Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je bla katera mona včeraj na predavanju Vesne Vuk Godina o ljubezni kot tržnem blagu v Drami?

A je bla katera mona včeraj na predavanju Vesne Vuk Godina o ljubezni kot tržnem blagu v Drami?

A, odkar ni več migrantov pa niti šans za dobiti šus vsaj v glavo nima več. Jah … kaj pajčevina dela ženski

Če ženska ne bi napisala tako kot dejansko je, se vam ne bi tako trgalo, saj ko vm jaz pišem skoraj enako iz lasnih izkušenj in razmišljanj tudi norite in kar se ne pregriznete.

Kaj bo šele, ko vas bo lastna norost začela butat po blesavih beticah, ker skoraj da ni niti teoretičnih možnosti, da bi lahko to norijo živele do konca življenja. Gre za napako, ki jo je storila družba, da vam je dala privilegije brez vsake varovalke in ste znorele do konca. Torej gre za vaših pet minut popolnoma nore riti, zaradi katere bo posledice nosilo še več rodov v prihodnosti, ne le ve same.


Pelješ debato stran od bistva, spuščaš meglo. To ti pa ni podobno,…
[/quote]

No ti kar povem bistvo, kot ga jaz dojemam: ne strinjam se z Godino, da gre za sovraštvo do moških ali ideološko preganjanje, strinjam se pa s tem, da gre za lov na čarovnice in izrabo tega gibanja za politične namene. In moje mnenje sem napisala – dolgoročno to ni v korist žensk, prej obratno.

Ostala “dejstva” – (pisano zdajle po spominu, ker sem članek brala dopoldan ), ki niso dejstva so tisto o prebujanju prijetne spolnosti z moškim (wtf, kot da nisem ženska in tega nisem doživela tako), tisto, kako ženske krojijo kapital in svetovno politiko (zlahka dokazljivo obratno), tisto o cerkvenih zlorabah, kako je brez veze (pol se naj kar nadaljuje, al kako? ) to, da je krimininaliziran “moški libido” (čaki KAJ????)
Sem pozabila ostalo moram it še enkrat brat, ampak to je vsaj pol glavnih ugovorov.

No ti kar povem bistvo, kot ga jaz dojemam: ne strinjam se z Godino, da gre za sovraštvo do moških ali ideološko preganjanje, strinjam se pa s tem, da gre za lov na čarovnice in izrabo tega gibanja za politične namene. In moje mnenje sem napisala – dolgoročno to ni v korist žensk, prej obratno.

Ostala “dejstva” – (pisano zdajle po spominu, ker sem članek brala dopoldan ), ki niso dejstva so tisto o prebujanju prijetne spolnosti z moškim (wtf, kot da nisem ženska in tega nisem doživela tako), tisto, kako ženske krojijo kapital in svetovno politiko (zlahka dokazljivo obratno), tisto o cerkvenih zlorabah, kako je brez veze (pol se naj kar nadaljuje, al kako? ) to, da je krimininaliziran “moški libido” (čaki KAJ????)
Sem pozabila ostalo moram it še enkrat brat, ampak to je vsaj pol glavnih ugovorov.
[/quote]Imaš prav, današnja baba s polno ritjo, skupaj s tabo, je preveč tumasta in preveč nora, da bi bila za karkoli sposobna, celo z sovraštvo do moških ne, gre zgolj za noro rit in jaz, jaz, jaz…tako je v reali.

z Godino sta čisto za skupaj, zagrabi jo je še samska,

No ti kar povem bistvo, kot ga jaz dojemam: ne strinjam se z Godino, da gre za sovraštvo do moških ali ideološko preganjanje, strinjam se pa s tem, da gre za lov na čarovnice in izrabo tega gibanja za politične namene. In moje mnenje sem napisala – dolgoročno to ni v korist žensk, prej obratno.

Ostala “dejstva” – (pisano zdajle po spominu, ker sem članek brala dopoldan ), ki niso dejstva so tisto o prebujanju prijetne spolnosti z moškim (wtf, kot da nisem ženska in tega nisem doživela tako), tisto, kako ženske krojijo kapital in svetovno politiko (zlahka dokazljivo obratno), tisto o cerkvenih zlorabah, kako je brez veze (pol se naj kar nadaljuje, al kako? ) to, da je krimininaliziran “moški libido” (čaki KAJ????)
Sem pozabila ostalo moram it še enkrat brat, ampak to je vsaj pol glavnih ugovorov.
[/quote]

Hecno je, da je za tvoje interpretacije potrebno precej domišljije. Recimo: kapitalu odgovarja konflikt, revolucija z destruktivnim učinkom, ker to spodbuja potrošno (obnovo oz. nove nabave). Ta koflikt je lahko vojna, ki pa je dokaj riskantna, zato so družbena trenja in rivalstvo veliko boljša opcija. Če se prevesijo v vojno, ni katastrofa za kapital, le riziko se poveča. In v temu duhu gre razumeti tudi Vesno, ki na kratko utemelju, da kapitalu ustreza, da dobijo ženske v roke moč. Nikjer ne izjavi, da bi s tem kapital prešel v roke žensk. Niti ne govori o kupni, temveč o družbeni moči.

