Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

Pri pranju, kjer operes brisaco takoj, ko se enkrat obrišeš, kavbojke, krilo, vse v pranje po 1x nosenju, kaj sele ostalo, sp perilo, nigavice, puloverje, majce, modrce itd..ti tudi 20 kilski stroj ne pomaga. Malo vklopite mozgane in glejte dolgorocno na okolje, svoje zdravje, porabo vode..ne samo na svojo trenutno “cisto ” rit.
[/quote]

Kako so prednamci skrbeli za okolje? 100, 200, 300let pred nami? Kje si bila ti takrat, da bi jim plozala o dolgoročnosti in vplivu onesnaževanja okolja? Dosti bolj se je odlagalo, svinjalo , onesnaževalo, kot se sedaj. Kaj so oni pustili torej nam?

Fosilna goriva so odkili kdaj? Z odkritjem nafte in premoga se je pa pričelo veliko onesnaževanje okolja.

Tako torej zaradi našega stroja ali dveh na teden nimam niti malo kančka slabe vesti.

raje čista rit in nesmrdeča oblačila, kot “teroriziranje okolice” s smradom človeških izločkov izpod pazduh in drugodzaradi neumivanja in zarostanih ( neprepranih) cunj.

Kako so prednamci skrbeli za okolje? 100, 200, 300let pred nami? Kje si bila ti takrat, da bi jim plozala o dolgoročnosti in vplivu onesnaževanja okolja? Dosti bolj se je odlagalo, svinjalo , onesnaževalo, kot se sedaj. Kaj so oni pustili torej nam?

Fosilna goriva so odkili kdaj? Z odkritjem nafte in premoga se je pa pričelo veliko onesnaževanje okolja.

Tako torej zaradi našega stroja ali dveh na teden nimam niti malo kančka slabe vesti.

raje čista rit in nesmrdeča oblačila, kot “teroriziranje okolice” s smradom človeških izločkov izpod pazduh in drugodzaradi neumivanja in zarostanih ( neprepranih) cunj.
[/quote]
Če tvoje cunje smrdijo po enodnevni uporabi, potem je definitivno nekaj narobe s tvojim fizičnim ali pa mentalnim zdravjem.


Če tvoje cunje smrdijo po enodnevni uporabi, potem je definitivno nekaj narobe s tvojim fizičnim ali pa mentalnim zdravjem.
[/quote]

Gumpec, kje pa jaz pišem, da moja oblačijo smrdijo po enodnevni uporabi?

Gumpec, kje pa jaz pišem, da moja oblačijo smrdijo po enodnevni uporabi?
[/quote]
Zakaj pa potem zagovarjaš, da se oblačila opere po enodnevnem nošenju ?


Zakaj pa potem zagovarjaš, da se oblačila opere po enodnevnem nošenju ?
[/quote]

Gumpec, ne zagovarjam da se perejo po enodnevnem nošenju…..

če te pa ravno zanima: jaz jih preluftam ali s parnim programom 10 minut osvežim v pralnem ali sušilcu na koncu dneva. in dam v garderobni sobi na stojalo za oblačilo ali poseben del omare, ker so oblačila pod “še nosljivo”…..In imam na kroženju med tednom dva do tri sete gornjih oblačil, s tem da vsak dan nekaj drugega – ne nosim verižno eno stvar celi teden….. Ja?

in velik problem pri nekaterih, ki smrdijo v službi je, da verižno nosijo eno in isto stvar v enem tednu , drgnejo eno in isto vsak dan…..

Gumpec, ne zagovarjam da se perejo po enodnevnem nošenju…..

če te pa ravno zanima: jaz jih preluftam ali s parnim programom 10 minut osvežim v pralnem ali sušilcu na koncu dneva. in dam v garderobni sobi na stojalo za oblačilo ali poseben del omare, ker so oblačila pod “še nosljivo”…..In imam na kroženju med tednom dva do tri sete gornjih oblačil, s tem da vsak dan nekaj drugega – ne nosim verižno eno stvar celi teden….. Ja?

in velik problem pri nekaterih, ki smrdijo v službi je, da verižno nosijo eno in isto stvar v enem tednu , drgnejo eno in isto vsak dan…..
[/quote]

S tem, da ko nekateri žal jedo v takih obratih za malico med službo, kjer se usmradi vsa obleka, ko že noter stopiš, pa smrdečih oblačil ne preluftajo in kot take naslednji dan spet oblečejo, niti ne pišemo…..

nekateri imajo res ali okvarjene vohalne celice, ali pa se namenoma nočejo zavohat samih sebe.

