Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??


Vsak dan drugo majico in sp.perilo, hlače pa ne vsak dan druge.
Tudi ko grem na sprehod ista zadeva.

Ko se nabere oblačil, dam prat, ne vsak dan.

Spodnjice, nogavice, majice s kratkimi rokavi, oziroma podmajice, za v službo ne oblečem nikoli dvakrat. Če je čisto in brez vonja, bom imela oblečeno doma, kar je prepoteno pa seveda tudi za doma ne oblačim. Enodelne obleke če se nisem potila oblečem 2 ali 3x, preden perem. Hlače perem občasno oz, po potrebi. Srajce, bluze redko oblečem 2x. Jopice, puloverje perem po potrebi, morda 1x na 14 dni, pa tudi odvisno, koliko nosim. Jopico, ki jo oblečem čez majico ali srajco lahko nosim tudi 5-6x preden perem. Žehto imam enkrat tedensko.

In pol po cebulastem svicu smrdis… Sem poznala par lepotic k so ble zraven in smrdele, da sem sebe na skrivaj vohala, da nism slucajno jst :)) Majce, gate in stumfe obvezno vsak dan zamenjam.

Spodnje hlače in nogavice – vsi po vrsti vsak dan.

Vrhnja majica – ko se pride iz šole/službe, se sleče in da na obešalnik in obesi, da se prezrači, posuši. Če je že malo popackana ali prešvicana, se jo ima do večera in potem v koš za perilo.

Vrhnja majica se tako lahko nosi tudi 2-3 x. Hlače se perejo po potrebi – pri otrocih to pomeni po 3-4 dneh nošenja. Ko so bili še manjši (vrtec, prva triada) pa so se tudi hlače prale dnevno, ker so se preveč valjali po tleh ali enostavno kar počili na kolena, ko je bilo treba kaj vzeti iz torbe.
Sedaj ko imata 9 in 12 let je tega pranja bistveno manj, imata tudi manj oblačil in manj umažeta, prej se kakšna reč preznoji kot umaže…

Brisače tudi uporabimo večkrat, jih ne menjam vsak dni. Tudi brisačo od tuširanja se da uporabit po 2-3 x. Posteljino na 14 dni, razen prevlek za vzglavnike praviloma na teden.

Spodnje hlače, nogavice menjam vsak dan. Vse ostalo pa ne, spodnje majice nosim 1 teden, modrc po 14 dni,kavbojke po 14 dni, mogoče kakšno bluzo, tanko majčko včasih operem po prvem nošenju, debelejših mikic in tanjših puloverjev pa ne, se sploh ne potim, itak me večinoma zebe, sem zmrzljive sorte.
Mož nosi celo nogavice in spodnje hlače po večkrat, kljub mojemu stalnemu prigovarjanju, da se to ne počne.
Otroka menjata spodnje perilo in nogavice dnevno, ostalo, ko se umaže. Smrdi nobeden.


[list][/list]

Jaz vsak dan tudi med vikendom oblečem svežo majico in spodnje perilo hlece in bluze in podobno pa oblečem dvakrat in ne večkrat.
Tudi brisače uporabljam samo enkrat. Zdi se mi nehigienično in umazano se 3 dni brisati v brisačo in 3 dni isto majico nosit ker toliko denarja pa še imam.

14 dni nosiš modrc en in isti, cel dan v njem in vseh 14 dni???
Ti nisi normal! Fuj.
Si pustila nos na ORL? Higieno pri komu?

No pri meni je tako, da nosim vedno rugzak s seboj. V njem so najmanj tri spodnje gate, pet parov nogavic, tri majice, ker bog ne daj, da bi slučajno prdnil in nebi zamenjal celega kompleta. Aja, brisače pa menjam za vsaki del telesa posebej. Torej pri enem tuširanju porabim cca 5 brisač. Saj veste, ene za intimne dele, druge za noge, roke … Postelnjina se pa menja sredi noči, točno ob 3 zjutraj.