In tako naprej, da ne dlakocepim. Meni se zdi, da je potrebno obuditi zavedanje, da je tekma zares tekma do tiste meje, ko so vsem na voljo vsi vzvodi za ugoden izid.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Že včeraj so bile te bedastoče navedene v temi o lezbijkah, ki je zdaj prestavljena v Sex v mestu. Te njene bedastoče in klobasanje pa so videti takole:

“Žensko nelagodje ob seksu z moškim je namreč konstitutivno za žensko heteroseksualnost. Če povem maksimalno poenostavljeno: gre za to, da se ženska libidinalna matrica v osnovni različici izoblikuje v diadi z objektom nege, ki je praviloma mati. To pomeni, da je homoseksualna. V tej matrici je kot pravi objekt ljubezenskega življenja za deklico definirana mati, torej ženska. Moški v to matrico ni vpisan. Kompleksen proces učenja je potreben, da majhna deklica, katere matrica je homoseksualna, postane heteroseksualna ženska. A četudi ta proces učenja uspe in je primarna homoseksualna matrica uspešno potisnjena, heteroseksualna ženska v stiku z moškim nezavedno ve, da gre za napačen objekt. Za napako v izboru objekta. Da gre za objekt, od katrega ne more pričakovati seksualne zadovoljitve.”

Ženske so torej v osnovi lezbe, treba jih je potem naučiti, da postanejo hetero in se začnejo onegaviti z moškimi. Seveda je treba tudi moške naučiti, da preženejo demone lezbaštva iz žensk:

“Eden ključnih [pogojev zadovoljujočega seksa z moškim] je, da moški zna ženski pokazati, da je seks z njim za njo lahko nekaj dobrega. To pomeni, da zna žensko seksualno zadovoljiti. Kar pomeni, da se je moral tudi sam tega naučiti. Ni zanemarljivo, da so še manj kot pred sto leti sina, ki je bil dovolj star, v javno hišo vodili na pouk kar očetje. […] A danes nihče nikogar več nič ne uči. In posledice so znane: ženske se v seksu z moškimi v glavnem ne naučijo tega, zakaj bi lahko bil seks z moškimi nekaj dobrega. Pozitivnega. Seks z moškimi preveva nelagodje, ki izvira iz njihove [tj. ženske] homoseksualne matrice.”

Skratka, ženske lezbe naj postanejo kúrbe in vse bo najlepše na tem svetu!

Naj bo to klobasanje Vesne Vuk Godina primer čistega papirnatega, iz knjig naučenega psihologiziranja oz. t.i. penis envy v smislu “pen is envy”, “ljubosumje na pero”, saj Vesna Vuk Godina obsedeno skuša sforsirati podobo sebe kot ostre intelektualke po vzoru moških filozofov à la Slavoj Žižek, a ji njene intelektualne kapacitete tega ne omogočajo, zmožne so zgolj imitacije besednjaka.
[/quote]

Morda iz vaše perspektive dejansko tako izgleda.. a gre tudi za drugačnega, ne-lezbičnega.. preprosto za “slovenko”, kjer ne gre za nacionalnost temveč modus operandi.. ki ga stari Yu vic na hitro pojasni: “Tako mlada, a već slovenka.”

En del je pojasnil že Dr. Alojz Ihan v Hvalnici rešnjemu telesu (klikni na citat spodaj, za odlomek):

O tem je že večkrat tudi Miha Mazzini.. kot drugi avtorji, celo dokumentarec o slovenski materi: Mama je ena sama[/url]

Konec koncev o tem govori tudi dr. Renata Salecl v (Per)verzijah ljubezni in sovraštva.. prav preko Freudizmov (ki vas tako zelo motijo), kot Lacana in drugih.. ki jih uspešno vrti njen bivši mož, že omenjeni Žižek..

