Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Če lahko preživljaš enega (čeprav finančno stanje ni rožnato), boš lahko tudi dva.
Take prismodarije lahko vpraša samo tepec.

Če lahko preživljaš enega (čeprav finančno stanje ni rožnato), boš lahko tudi dva.
Take prismodarije lahko vpraša samo tepec.[/quote]

Zakaj pa je potem večini staršev glavni razlog, zakaj se ne odločijo še za enega otroka, ravno finančne narave?

Tiste, ki pišete, da dvojčka ne predstavljata velikega finančnega izdatka, me zanima, kako po vašem financirati večji voziček, po 2 avtosedeža iste velikosti, dvojna oblačila itd.?
Ker če imaš 2 otroka zaporedoma, praviloma lahko marsikaj porabiš za drugega od prvega.

Kako pa bi naj pri dvojčkih bil finančni izdatek enak kot pri enojčku ali pri dveh zaporednih otrocih, pa ne razumem.

Če lahko preživljaš enega (čeprav finančno stanje ni rožnato), boš lahko tudi dva.
Take prismodarije lahko vpraša samo tepec.[/quote]

Zakaj pa je potem večini staršev glavni razlog, zakaj se ne odločijo še za enega otroka, ravno finančne narave?[/quote]

Ogromna razlika je med dejstvom, da si že noseč z dvojčkoma in med tem, da imaš vse življenje edinca.

Stroški niso čisto enaki, saj pravilno sklepaš, niso pa dvojčki nekaj, kar naročiš. Dvojčki so poseben dar za posebne starše, tudi tako si lahko osupli bodoči starši ublažijo začetno presenečenje ali šok. Če gre z enim otročkom, bo šlo tudi z dvojčkoma. Malo težje, ampak šlo bo zagotovo. Se poceni dobijo rabljene stvari, vozički, oblačila…

Očitno nimaš točnih informacij okoli tega ! Kar se tiče socialnih transferjev se očitno zgleduješ po sebi in od le teh živiš.
Jaz imam svoje podjetje v katerem dobro poslujemo in poznamo trinajsto plačo in regres za letni dopust. Zaposlujemo pa samo pridne in sposobne Slovence.[/quote]
ne prejemam centa sociale… tvoja predraga pa pač kar je možno povleče od sociale in živi na račun tistih, ki plačujemo prispevke… in otroci tudi.[/quote]

Toliko davka in ostalih dajatev kolikor sem jih in jih plačujem jaz naši državi.
Jih ti in tvoji starši in tvoji otroci in vnuki ne bodo plačali. Ne pa zanima, če ni upaš to tvojo trditev povedat iz oči v oči in to argumentiral ?
Jaz svoje trditve z lahkoto podkrepim z oprijemlivimi argumenti.


ne prejemam centa sociale… tvoja predraga pa pač kar je možno povleče od sociale in živi na račun tistih, ki plačujemo prispevke… in otroci tudi.[/quote]

Toliko davka in ostalih dajatev kolikor sem jih in jih plačujem jaz naši državi.
Jih ti in tvoji starši in tvoji otroci in vnuki ne bodo plačali. Ne pa zanima, če ni upaš to tvojo trditev povedat iz oči v oči in to argumentiral ?
Jaz svoje trditve z lahkoto podkrepim z oprijemlivimi argumenti.[/quote]
Cuj placas tilk kolkr zasluzis, enako tudi vsi mi… tvoja prileznica pa ne placa nic, jamlje in dobi pa vse enako zase in za vse vajine otroke… kapis razliko

Toliko davka in ostalih dajatev kolikor sem jih in jih plačujem jaz naši državi.
Jih ti in tvoji starši in tvoji otroci in vnuki ne bodo plačali. Ne pa zanima, če ni upaš to tvojo trditev povedat iz oči v oči in to argumentiral ?
Jaz svoje trditve z lahkoto podkrepim z oprijemlivimi argumenti.[/quote]
Cuj placas tilk kolkr zasluzis, enako tudi vsi mi… tvoja prileznica pa ne placa nic, jamlje in dobi pa vse enako zase in za vse vajine otroke… kapis razliko[/quote]

Razlika je v tem, da ima moja žena 1580 eur OD na mesec. Tako da nama tudi vrtca ne subvencijonira občina tako kot večini .


Cuj placas tilk kolkr zasluzis, enako tudi vsi mi… tvoja prileznica pa ne placa nic, jamlje in dobi pa vse enako zase in za vse vajine otroke… kapis razliko[/quote]

Razlika je v tem, da ima moja žena 1580 eur OD na mesec. Tako da nama tudi vrtca ne subvencijonira občina tako kot večini .[/quote]
Lepa placa za ti da se vozaka z avtom naokoli in sopingira po drogerijah med del. Casom. Pa se to ziher na crno, da socilalka ne gre. Pa kljub temu vemo kako je glede sociale in njenega gostovanja pri drugih in ti potem vozi tuje otroke domov. Ti pa fotrcka igras. Drzava pa na polno radodarna da ji zagotavlja vse njej in vsem otrokom iz placevanja davkov drugih drzavljanov.

