Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

Preberi za sabo, preden klikneš “oddaj”.

Zakaj se vsako vprašanje in prošnja za nasvet spremeni v neko prepucavanje?

1) Ker se ljudje ob drugače mislečih počutijo, osebno “napadeni”.
2) Ker zmotno mislijo, da so na spletu anonimni.

Preberi za sabo, preden klikneš “oddaj”.[/quote]

Jih preberem sproti, med tipkanjem.

[/quote]

Še kar bluziš. Ko bo tekla voda v grlo (in to bo kmalu, če bomo nadaljevali z zadolževanjem), bo država zelo hitro razmislila o ukinitvi stimulacij za razplojevanje, brezplačnega šolstva, ipd.[/quote]

Spet brez vsebinskega odgovora na moje jasno zastavljeno vprašanje … :/

Ne pričakuj odgovora na bluzenje. Sem ti napisal že kar nekaj prispevkov nazaj. To je tudi zadnji odgovor temu nicku.

Kako lahko odgovoriš na vprašanje že nekaj prispevkov nazaj, če pa je bilo zastavljeno šele kasneje?

😀

Jaz se bom tud v denar vtaknila. Ne razumem, kakšne plače imate vsi tukaj gor. Midva z možem zasluživa skupaj 2000 EUR neto, imava dva otroka, torek pribl. 500 EUR mesečno na osebo. Stanovanje sva si uredila v hiši staršev. Nimava kreditov. In čisto lepo živimo. Kupimo, kar potrebujemo (ne, ne kupim si plašča za 200 eurov), gremo za 2-3 tedne na morje, za vikende se kam odpravimo, skratka nič nam ne manjka. Aja, pa dobiva 100 EUR otroškega dodatka in ravno toliko stane vrtec za tamalega.

In potem berem poste v smislu – 600 eurov na osebo mesečno ni dovolj. Mah, čisto dovolj je, če nisi zapadel v potrošniško mrzlico, če vsake 2 leti ne menjaš avta in če kupuješ oblačila v povprečnih trgovinah.

Če jih imaš rada in jih lahko vzdržuješ in lepo poskrbiš zanje, kaj še sprašuješ. Imej jih. jaz sem malo starejša, imam odrasle otroke. Dva. Razumem te, kar imej jih, toliko kot boš lahko ti lepo poskrbela za njih. Tvoja mama se zate boji, da bo to zate prevelik napor. Saj ko greš malo v leta, te res malo zdela, pa vseeno če ti to daje energijo in srečo v življenju, da lahko živiš in delaš, samo uživaj.

vidim, da res ne razumeš glede denarja. Ker k vašim 500 na osebo lahko prišteješ še 100 EUR otroškega dodatka (ki ga tisti z mal višjo plačo morda nima – se mi ne da iskat podatkov) in pa velik popust pri plačilu vrtca. Nekateri smo vrtec plačevali tud 350 eur mesečno (za čist tamale) ali pa 270 eur (za starejšo skupino). tako, da je treba tvoje podatke malo korigirati, se ti ne zdi?


Eni smo si morali sami ob otrocih kupiti tudi svoje bivališče. V koliko letih bi to tebi uspelo, če bi ob vajinih plačah dajala za najemnino in hkrati varčevala za svoje stanovanje? Pa počakaj še, da začnete hodit k zobozdravniku ali da eden tvojih otrok postane vsaj srednješolec.

New Report

Close