Freud je sicer bil res kot Krištof Kolumb, ko je po naključju “odkril” Ameriko (iskat je šel Indijo).. a navkljub temu se večji del stvari še vedno imenuje z njegovimi poimenovanji.. in referencami.

Sicer dejstvo, da patriarhalna družba poizkuša nadzorovati žensko od pamtiveka.. pri tem ne pomaga.. in posledično potem prestavi vprašanje, kje se vse skupaj začne.. na ono otroško zanko: Kaj je bilo prej kura ali jajce?

V bistvu vseeno, ker nekatere stvari.. nekatera vrpašanja bodo ljudi jezila.

Ni čudno, da so antični Grki fentali “tečnega” Sokrata… in jim je živce paral Diogen, ko je podnevi hodil po ulici z laterno in iskal poštenega človeka.

Godina lanterna so pač članki.. in paradoks vsega: “Če mislite, da je vse itak en sam kiks.. kaj vas tako jezi?”

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Kz-0-pqhYj0/U6llE4h92NI/AAAAAAAABck/39nc1dJ11AE/s1600/everything+that+irritates+us+about+others+can+lead+us+to+an+understanding+of+ourselves+carl+jung+.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Hecno je, da je za tvoje interpretacije potrebno precej domišljije. Recimo: kapitalu odgovarja konflikt, revolucija z destruktivnim učinkom, ker to spodbuja potrošno (obnovo oz. nove nabave). Ta koflikt je lahko vojna, ki pa je dokaj riskantna, zato so družbena trenja in rivalstvo veliko boljša opcija. Če se prevesijo v vojno, ni katastrofa za kapital, le riziko se poveča. In v temu duhu gre razumeti tudi Vesno, ki na kratko utemelju, da kapitalu ustreza, da dobijo ženske v roke moč. Nikjer ne izjavi, da bi s tem kapital prešel v roke žensk. Niti ne govori o kupni, temveč o družbeni moči.

In tako naprej, da ne dlakocepim. Meni se zdi, da je potrebno obuditi zavedanje, da je tekma zares tekma do tiste meje, ko so vsem na voljo vsi vzvodi za ugoden izid.
[/quote]
Chomsky je delno že o tem:

[img]http://static4.quoteswave.com/wp-content/uploads/2013/10/The-smart-way-to-keep-people.png[/img]

Polarizacija po spolu.. je ena takšnih “poceni vojn”. Na MONu že ves čas gori.

De omnibus disputandum..

Kaj ženske BI izkoristile, če BI imele možnost, ni stvar debate, se mi zdi? Ker trditev je ta, da jo ŽE iskoriščajo v svojo korist in da je to, kar se dogaja, izključno v korist žensk.
Pardon kapitala, ki je pa itak v rokah žensk?
V katerem vzporednem vesolju pa?
Potem lestvice najbogatejših ljudi na svetu, Forbes, najuspešnejših CEO, lastnikov svetovnih bank in ljudi, ki sedijo v njihovih upravnih odborih, lastnikov korporacij, tajkunov, oligarhov – odločno lažejo , ali kako?
[/quote]

Ja, saj o tem Godinova.. če bi ljudje že končno začeli delati v korist ljudi.. in ne neke parcialke po spolu, rasi, veri.. Osvestiti pa se morajo tako moški kot ženske, da ne bo napake.. samo tokrat Godinova pač naslavlja ženske. Verjetno zato, ker upa, da bodo doumljivejše.. moški so včasih bolj trdi in če kaj takšnega slišijo.. pobegnejo na “svoje”, k jelenčku v gozd.. na lastno pot 🙂

De omnibus disputandum..

No ti kar povem bistvo, kot ga jaz dojemam: ne strinjam se z Godino, da gre za sovraštvo do moških ali ideološko preganjanje, strinjam se pa s tem, da gre za lov na čarovnice in izrabo tega gibanja za politične namene. In moje mnenje sem napisala – dolgoročno to ni v korist žensk, prej obratno.

Ostala “dejstva” – (pisano zdajle po spominu, ker sem članek brala dopoldan ), ki niso dejstva so tisto o prebujanju prijetne spolnosti z moškim (wtf, kot da nisem ženska in tega nisem doživela tako), tisto, kako ženske krojijo kapital in svetovno politiko (zlahka dokazljivo obratno), tisto o cerkvenih zlorabah, kako je brez veze (pol se naj kar nadaljuje, al kako? ) to, da je krimininaliziran “moški libido” (čaki KAJ????)
Sem pozabila ostalo moram it še enkrat brat, ampak to je vsaj pol glavnih ugovorov.
[/quote]
Ne gre za sovraštvo do vseh moških, čeprav so verjetno kakšne posameznice, ki znajo tudi to.. temveč odpor do patriarhalnega sveta, ki se nevede prenese tudi na odnos do moških.. začneš stereotipno gledati na stvari.
Ostali razlogi so pa višje podani v mojih odgovorih.