Razlika je v tem, da ima moja žena 1580 eur OD na mesec. Tako da nama tudi vrtca ne subvencijonira občina tako kot večini .[/quote]
Lepa placa za ti da se vozaka z avtom naokoli in sopingira po drogerijah med del. Casom. Pa se to ziher na crno, da socilalka ne gre. Pa kljub temu vemo kako je glede sociale in njenega gostovanja pri drugih in ti potem vozi tuje otroke domov. Ti pa fotrcka igras. Drzava pa na polno radodarna da ji zagotavlja vse njej in vsem otrokom iz placevanja davkov drugih drzavljanov.[/quote]

Da ti par stvari ni jasnih, če bi delala na črno potem ni lahko vlekla subvencijo za vrtec , a ne ?
Sem pa drugače lastnik 3 podjeti in v enem od treh je žena direktorica.
Tako da si spet brcnil v temo. Ribarjenje v kalnem ti negre najbolje .

Razlika je v tem, da ima moja žena 1580 eur OD na mesec. Tako da nama tudi vrtca ne subvencijonira občina tako kot večini .[/quote]
Lepa placa za ti da se vozaka z avtom naokoli in sopingira po drogerijah med del. Casom. Pa se to ziher na crno, da socilalka ne gre. Pa kljub temu vemo kako je glede sociale in njenega gostovanja pri drugih in ti potem vozi tuje otroke domov. Ti pa fotrcka igras. Drzava pa na polno radodarna da ji zagotavlja vse njej in vsem otrokom iz placevanja davkov drugih drzavljanov.[/quote]

Cudim se, od kje taka kolicina insinuacij. Pa ocitno precej dobro poznas nacine izigravanja pravil. Iz lastnih izkusenj najbrz?


Lepa placa za ti da se vozaka z avtom naokoli in sopingira po drogerijah med del. Casom. Pa se to ziher na crno, da socilalka ne gre. Pa kljub temu vemo kako je glede sociale in njenega gostovanja pri drugih in ti potem vozi tuje otroke domov. Ti pa fotrcka igras. Drzava pa na polno radodarna da ji zagotavlja vse njej in vsem otrokom iz placevanja davkov drugih drzavljanov.[/quote]

Cudim se, od kje taka kolicina insinuacij. Pa ocitno precej dobro poznas nacine izigravanja pravil. Iz lastnih izkusenj najbrz?[/quote]
Hahaha kaj pa tvoje insinuacije… iz tvojih izkusen po tvoji logiki

Cudim se, od kje taka kolicina insinuacij. Pa ocitno precej dobro poznas nacine izigravanja pravil. Iz lastnih izkusenj najbrz?[/quote]
Hahaha kaj pa tvoje insinuacije… iz tvojih izkusen po tvoji logiki[/quote]

Ne vem, kaj hoces povedati.

Redukcije plodov se izvajajo na redni bazi, ponavadi iz medicinskih razlogov in temeljitem posvetovanju z ustreznim zdravnikom zaradi morebitnih tveganj ki jih poseg prinaša. Razlog in moralnost odločitve pa seveda nimata vpliva na tehnični del izvedbe posega.

Do katerega tedna nosečnosti pa je možna redukcija ?

Stroški niso čisto enaki, saj pravilno sklepaš, niso pa dvojčki nekaj, kar naročiš. Dvojčki so poseben dar za posebne starše, tudi tako si lahko osupli bodoči starši ublažijo začetno presenečenje ali šok. Če gre z enim otročkom, bo šlo tudi z dvojčkoma. Malo težje, ampak šlo bo zagotovo. Se poceni dobijo rabljene stvari, vozički, oblačila…[/quote]

Seveda je to ful dober argument…

Ker starši enojčkov pa ne morejo poceni kupiti rabljenih stvari, kajne?

Zakaj pa je potem večini staršev glavni razlog, zakaj se ne odločijo še za enega otroka, ravno finančne narave?[/quote]

Ogromna razlika je med dejstvom, da si že noseč z dvojčkoma in med tem, da imaš vse življenje edinca.[/quote]

Ja. Res je ogromna razlika. Predvsem finančna. V prvem primeru imaš dvakrat več izdatkov kot v drugem …
Ampak dvakrat več je tako ali tako isto kot enkrat več, kajne? 😛

Še enkrat sprašujem – zakaj starši edincev tako pogosto za razlog, zakaj nimajo še enega otroka, tako pogosto povedo, da si finančno (in časovno) ne morejo ali ne upajo privoščiti še enega otroka?

