Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

Če si dijak, ti bodo odobrili družbeno koristno delo.

Po moje se tebi najbolj splača sposoditi si od nekoga 450€, plačati zadevo, potem pa temu, ki ti je posodil, obročno odplačevati teh 450€.

Ali pa družbeno koristno delo, če seveda imaš čas za to ob šoli. Moralo bi biti v popold. času, sobote, nedelje, potem pa seveda med počitnicami. Odobrili bi ti ga pa skoraj zagotovo.

Daj WENGA pojdi avtorju za ‘odvetnika’ pa izpelji celo zadevo!!

Pusti ti ‘kaj vse piše’! Skozi to sito pride samo klošar, mulc iz Doma Malči Beličeve pa ‘Hilda’ in njej podobni!

Avtor, kot še večkrat povedano PLAČAJ in ŠUTI.

Vse kar se boš naprej spuščal je zguba časa, denarja, živcev…………..ni da ni!!

————————————————

WENGA U RIT SE ZALETI, POTEM PA ŠOPAJ FOLK Z VSEMI HAKELCI V ZAKONU!

Glede na to, da si tup, nimaš nobenih možnosti, da bi se izognil plačilu, če si polnoleten. tako kot je napisano post višje. Nisi ne Hilda, ne klošar.
Ti bodo pa prodali hišo, ko jo boš nekoč imel, kot so jo Vaskrsiču za 1dolg 24 eur.
Zdej praviš da nimaš, boš videl, ko boš dobil vabilo za zapor, kako boš znal poiskat.

Če bi bil pameten, bi policaju pobegnil, saj policaj nima nobenih možnosti, da bi peš ali z avtom ujel pametnega motorista. Na nosu ti pa tudi ne piše, kdo si, registrske pa nimaš.

Tko pa plačaj svojo neumnost.

Kaj če bi povzročil prometno nesrečo,ker si pač vedel,da boš napihal precej nad 0,o. Mogoče bi samo koga poškodoval..mogoče samo stolkel pločevino..mogoče pa nekomu ubil ženo,moža ali celo otroka. S kom bi se potem pogajal o kazni? Prav ti je in upam,da te je izučilo že prvič. Kar plačaj. Če si imel za pijačo imej še za kazen…saj si vse naredil zavestno

Zmeni se za 10 obrokov po 90 EUR in glej na to kot šolo za naprej. Lahko bi se končalo dosti huje.

Ti pa si bebav……………zakaj polno??? Če ima v osmih dneh za plačat ‘samo’ 450???

In še večji luzer je MEGABOY!! Napeljuje mulca (avtorja), da bi lahko spi.zd-il plavcem!!

BUDALO!! Da reskiraš…….ne vem nooo!!

Zdi se mi, da tukaj kar mrgoli idiotov in raznih čudakov, ki so tukaj pametni kako in kaj, v resničnem življenju pa so megle, ki jih nihče ne opazi in ne pogreša. Svojo zakompleksanost zdravite s športom, DRUŽBENO KORISTNIM DELOM! ali pa pač z nečim, kar vas bo naredilo boljše… Nikakor pa si ne jemljite pravice in se ne postavljajte nad nekoga brez razloga; internet vas ne naredi vplivnejše, daje vam samo moč, da lahko psujete in kolnete brez da bi kdo vedel kdo v resnici ste.

Ne nameravam več ponavljati; vem, da je bil moj prekršek hud in vem, da ni bilo pravilno kar sem storil. Ampak kar je, je in konec. Če obstaja kakšna možnost izogniti se plačilu tega nenormalnega zneska, jo bom pač izkoristil. Če možnosti ni, bom pa plačal.

Kot sem že povedal in ZAKLJUČIL DEBATO! zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!).

O ja, smo imeli divjo mladost, norost, da zdaj včasih kar glava zaboli, ko se spomnim, a sem pač šla peš domov, tudi par km, če je bilo treba… enkrat sem celo policijo nažicala, da so me peljali do zadnjega križišča pred domom :))
In verjameš ali ne, brez problema so to naredili, ko sem jim pokazala, da sem sicer z avtom, a da nočem peljati in sem prisiljena iti peš.[/quote]

Barca to je bilo včasih…zdaj te peš oglobijo…jaz, če se fino spotaknem pred lokalom padem na prag doma…pa sem vseeno fasala kazen…mirno sem šla ob 01:00 iz lokala proti domu, ni 50 korakov stran pa … sej jo fasala…kazen namreč….PEŠ

Če smo se že tako razpisali (eni res za pomoč), drugi za (mal kur.canja), tretji za pametovanje…

SPOROČI, kako boš uspel!! Vsem nam v poduk!

Lep pozdrav – dobr uštimaj – pa NIKOLI VEČ z alkotom na cesto!

Kdo je čudak? – ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani….Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
– da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
– da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
– da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili – oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil “samo” pijan, si moral še kaj drugega “pokazati”)
– da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor ” zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)” mi da misliti, da si verjetno “povratnik”.

Ja, res sem čudna…ampak svoje grehe in napake rešujem pač sama.
Nočko!

Kdo je čudak? – ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani….Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
– da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
– da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
– da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili – oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil “samo” pijan, si moral še kaj drugega “pokazati”)
– da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor ” zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)” mi da misliti, da si verjetno “povratnik”.

Ja, res sem čudna…ampak svoje grehe in napake rešujem pač sama.
Nočko![/quote]

Pa sem si rekel prej, da ne mislim več nadaljevati debate, ampak si me pa res sprovocirala…

Pri 19ih pa res ne vidim problema pri pitju alkoholnih pijač za rojstni dan dobre prijateljice? Si ti prvi kozarček zvrnila pri 30ih?