Na koncu se vse to sešteje v “sovraštvo do moškega”.. podobno, kot bo nesposoben dec sovražil ženske.. in s tem napravil “zunanjega sovražnika”, da bo lahko shajal. Obstajal.
Dve skrajnosti.. alt-right.. in militantne feministke.
Vmes pa potem kašen stavek, stereotip.. “špricne” na slehernika in ga kontaminira za dan ali dva.. če ne drugače, potem v besedah Godinove vidi nečesa, kar ni tam.

Gre za simbolika vojne obeh spolov.. in ne za tvoj osebni odnos do moža, moškega.. moških.

Saj je Rugelj podobno provociral, še malce nižje, na nek način.. ko je trdil, da pravih moških sploh ni.. je samo on.
Zdaj, če imaš osnovne pojme o sebi razčiščene, pa tudi če ne vseh.. se nasmehneš.. vidiš Diogenovo provokacijo.. če pa stvari niso razčiščene, si pa užaljen, agresiven in napadeš tega človeka.

Godinove besede tako ne morejo sprovocirati v tebi ničesar, če veš v sebi, da teh čustvovanj.. pojmomov.. simbolike sovraštva do moškega, moških ni. Lahko pa potem lažje razumeš, da v drugih ljudeh pa potencialno je.. in potem znotraj pripovedi lahko tudi vidiš, kje in zakaj to tako vidi Godinova.

Če pa si kot bik alergičen na rdečo barvo.. pa vidiš samo še rdečo.. preganjaš in preganjaš.. in ne vidiš celote.

Diogen je osvetlil.. tvoj problem.

De omnibus disputandum..


Bi se strinjala.


Bi se strinjala.
[/quote]
Poanta na kratko 🙂

Bravo RožaB

De omnibus disputandum..


Provociraj, kolikor hočeš. So težje stvari zadaj, kot pa neko pezde, ki bi me rado spravilo ob šiht. Če bi bil vsaj bosanček, bi imel mogoče vsaj šanso, domorodci pa, danes smo, jutri nas ni. Ti pa uživaj v svojih frustracijah še naprej.
[/quote]

Ko je pri nas v službi osvajanje šefa šlo predaleč in ga je ženska prijavila, so premestili nadlegovano žensko, ne šefa.
Neslanosti smo morale v glavnem prenašati ženske, ne pomnim, da bi kdaj kaka ženska vulgarno namigovala kateremu od sodelavcev.
V sinovi OŠ sta se zapletla učitelj in učiteljica, oba vezana. Verjetno ne rabiš ugibati, koga so premestili v podružnično šolo bogu izza nogu.
Moški ste res revčki. Vas bomo ženske branile s pestmi in vilami, če bo treba.

Godina nikjer tega ne trdi v vaši obliki.. temveč kaže zrcalo temu, da se posega po enakih “čarovniško lovečih metodah”, ko se brani korist žensk.

Enačenje krivde spola in naroda.. je isto. Tudi Žide se ni takoj preganjalo, temveč zgolj verbalno napadalo.. je potrebno pogledati celotno zgodbo.. predvsem začetek.
Večja, ko je moč.. večji bo prekršek. Naivno misliti, da bi ženske ne izkoristile svoje moči, če bi jo slučajno dobile.. je pa naivno. In se splača preveriti ženske koncentracijske kampe, kjer so jo nedvomno imele: https://listverse.com/2012/10/30/10-female-concentration-camp-guards/

Ženske so enako ljudje.. in kot je že Lord Acton:
[img]https://i.pinimg.com/736x/e5/3e/ee/e53eee7549227b3360e0acfd11b972fa.jpg[/img]
[/quote]

