Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

Prosim, da ne podajate več predlogov kako zaslužiti 450€.. sem dojel, da bo treba delat oz. si nekje izposodit.. Zanimajo me še alternativne oblike, kot je družbeno koristno delo. Ima kdo izkušnje s tem?

za pravdanje nimaš možnosti, ker si kriv. če se boš pritožil, boš dosegel le to, da ti ne bo treba plačati takoj. a ko ti bodo vse skupaj zavrnili, boš moral pa v celoti poravnati 900 € in ne polovico od tega, plus vse stroške, ki so nastali.

prosi za obročno odplačevanje, verjetno boš moral izkazati kakšno materialno stanje prilivov, če jih imaš.

naj ti bo v poduk, da drugič raje pojdi peš ali pa naroči taksi, če boš drinkal.

Očitno moraš prvič v življenju prevzeti odgovornost za neumnost, ki si jo storil. Očitno so te prej vedno starši “reševali rit”, sedaj ko si pa polnoleten si pa frajer, kajne? Imaš srečo, da je to le denarna kazen, kaj če bi koga zbil, da bi bil poškodovan ali pa bognedaj celo v smrt? Saj si se že sam posul s pepelom, da si storil napako, zato jo plačaj (kar sam se pozanimaj za družbena koristna dela) in upam, da te bo to za naslednjič izučilo glede konzumiranja alkoholnih pijač. Lahko pa greš malo k AA pogledat, ti ne bo škodilo. To so moji nasveti.

Še to, tudi 40 letnemu sinu bi povedala enako.
Sicer pa ko boš imel enkrat otroke, se boš tudi zavedal svoje odgovornosti a ne, in ne boš na forumu spraševal, kako ne plačevati preživnine za njih (upam, dati je ne bo treba), ker je to preveč keša.

Družbeno koristno delo ti lahko dosodi sodnik!
Sodniki se ukvarjajo s kaznivimi dejanji (tatvine, vlomi, prom.nesreče s hudimi posledicami….)

TI sploh nisi v tem kolesju! Dobil si običajno položnico za prometni PREKRŠEK, ne KAZNIVO DEJANJE!. Nič v zvezi s Sodiščem. In ne želi si, da boš 1 x zabeležen še tam!

Položnica ni stvar sodnikov! To ostane na Policiji (dokumentacija) in se po dveh letih briše.

Vidim, da si drugače kar uredu (no pa se mami jutri zaupaj, ko bo praznik mimo) in da se boš izkopal iz štale!

Ajd!


Hvala za nasvet! Če ne pogruntam v parih dneh nič pametnejšega, mi tako ne preostane drugega kot plačati. Zanima me samo, v primeru, da ne plačam, kaj mi lahko rubijo? Vsaka stvar, ki je v stanovanju je od staršev. In ker sem polnoletna oseba nimam skrbnika, torej ne morejo rubiti staršem. Je tole preveč naivna logika, da bi šla skozi?

lp![/quote]

Jap, preveč naivno! Ko pridejo rubežniki, rubijo na naslovu, kjer je dolžnik stalno prijavljen! Njih ne zanima, da nisi lastnik nepremičnine, niti predmetov, ki se nahajajo v njej. Rubežnik ima pravico rubit! Če je lastnik zarubljenega predmeta nekdo drug, mora kasneje ta oseba dokazovat, da je to njeno in šele nato lahko dobi vrnjeno, kar pa v praksi največkrat ne “preživi”, saj gredo zarubljeni predmeti po hitrem postopku na licitacijo!
Jaz ti toplo priporočam, da plačaš.
Če razmišljaš o pravdanju na sodišču, ti povem, da boš itak izgubil, plačal polno kazen ter še stroške postopka!