Se strinjam, da je bilo neodgovorno in zato bom sprejel kazen. Bodisi plačilo globe, ki je za moje pojme nesmiselno, če bi bilo po moje bi dobili vsi tovstni prekrškarji družbeno koristno delo, ker te le to izuči!

Nimaš pojma kdo sem, niti kakšna oseba sem. Zato se zadrži pri sklepanju na podlagi parih postov na forumu…

Še enkrat je tako očitno, da folk iz parih postov potegne neke debilne ugotovitve, ki za povrh še ne držijo! Pomagam v vrtcu PROSTOVOLJNO!, prav tako pa najmlajše učim plavanja pri enem izmed ljubljanskih plavalnih klubov. Si med vrsticami še kaj ugotovila o meni, česar ne vem?

Tudi jaz vem za primer, ko so namesto plačila kazni opravljali družbeno koristna dela. Samo je pa res, da so bili brez rednih prilivov. Tako da se mogoče splača preveriti kako je s tem, da ti ne bojo zavrnili in boš potem moral plačati celotno kazen.

Mene je pri vsem zmotilo to, da je fant pripravljen lagati, da mu je bila odvzeta oseba, in na to napeljate se starsa. Mislim… Odrasti.

Ti pa si bebav……………zakaj polno??? Če ima v osmih dneh za plačat ‘samo’ 450???

In še večji luzer je MEGABOY!! Napeljuje mulca (avtorja), da bi lahko spi.zd-il plavcem!!

BUDALO!! Da reskiraš…….ne vem nooo!![/quote]

Bebav si ti, ker ne znaš brat. Pravi, da nima 450 EUR. Torej bo lažje dal 90 EUR/mesec kot pa da se izmika in išče načine kako bi se izognil plačilu.
Morda mu lahko ti posodiš 450 EUR pa ti bo naslednjih 10 mesecev dal vsak mesec 45.

Tvoje pisanje me spominja na Jaka Cepca ali pa Jerneja Vrtovca, pri tebi bi pa dodali še Ojdipov kompleks:

Pa še težko bi pogledal mamici v oči na materinski dan potem :)

In potem se na MONu čudijo ženske, ko dobijo takega maminega sinčka.


ne moti me kaj si misliš o meni.. smo pa nekateri sinovi še toliko skrbni, da se spomnimo dneva vseh mam.. 🙂


Haha, danes za 900 € niti ni treba da si fajn pijan. ene 5 pirov je zadosti. Če pa še kakšnega več je pa že 1200 € + 18 kazenskih točk. Če se pa še potem kdaj pelješ trezen, ti pa zaplenijo še avto.


A kaj bi bilo?
Isto kot če bi ti povzročila prometno nesrečo, kadar si za kak km prekoračila dovoljeno hitrost.
Pa ne mi rečt, da še nikoli nisi peljala prehitro?


Jest bi na njegovem mestu pri teh norih kaznih vsekakor policaju pobegnil.
Luzer bi bil pa kvečjemu policaj in država, , ker bi ostala brez mojega težko prisluženega denarja.

Pravzaprav s čim si je pa država zaslužila teh 900 eur, da bi jih morala pokasirat?

Jp,…. najbolje bo, da plačas 450 evrov na žalost. Samo mi je pa zanimivo,da te vsi tako obsojajo…. Noben pa ne komentira kazni, ki so krepko nenormalne za normalne ljudi. Bi pa najbolje naredil, da bi pobegnil saj nisi imel registracije in bi lahko šel čez kakšno livado do kakšne ulice do katere oni nebi mogli za tabo.
Ampak, ker si pošten dečko si pač kaznovan za to …. dočim ogromno barab v tvojih letih dela takšne prekrške s temi skuterji, mopedi itd, …da glava boli i nikom ništa……. Seveda se bodo zdaj našli pametnjakoviči in me obsojali, ker sem ti to napisal …ampak tako je na žalost kazni plačujejo samo pošteni ljudje.

Če na boš plačal 1/2 v roku 15 dni, bo PP podala predlog za izvršbo celotne kazni na Carino, od tam lahko pričakuješ opomin pred začetkom in če po opominu ne plačaš, sklep na osebne prejemke (če si dijak, na račun pri banki, tudi če nimaš ničesar na računu) – na banki te bo ta sklep “čakal” 10 let do zastaranja.
Na sklep pride še min. 25 EUR stroškov izvršbe in bančnih okoli 40 EUR.

Če napišeš zahtevo za sodno varstvo, pa prosiš za obroke, ti bo Policija mogoče odobrila, vendar le celo kazen!
Če prosiš za javna dela, bo obravnavalo zadevo sodišče. Mogoče ti bodo ugodili, da odslužiš globo, vendar spet nastanejo stroški sodišča in stroški policije, minimalno 30 na PP in 150 na sodišču – če ti zavrnejo zahtevo za javna dela, plačaš vse – globo + str. policije + str. sodišča

Če se pritožiš in pritožbi ne ugodijo (kar je najbolj verjeten rezultat, ker ni podlage, da bi ugodili) – je potrebno plačati celotno kazen. (ni več polovice)

ponavadi nudijo le ciganom. Preverjeno.

Prekršek v prometu ni protipravno kazensko dejanje.. Za to se ne gre v zapor, pa če pelaš 100x čez rdečo luč. V kazenski postopek pa se lahko strpaš če voziš recimo brez izpita. Položnice od policajev, ker nisi pešča spustil čez prehod ipd, pa te ne spravijo kr tak v zapor. Lp


japajade.
Lahko greš samo 1x skoz rdečo luč, al pa 1x narobe parkiraš, al pa 1x ne spustiš pešca čez prehod, se pritožiš, pritožbo zavrnejo in ne plačaš, pa boš pristal za en mesec v zaporu.

A za uklonilni zapor še nisi slišal?

New Report

Close