Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi imeli otroka v takšnem primeru?

Ali bi imeli otroka v takšnem primeru?

Imata 2000 na mesec in rabita pomoč staršev?
Po moje nista zrela za otroka


Sem hotela isto napisat. Mene bi bilo sram starše prosit za denar ob takih dohodkih. Sem skor zihr da imata starša manj pokojnine kot vidva plače.


Sem hotela isto napisat. Mene bi bilo sram starše prosit za denar ob takih dohodkih. Sem skor zihr da imata starša manj pokojnine kot vidva plače.[/quote]
Starša sta še v službah. In bosta najbrž še kar nekaj časa.

Imam povsem druge izkušnje. Enemu kolegu so odstopili hišo in se preselili ven, drugemu so dali 50.000 za nakup stanovanja, tretjemu so dali zemljo pa pomoje še vsaj pol bajte naredili. Je pa res odvisno koliko imajo.

Eni starši načrtno varčujejo za svoje otroke. Včasih so vsi imeli službe, je bilo lažje kot sedaj. Če daš vsako leto “samo” 1.000 eur na stran, se ti v 20-25 letih (ko otrok rabi) kar nekaj nabere. Jaz pravim samo blagor enim 🙂

Yo v Ljubljani so take cene stanovanj. Garsonjera je mesečni najem 350 evrov

Yo v Ljubljani so take cene stanovanj. Garsonjera je mesečni najem 350 evrov[/quote]

Pa že, če si tako neumen, da toliko plačaš.

In jaz poznam primere, ko starši niti pod razno ne financirajo ničesar, še najmanj pa najemnine. Imata 2000 evrov plače (skupaj) + 50 evrov od tvojih staršev. Če s tem nista sposobna preživet najemnine, stroškov, hrane in + mogoče otroka nista dorasla zanj- Tako, da na tvojem mestu se ne bi niti pod razno odločila za otročička

Naj ti povem, da pa sama poznam primere, ko se z 1 plačo preživlja 5-članska družina (starši + 3 otroci), starši (obe babici in dedka) ne pomagata nič – niti s kakim nakupom oblek za otroke, niti kako drugače finančno in družina preživi. Niti ne dobivajo nikakršne socialne pomoči, niti paketov od Karitasa in RK-ja. In celo položnice imajo sproti plačane. Samo len ne smeš bit. Sadje in zelenjavo si sami pridelajo, vložijo za zimo in tako prihranijo dovolj, da so položnice plačane, da hodijo otroci v šolo v naravi itd in da preživijo mesec. Je pa res, da si ne privoščijo čisto vsega. Obleke niso iz Benettona ali kake druge visoke znamke, voziček je bil rabljen, posteljica tudi….[/quote]
Samo ne pozabi na otroški dodatek in pa olajšavo pri dohodnini (za 4 vzdrževane člane konkretna, če je plača tudi, sicer pa je toliko večji OD), pa znižano plačilo vrtca, dodatek za veliko družino, pa kakšno subvencioniranje prehrane, pa šole v naravi,… Ni to tako zanemarljivo. Če bi se res čisto sami preživljali, bi se lahko hvalili. Tako pa ne, pa še neodgovorno je, ker je vse odvisno od enega. Kaj pa če tisti, ki je zaposlen, zboli? Bo pa kaj? Drugi moral v službo, ki jo bo dobil potem ko je več let doma? Težka, a ne?[/quote]

Bučke odgovor na tole tvoje. Ja imata ta dva subvencionirano malico v šoli. Po šoli pridejo otroci domov in jejo kosilo doma, tako da subvencioniranega kosila v šoli ni. Že malice nimajo popolnoma zastonj. Imajo otroške dodatke in 1x letno dodatek za veliko družino. Glede na to, da v šoli subvencionirajo samo Šolo v naravi – plavanje (ne vem kateri razred je to 3. ali 4.) ostale šole v naravi plačujejo v celoti. Glede službe je res tako kot praviš

No še to. Mama marsikaj predela sama. Otrokom kako oblačilo sešije, kaj jim naštrika v glavnem so pošlihtani kot je treba

Ne razumem, zakaj starši, pri vajinih 2 jurjih, dajejo 50€??
Nehajta jih izkoriščati!!

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


A ti se norčuješ iz same sebe?? Skupno zaslužita 2000 evrov, 450eur je verjetno najemnina in stroški (glede na to, da si rekla “stroški”?), je to 1550eur, potem še kakih 50eur za internet in tv (recimo), je to 1500, in pol imata oba mobitele, je to skupaj kakih 50eur (recimo), je to 1450, potem še zavarovanje pri obeh kakih 100eur skupaj (recimo), je to 1350eur, potem kakih 400 ali 500 eur za hrano, še ostane kakih 850eur, potem pa še kakih 200eur za pizarije, je to 650eur, pa mislim, da je to to, ali sem še pozabil kaj? kredit??? pa vama morejo starši pomagat?? ok, rečmo, da vama še ostane 700eur, ker tvoji tastari financirajo … resno??

Tisti našparan denar malo preluftajta pa kupita posteljico, vozičeka, cotike, igrače, plenice, pa še vedno vama bo ostalo 700eur plus še kaki jurja ali dva …

Jaz vama še ne priporočam otroka, vsaj dokler nekdo od vaju (predvsem pa ti) ne boš stopila na realna tla, da vama vajini tastari pri taki plači NE rabijo pomagati, in dokler ne bosta skapirala, da je 700eur na mesec več kot preveč za dojenčka!

Mene je pa tu zmotilo, da ti starši mesečno dajejo 50 eur? Zakaj?????? So ti dolžni dajat denar, če vidva oba služita? Po moje si razvajenka…In še njegovim očitaš, da imajo pa ne dajo. Kaj to tebe briga če imajo.Niso ti dolžni pomagat. Sploh pa ne zdaj ko imata oba službo. Kako razmišljanje je to???? Jaz niti pod razno ne bi jemala denarja od staršev (pa sem trenurno brez službe!!) Fant ima plačo, imava 3 letnega sina, en je na poti pa tudi za skupne položnice dajeva, ker živiva pri meni doma. Smo skromni in gre. Tebi pa še očitno 2000 eur na mesec ni dovolj! Razvajenka!
In zakaj bi morala za otroka kupiti nove stvari??? Imaš boho, trgovine z rabljenimi oblačili, prijateljice…malo se znajdi…

Še enkrat…zakaj bi te njegovi starši morali financirati, če imata oba službo????Kaj te briga koliko zaslužita, koliko imata????In zato, ker nič ne data jima je figo mar za otroke???Pa dej no zresn se.
Namen in pripravljenost???Ojoj že zdle tk kompliciraš, da ti jz svetujem da nimaš nikoli otrok, ker bodo bogi do amena. Verjetno bi jih uturala svojim pa njegovim, da bi ti razvajenka imela mir. Take ženske mi kr pritisk dvignejo!

Po tejle izjavi me je pa popolnoma minilo sočutje do tebe. Si navadna izkoriščevalka. Očitno so te njegovi starši pogruntali.[/quote]

Se podpišem pod tole!!!!

Jaz ga ne bi imela.

Počakita, da vsaj on dobi za stalno.

New Report

Close