Gumpec, ne zagovarjam da se perejo po enodnevnem nošenju…..

če te pa ravno zanima: jaz jih preluftam ali s parnim programom 10 minut osvežim v pralnem ali sušilcu na koncu dneva. in dam v garderobni sobi na stojalo za oblačilo ali poseben del omare, ker so oblačila pod “še nosljivo”…..In imam na kroženju med tednom dva do tri sete gornjih oblačil, s tem da vsak dan nekaj drugega – ne nosim verižno eno stvar celi teden….. Ja?

in velik problem pri nekaterih, ki smrdijo v službi je, da verižno nosijo eno in isto stvar v enem tednu , drgnejo eno in isto vsak dan…..
[/quote]
Tako sem razbral iz tvojega odgovora, kjer repliciraš komentarju o nesmotrnosti pranja oblačil po enkratni uporabi.
Kot, da obstajata le dve skrajnosti. Da peremo oblačila po vsaki uporabi ali pa, da smrdimo.

Kako so prednamci skrbeli za okolje? 100, 200, 300let pred nami? Kje si bila ti takrat, da bi jim plozala o dolgoročnosti in vplivu onesnaževanja okolja? Dosti bolj se je odlagalo, svinjalo , onesnaževalo, kot se sedaj. Kaj so oni pustili torej nam?

Fosilna goriva so odkili kdaj? Z odkritjem nafte in premoga se je pa pričelo veliko onesnaževanje okolja.

Tako torej zaradi našega stroja ali dveh na teden nimam niti malo kančka slabe vesti.

raje čista rit in nesmrdeča oblačila, kot “teroriziranje okolice” s smradom človeških izločkov izpod pazduh in drugodzaradi neumivanja in zarostanih ( neprepranih) cunj.
[/quote]

90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} onesnazenja je nastalo v zadnjih 100 letih in to eksponentno. Prasek v stroju vodo zastrupi in to gre potem v okolje. Ko bo flasa vode drazja od koka kole bo prepozno.


Tako sem razbral iz tvojega odgovora, kjer repliciraš komentarju o nesmotrnosti pranja oblačil po enkratni uporabi.
Kot, da obstajata le dve skrajnosti. Da peremo oblačila po vsaki uporabi ali pa, da smrdimo.
[/quote]

žal nekateri, ki niti ne prezračijo, niti ne operejo oblačil po eni uporabi, še kako smrdijo….

90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} onesnazenja je nastalo v zadnjih 100 letih in to eksponentno. Prasek v stroju vodo zastrupi in to gre potem v okolje. Ko bo flasa vode drazja od koka kole bo prepozno.
[/quote]

Jaz perem s parnimi programi v svojem strou – to pomeni vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj pralnih sredstev. In mehčalca tudi ne uporabljam, torej dodatno zaradi njega ne izpiram.

flaširane vode in Coca Cole pa ne pijem…….

Živim pa v kraju pot kamniškosavinjskimi alpami, kjer naj bi bila voda bolj neoporečna, pa ni ravno. Dano na analizo – med drugim tudi prekoračena meja nitratov – svinjska farme, pa gnojnica…..

Ja – samo 1x
ja – veliko kompletov za vsak letni čas
ne – perejo mi 1x tedensko, ker imam dovolj oblačil

In kaj boš sedaj?

Ne. Vsak dan menjam spodnje hlače, nogavice, najlonke, spodnjo majico, majico, bluzo ali srajco – če je potrebno, našteto zamenjam tudi več kot enkrat dnevno. Izjema je, če nosim neko bluzo, majico, srajco ali spodnjo majico samo uro ali dve in se ni v tem času nič usmradila ali navzela potu. Takšno oblečem še enkrat. Imam tudi nekaj bolj ohlapnih bluz in majic, ki dejansko med nošenjem niso v stiku s pazduho in tudi s kožo čisto minimalno. Če takšna bluza ni prepotena in ne smrdi (po čemerkoli), jo včasih ponovno oblečem.