[list][/list]

Jaz vsak dan tudi med vikendom oblečem svežo majico in spodnje perilo hlece in bluze in podobno pa oblečem dvakrat in ne večkrat.
Tudi brisače uporabljam samo enkrat. Zdi se mi nehigienično in umazano se 3 dni brisati v brisačo in 3 dni isto majico nosit ker toliko denarja pa še imam.
[/quote]

če perila sploh ne nosite. vsaj poleti

Ne hodim v službo pa vendar se vsako jutro stuširam in oblečem vse sveže. Ravno tako tudi mož in sin.
Posledično perem vsak dan.
Edino kavbojke oblečemo 2-3 krat.
Tudi likam vse razen sp.perila in nogavic.
Ne obsojajte, rada Imam čisto, priznam, malo sem obsedena s tem.

14 dni nosiš modrc en in isti, cel dan v njem in vseh 14 dni???
Ti nisi normal! Fuj.
Si pustila nos na ORL? Higieno pri komu?
[/quote]

ja res je, pozimi lahko še dlje, s tem da popoldan doma sem vedno brez modrca. Ne smrdim, ker nisem debela zašpehanka.

;-)))) pa še vseeno se bo katera zgražala, da je premalo..

ja res je, pozimi lahko še dlje, s tem da popoldan doma sem vedno brez modrca. Ne smrdim, ker nisem debela zašpehanka.
[/quote]

Tud suhe smrdite… Brez modra da ti Joške opletal kot stari babi. Eni res nimate občutka!

da si si prifukala moža ki dovolj zasluži da vzdržuje tebe in otroke in vam ne zmanjka za prašek, vodo in elektriko.

Si pa res packa, ljudem okol tebe mora it kar na bruhanje, ko hlače nosiš večkrat.
Pa veš, kje vse sediš, recimo (avtobus, kino…) , pa kolkrt po domače prdneš, pa se hlače vonja naberejo, pa ko greš na WC, pa pustiš štrajfn na spodnjicah, ki preploza vse do hlač, da o prenesenem vonju sploh ne govorim….
svašta ste ene res nagraužne packe.

ja res je, pozimi lahko še dlje, s tem da popoldan doma sem vedno brez modrca. Ne smrdim, ker nisem debela zašpehanka.
[/quote]

Gre se za higieno, ne za zašehanost. Se vidi koliko se spoznaš na higieno, kulturo do drugih, spoštovanje.

Veš kaj sama tudi ne smrdim, nikoli me nihče ni opomnil. Vedno mi povedo, da dišim po svežih oblačilih, ter vonj po tuširanem, še vsak.

Da bi nosila 14 dni modrc pa res ne! To je slaba higiena! Tebi v sramoto.

Tudi če grem pozimi nekaj ur tek na smučeh se ne zasmrdim, res da se malo spotim. Ampak, to mi ne dovoljuje, če imam nezasmrajena oblačila ali če je vonj na oblačilih še vedno po roll onu, da bom oblekla ista. Ne, gredo za prat. Pa čeprav je gor vonj po roll onu, deodorantu.
Ti bi pa ista uporabila, da še pri roll onu prišparaš. :))))

Če bi bila moški, se izognem ženskam, ki imajo take navade.

Zobe tudi pereš na 14 dni, ker nimaš zašpehanih? :)))

Ob treh ponoč pa zarad sexa in squirtinga, a ne ? 😉

to je odgovor na tvoje preobsežno pranje in likanje, nekaj je pač treba počet.

Gre se za higieno, ne za zašehanost. Se vidi koliko se spoznaš na higieno, kulturo do drugih, spoštovanje.

Veš kaj sama tudi ne smrdim, nikoli me nihče ni opomnil. Vedno mi povedo, da dišim po svežih oblačilih, ter vonj po tuširanem, še vsak.