Stroški niso čisto enaki, saj pravilno sklepaš, niso pa dvojčki nekaj, kar naročiš. Dvojčki so poseben dar za posebne starše, tudi tako si lahko osupli bodoči starši ublažijo začetno presenečenje ali šok. Če gre z enim otročkom, bo šlo tudi z dvojčkoma. Malo težje, ampak šlo bo zagotovo. Se poceni dobijo rabljene stvari, vozički, oblačila…[/quote]

Seveda je to ful dober argument…

Ker starši enojčkov pa ne morejo poceni kupiti rabljenih stvari, kajne?[/quote]

Še to.
Meni se zdi izjava, da so dvojčki poseben dar za posebne starše, namenjena predvsem pomirjanju (bodočih) staršev, ki so, kot pišeš, šokirani, ko izvedo, da bosta vsaj dva dojenčka.
Podobno kot to velikokrat rečejo staršem otrok z raznoraznimi težjimi bolezenskimi stanji in drugimi težavami.

Ker če si poseben starš posebnega otroka, se to sliši veliko lepše, pomirjajoče in spodbudno ter se potem nimaš kaj pritoževati, da te skrb za takšnega otroka s težavami ali za več otrok hkrati izčrpa ali finančno ali fizično.

Večplodne nosečnosti so bolj rizične od enoplodnih, večkrat ima vsaj en od otrok kakšne zdravstvene težave zaradi samega poteka nosečnosti ali prezgodnjega poroda.

Niso vsi starš zelo zadovoljni, da so dobili 2 za ceno enega!
Da pokvarim tvojo statistiko: poznam par, ki se je kmalu po porodu razšel, ker oče ni mogel prenesti ‘bonus’ zdravstvenega stanja gratis dvojčka.
In mama velikokrat potoži, da je stanje v njihovi družini daleč od idealnega.

Pa tudi v drugih družinah z dvojčki znajo povedati, da ni vse tako rožnato, kot nam izgleda zunanjim opazovalcem …

Stroški niso čisto enaki, saj pravilno sklepaš, niso pa dvojčki nekaj, kar naročiš. Dvojčki so poseben dar za posebne starše, tudi tako si lahko osupli bodoči starši ublažijo začetno presenečenje ali šok. Če gre z enim otročkom, bo šlo tudi z dvojčkoma. Malo težje, ampak šlo bo zagotovo. Se poceni dobijo rabljene stvari, vozički, oblačila…[/quote]

Seveda je to ful dober argument…

Ker starši enojčkov pa ne morejo poceni kupiti rabljenih stvari, kajne?[/quote]

Zanima me, če si ti funkcionalno pismena luna… 🙂

Govorim o tem, kako olajšati situacijo staršem dvojčkom. Starši enojčkov niso predmet teme in naj se znajdejo po svoje. 🙂

Seveda je to ful dober argument…

Ker starši enojčkov pa ne morejo poceni kupiti rabljenih stvari, kajne?[/quote]

Še to.
Meni se zdi izjava, da so dvojčki poseben dar za posebne starše, namenjena predvsem pomirjanju (bodočih) staršev, ki so, kot pišeš, šokirani, ko izvedo, da bosta vsaj dva dojenčka.
Podobno kot to velikokrat rečejo staršem otrok z raznoraznimi težjimi bolezenskimi stanji in drugimi težavami.

Ker če si poseben starš posebnega otroka, se to sliši veliko lepše, pomirjajoče in spodbudno ter se potem nimaš kaj pritoževati, da te skrb za takšnega otroka s težavami ali za več otrok hkrati izčrpa ali finančno ali fizično.[/quote]

Pravilno ugotavljaš namen mojega zapisa.

P: Sem starš (zdravih) dvojčic. 🙂

Seveda je to ful dober argument…

Ker starši enojčkov pa ne morejo poceni kupiti rabljenih stvari, kajne?[/quote]

Zanima me, če si ti funkcionalno pismena luna… 🙂

Govorim o tem, kako olajšati situacijo staršem dvojčkom. Starši enojčkov niso predmet teme in naj se znajdejo po svoje. :)[/quote]

V temi se pogovarjamo predvsem o tem, ali je sprejemljivo narediti redukcijo dvojčkov iz finančnih razlogov.

Ker argumentacija, da starši že bodo preživeli dvojčka, ker (nepričakovan) dodaten otrok pa res ne predstavlja dodatnega stroška, se mi zdi veliko zavajanje.
Prepričana sem, da se opažanja staršev glede izdatkov ne ujemajo z javnim mnenjem okolice.

