Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

Zakaj pa preprosto ne greš na oddelek za prekrške in se osebno poskusiš dogovoriti za bolj sprejemljivo kazen? Ob zavedanju, da kar si storil, ni bilo prav?

Tudi ti so samo ljudje in imajo družine in verjamem, da se bo našla kakšna rešitev.

Pozdrav, M.


japajade.
Lahko greš samo 1x skoz rdečo luč, al pa 1x narobe parkiraš, al pa 1x ne spustiš pešca čez prehod, se pritožiš, pritožbo zavrnejo in ne plačaš, pa boš pristal za en mesec v zaporu.

A za uklonilni zapor še nisi slišal?[/quote]

japajade ŽNJ!
če si že slišal za nek izraz, in ker ga znaš napisati (bravo), še ne pomeni da si diplomiral iz prava. Nena pametujte brez neke pravne podlage, pa se idite rajše v gostilno pametne delat, ker mam polno glavo take ko si ti, ko samo znate govoriti o pravnih izrazih in pojmih,ker ste sami bli že 100x na sodišču. (bravo)

“Uklonilni zapor se ne sme določiti, če je bil za prekršek izdan plačilni nalog ali če je bila globa izrečena mladoletniku.”

Začnite googlat še malo zakonike, ne samo forume! Lp

Kdo je čudak? – ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani….Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
– da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
– da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
– da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili – oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil “samo” pijan, si moral še kaj drugega “pokazati”)
– da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor ” zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)” mi da misliti, da si verjetno “povratnik”.

Ja, res sem čudna…ampak svoje grehe in napake rešujem pač sama.
Nočko![/quote]

Pa sem si rekel prej, da ne mislim več nadaljevati debate, ampak si me pa res sprovocirala…

Pri 19ih pa res ne vidim problema pri pitju alkoholnih pijač za rojstni dan dobre prijateljice? Si ti prvi kozarček zvrnila pri 30ih?

Se strinjam, da je bilo neodgovorno in zato bom sprejel kazen. Bodisi plačilo globe, ki je za moje pojme nesmiselno, če bi bilo po moje bi dobili vsi tovstni prekrškarji družbeno koristno delo, ker te le to izuči!

Nimaš pojma kdo sem, niti kakšna oseba sem. Zato se zadrži pri sklepanju na podlagi parih postov na forumu…

Še enkrat je tako očitno, da folk iz parih postov potegne neke debilne ugotovitve, ki za povrh še ne držijo! Pomagam v vrtcu PROSTOVOLJNO!, prav tako pa najmlajše učim plavanja pri enem izmed ljubljanskih plavalnih klubov. Si med vrsticami še kaj ugotovila o meni, česar ne vem?[/quote]

Ja, da v vrtec sprejmejo tudi vsakega čudaka, ker ga drugače ne bi, se jim je ponudil, da bo delal zastonj – prostovoljno. Pa če to ni kriza!!!!

Dijakbrezkeša, evo pa si se uvrstil med najbolj brane teme :). Samo to sem ti želela povedati, da te razumem, vem, da ne bi rad bremenil staršev in sorodnikov in vem, da ti je žal. Tudi sama imam malo mlajšega sina, ki je tudi že storil eno neumnost (hvalabogu se je dobro končala), pa se mi zaradi tega ne zdi nič slabši. Takoj je zaštekal, da to ni bilo kul in sem prepričana, da se ne bo več ponovilo. Tudi zate. A doma si že povedal? Prepričana sem, da bodo starši opazili, da ti je žal. Ne samo zaradi denarja … Drži se in poročaj!

…si imel po moji oceni smolo, nekaj podobnega se je zgodilo mojemu sinu, da je za en butast prekršek plačal 400 €.
Plačal je sam. Biti star 18 let ni le fino, ampak včasih žal tudi odgovorno. O tvojih težavah sem doma slišala že pred vpisom na mon.

Po mojem, povej staršem, ….. tudi mi smo bili enkrat toliko stari kot ti…….. upam da imaš toliko denarja, da plačaš. Vem pa da zelo zelo boli. Potem pa glavo pokonci in naprej. Žal ta svet ni pravičen, malenkostni prekrški se pri nas drago plačujejo, za velike pa prav počasi meljejo sodni mlini.

Želim ti vse dobro, glavo pokonci,…
ena mama enako starega sina.

Kakšno dodatno delo potrebuješ, da boš zaslužil za obroke 🙂

srcnasem

Torej; naj pojasnim razplet zgodbe..

