Najdi forum

Naslovnica Forum Sex v mestu A-seksualni moški

A-seksualni moški

Bi šli midve res enkrat na kavo?

Le glej kaj govoriš, ondi, previdno!
Ha ha!

… ker je to čvek…
Sicer pa poznaš tisto dr Franceta: Iz srca mojga so napisane besede pognale….khm…

Ni problema.

Želiš si virtualnih ljubezni. In tiste besede so bile že vse uporabljene..

gospema sem mislil to rečt

Smrkavec!!!:-)))

Aja, ha ha, jaz sem le backa, za gospo naj se pa pod nosom obrišem.
Oh, jej, ja kaj bom še vse doživela tu gor. Ala, zdej pa šibam levo krug, da kaj ne zamudim.
Poljubček na smrček!

Čao,lepo se imej.

:))) Vaš kdaj bomo srečni? Ko bomo sami pri sebi razčistili kaj si res želimo. Jaz imam toliko želja, da sploh nimam več jasnega pogleda kaj si res želim….
cmok, cmok
Hvala, ker mi popestriš dneve. Danes smo malo zamorili s to temo. Jutri je nov dan!

Ne, ti si moja ženička in žene še nisem ogovarjal z gospo..
Poljub!

Poljubčka nazaj!

Jaz v svojem življenju s takimi ljudmi še nisem imela opravka, slišala sem za njih in skoraj težko verjamem, da normalen zdrav moški, ki ima ob sebi ljubljeno osebo, ne bi pokazal zanimanja za njo tudi v seksualnem smislu. No če pa že so taki, se mi zdi zelo nefer, da to odkrito ne povedo še predno se začne neko razmerje!

Jaz v takem razmerju ne bi zdržala, zakaj ne, ker bi me to odbijalo, ker bi se počutila ob takem moškem, kot da sem kužna, kot da sem jaz kriva, da on ne more ali da ga to ne mika, ne gane.

še vedno verjamem, da a-seksualnost ni celo obdobje nekega človeka, da so to le trenutki v življenju, ki se dogajajo itak vsem,razloge si lepo naštela…travme iz mladosti…ampak to ne mine samo od sebe, tu potrebujes clovek strokovno pomoč!!!…stresna služba..mali otroci..porod.. dolgočasen zakon, naveličanost…skartka je čas-obdobje, ko si nor na seks in je čas ko na seks niti ne pomisliš. Priznam, da tako lepo, kot mi je sedaj v življenju, mi ni bilo še nikoli..šele sedaj sproščeno uživam v seksu..kajti prej je bilo vedno vse napeto, nenehno ena sama živčna vojna…zdaj ko je vse lepo utečeno, pošlihtano, pa človek resnično lahko le še uživa.
Prej so bila pa tudi obdobja ko mesec in več nismo..razlogi našteti…in se nisem imela za a-seksualno, niti mojega ne, sem pač razumela, zakaj ne paše, sreča ni pasalo obema…

Res si težko predstavljam človeka, ki mu celo življenje ni za seks, ki ne pozna teh užitkov, ki si jih ne želi…to zame ni zdrav normalen človek in je res potreben strokovne pomoči in se ne morem strinjati s tvojimi besedami, da sociologi pravijo, da to ni bolan človek, to je le ena človeška izmišljotina več-izgovor! To ni in ne more biti nova skupina splono usmerjenih…to je le kilav izgovor vseh tistih egoistov, ki se jim ne ljubi..vsaj malo pomujat, da bi se zbudil njegov seks nagon…

Meni tudi po celodnevnem delu,kadar je dan resnično prenapet… zvečer ne mika seksat, celo upira se mi…še bolj se mi upira, ko vidim mojega kako bi, kako rine vame…ampak nisem ženska, ki bi rekla ne bom, glava me boli..ne morm..zgin stran…le iskreno povem..crknjena sem do konca..carti me..in on že ve kaj to pomeni..začne cartat in iz mene izžene vse tisto, kar je prej zaviralo seks in kmalu si ga zaželim…

Kaj vem..saj ne rečem, da res ne obstaja človek, ki mu seks ne pomeni nič, samo potem bi takemu človeku svetovala, naj ne bo tak egoist in zahteva, da nekdo, ki živi z njim, tudi celo življenje ŽIVOTARI Z NJIM…kajti tako življenje ni življenje ..ampak eno samo životarjenje, vsaj zame, pa nisem neki seksualni manijak, le človek, ki živi in želi živeti, izživeti žibljenje z ljubljeno osebo..ma kako more nekdo biti z nekom, ki ga ljubi in si ga ne želeti..to mi je res mimo, tega enostavno ne morem razumeti!
Tak človek potrebuje pomoč..to ni normalno…in ko se odkrije vzroke, se ponavadi to popravi..res je največkrat kriva neprava vzgoja v otroštvu, spolne zlorabe…tako pišejo strokovne knjige, literatura..ampak jaz take ljudi nimam za a-seksualce..to so zame ubogi bolani ljudi, potrebni pomoči!

Kar pa omenjajo sociologi, kot navajaš ti carmen…je to zame le izgovor ljudi..verjetno še najvec takih..ki seksajo vse drugje le doma ne;))..potrebujejo pa en pameten izgovor..zakaj doma ne seksa;))..evo in mu prijatelj sociolog, da odgovor na dlani..jaojao..česa vse se ne spomnijo!

No to je samo moje razmišljanje..

Vidiš tega tudi jaz ne razumem..zanima me, je že od vsega začetka tak..ali se je to pokazalo kasneje..po nekem obdobju skupnega življenja??

