Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

Mah ljudje smo različni…jaz osebno se zelo potim pod pazduhami, zato si ne predstavljam da bi oblekla majico brez pranja – in to navkljub higieni in deotom. Prav tako spodnje hlače in nogavice – so samo za enkrat. Hlače in puloverje pa operem po potrebi in jih oblečem večkrat.

Ne. Tudi mož,ki hodi v službo ima hlače pol cel teden.

Saj ne morem verjet, pa to vam po cele dneve pralni stroji laufajo? Pa prat hlače, puloverje po enkratni uporabi? Saj pol cunje uničite v parih mesecih, če jih skoz perete? Da ne omenjam vsakodnevnega pranja brisač … Za vse to grejo enormne količine vode, praška …
Jaz se nekoliko potim samo poleti, ko je vroče. Pozimi sploh ne. Tako da spodnjo majico (ali modrc) oblečem tudi 2-3 krat. Pa še potem skoraj nima vonja, razen malo po parfumu. Striktno si vsak dan preoblečem samo spodnjice, tudi nogavice ne nujno. Tudi bluze in majice oblečem običajno 2-3 krat, hlače/krila in puloverje pa seveda večkrat. Seveda pa nimam enega krila, bluze, puloverja … 3 dni zapored, malo menjam, pa prezračim vmes. Tudi nimam vseh oblačil kar za v pralni stroj, nekaj hlač/kril/suknjičev je iz materialov, ki morajo it v čistilnico. Res ne vem, če se zjutraj stuširam, čez dan se ne potim niti se v pisarni za pisalno mizo ne umažem, zakaj bi morala komplet oblačila zamenjat vsak dan oziroma po cca 9 urah nošenja, ker popoldan se itak preoblečem? Seveda je drugače poleti, ko se le nekoliko potim in oblačila pogosteje perem.
Opažam, da je to že kar obsesija, bit sterilno čist, prat kar naprej, čistit …

Dandanes obstajajo pralni stroji z 10 in 12 kg nalaganjem suhega perila. Tapametni kupimo take.

Dovolj, da ga zalaufaš max. 2x tedensko. Pojdi v trgovije, pa se prepričaj na lastne oči. In potem tumbaj o drgnjenju strioev vsak dan…. Tako da – svašta i tebi.

Tudi sama to počnem tako ja.


ja res, čisti in redljubni hahaha. Zdravja v glavi pa malo manjka. Kaj pa dr pravi na to?


Kakšna obremenitev je to za naš planet – no to pa ni v dosegu tvojih misli. Samo da ste sterilno čisti vsak dan.
[/quote]
Ma kakšna obremenitev okolja pa je en stroj na dan zalavfat? Praška dam polovično, spiram res dvojno, mehčalec pa mi na pamet ne pade. Kemije je problem. Iz oblačil v krvni obtok potem pa milijarda rakov. Pa razni ozonerji . To so obremenitve okolja ja.


Ne boš verjela, da to počnemo tudi zaposlene mame z družino. Težek problem zatlačit v boben in potem dati na sušilo. 5 minut dnevno?!? Likam načeloma ne.

Tudi meni to ni higienično. Ok ne rečem kavbojke, ampak kakor je no.

Majco itak da oblečem sam 1x in potem gre v pranje. Hlače pa oblečem 2-3x preden jih dam v pranje.
[/quote]
Pri meni je tudi tako d amajico imam smao za 1x in gre v pranje. Hlače pa za večkrat ponavadi 2x, mogoče 3x.

Barči, dej povohaj kdaj kavbojke, s katerimi si en dan na poti nekje – pa se usedeš magari po kafičih, na javnem prevoznem sredstvu ( vlak, bus, letalo, čakalnica,- kavbojke na koncu dneva dobesedno smrdijo po tujih vonjavah in po takem “mačjem” smradu – pa neod mene, od drugih vonjav, ki se obrišejo v kavbojke! po drugih! Veš koliko svinjarije se obriše v stole z drugih hlači? Ker eni ne perejo naprimer kavbojk tudi po dva meseca ne. Ob predpostavki, da se je pred 50imi leti zapovedovalo, da se pa jeans hlač sploh ne sme prat 🙂
[/quote]

Kavbojke se enkrat na mesec pere.
Kar posluš svoje dedke pa babice!

Moj 11 kg pralni stroj ima funkcijo osveževanja perila – s paro, brez praška, mehčalca in podobne navlake- traja 11 minut – in take cote, ki jih nosim že enkrat ( temu se reče dirty but wearable) vržem noter, para pri 70ih pa uniči tako smrad, kot miukrobe, bacile.. Tudi puloverje, jopce, noben problem – ne skrči…. Naredim tako ene 3x predno dam prat.