Danes sem se oglasil pri ga. Lokar na policijski postaji Center in se z njo pogovoril o možnostih javnih del. Bila je prijazna, zelo razumevajoča, nasplošno pustila dober vtis,a z grenkim priokusom. Problem je namreč, da v kolikor se državljanu izroči plačilni nalog po zakonu o prekrških, javna dela niso dovoljena kot kompenzacija namesto denarne kazni. Povedala je, da so tri možnosti;

1. Se pritožim in zaprosim za javna dela. Pritožba gre na okrajno sodišče v LJ, kjer jo bodo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zavrnili, saj javna dela niso dovoljena po zakonu o prekrških. Sodnik se drži striktno zakona. Policistka ne pozna primera, ki bi mu bilo ugodeno opravljanje družbeno koristnih javnih del. V primeru pritožbe, bo obravnava trajala več kot 16 dni in zamudim rok plačila za polovično kazen. SKLEP: Nesmiselno!

2. Plačam takoj (v roku 16 dni od storjenega prekrška). Globa je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, torej v mojem primeru 450€. SKLEP: Edina pametna možnost. To bom tudi storil.

3. Še zadnja možnost je plačilo na obroke, policistka mi je takoj povedala, da mi bo z veseljem in takoj odobrila plačilo na obroke na 1leto (max. čas obročnega odplačevanja), bo pa treba poravnati celoten znesek (900€). SKLEP: Spet nesmiselno, raje izposoditi pri familiji, prijateljih polovico in to potem odplačevati, kot dati še enkrat višji znesek državi.

V primeru, da ne plačam, gre postopek v izvršbo in rubljenje. Davčna se prav tako usede na vsak minimalen dohodek na računu, potem plačuješ še stroške, ki jih ima s tabo davčna, sodišča itd. Ne splača se!

Hvala vsem za nasvete, upam, da bo moja izkušnja koga izučila. Ali ne pijte in vozite, ali pa vsaj imejte toliko prisebnosti in če je le možnost enostavnega pobega, pobegnite. Za tistih par minutk adrenalina pri pobegu bi imel danes eno minimalno plačo več v žepu. 🙂 lp vsem monovcem, tudi tistim monam, ki so me klincali prej.

Smola ja.. Sicer pa ni ravno nedolžen prekršek.. Napihati 1.07 promila je kar konkretno..in s tem konkretna kazen. 🙂
Kaj si pa mislila s tem, da si slišala o mojih težavah še pred vpisom na mon? 🙂

Odločil sem se Piaggiota Ciaota, moje nesrečno prevozno sredstvo, prodat (v lasti ga imam manj kot en teden).. Dobil bom okoli 300€, še malo doštukal pa bo nekako.. Starši bodo izvedeli, ko bo celotne štorije konec in bo zadeva plačana in urejena.

Upam samo, da se bo še kdo drug naučil česa iz moje napake.. lp vsem

1. Dijak
2. Pijan
3. ob treh ponoči!!!!

Če bi mislil z glavo, potem bi kolo lepo peljal zraven sebe “za ušesa”.
Tako je bila pa glava pijana … torej nisi mogel trezno razmišljati????

Pil si kot odrasel, torej v tej smeri nadaljuj.

Na koncu plačilnega naloga verjetno z drobnim tiskom piše: [sub][sup]Pritožba ne zadrži izvršbe![/sup][/sub]

Preveri!

Pritožba navadno ne uspe. Zato je bolje plačati polovico in se pritožiti ter upati, da boš dobil to polovico nazaj. In morda še kaj zraven.
Še bolje pa se je (vsaj dokler si mladoleten in ne pri svojem denarju) izogibati alkoholu.
Tudi trezen se lahko odlično zabavaš. Včasih še bolje, ko gledaš kakšne neumnosti delajo pijani kameradi. Pa še koga lahko potem srečno pripelješ domov.


japajade.
Lahko greš samo 1x skoz rdečo luč, al pa 1x narobe parkiraš, al pa 1x ne spustiš pešca čez prehod, se pritožiš, pritožbo zavrnejo in ne plačaš, pa boš pristal za en mesec v zaporu.