Enako sprašujem Majo…in če se je pokazalo to šele kasneje…potem to ni a-seksualnost..ampak naveličanost, monotonost..ali seksa kje drugje..ali sta se zanemarila..ali stresna sluzba..ali pač obdobje ko si sit vsega…skratka vzrok je pri vama doma…če pa je resnično tak že od nekdaj..potem je vzrok v njegovi glavi in nisi ti…bolan je..potrebuje pomoč!

Vidiš to razumem…da je tak človek od nekdaj, da sploh še ni imel spolnih odnosov..in taki so aseksualci…kot piše spodaj.

Ne moremo pa v to skupino deliti ljudi, ki nekega dne ne želijo več seksat…prej so..potem pe ne več…to leti predvsem na pare, ki so skupaj neko obdobje in nato pride obdobje ne seksa in izgovori, si ne zelim več, ne čutim potrebe, ne morem…to pa ne more biti in ni aseksualnost!
******************************************

Kriza spolne identitete

Ljudje naj bi se po svoji spolni usmeritvi delili na tri osnovne skupine: heteroseksualce, homoseksualce in biseksualce. Kot kaže, se jim bo v kratkem pridružila še četrta skupina: aseksualci. Ljudje, ki še nikoli niso imeli spolnih odnosov. Ljudje, ki jih seks ne zanima. Ljudje, ki ne čutijo spolne privlačnosti ne do nasprotnega ne do istega spola. Ljudje, ki ne hodijo na randije, ne poznajo poljubljanja, se ne marajo dotikati in ne razumejo, kaj vsi ostali vidijo v obredu parjenja. Ljudje, pri katerih “ne jebem!” ni zgolj popularna žargonska sintagma, ampak način življenja.

Seksualna revolucija, nadgrajena z individualnimi izkušnjami, nas je naučila, da je odkrivanje lastne spolne identitete normalen in čudovit proces, ki vodi do sreče in zadovoljstva v osebnem življenju. Spolni nagon smo se naučili brzdati, vendar daleč od tega, da bi ga zanikali, kaj šele sistematično zatirali, na čemer temeljita osovražena koncepta abstinence in celibata. Celo pri verouku utegnete kdaj pa kdaj slišati, da je spolnost dana od boga in potemtakem neločljiva od človeške identitete, zato se do nje obnašajmo karseda spoštljivo in dostojanstveno, ne prodajajmo je in še manj tja v tri dni razdajajmo. “Stvar vsakega moškega in ženske je, da spozna in sprejme svojo spolno identiteto,” je uradno stališče cerkve kot ultimativne moralne avtoritete, ki je odgovore na vprašanja o seksualnosti in posredno tudi aseksualnosti jasno definirala v Katekizmu katoliške cerkve. “Spolnost določa vse vidike človeške osebe v enoti njenega telesa in njene duše. Predvsem se tiče čustvenosti, sposobnosti za ljubezen in za roditev ter bolj na splošno sposobnosti za navezovanje vezi občestva z drugimi.” Skratka, aseksualnost še zdaleč ni nekaj, kar bi bilo del življenja v Kristusu. “Spolnost, v kateri se izraža človekova pripadnost k telesnemu in biološkemu, postane osebnostna in resnično človeška, kadar je zajeta v odnos osebe do osebe v medsebojni celotni in časovno neomejeni podaritvi moža in žene.” Tako torej, aseksualnost v tem kontekstu nima nič opraviti s čistostjo, kajti čistost po cerkveni doktrini vključuje vajo v osebnem obvladovanju, ljubezen pa ostaja temeljna in naravna poklicanost vsakega človeka.

JAZ, lahko da je tak od nekdaj. Ne vem. Na začetku mi sex ni bil tako pomemben, ker me je na njem privlačilo toliko drugega. Ampak če pomislim nazaj, se je to začelo dogajati zelo kmalu. Vedno sem bila pobudnik jaz, lahko da je na začetku pač sexal, ker se mu je zdelo, da pač mora.
Težko je to razložiti in verjamem vsem, da tega ne morete razumeti. Milsim pa da ni pametno kar posploševati, da nekaj ne štima v odnosu in nekomu zato ni do sexa. Za nekoga imava midva idealen zakon, se spoštujeva, hodiva ven, na potovanja, sva pozitivna in predvsem se res ljubiva. Z eno napako. Ne sexava. Tega res ne privoščim nikomur, predvsem pa si želim, da bi to obdobje v najinem zakonu kmalu minilo.

Jaz, se v celoti strinjam s tabo. Ne pri nama to ne traja od začetka. Verjetno gre dejansko za neko monotonost in naveličanost kot si napisala.
Seks nikoli ni bil vrhunski. Temu nikoli nisva dajala posebne pozornosti, ker se pač v vseh ostalih pogledih noro ujemava. Tudi sedaj ne abstinirava in nama je lepo ko sva skupaj. Jaz bi si želela večkrat kot …. krat na mesec, vendar se tu zatakne. Verjetno bo minilo, do takrat pa…

Aseksualec ne more biti poročen moški, ker verjamem, da se predno se človek z nekom poroči sproba tudi posteljne igre..če tam štima…in to ni le enkrat..traja neko obdobje in človek težko tako dobro igra…da ga nekdo ne bi pogruntal…in potem se ponavadi razideš…no tako nekako..ali pa ločiš..slej ko prej..če mu že res rata se poročiti.

Razen, če se poroči s sebi enako osebo, potem pa itak vse klapa in srečno živita do konca svojih dni brez seksa…ker sta oba aseksualca;))

Meter si me pa čist notr potunkala v tole temo..zanimiva tema res!

Članki tudi..daj še malo več preberi o aseksualnosti..boš lažje razumela…na netu je tega mnogo!

ne maja…s teboj ni nič narobe..pomoč potrebuje tvoj dragi..razen če ne seksa drugje!!

Jaz imam tudi doma enega takega

New Report

Close