Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek A zdaj bi nam pa starejšem še vozniško vzeli banda pokvarjena!?

A zdaj bi nam pa starejšem še vozniško vzeli banda pokvarjena!?

Se popolnoma strinja.
Vsi se starate, tudi vi boste enkrat na vrsti.

kar se pa tiče zdravniških pregledov, vse lepo in prav, spet bi pa nekdo mastno služil.
[/quote]
Deli in vladaj. Razbit ljudi na skupine, jih spret med seboj, pa colat. Glede na napisano tu gor, državi denarja ne bo zmanjkalo. Vsak paše v vsaj eno skupino. Varnost je pa samo izgovor. Jp, vedo na katere strune pritiskat.


Ma daj ne seri. Kakšna pravila pa so toliko spremenjena, da jih ne bi skužil vsak pismen otrok.
No pa ti povej kdaj so se številke toliko spremenile, da mularija ne ve kaj pomeni številka na kateri je napisana največja dovoljena hitrost na prometnem znaku!
Kako to, da mularija ne ve kaj pomeni okrogel znak ob AC v katerem je narisana številka 130? A se je tolko spremenila ta številka, ker jo nihče ne upošteva, da bi moral it na ponovno usposabljanje in spet v šolo?
[/quote]
He he he, s temle si pa pokazal, da bi tudi ti moral na CPP. :-)))
Stari, na AC je po defoltu najvišja dovoljena hitrost 130 km na uro, zato znakov 130 pri nas na AC ni! So omejitve hitrosti, ki so nižje, ko pa je konec omejitve, je pa samo znak za konec omejitve in ne znak 130! :-))))

Zakaj so gore polne 60-letnikov? Ker imajo veliko časa in če so tako naravnani, poskrbijo za svoje telo. 3/4 60-letnikov pa ne skrbi za svoje telo in pešajo…


Ma daj ne seri. Kakšna pravila pa so toliko spremenjena, da jih ne bi skužil vsak pismen otrok.
No pa ti povej kdaj so se številke toliko spremenile, da mularija ne ve kaj pomeni številka na kateri je napisana največja dovoljena hitrost na prometnem znaku!
Kako to, da mularija ne ve kaj pomeni okrogel znak ob AC v katerem je narisana številka 130? A se je tolko spremenila ta številka, ker jo nihče ne upošteva, da bi moral it na ponovno usposabljanje in spet v šolo?
[/quote]

Krožišča so nekaj tako hudo misterioznega, da jih stari ne obvladajo. Potem znaki za obvoze – čudo novo, pa še kaj bi se našlo.

Večji problem bi potem bil pri moških, ki jim vsa kri gre v spodnjo glavo. Torej vsakič, ko imajo trdega, imajo pomanjkanje kisika v možganih, ergo so izredno nevarni. Ker se jim to dogaja večkrat na dan, sploh ne bi smeli voziti. No, res pa da ta zadeva peša z leti. Torej 60 letniki niso več tako nevarni. Imaš prav, ja 🙂
[/quote]

Žeže, ampak, ko moškim cura uplahne, gre kri nazaj v glavo in so spet dobri vozniki.
Ženskam pa pri menstri kri odteče in se ne vrne več nikoli. Torej!?!?

Malo se pomiri.

Biološko dejstvo je, da človeški organizem s staranjem peša, da se povečuje verjetnost različnih bolezni, okvar,… Tudi na različne zdravniške preglede te v okviru presejalnih pregledov vabijo že kmalu po 40. letu. A te to tudi osebno užali in prizadane? A zdravnika zmerjaš z gnido, ker si dovoli predlagat, da bi preverili, če imaš morda rakave spremembe v črevesju?

Ravno tako, kot pri mladih voznikih ni njihovi diskreciji prepuščena odločitev, ali bodo vozili pod vplivom alkohola (ampak je obvezno 0,0, sicer dobijo kazen) in ali bodo šli na tečaj varne vožnje (ampak je udeležba obvezna), tudi pri starejših voznikih takšne pobude niso stvar žlehtnobe in fovšije (wtf? ti kar ene besede skupaj mečeš, ki nimajo nobenega pomena, česa naj bi bili tu komu fovš?).
[/quote]Pri 60. letih je danes večina ljudi sposobnejših in bolj vitalnih, kot tistih pod štiridesetim, tako da ja, kažeš neumnost in žlehtnobo, nič drugega. Nisem sicer še blizu 60, ampak permejdun, me noben današnji 30 letnik ali tridesetletnica niti peš ne dohaja, kaj šele v sopsobnosti hitrega razmišljanja in sposobnosti dela, eanko bi se lahko menili o vožnji s tridesetimi leti staža, brez karambola.