A za uklonilni zapor še nisi slišal?[/quote]

japajade ŽNJ!
če si že slišal za nek izraz, in ker ga znaš napisati (bravo), še ne pomeni da si diplomiral iz prava. Nena pametujte brez neke pravne podlage, pa se idite rajše v gostilno pametne delat, ker mam polno glavo take ko si ti, ko samo znate govoriti o pravnih izrazih in pojmih,ker ste sami bli že 100x na sodišču. (bravo)

“Uklonilni zapor se ne sme določiti, če je bil za prekršek izdan plačilni nalog ali če je bila globa izrečena mladoletniku.”

Začnite googlat še malo zakonike, ne samo forume! Lp[/quote]

BryantMay, se boš moral še malce podkovati v pravu, preden pljuvaš po nas. Te pa sprejmemo v gostilno na kak šnelkurz prava.

Če se pritožiš (kar sem napisal), potem plačilni nalog ne postane pravnomočen, zadevo prevzame prekrškovni organ – sodišče, in če potem ne plačaš, te čaka uklonilni zapor.

Glede na to, da gre za prvi tak prekršek in nimaš dohodkov, ki bi ti jih država lahko rubila se lahko dogovoriš za družbeno koristno delo. Poteka preko csd in tam se tudi zmeniš kako bi delal glede na vse ostale tvoje obveznosti. Mislim da lahko traja najdlje tri mesece, za razliko od tega kar nekateri govorijo pa ura ni ovrednotena ampak število ur je stvar dogovora med tabo, sodiščem in csd-jem. V vsakem primeru se kazni ne boš mogel izogniti, ker po novem ti lahko rubijo denar iz tekočega računa tudi če gre za študentsko delo. Samo v tem primeru ti bodo rubili 900 evrov. Znanec je opravljal družbeno koridtno delo pri karitasu. Tam je delil pakete in malo pospravljal skladišče. Pa tudi nam je prinašal peciva ha ha ha. On si je kar vzel dopust in vsak dan opravljal in je bil konec v treh tednih. Ampak pravim vse se da zmenit ča imaš kakšne obveznosti. Pa tudi na izbiro ti dajo kje boš opravljal. Bistvo je, da se zmigaš preden ti začnejo zaračunavati še obresti, ker plačilu se ne boš izognil.

Jaz sem fasal 1k EUR plus odvzem izpita, ker sem na njivah skadil 2 đoli, in se 100m po njivah ter 30m po cesti peljal do hiše. Sledili so mi brez luči, ki so jih prižgali šele pred mojo hišo, kjer so me sredi ceste obravnavali.

In ne, v življenju ne mislm delati izpita več. Se ne splača. Raje dam nekomu 5e, pa se peljem MB-LJ npr., pa ne plačam ne zavarovanja, ne plačam nobenih neopravičenih prevelikih kazni (ki so itak samo zato, ker drugače preveč spokradejo in ne vedo proizvajti dodane vrednosti v smislu znanja). Izpit se ne splača.

Nabavi si električno kolo/skuter, potem se to šteje kot kolo in ne moreš fasat 900 eur nikoli. Na alibaba.com ga najdeš tudi za 150 EUR. Da se pa vozit do 25kmh, kar je za po mestu čist dost hitro.

lp,
Z

Prosim preberi preden pišeš. Družbeno koristno delo po zakonu ni mogoče pri prekrških! PO ZAKONU!

Čisto navadna baraba in lopov si. Da te ni sram.

Vsi klinci, ki mislite, da vam anonimnost na internetu daje popolno svobodo nad izražanjem ste naravnost primitivni.

Torej, da dodam še končni epilog zgodbe; predvčerajšnjim sem prodal moped, nekaj dobil nakazanega od službe, nekaj doštukal in zbral točno 450€. Danes šel na banko in plačal. V denarnici mi je ostal drobiž za eno malco.. :)

Pa lep večer še naprej vsem!

OFAKKK KOK STE ENI BRIHTNI… sej je fnt sam za nasvet uprašou!!!
Dejmo eno svetopismsko za use k znate tko hudo pametvt pa človeka spluvat…

KDOR JE BREZ GREHA NEJ PRVI VRŽE KAMEN!

Kdo je čudak? – ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani….Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
– da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
– da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
– da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili – oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil “samo” pijan, si moral še kaj drugega “pokazati”)
– da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor ” zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)” mi da misliti, da si verjetno “povratnik”.

Ja, res sem čudna…ampak svoje grehe in napake rešujem pač sama.
Nočko![/quote]

JA TI SI PA BRIHTNA DA BI TE OŽENU… nikol nebi blo nobenih problemov s tabo! IDEALNA!