Ti torej trdiš, da so zaradi zločinov nekaterih Židov začeli preganjati vse Žide po Evropi in da se enako zdaj začenja z moškimi? In kaj konkretno so bili ti židovski zločini, zaradi katerih se je potem začel genocid?
Posilstvo je zločin, pedofilstvo tudi. Glede na to, koliko je porok, zakonskih parov, družin, zunajzakonskih parov, zaljubljenih najstnikov v nasprotni spol, si zelo težko predstavljam, da bi se zaradi duhovniške pedofilije začel pogrom na vse moške. Jaz mojega moškega obožujem, sploh pa njegov libido, in če bo treba, bom zaščitila vas poštene moške.
Zdaj ste nekateri nekako izmuzljivo začeli zagovarjati zločince, češ, ne gre za preganjanje storilcev najbolj gnusnih dejanj, to je samo pretveza za preganjanje celega spola. Ne drznem si trditi, da zanikaš pedofilijo v katoliški cerkvi in posilstva, ampak veliko tvojih besed pa kaže ravno na to.
Pa vključite vendar no še pijane voznike v to, tudi na tem področju namreč prednjačijo moški, in nehajmo kaznovati pijane voznike, ker to je spet napad na moški spol! Preganjamo jih, ker so moški, ne zato, ker so pijani.
Godini je ponagajal kompas in nekaterim v tej temi tudi.

Morda iz vaše perspektive dejansko tako izgleda.. a gre tudi za drugačnega, ne-lezbičnega.. preprosto za “slovenko”, kjer ne gre za nacionalnost temveč modus operandi.. ki ga stari Yu vic na hitro pojasni: “Tako mlada, a već slovenka.”

En del je pojasnil že Dr. Alojz Ihan v Hvalnici rešnjemu telesu (klikni na citat spodaj, za odlomek):

O tem je že večkrat tudi Miha Mazzini.. kot drugi avtorji, celo dokumentarec o slovenski materi: Mama je ena sama[/url]

Konec koncev o tem govori tudi dr. Renata Salecl v (Per)verzijah ljubezni in sovraštva.. prav preko Freudizmov (ki vas tako zelo motijo), kot Lacana in drugih.. ki jih uspešno vrti njen bivši mož, že omenjeni Žižek..

Freud je sicer bil res kot Krištof Kolumb, ko je po naključju “odkril” Ameriko (iskat je šel Indijo).. a navkljub temu se večji del stvari še vedno imenuje z njegovimi poimenovanji.. in referencami.

Sicer dejstvo, da patriarhalna družba poizkuša nadzorovati žensko od pamtiveka.. pri tem ne pomaga.. in posledično potem prestavi vprašanje, kje se vse skupaj začne.. na ono otroško zanko: Kaj je bilo prej kura ali jajce?

V bistvu vseeno, ker nekatere stvari.. nekatera vrpašanja bodo ljudi jezila.

Ni čudno, da so antični Grki fentali “tečnega” Sokrata… in jim je živce paral Diogen, ko je podnevi hodil po ulici z laterno in iskal poštenega človeka.

Godina lanterna so pač članki.. in paradoks vsega: “Če mislite, da je vse itak en sam kiks.. kaj vas tako jezi?”

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Kz-0-pqhYj0/U6llE4h92NI/AAAAAAAABck/39nc1dJ11AE/s1600/everything+that+irritates+us+about+others+can+lead+us+to+an+understanding+of+ourselves+carl+jung+.jpg[/img]
[/quote]

Itak, če je ne, pa pizdarije dela. Tega pa nihče ne mara, a ne.

Ti torej trdiš, da so zaradi zločinov nekaterih Židov začeli preganjati vse Žide po Evropi in da se enako zdaj začenja z moškimi? In kaj konkretno so bili ti židovski zločini, zaradi katerih se je potem začel genocid?
Posilstvo je zločin, pedofilstvo tudi. Glede na to, koliko je porok, zakonskih parov, družin, zunajzakonskih parov, zaljubljenih najstnikov v nasprotni spol, si zelo težko predstavljam, da bi se zaradi duhovniške pedofilije začel pogrom na vse moške. Jaz mojega moškega obožujem, sploh pa njegov libido, in če bo treba, bom zaščitila vas poštene moške.
Zdaj ste nekateri nekako izmuzljivo začeli zagovarjati zločince, češ, ne gre za preganjanje storilcev najbolj gnusnih dejanj, to je samo pretveza za preganjanje celega spola. Ne drznem si trditi, da zanikaš pedofilijo v katoliški cerkvi in posilstva, ampak veliko tvojih besed pa kaže ravno na to.
Pa vključite vendar no še pijane voznike v to, tudi na tem področju namreč prednjačijo moški, in nehajmo kaznovati pijane voznike, ker to je spet napad na moški spol! Preganjamo jih, ker so moški, ne zato, ker so pijani.
Godini je ponagajal kompas in nekaterim v tej temi tudi.
[/quote]
Ne.. pravim, da so najstarejši Teorije zartote (Judje), kot najstarejši predsodki (spolni, sexualni, rasni, verski, starostni..) še vedno živi.