Mona Coin ima prav, ampak vozniška pa mislim da tako velja le do 80. leta starosti, ne grem sedaj gledat kaj piše na jej, sem pa skoraj prepričan, da je tako, potem moraš pa delat zdrvniški pregled.

Zakaj so gore polne 60-letnikov? Ker imajo veliko časa in če so tako naravnani, poskrbijo za svoje telo. 3/4 60-letnikov pa ne skrbi za svoje telo in pešajo…
[/quote]

Moj point je bil, da tistim, ki aktivno migajo, tudi možgani počasneje pešajo. In ne bi rekla, da jih 3/4 nič ne miga. Vrtovi so jih polni, gozdovi, ko so gobe, gore, morje, na kolesih.


Ja in kaj si zamudilo, razen pameti, ki je nimaš in je tako ne bi moglo dobit, tudi če bi se malo hitreje peljalo?

Le kako da mene nikoli ne moti in še marsikoga ne, se pač tisti del bolj počasi peljem in še nikoli nisem nič zamudil zaradi tega?
[/quote]

Saj se tudi meni ni problem peljat par kilometrov za nekom, ki vozi pocasneje. Ce se pa moras 25 km vozit za nekom je pa to zame ze prevec.

Krožišča so nekaj tako hudo misterioznega, da jih stari ne obvladajo. Potem znaki za obvoze – čudo novo, pa še kaj bi se našlo.
[/quote]
Žeže, ampak take težave niso tako nevarne, ker v krožiščih načeloma ni velikih hitrosti. To botruje kvečjemu k zviti pločevini.
Koliko smrtnih žrtev beležiš v krožiščih in koliko smrtnih žrtev beležiš drugje na cesti?
Vi mularija zmeraj problematizirate tisto, kar sploh ni nevarno. Resnične nevarnosti, pa ne priznate.
Meni ne predstavlja smrtnega problema nekdo, ki se v krožišu napačno razvrsti, meni je smrtno nevaren divjak, ki kot izstrelek prileti po cesti in se mu zaradi njegove prevelike hiotrosti ne morem pravočasno umaknit. Ker izstrelku se je nemogoče umaknit. Počasnetu pa se lahko umaknem.

No, tudi SDS ni revidiral zakonov, ki jih je sprejela nasprotna stran. Torej so tudi tej strani očitno odgovarjali. Janez je pa največkrat od vseh politikov tožil novinarje, ki so se šli svobodo govora in pisali, kar mu ni pasalo.
[/quote]

Glede revidiranja zakonov imaš prav, čeprav so bili na oblasti le manjši del.
Glede sovražnega govora pa imaš napačno predstavo. Ko Janša zasebno toži nekoga za obrekovanje in podobno, nima nobene zveze s sovražnim govorom. Sovražni govor se preganja po uradni dolžnosti in zanj zasebna tožba ni potrebna. 😉

Saj se tudi meni ni problem peljat par kilometrov za nekom, ki vozi pocasneje. Ce se pa moras 25 km vozit za nekom je pa to zame ze prevec.
[/quote]
Če se nisi sposobna kontrolirat, nimaš kaj delat za volanom. V dobro vseh nas, vrni vozniško.

ja, sem napisala da tisti, ki smo bili poleg takega pregleda, vemo kako poteka.
[/quote]

Se opravičujem, če sem spregledal…

Važno je, da je to tvoj tast. Ker če bi bil to tvoj oče, potem bi lahko vozil do 100 leta, ker pa je tast je pa problem! Povej njegovemu sinu, kaj opažaš in ta naj mu svetuje, da naj neha vozit! Pa peljite jih tja kamor želijo! Tako težko?


Če se nisi sposobna kontrolirat, nimaš kaj delat za volanom. V dobro vseh nas, vrni vozniško.
[/quote]

Tako je.
Živčneži očitajo nevarnost dedku, ki lepo umirjeno pelje babico v trgovino.
Kdo je potem bolj nevaren, a živčnež ali umirjen voznik?