Polnoleten si in če sam sebe smatraš za dovolj odraslega, da lahko piješ alkohol, bodi še naprej dovolj odrasel in prevzemi krivdo za prekršek.
Oprosti, ampak za alkohol, pa čeprav na mopedu, nimam opravičila. Lahko bi šel peš, pa bi se končalo brez kazni. Lahko pa bi se končalo tragično, ko bi napačno odreagiral in bil vpleten v prometno nesrečo.
Glej samo tako – kazen boš poplačal, nikomur se ni nič zgodilo, nobenih posledic razen dobre šole ni.

In adijo morje, žurke…….plavanje, sonce, bejbike zgoraj brez, pa odbojka na mivki, vodni skuter in lubenica v senci……

Vidite, kako si lahko za eno traparijo na cesti zagrenite lajf za par mesecev v naprej!

pametni, da se kar kadi…seveda niste imeli mladosti, norosti in zdej vam je žal in drugim pametujete in dajete take odgovore, da je za bruhat…

kaj p ako nekdo sprašuje za znižanje plačila vrtca…tud rečete rodi, stvori, sam si kriv kaj si pa sexu in imaš otroke, bruhh, bruuhhh…primitivci…smilite se mi vsi, ki v mladosti niste imeli priložnosti narediti neumnosti…

zate avtor pa tole…žal plačat bo treba…moja izkušnja je taka, da sem šla peš iz lokala, ki je pljunek stran od mojega doma, ampak imela srečo, da so se ravno takrat pripeljali nebodigatreba, vedno so takrat tam kjer je to najmanj potrebno in kjer lahko najlažje zaslužijo denar…zakaj so barabe na svetu? ja, ker je treba vložiti veliko več energije in treba je imet jajca, da bi jih preganjali…v glavnem tako…kazen probaj plačat – polovičko, ker če je ne boš bo padlo celo…jaz nisme dosegla nič, plačala pol, se pritožila, ampak ni šlo čez, tako, da sem potem plačala še ostalo polovico…s tem, da mi je pritožbo napisal policaj…

za družbeno koristna dela pa ne vem, se mi ni dalo ukvarjati s tem…

SREČNO

pa morje, bejbe, hladno pivo pa živce na off si vseeno privošči…

lep pozdrav

Z vožnjo po kolesarski stezi oz. po stanovanjski ulici ob treh zjutraj, težko koga poškuduješ razen sebe 😉

Na žalost, ja.. 🙂


Hvala za konkreten odgovor! Kaj pa sodnik za prekrške?

Hvala! Po dolgem času en kul komentar.. 🙂 Sicer bo poletje skromnejše, ampak si ga pa definitivno ne pustim vzeti.. lp

Jaz ne bi igrala na to karto na tvojem mestu. Glede na to, da živite skupaj bo rubežnik prišel in zarubil kar je vrednega. Starši bodo morali pol dokazovat, da je to njihovo in ne tvoje. S papirji, če jih še imajo.

Kot ti je prej že Andreja napisala, zaj**** si, Bog pomagaj. Tu več ni kaj za nardit. Zdaj pa bodi ded in prevzami odgovornost za svoja dejanja, ter reši zadevo tak kot se spodobi.

Torej rubljenje odpade…
imam dokaj reden dohodek od Dijaške skupnosti, tako da bi se najbrž dalo zmeniti za obročno odplačevanje.. Edina možnost, pa še vedno tvegana, potem ostane sodnik za prekrške in igranje na karto prijaznosti, ter upanje na družbeno koristna dela?


Dobra prijateljica je imela rojstni dan.. Še enkrat pa prosim, da se držite teme![/quote]
In zakaj se ti nisi držal rojstnega dne, ampak flaše??

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Torej plačaš 900€ (okej, 450) kazni in potem greš še pred sodnika za prekrške, ki ti lahko dosodi še kaj?

Sprašujem, ker ne vem, kako je s tem. A ni s plačilom položnice zadeva rešena? Kaj pa potem pri sodniku za prekrške?