O tem zakaj, je že Chomsky: “… to keep people passive and obidient…strictly limit the spectrum of accepted oppinion, but allow very lively debate within that spectrum .”

Daj psu glodati kost.. tako smo jih udomačili, da so pasivni in poslušni.

Wag the dog[/url].

Ali preprostost poguma posameznika: dajmo se znašat nad ženskami, ker nimam poguma, da bi se uprl oblastnikom, eliti.
In ženska potem reagira, se upira moškemu, moškim, moškosti.. ne pa viru: eliti.

Ni torej čudno, da so revolucije le, ko ljudstvu kapne: Liberté, égalité, fraternité!

Sem in tja.. ker potem prevzamejo novi “najbolj enaki med enakimi”, ki pa potrebujejo spet prebivalstvo osiromašene moči… neenotne.. še kakšnega skupnega sovražnika se jim ponudi ter sem in tja korenček.. tudi imaginaren (nebesa).

De omnibus disputandum..

Kaj za hudirja si pa ti brala? Godina nikoli ne kritizira tipov, ona je kot en babji Vodeb, moške privzdiguje, opravičuje, celo smilijo se ji, babe so tisti hudič, ki se ga je treba bati!
Kaj naj rečem na članek? Kot na mnogo njenih drugih pisarij: ona ne bo nikoli babji Slavoj Žižek, ne glede na to, koliko si prizadeva. Njen domet je samo biti babji Vodeb. Po drugi strani, oglaša se ženska, ki NI SPOSOBNA ZVEZE Z MOŠKIM in ki je sama vzgajala svojo hči, brez moškega. Ji vsi dedci pobegnejo? Nima nihče veselja z zateženo babo?
Ne, ni mi všeč in z njenim razmišljanjem se ne strinjam.


v sanjah je tale tvoje kolegica dobila desetko (morda je izpit naredila desetič, samo to ni to).
Vem pa , da najbrž 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} študentov nima kapacitet, kaj šele volje, da bi njena predavanja sploh razumelo oz. vsaj začelo razmišljati.
Zato je tako žalostno, da je iz tega nivoja Godina padla na nivo gostilniških kvant, kar njen zmahzek v Oni je. Res pa je, da se o tem zmazku vsaj debatira.
Torej, če ima Godina kolegico, ki ne zmore uživat v seksu z moškim, to ni obče žensko dejstvo.
Tudi ni moški tisti, kki ženski predstavi seks. Ženska ga mora najprej sama odkriti (samozadovoljevanje) in potem mora ona poučiti moškega, kaj ji paše. Pa kakšnega sprobat, če ji v prvo, drugo tretje ali četrto ne rata. Godina bi pa moške pošiljala h kurbam, ko pa je jasno, da so kurbe predmeti za zadovoljitev moškega, za to oni plačajo, ne pa da jim bodo solile pamet, kaj ženske hočejo.
Ne vem no, ženska pri 60+ bi že morala kaj več vedeti o seksu kot iz zastarelih Freudovih knjig, konec koncev je obredla nekaj sveta.
[/quote]

Pri Vesni prav ven bode, da je huda sledilka Freuda in njegovih teorij. Lahko bi šla malo naprej…

Če se Polarni strinja z Godino – meni to pove vse! Pa ne o Polarnem, ampak o Godini:))


Ne.. pravim, da so najstarejši Teorije zartote (Judje), kot najstarejši predsodki (spolni, sexualni, rasni, verski, starostni..) še vedno živi.

O tem zakaj, je že Chomsky: “… to keep people passive and obidient…strictly limit the spectrum of accepted oppinion, but allow very lively debate within that spectrum .”

Daj psu glodati kost.. tako smo jih udomačili, da so pasivni in poslušni.

Wag the dog[/url].

Ali preprostost poguma posameznika: dajmo se znašat nad ženskami, ker nimam poguma, da bi se uprl oblastnikom, eliti.
In ženska potem reagira, se upira moškemu, moškim, moškosti.. ne pa viru: eliti.

Ni torej čudno, da so revolucije le, ko ljudstvu kapne: Liberté, égalité, fraternité!