Če se nisi sposobna kontrolirat, nimaš kaj delat za volanom. V dobro vseh nas, vrni vozniško.
[/quote]
Pa, saj to je to. Gledam v službi te pod 40 in pod 30, ki jih jemljejo kar naprej za par mesecev. Pa to nima, ne moči, ne pameti, resnično za nič, komaj da kaže znake življenja. Potem se pa vsede v avto, pa gas, je pa najpomembnejši aloi najpomembnejša, noben drug mu ni enakovreden….mislim, to bi bilo treba izločat za vse večne čase iz prometa, iz življenja se tako sami izločajo, ker niso za nikamor in kmalu povsod dobijo brco v rit.

Manj neumnosti? Dvajsetletnik? Če bi bil vsak dan na cesti, tako kot jaz, ne bi tega rekel :))
[/quote]

Skoraj 30 let sem vsak dan na cesti, vozil sem tovornjak, kombi in osebne avte. Prevoženih km do sedaj 1500k + in prav to, kar je napisal “pika poka pok” sem tudi sam opazil. 😉

No evo! Ti si živ dokaz, da to kar zagovarjaš niti slučajno ne drži. NIti slučajno.
Praviš da, ko voziš za kakšnim starejšim gospodom, ki vozi manj kot je največ dovoljeno, ti praviš, da popizdiš oziroma postaneš živčna za njim. A se ti zavedaš kaj si zinla? Ti popizdiš, si živčna, ne stari. Torej ti, ki popizdiš in si živčna si tista, ki ne sodiš na cesto. Obišči psihiatra, da ne boš več živčna na cesti. Stari pač vozi počasi, svojim sposobnostim primerno. Ti pa, ki se imaš za super duper voznico, pa bi morala biti pametnejša, ne pa popizdevat in biti živčna. Torej v tej situaciji, ki jo opisuješ si ti tista, ki si nevarna na cesti, ker si živčna, ne pa stari, ki vozi počasi. Kaj pa, če bi dohitela traktor, ki je še počasnejši od tega starčka? Kolk bi pa šele pol popizdila in bila živčna?
In ko opisuješ svojega tasta.
Praviš, da je tast iz servisa vozil počasi, saj je ob cesti videl vsako travico, zajca, mačko itd…..
Ja to kar praviš, je kvečjemu pohvalno, ne pa slabo. Pravi in previden voznik MORA vse to opazit ob cesti. Pomeni, da je previden, ne pa nevaren. Dober voznik MORA opazovati okolico ceste. MORA! Nevarni so bili tisti za njim, ko so mu zaradi živčnosti potem trobili.
In praviš, da ga niso mogli prehitet. Ja zaboga zakaj ga niso mogli prehitet, če trdiš, da je vozil prepočasi? Če je res vozil toliko prepočasi in če ti misliš, da bi lahko vozil hitreje, bi ga z lahkoto lahko vsi prehiteli. Če pa ga niso mogli prehitet, pa to pomeni, da je bil odsek ceste nevaren in zaradi nevarnosti odseka se ni dalo prehitevat.
Jëbeš ti te šole varne vožnje.
Mogoče imajo starejši ljudje res slabše reflekse, ampak to v prometu še zdaleč ne pomeni nujno nevarnost. Pamet, predvidevanje, izkušnje, umirjenost… je tisto kar v prometu rešuje težave, ne pa brezhibni refleksi. Če bi bili brezhibni refleksi res tako pomembni, potem bi okorni in brezroki breznogi invalidi… na cesti predstavljali največjo nevarnost. Pa so na cesti invalidi s slabimi refleksi res najbolj nevarni? Kaj tebi koristijo brezhibni refleksi, če pa si nor in objesten in če nočeš upoštevati pravil?
Statistike dovolj nazorno pokažejo, da starejši vozniki niso največji povzročitelji težkih nesreč. Največ težkih nesreč s smrtnim izidom povzročajo mladi vozniki, torej ravno tisti, ki imajo briljantne reflekse in ki so vozniški izpit opravili nedavno. Torej tisti, ki so najbolj zdravi in ki najbolje poznajo predpise, razvrščanje, krožišča itd….
Ni problem starost, problem je mladost, neizkušenost in objestnost.
V teh ponovnih testiranjih, ki jih nekateri predlagajo ne bi za varnost naredili nič. Ker mlad voznik bi testiranje opravil z odliko, na cesti v praksi bi takoj za tem pa spet delal pizdarije. Na cesti ni problem neznanje predpisov ali slabi refleksi, na cesti je problem naklepno in namerno kršenje in NEupoštevanje predpisov.
Kaj koristi dobro opravljen test, če pa ga v praksi ne upoštevaš? Mulc bi pred komisijo opravil test z odliko, ko pa bi potem šel sam na cesto brez komisije, pa bi to preverjanje in znanje enostavno ignoriral in spet vozil noro, nepremišljeno, nesramno in samo gaaasaaa. Kaj tebi koristi potrdilo, da si opravil test, če pa v praksi to nočeš upoštevat?
.
[/quote]
Resno? Ob enem komentarju se ti tako hitro razjeziš? Se mi zdi, da si ti bolj primerna enega psihiatra. In, če te že zanima. Ne, ni normalno, da se zagledaš v vsako travico ob cesti. Prej bi rekla, da je to nevarno.
Tudi sama se vsak dan vozim v službo iz žalca v velenje. Na tej relaciji je omejitev 90. (večinoma) in tudi mene razjezijo vozniki, ki se cjazijo 50km/h, tam kjer je omejitev 90.
Še najbolj pa, ko se pripeljem v velenje in je v krožnem prava zmešnjava. Zakaj? Ker se je en 60 letnik totalno zgubil in ne ve na kateri pas se mora razvrstit. Zgubil se je pa zato, ker je opravljal izpit za avto pred 40 leti, ko ni bilo ne duha ne sluha o krožiščih. In ja, takšni ljudje bi morali ponovno opravljati pisni in teoretični del o cestno prometnih predpisih.

