitek. Zakaj bi jaz plačeval tvoj luksuz?

Torej vsak naj plačuje za svoje frocovje. Kaj mene briga, ali jih ima nekdo nič, ima enega ali jih ima devet. Obdavčitev bi morala biti enaka, olajšave za vse enake. Njegov luksuz, njegovi stroški.

Sedaj se pa oglasi s puhlico, da so otroci pravica. Niso. A zakaj ni pravica? Ker ni! Bo šlo?[/quote]

Zakaj ni? Zato, ker ni. Pika. OJoj. Kakšno utemeljevanje.
Nimaš nobenega konkretnega argumenta?

Otroci so dolžnost za starše.
Za vsako njihovo napako smo (baje) krivi starši.
Za vsak njihov neuspeh smo (baje) krivi starši.
Za vsako njihovo neizpolnjeno željo in nerealizirano ambicijo smo (baje) krivi starši.

Mimogrede, ko se ravno tako razsajaš glede davkov – ti ni jasno, da če od istega bruta staršu ostane večji neto, ravno to pomeni, da dejansko od svojega dela lahko omogoči normalno življenje svojemu otroku?

Zakaj se mora stimulirati starše, da imajo otroke?
Če bi bili tak luksuz, to menda ja ne bi bilo početi državi …

Pišeš kr’neki. Kaj ima to veze s konjskimi dirkami?

In ti meni, da nimam argumentov.

Svoje frustracije zadrži zase. Tukaj je govora o tem, da bi moral vsak sam poskrbeti za svoje otroke. Nobenih davčnih olajšav, raznoraznih subvencij, ipd. Če jih ima štiri, naj štiri tudi vzdržuje.

Pišeš kr’neki. Kaj ima to veze s konjskimi dirkami?

In ti meni, da nimam argumentov.[/quote]

Seveda spet zelo z argumenti podprt odgovor s tvoje strani …

Si prepričan, da nikoli in nikjer ne koristiš nobenih olajšav, popustov in ostalih ugodnosti?

Glede na to, kako hitro zna država ukiniti vedno številčnejše stimulacije, lahko pristojnim predlagaš, da ukinejo davčno olajšavo za otroke.
Samo bojim se, da tvoja pobuda ne bo uspešna? In veš, zakaj? Ker je država preračunala, da je teh nekaj olajšav precej cenejših zanjo kot pa se ukvarjati z drugimi težavami, ki bi nastale ob njihovem neobstoju.

Če pa se ti za začetek ni bosti z državo, lahko začneš s kakšnim precej bolj tržno naravnanim subjektom. Npr. s kakšnim hotelom. Le zakaj en človek plača višjo ceno prenočišča po osebi kot pa, če prideta 2, ali pa, ojej, če pride cela družina?

[/quote]

Še kar bluziš. Ko bo tekla voda v grlo (in to bo kmalu, če bomo nadaljevali z zadolževanjem), bo država zelo hitro razmislila o ukinitvi stimulacij za razplojevanje, brezplačnega šolstva, ipd.

New Report

Close