Sem in tja.. ker potem prevzamejo novi “najbolj enaki med enakimi”, ki pa potrebujejo spet prebivalstvo osiromašene moči… neenotne.. še kakšnega skupnega sovražnika se jim ponudi ter sem in tja korenček.. tudi imaginaren (nebesa).
[/quote]

Ej, Stepni, a se tebe dejansko kakšna ženska prime ali ti vse pobegnejo? Je res možno, da so ženske očarane nad tvojim nakladanjem?
:))

Bila je moja profesorica na pedagogiki-izredno (imena predmeta se več ne spomnim najbolj). Njen izpit sem prišla opravlja že visoko noseča. Ženska mi hladnokrno reče, da je zanjo to izsiljevanje in me brez postavljenega vprašanja pošlje na drugi rok, ki pa je bil v času mojega porod, tretji rok pa le mesec in pol po porodu.
Mislim, da ne rabim več napisati o njej! Bilo pa je to v času, ko je njena Maša obiskovala OŠ.
Vsa predavanja so bila obarvana tako, da nas je seznanjala z njenimi družinskimi zadevami in pa o Mašini posebnosti.
[/quote]

Če je to res, je nedopustno, nekako sem jo še tolerirala, tole pa je katastrofa in ona bo govorila o diskriminaciji.


Ne gre za sovraštvo do vseh moških, čeprav so verjetno kakšne posameznice, ki znajo tudi to.. temveč odpor do patriarhalnega sveta, ki se nevede prenese tudi na odnos do moških.. začneš stereotipno gledati na stvari.
Ostali razlogi so pa višje podani v mojih odgovorih.

Na koncu se vse to sešteje v “sovraštvo do moškega”.. podobno, kot bo nesposoben dec sovražil ženske.. in s tem napravil “zunanjega sovražnika”, da bo lahko shajal. Obstajal.
Dve skrajnosti.. alt-right.. in militantne feministke.
Vmes pa potem kašen stavek, stereotip.. “špricne” na slehernika in ga kontaminira za dan ali dva.. če ne drugače, potem v besedah Godinove vidi nečesa, kar ni tam.

Gre za simbolika vojne obeh spolov.. in ne za tvoj osebni odnos do moža, moškega.. moških.

Saj je Rugelj podobno provociral, še malce nižje, na nek način.. ko je trdil, da pravih moških sploh ni.. je samo on.
Zdaj, če imaš osnovne pojme o sebi razčiščene, pa tudi če ne vseh.. se nasmehneš.. vidiš Diogenovo provokacijo.. če pa stvari niso razčiščene, si pa užaljen, agresiven in napadeš tega človeka.

Godinove besede tako ne morejo sprovocirati v tebi ničesar, če veš v sebi, da teh čustvovanj.. pojmomov.. simbolike sovraštva do moškega, moških ni. Lahko pa potem lažje razumeš, da v drugih ljudeh pa potencialno je.. in potem znotraj pripovedi lahko tudi vidiš, kje in zakaj to tako vidi Godinova.

Če pa si kot bik alergičen na rdečo barvo.. pa vidiš samo še rdečo.. preganjaš in preganjaš.. in ne vidiš celote.

Diogen je osvetlil.. tvoj problem.
[/quote]

Seveda govori o konkretnem sovraštvu do moškega, čisto določeno:

“Protimoški diskurz na Zahodu danes poteka po isti logiki. Kriv si, ker si član določene skupine. V konkretnem primeru, ker si moški. Če si moški, si po definiciji slab. In če si moški, te je treba odpraviti. Četudi si kot oseba povsem v redu. Nisi naredil nič slabega. Ti ni česa očitati. Ampak si moški. In kot moški si kriv. “

In potem nadaljuje, kako naj bi fantke spreminjali v punčke – kar je kozlarija.

Ja, družba je postala občutljiva na NASILJE, to se pa obsoja in preganja. Izpeljava tega bi bila, da je NASILJE bistveni del moške identitete in da se s preganjanjem NASILJA moške kastrira?. Ok, to bi razumela. Seksualnost pa ne. Seksualnost ni nikjer obsojena , nikjer kriminalizirana, kriminalizirana je samo NASILNA spolnost – in še to do OBEH spolov, kot sem že večkrat napisala – ne vem, zakaj se zlorabljene moške dosledno izpušča iz debate, ker jih sploh ni malo.
Če že provocira, naj vsaj produktivno – reakcije ljudi na FB in moje družbe so namreč 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} take: “zakaj zdaj ta gonja proti moškim?” In debata se potem boleče razvije v smer polarnega: “babam se je strgalo in hočejo iztrebiti moške”.

Toliko o dejstvih.

Da se še jaz malce vključim v temo: Sem prebrala članek Vesne V. Godine v Oni. Vsebina se mi je zdela čudna. Morda jo premalo spremljam in nisem bila pozorna, kdaj je naredila hud zasuk od (pozitivnega) feminizma. Morda sem se pa že v štartu motila in dejansko nikoli ni bila (pozitivna) feministka.