Manj neumnosti? Dvajsetletnik? Če bi bil vsak dan na cesti, tako kot jaz, ne bi tega rekel :))
[/quote]

Če se samo spomnim sebe pri 20 in zdaj … Če nič drugega, mi zdaj ni nerodno, če se kje zaplezam in če kdo kaj sika, stopim iz avta in se pogovorim. Pri 20 bi me pa spravil v tako stisko, da bi naredila še večjo traparijo.

Ne vem, koliko 60-letnikov poznate, ampak od teh, ki jih poznam jaz, ni niti eden, ki bi že bil za odpis. Medtem ko bi lahko vsaj k psihologu in na par ur z inštruktorjem poslala vsakega drugega mladega voznika. Evo primer: mlada punca, pa to ni mogla niti par let imeti izpita, se USTAVI na pospeševalnem pasu AC in počaka (stoje!!!!), na prosto pot za vključitev ne na VOZNI pas, pač pa kar direktno na pospeševalnega. Ta ne bi smela iti niti peš po pločniku.

Krožišča so nekaj tako hudo misterioznega, da jih stari ne obvladajo. Potem znaki za obvoze – čudo novo, pa še kaj bi se našlo.
[/quote]

Tudi dober del mlajših krožišč ne obvlada. 😉

Skoraj 30 let sem vsak dan na cesti, vozil sem tovornjak, kombi in osebne avte. Prevoženih km do sedaj 1500k + in prav to, kar je napisal “pika poka pok” sem tudi sam opazil. 😉
[/quote]

Prav.

Tako je.
Živčneži očitajo nevarnost dedku, ki lepo umirjeno pelje babico v trgovino.
Kdo je potem bolj nevaren, a živčnež ali umirjen voznik?
[/quote]

Nevaren je predvsem nepredvidljiv voznik in v to skupino spadajo vozniki začetniki in 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} starejših.


Pa, saj to je to. Gledam v službi te pod 40 in pod 30, ki jih jemljejo kar naprej za par mesecev. Pa to nima, ne moči, ne pameti, resnično za nič, komaj da kaže znake življenja. Potem se pa vsede v avto, pa gas, je pa najpomembnejši aloi najpomembnejša, noben drug mu ni enakovreden….mislim, to bi bilo treba izločat za vse večne čase iz prometa, iz življenja se tako sami izločajo, ker niso za nikamor in kmalu povsod dobijo brco v rit.
[/quote]

Tako je.
Res ne vem zakaj morajo ubogi starostniki podaljševat delavno dobo, ki so po mnenju mladine brez refleksov in nesposobni, mladina pa brezposelna ziblje jajca in vsa sposobna z najboljšimi refleksi in na frišno opravljenim izpitom iz varne vožnje na Vranskem , potem zdolgočasena visi na plečih starostnikov?
Kdo danes koga živi? A starci danes živijo mularijo, ali brezposelna mularije živi starce?