Da bi nosila 14 dni modrc pa res ne! To je slaba higiena! Tebi v sramoto.

Tudi če grem pozimi nekaj ur tek na smučeh se ne zasmrdim, res da se malo spotim. Ampak, to mi ne dovoljuje, če imam nezasmrajena oblačila ali če je vonj na oblačilih še vedno po roll onu, da bom oblekla ista. Ne, gredo za prat. Pa čeprav je gor vonj po roll onu, deodorantu.
Ti bi pa ista uporabila, da še pri roll onu prišparaš. :))))

Če bi bila moški, se izognem ženskam, ki imajo take navade.

Zobe tudi pereš na 14 dni, ker nimaš zašpehanih? :)))
[/quote]

za šport imam poseben modrc, ne tega čipkastega, ki ga nosim za službo in družbo.

Pri nas je pa že od nekdaj v navadi, da se komplet preoblečemo 1x na teden in to vsako soboto, ko se kopamo in namakamo v banji.
Vmes kakšno cunjo al pa gate zamenjamo, le če se zaflekamo. Pa nobenemu nič ne manjka, smo zdravi čisti, redoljubni…

Gre se za higieno, ne za zašehanost. Se vidi koliko se spoznaš na higieno, kulturo do drugih, spoštovanje.

Veš kaj sama tudi ne smrdim, nikoli me nihče ni opomnil. Vedno mi povedo, da dišim po svežih oblačilih, ter vonj po tuširanem, še vsak.

Da bi nosila 14 dni modrc pa res ne! To je slaba higiena! Tebi v sramoto.

Tudi če grem pozimi nekaj ur tek na smučeh se ne zasmrdim, res da se malo spotim. Ampak, to mi ne dovoljuje, če imam nezasmrajena oblačila ali če je vonj na oblačilih še vedno po roll onu, da bom oblekla ista. Ne, gredo za prat. Pa čeprav je gor vonj po roll onu, deodorantu.
Ti bi pa ista uporabila, da še pri roll onu prišparaš. :))))

Če bi bila moški, se izognem ženskam, ki imajo take navade.

Zobe tudi pereš na 14 dni, ker nimaš zašpehanih? :)))
[/quote]

da to počneš samo zato da te kdo sploh povoha

Od nekdaj sem imela posebej oblačila za v šolo in potem za v službo in tista za doma.
Za v službo majico, srajco ali top oblečem samo enkrat, ker se pač potim in enostavno ne morem ponovno obleči oblačila, na katerem zavoham švic.
Kavbojke, krila menjam po potrebi, ne pretiravam s pranjem.
Kar nosim za doma, mirno oblečem večkrat, in perem po potrebi – ravno tako tisto, v čemer spim. Tuširam se zvečer.
Spodnje hlače, štumfe seveda menjam vsak dan, modrce pa na več dni, razen poleti.
Aja, je pa res, da se z brisačo obrišem samo enkrat 🙂
Enako velja tudi za ostale člane družine.

Ah niti slučajno. Se mi ne da cele dneve ukvarjati s pranjem in zlaganjem cunj.

http://www.psih-klinika.si/kontakt/
Za vse packe je tu kontakt kjer ti bodo z veseljem pomagali, ker je v Ljubljani vse več smrduhov ki imajo za izgovor to da nimajo denarja… Hmm a za čike pa majo smrduhi za persil pa ne…

Se pravi na teden operete 28 brisač, če ste 4 članska družina. Kakšna malomarnost je to do okolja in vseh nas ostalih, pa niso samo brisače, kje je še vse ostalo. A se umiješ tako slabo,da še umazanijo z brisačo dol brišeš, ali kako, da brisača ni več uporabna za ponovno brisanje? Tega ne razumem, edina izjema je ženska med menstruacijo, takrat se tudi jaz obrišem samo enkrat, drugače pa ne vidim nobene potrebe.

New Report

Close