Ne.. pravim, da so najstarejši Teorije zartote (Judje), kot najstarejši predsodki (spolni, sexualni, rasni, verski, starostni..) še vedno živi.

O tem zakaj, je že Chomsky: “… to keep people passive and obidient…strictly limit the spectrum of accepted oppinion, but allow very lively debate within that spectrum .”

Daj psu glodati kost.. tako smo jih udomačili, da so pasivni in poslušni.

Wag the dog[/url].

Ali preprostost poguma posameznika: dajmo se znašat nad ženskami, ker nimam poguma, da bi se uprl oblastnikom, eliti.
In ženska potem reagira, se upira moškemu, moškim, moškosti.. ne pa viru: eliti.

Ni torej čudno, da so revolucije le, ko ljudstvu kapne: Liberté, égalité, fraternité!

Sem in tja.. ker potem prevzamejo novi “najbolj enaki med enakimi”, ki pa potrebujejo spet prebivalstvo osiromašene moči… neenotne.. še kakšnega skupnega sovražnika se jim ponudi ter sem in tja korenček.. tudi imaginaren (nebesa).
[/quote]

Torej noben katoliški duhovnik ni zlorabil nobenega otroka in nobena ženska ni bila posiljena? To trdiš? Vse to so samo kosti, da ljudstvo ostane pridno?
Na čem si, Stepni? Ali si samo dokončno izgubil stik z realnostjo?

Seveda govori o konkretnem sovraštvu do moškega, čisto določeno:

“Protimoški diskurz na Zahodu danes poteka po isti logiki. Kriv si, ker si član določene skupine. V konkretnem primeru, ker si moški. Če si moški, si po definiciji slab. In če si moški, te je treba odpraviti. Četudi si kot oseba povsem v redu. Nisi naredil nič slabega. Ti ni česa očitati. Ampak si moški. In kot moški si kriv. “

In potem nadaljuje, kako naj bi fantke spreminjali v punčke – kar je kozlarija.

Ja, družba je postala občutljiva na NASILJE, to se pa obsoja in preganja. Izpeljava tega bi bila, da je NASILJE bistveni del moške identitete in da se s preganjanjem NASILJA moške kastrira?. Ok, to bi razumela. Seksualnost pa ne. Seksualnost ni nikjer obsojena , nikjer kriminalizirana, kriminalizirana je samo NASILNA spolnost – in še to do OBEH spolov, kot sem že večkrat napisala – ne vem, zakaj se zlorabljene moške dosledno izpušča iz debate, ker jih sploh ni malo.
Če že provocira, naj vsaj produktivno – reakcije ljudi na FB in moje družbe so namreč 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} take: “zakaj zdaj ta gonja proti moškim?” In debata se potem boleče razvije v smer polarnega: “babam se je strgalo in hočejo iztrebiti moške”.

Toliko o dejstvih.
[/quote]

Ja, postali smo občutljivi na nasilje, tudi spolno, in na spolno nadlegovanje, ki je bilo recimo še v moji mladosti nekaj, o čemer se ni govorilo, in so kaki stari sluzasti strici komot komentirali mojo zunanjost ali me celo skušali pošlatati, pa se ni nikomur nič zgodilo.
Kolega mi je pripovedoval, kako je neki njihov sosed redno “seksal” s svojo prizadeto hčerjo in se to nikomur ni zdelo sporno, niti nihče tega ni prijavil. To ni bilo v nekem mračnem srednjem veku, ampak proti koncu prejšnjega stoletja. Nekateri bi očitno radi, da takšni časi ostanejo – posilstvo je namreč zarota proti moškim.

Stepnemu se očitno tako kot Vuk Godina zdi, da bi bilo pretirano, če bi kakega svojega kolega ali sorodnika po prstih, ko bi skušal prijeti njegovo/njeno hčer za joške. To bi bil namreč že pogrom proti moškim. Ona bi raje, da to ostane in da se deklice, ženske (pa verjetno tudi fantje) branijo, kot vedo in znajo, če se ne znajo, je pa to čisto njihov problem. Ali kaj?
Hvala bogu, da danes punce staršem v večini primerov lahko zaupajo, če se jim dogaja kaj takega, in starši ustrezno reagirajo.

Res bi rada vprašala Vuk Godina, ali potemtakem ne bi reagirala, če bi kdo posilil njeno hčer.

New Report

Close