Skoraj 30 let sem vsak dan na cesti, vozil sem tovornjak, kombi in osebne avte. Prevoženih km do sedaj 1500k + in prav to, kar je napisal “pika poka pok” sem tudi sam opazil. 😉
[/quote]

Pa ne vozniki pri 60, ampak kvečjemu pri 70. 60-letni ljudje so danes še v službi, ker še ne izpolnjujejo pogojev za upokojitev, torej so kar lepo vsak dan na cesti in jim morajo možgani še krepko služiti. Nimajo tega luksuza, da bi jih lahko dali na pašo.
Zmedejo se pa popolnoma vsi vozniki, ki se vozijo samo po eni trasi in vsake kvatre kam drugam, in to ne glede na starost. Poleg tega je pri nas marsikdaj gradbišče ali zapora izredno slabo označeno. Primer je recimo črnuška obvoznica, kjer je bila vsak dan drugačna situacija in enkrat se je zgodilo, da je nekdo šel na napačni pas, ker enostavno ni bilo dovolj dobro označeno. Če bi bilo, sploh ne bi mogel zaviti napačno, ne da bi podrl kako šikano.

Če se vam pa zdi, da 60 let ljudje niso več sposobni vozit, potem pa jih tudi upokojite in delovno aktivni delajte še več in prispevajte še več v pokojninsko blagajno.


Resno? Ob enem komentarju se ti tako hitro razjeziš? Se mi zdi, da si ti bolj primerna enega psihiatra. In, če te že zanima. Ne, ni normalno, da se zagledaš v vsako travico ob cesti. Prej bi rekla, da je to nevarno.
Tudi sama se vsak dan vozim v službo iz žalca v velenje. Na tej relaciji je omejitev 90. (večinoma) in tudi mene razjezijo vozniki, ki se cjazijo 50km/h, tam kjer je omejitev 90.
Še najbolj pa, ko se pripeljem v velenje in je v krožnem prava zmešnjava. Zakaj? Ker se je en 60 letnik totalno zgubil in ne ve na kateri pas se mora razvrstit. Zgubil se je pa zato, ker je opravljal izpit za avto pred 40 leti, ko ni bilo ne duha ne sluha o krožiščih. In ja, takšni ljudje bi morali ponovno opravljati pisni in teoretični del o cestno prometnih predpisih.
[/quote]
Važno je, da se je 60 letnik izgubil na krožišču, ti pa super duper šofer se pa ne! V nedeljo avtocesta na Primorsko- zastoj in mladci, ki se ne znajo razvrščat. In nobenih policajev nikjer ker štrajkajo. In ko je konec zastoja, isti mladci potegnejo kot strele, kar ne bi bilo nič hudega, če ne bi ob tem še takoj telefon v roke vzeli, pa javili, da so sedaj pa ven z zastoja, ki so ga sami povzročili z neznanjem razvrščanja.
Ker je bil tale Tednik kar nekaj, obenem pa ni pokazal nobenih statističnih podatkov, so vsi govorci bili eni navadni …… bedaki! Ker so nakladali na pamet! Tako kot ti.


Resno? Ob enem komentarju se ti tako hitro razjeziš? Se mi zdi, da si ti bolj primerna enega psihiatra. In, če te že zanima. Ne, ni normalno, da se zagledaš v vsako travico ob cesti. Prej bi rekla, da je to nevarno.
Tudi sama se vsak dan vozim v službo iz žalca v velenje. Na tej relaciji je omejitev 90. (večinoma) in tudi mene razjezijo vozniki, ki se cjazijo 50km/h, tam kjer je omejitev 90.
Še najbolj pa, ko se pripeljem v velenje in je v krožnem prava zmešnjava. Zakaj? Ker se je en 60 letnik totalno zgubil in ne ve na kateri pas se mora razvrstit. Zgubil se je pa zato, ker je opravljal izpit za avto pred 40 leti, ko ni bilo ne duha ne sluha o krožiščih. In ja, takšni ljudje bi morali ponovno opravljati pisni in teoretični del o cestno prometnih predpisih.
[/quote]

Ne. Starostnik se je izgubil, ker mimo njega švigajo taki brezobzirni objestneži kot si ti, ki se na tisti lokaciji vozite vsak dan, pa vseeno delaš več in večje pizdarije na cesti kot starejši voznik, ki se je tam, v tistem krožišču prvič znašel..
Že iz spoštovanja bi morala upoštevat starejše ljudi na cesti, ker morda, če boš imela srečo, morda tudi ti postaneš nekoč stara in boš takrat zaradi previdnosti in negotovosti vozila počasneje. Ampak živet boš pa vseeno hotela.

New Report

Close