Zadovolj(e)na?
[/quote]

Oj, ti si za časom, mi imamo tistega profesionalnega od miele (100 kg) kar v kleti in peremo samo 1x na 14 dni, a ni to fajn 🙂

Neeeeeee. Dormeo. Na srečo ne squirta, če pa že bi, bi se prej v pvc zavila, seveda v misjonarcu.
[/quote]

ja ja dormeo po telefonu naročiš, pa ti ga sami pripeljejo na dom in zamenjajo….
sej drgač maš tiste nepremočljive yogi rjuhe za dojenčke, ko se polulajo, da ne pride do yogija

mogoče ne squirta zato, ker se boj, da bo dormeo zapacala, kup tisto yogi nepremočljivo rjuho, pa boš videl 😉

Danes me pa driska daje. Sral že 5 x in 5x gate zamenjal. Zdej sm mojo klical, da mi jih še ene par prnese v službo. Je tudi onanačela, da se po sranju gate zamenja. No, zdej naj jih pa nosi k meni v službo. Me ne zanima kako in kaj,

Oj, ti si za časom, mi imamo tistega profesionalnega od miele (100 kg) kar v kleti in peremo samo 1x na 14 dni, a ni to fajn 🙂
[/quote]

Lej, ti se kar posmihaj – ampak svoji butnjenosti in delanju norca same iz sebe 😛

Ko boš pa kdaj prala v 10+kg stroju, se pa spet lahko kaj oglasiš. Ker takrat boš pa imela izkušnjo za podelit 😛

:)))))))

Kavbojke se enkrat na mesec pere.
Kar posluš svoje dedke pa babice!
[/quote]

Moji dedki pa babice so bili iz predprejšnjega stoletja, rojeni tudi 1896 in 98 in š eniso nosili nobenega jeansa….

Včasih se pri kakšni temi zasekiram.
Ampak ko pa to berem se pa kar krohotam, ko si vas predstavljam pri vaših ljubih ful kul strojih vsak večer 🙂
Se strinjam pa z vami glede spodnjega perila.
Sem mislila, da nas je več ekoloških smrdljivcev.

A še nis slišu za Linex Forte/ Prime v 10ih minutah…. bilo kuda, Linex Forte ponesi svuda!

A še nis slišu za Linex Forte/ Prime v 10ih minutah…. bilo kuda, Linex Forte ponesi svuda!
[/quote]

In kje naj to uadevo dobim v službi? Bom moji naročil naj prinese. Sam, če ne bo pohitela, bo hudič. spet laufam…….

Zdaj šele vidim koliko smo mi potratni ker imamo dva pralna stroja in dva sušilca.
Ne perem pa vsak dan. Danes ravno perem.

Od marsičesa je odvisno, koiko se preoblačim, perem.
Torej ,spodnje perilo in nogavice vsak dan. Ostalo po potrebi. Potim se zelo malo, a obleka, ki je oprijeta se hitro navzame. Jeans hlače perem po 5 nošenjih. Če jih ne zaflekam, seveda. Zgornje jope, zgornje majice tudi približno tako.
Vse je odvisno, koliko in kaj človek dela, koliko se poti, koliko je vroče.

a je nove cite mus vsaj 1x oblečt?
a ni zadost, da delajo dren v omari ☺

Nosi ene kavbojke en mesec, brez da jih opereš. Smrdele ti bodo ku tanajhuši mačji drek. Jeans je bombaž – vpija vonjave. Nenormalno. In če se napirmer vsedeč v kavarni na stol, na katerem je gor razmazana smetana od tortice ( jasno pobrisana), bor ti to lepo še malo “vtrla v svoje džinsike – smetana zakisli, smrdi ku hudič – po mačjem dreku….. špotem pa nosi to še cca 1 mesec, neoprano…. Tisti, ki bo hdil za teboj, ali stal na avtobusu, si bo nos tiščal, tako bo vel ven smrat iz zadnjega sedalnega dela tvojih kavbojk :)))))))
[/quote]

Ni res, nosim kavbojke po cel mesec, ne sicer enih in istih, pa ne smrdijo, tudi mozu ne.Ne pretiravaj, a si tok obsedena da vohas za ljudmi, kako jim okol riti smrdi??

Dandanes obstajajo pralni stroji z 10 in 12 kg nalaganjem suhega perila. Tapametni kupimo take.

Dovolj, da ga zalaufaš max. 2x tedensko. Pojdi v trgovije, pa se prepričaj na lastne oči. In potem tumbaj o drgnjenju strioev vsak dan…. Tako da – svašta i tebi.
[/quote]

Pri pranju, kjer operes brisaco takoj, ko se enkrat obrišeš, kavbojke, krilo, vse v pranje po 1x nosenju, kaj sele ostalo, sp perilo, nigavice, puloverje, majce, modrce itd..ti tudi 20 kilski stroj ne pomaga. Malo vklopite mozgane in glejte dolgorocno na okolje, svoje zdravje, porabo vode..ne samo na svojo trenutno “cisto ” rit.

New Report

Close