Jaz sem imel učiraj podobno nezgodo, le da nisem vozil pijan, temveč sem okoli polnoči prekoračil omejitev. 500€, 5kazenskih pik. Denarja nimam dobiti kje, starši nočejo niti slišati, na banki zapufan do limita, pa še okol 300€ prjatlom dolžen.. pa da takoj povem, pufi so zaradi vzdrževanja vozila in ne za kako preseravanje, avto pa rabim za v šolo (gorivo krijejo starši, ostalo pa ne). Policist se mi je ko sem prosil za manjšo kazen norčeval iz mene, dal mi je trikrat pihat ker ni vrjel da je prvič 0.0 pokazal, pa isku je šekaj da mi izpit uzame.. Pol me pa še do avto ni spustu po čik, pa ga pred mano pržgal svojga… Kot je razvidno podjebavanje.. a gdo ve če se da kaj dokazat mu al ne??

Hvala


Ja nekateri u\\ivajo nad tem, da se izživljajo nad ljudmi. Meni se zdi to bolano . Kako si razrešil zadevo?


Žal je res tako. Še vedno, pa imaš ne glede na to četudi si plačal možnost, da se pritožiš. Največ kar lahko zgubiš je, da ti pritožbi ne ugodijo. Če želiš, ti jo lahko pomagam sestavit. Do zdaj, sem še skoraj pri vsaki uspel. vem kako je to, ko država služi na račun tistih, ki se jim kdaj zgodi taka stvar, kot se je tebi.

Ena opcija je, da zbereš denar od par prijateljev/sorodnikov in jim vrneš v doglednem času, najdi si dodatno delo na področju, ki ti leži in si prisluži denar. Ali pa vzemi limit, če ti dohodki dopuščajo ali če nisi že zdaj v minusu. Zadnja opcija pa družbeno koristno delo.
Ni druge, pač kazen mora biti tudi vzgojna.

Vem da je vse skupaj že mimo, ampak nekaj pa bi vprašal čisto nasplošno: Kaj se zgodi če enostavno ne narediš nič, torej ne plačaš, in čakaš kako se bo odvijalo naprej. Kolikor poznam druge primere mislim da tudi policija ne reagira, saj prometni prekrški ne grejo na sodišče ampak ostanejo pri njih, in te torej sodno ne terjajo, kazni pa se baje brišejo po dveh letih. Mojega strica so namreč enkrat ustavili ker ni bil privezan in mu napisali kazen, enkrat pa je zaradi nepravilnega parkiranja na vetrobranskem steklu našel obvestilo redarstva. V obeh primerih bi jasno moral iti plačat kazen, pa to ni naredil v nobenem primeru. Od tega je že več kot 3 leta, in verjetno so te kazni že zbrisane.

Torej jaz v tvojem primeru ne bi plačal, vsaj če si prepričan da zadeva ni šla na sodišče. Sicer nisem prepričan v vse skupaj ampak mislim da je tako.

Vem da je vse skupaj že mimo, ampak nekaj pa bi vprašal čisto nasplošno: Kaj se zgodi če enostavno ne narediš nič, torej ne plačaš, in čakaš kako se bo odvijalo naprej. Kolikor poznam druge primere mislim da tudi policija ne reagira, saj prometni prekrški ne grejo na sodišče ampak ostanejo pri njih, in te torej sodno ne terjajo, kazni pa se baje brišejo po dveh letih. Mojega strica so namreč enkrat ustavili ker ni bil privezan in mu napisali kazen, enkrat pa je zaradi nepravilnega parkiranja na vetrobranskem steklu našel obvestilo redarstva. V obeh primerih bi jasno moral iti plačat kazen, pa to ni naredil v nobenem primeru. Od tega je že več kot 3 leta, in verjetno so te kazni že zbrisane.

Torej jaz v tvojem primeru ne bi plačal, vsaj če si prepričan da zadeva ni šla na sodišče. Sicer nisem prepričan v vse skupaj ampak mislim da je tako.

ups se opravičujem za dvojen post, mislil sem da ni poslalo

Vsi sam bluzite… Slovenija je policijska drzava. Ce se pritozis na kazen dobis negativno. Placati moras kazen v celoti in se sodne stroske. Prosis za obroke in moras kazen placati v celoti.. A je to varna drzava da te lahk policaj jebe kak se njemu zahoce… To je tam pri talibanih in v tej sloveniji! Gnila drzava! Tajkuni od prvega do zadnega.. Ven iz EU!

New Report

Close