Hlač, puloverjev, pletenin, modrcev, kril, oblek, suknjičev in ostalih oblačil ne perem po enkratni uporabi, razen če so prepotena ali popackana. Suknjiče in podobno pred ponovnim nošenjem dobro prezračim. Če kakršenkoli vonj ostane tudi po zračenju, seveda oblačilo operem, oz. nesem v čistilnico.

Dnevno zamenjam vse službene cunje. Ne nosim kostimov. Imam hlače in majico. In oboje gre ko pridem iz službe (ali zvečer, če imam še kakšne opravke po službi) v pranje. V službo se vozim z vlakom in se mi prav gabi, da se z istimi hlačami vsedem doma na kaj svojega. Majic oz. zgornjih delov, ki jih nosim za v službo imam okrog 15, tako da vsaka pride na vrsto na 3 tedne. Drugače je z puloverji, tisto imam za večkrat, ker imam spodaj itak še bombažno majico.

Isto otrok, čeprav v šoli samo sedi (prva triada) zgornje dele dnevno menjamo (in nogavice, spodnje perilo), hlače ima mogoče za 2x, če ostanejo čiste.

Odlično tole :)))

Anonimen forum, lahko priznate. Koliko vas pikolovsko v nulo preoblečenih kadi? Ker takim niti 3x tuširanje ne pomaga. Vaša koža obupno smrdi, samo vi ne vohate, zaznate samo vonj oblačil.

No, to se gabi tudi meni, ampak ne dam prat. Vedno imam(o) 3 komplete obleke v obtoku – služba/vrtec, “za doma” in “za ven”. Ko pridemo domov se preoblečemo v tisto “za doma” in tisto za v službo spravimo v omaro (ločeno od čistega perila, ne ista omara) za naslednji dan ali damo prat (od otrok dam vsak dan vse prat ker se valjajo po vrtcu; mož se v službi preobleče v haljo (dela v bolnišnici), tako da njegovega niti slučajno ne dam prat vsak dan, še vsak drugi ali tretji ne, če se ne spoti na poti tja ali domov), js pa tudi nimam umazane službe in se ne vozim z javnimi prevoznimi sredstvi, tako da navadno ne gre prat vsak dan. Tisto “za doma” dam navadno prat 1x tedensko oz. če se umaže prej. Ko gremo ven iz stanovanja, npr. na sprehod, na vrt, v štalo itd. se preoblečemo v “za ven”. Ta obleka se hrani v omari na verandi, torej izven stanovanja in gre prat cca 1x tedensko oz. isti dan, ko je bilo fajn prešvicano/smo delali kakšno umazano delo.

Mene pa zanima, kako tisti, ki vsak dan vse preoblečete (bluze, srajce, majce, hlače, pižame), menjate brisače, enkrat tedensko posteljnino, kdaj vse to zmorete narediti? Kdaj in kje vse posušite, če nimate sušilnega stroja? Koliko zapravite za elektriko?
Kdaj vse te cunje pospravite, zlikate, zložite? Očitno se vam celo življenje vrti samo okrog cunj.

da si si prifukala moža ki dovolj zasluži da vzdržuje tebe in otroke in vam ne zmanjka za prašek, vodo in elektriko.
[/quote]

No no no, pazi na besede mladenič!!!
Eni smo si že pokojnino prisližili, Ja??
Pokvarjenec brez kulture!Fuj!

Jaz mam en zg. in en sp. del cel teden. V njem tudi spim, seveda. Redno vsak tretji dan obrnem stumfe in gate okol, pa je.

1x na pol leta se preoblečem 😀

na primer: http://www.karat-servis.si/storitve/pranje-in-likanje/

Obstajajo tudi gospodinje, ki pridejo na dom prevzeti in pripeljejo nazaj ko operejo, zlikajo, zložijo…

Življenje se nam vrti okoli drugih stvari;)


Jaz ne oblečem oblačil samo po enkrat.

Pol super dišiš :))))))

vsak dan: sp.hlače, nogavice, vrhnjo majico
3 dni: spodnja majica, modrc, hlače

Potim se kvečjemu pod pazduho, pa še to sem zelo zrmzljive sorte. Spodnje majice in modrce imam take, da se ne dotikajo pazduhe in zato ni potrebe po vsakodnevni menjavi. Za telovadbo stvari oblečem enkrat, modrc pa zamenjam.

Lohk prideš h men pa se skupi stuširava? 🙂

New Report

Close