Na pildku za kazen maš naslov, kam se obrniti. Mirno lahko obrazložiš, da si dijak, da si polnoleten, da nimaš rednih dohodkov in ZAPROSIŠ, da ti denarno kazen spremenijo v opravljanje družbeno koristnega dela. Poznam primer, ki je to naredil in so mu odobrili. Potem sicer nisem spremljala, kam so ga napotili in kdaj, so mu pa odobrili družbeno koristno delo namesto denarnega plačila

No, to je pa MON, ko vsi vse vedo, v bistvu pa imajo le redki kaj pojma o čem.:))

Seveda se da namesto globe opraviti družbeno koristno delo, vendar samo v primeru, če globe ne moreš plačati zaradi tvojega slabega premož. stanja. In v tem primeru je točno tako. Kot je povedala predhodnica, obrni se na tisti stik, ki je napisan na listku in se takoj jutri pozanimaj o o tej možnosti.

V šoli mojega sina je nek tip, ki pomaga hišniku in je dobil 3 mesece opravljanja tega dela namesto plačilo kazni za prometne prekrške.

Aja, obstaja pa samo en keč pri tem družbeno koristnem delu ali obročnem odplačevanju, če ti ugodijo. Torej podati moraš pisno prošnjo za eno ali drugo, preden zadevi ugodijo ali ne ugodijo, preteče tisti rok, ko naj bi lahko plačal 450€. Če ti torej ne ugodijo, moraš plačat 900€, torej se splača dati prošnjo za družb. koristno delo samo če res nimaš keša in ti bodo skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ugodili, vendar tudi v tem primeru bo kazen istovetna devetstotim €, torej kar nekaj dni takega dela (ne vem točno, koliko, najbrž nekaj mesecev).

Če zaprosiš za obročno odplačevanje, boš pa itak plačeval za polno cifro – torej 900€.

Razmisli, kaj se ti splača.

O ja, smo imeli divjo mladost, norost, da zdaj včasih kar glava zaboli, ko se spomnim, a sem pač šla peš domov, tudi par km, če je bilo treba… enkrat sem celo policijo nažicala, da so me peljali do zadnjega križišča pred domom :))
In verjameš ali ne, brez problema so to naredili, ko sem jim pokazala, da sem sicer z avtom, a da nočem peljati in sem prisiljena iti peš.

Tole mislim, da ni res… Ali pač?

Meni je pijan motorist do smrti zbil očeta na prehodu za pešce. To, da bi se rad izognil kazni je nevredno poštenega človeka. Če hočeš začeti odraslo življenje z dostojanstvom, pojdi delat družbeno koristna dela. Bodi vesel, da se je vse srečno končalo.

hvala vsem za odgovore, kar sem želel sem izvedel. Verjetno bom podal prošnjo za družbeno koristna dela, prej se pa nameravam posvetovati s kom od pristojnih… Bil bi problem, če bi mi zavrnili opravljanje družbeno koristih del in bi potem moral plačati celoten znesek, namesto polovičnega.

Še enkrat hvala vsem, pa prijeten preostanek dneva. Upam, da se srečamo na kakšnem malo bolj veselem delu foruma.. 🙂

Tole mislim, da ni res… Ali pač?[/quote]

O, pa še kako je res.:))

Kdaj imam možnost plačila globe na obroke (hkrati pa obrazložitev, da jasno izgubijo možnost za plačilo polovičke in kaj morajo podati k tej vlogi, kakšna dokazila)?

Plačilo globe na obroke velja zgolj za globo v polni višini je možno v primeru, ko je znesek globe vsaj 120 eur. Kršitelj mora v pisni obliki do izteka roka za plačilo globe (30 dni) prekrškovnemu organu predlagati obročno plačilo globe. V primeru odobritve obročnega plačila globe, se s sklepom določita način odplačevanja in rok plačila. Ta rok ne sme biti daljši kot eno leto. Zoper sklep o obročnem odplačevanju ni pritožbe. Če kršitelj zamudi s plačilom posameznega obroka za plačilo globe, z dnem zamude zapadejo v plačilo še neplačani obroki. Obročno plačilo globe se izvaja zgolj v polni višini predpisane globe.

New Report

Close