Sprašujem se, zakaj je (zavestna) odločitev staršev, da imajo samo enega otroka zaradi finančnih razlogov (v to odločitev vključujem tudi splave morebitnih nadaljnjih otrok), sprejemljiva, redukcija pa ne?

Seveda se pojavlja ob tem še naslednje vprašanje – kaj je bolje: redukcija enega ali namerni splav obeh, ker starša ocenita, da tega ne bosta sposobna izpeljati?

Zanima me, če si ti funkcionalno pismena luna… 🙂

Govorim o tem, kako olajšati situacijo staršem dvojčkom. Starši enojčkov niso predmet teme in naj se znajdejo po svoje. :)[/quote]

V temi se pogovarjamo predvsem o tem, ali je sprejemljivo narediti redukcijo dvojčkov iz finančnih razlogov.

Ker argumentacija, da starši že bodo preživeli dvojčka, ker (nepričakovan) dodaten otrok pa res ne predstavlja dodatnega stroška, se mi zdi veliko zavajanje.
Prepričana sem, da se opažanja staršev glede izdatkov ne ujemajo z javnim mnenjem okolice.

Sprašujem se, zakaj je (zavestna) odločitev staršev, da imajo samo enega otroka zaradi finančnih razlogov (v to odločitev vključujem tudi splave morebitnih nadaljnjih otrok), sprejemljiva, redukcija pa ne?

Seveda se pojavlja ob tem še naslednje vprašanje – kaj je bolje: redukcija enega ali namerni splav obeh, ker starša ocenita, da tega ne bosta sposobna izpeljati?[/quote]

Moj odgovor se glasi, da je ‘redukcija’ enega dvojcka brez medicinskih indikacij v nasprotju s cloveskimi, eticnimi in starsevskimi normami ter zlocin tako nad reduciranim kot tudi nad prezivelim otrokom.

Ponavljam trditev, da kjer je pricakovan en otrok, bodo prostor in sredstva tudi za drugega. Zenske, ki zaradi novega avta, kot pise ena zgoraj, zavrze dar narave, si jaz ne bi zelel niti za mamo niti za zeno. Bo pa vsak sam moral ziveti s sabo in s posledicami svojih odlocitev.

V temi se pogovarjamo predvsem o tem, ali je sprejemljivo narediti redukcijo dvojčkov iz finančnih razlogov.

Ker argumentacija, da starši že bodo preživeli dvojčka, ker (nepričakovan) dodaten otrok pa res ne predstavlja dodatnega stroška, se mi zdi veliko zavajanje.
Prepričana sem, da se opažanja staršev glede izdatkov ne ujemajo z javnim mnenjem okolice.

Sprašujem se, zakaj je (zavestna) odločitev staršev, da imajo samo enega otroka zaradi finančnih razlogov (v to odločitev vključujem tudi splave morebitnih nadaljnjih otrok), sprejemljiva, redukcija pa ne?

Seveda se pojavlja ob tem še naslednje vprašanje – kaj je bolje: redukcija enega ali namerni splav obeh, ker starša ocenita, da tega ne bosta sposobna izpeljati?[/quote]

Moj odgovor se glasi, da je ‘redukcija’ enega dvojcka brez medicinskih indikacij v nasprotju s cloveskimi, eticnimi in starsevskimi normami ter zlocin tako nad reduciranim kot tudi nad prezivelim otrokom.

Ponavljam trditev, da kjer je pricakovan en otrok, bodo prostor in sredstva tudi za drugega. Zenske, ki zaradi novega avta, kot pise ena zgoraj, zavrze dar narave, si jaz ne bi zelel niti za mamo niti za zeno. Bo pa vsak sam moral ziveti s sabo in s posledicami svojih odlocitev.[/quote]
Lepo povedano se strinjam.

Za tebe @polna luna – dvojčka sta čisto enak strošek, kot nenačrtovano spočet enojček, ki ga starši torej niso načrtovali in nenačrtovanjo je in se rodi… stane ravno toliko več starše kot dvojček, kjer so starši načrtovali nosečnost in sta jih dva – torej eden več presenetila.
Pa teh nenačrtovanih enojčkov nihče ne mori, ampak jih imajo, rodijo in lepo preživljajo. Samo dvojčka bi pa se znebili iz finančnih razlogov…nenačrtovano spočetega enega otroka pa ne. Finančni strošek sta pa isti.


Smo spet pri “morjenju” gmotice celic. Tudi pri nenačrtovanih enoplodnih nosečnostih nekateri opravijo splav. In, statistično gledano, je menda največ splavov pri ženskah proti koncu rodne dobe, ki že imajo otroke. Torej naredijo točno to, o čemer se tule pogovarjamo: zaradi finančnih razlogov, udobja, zdravja, naredijo splav. Ne pa tole fantaziranje o tem, kako je za ena usta vedno še dovolj vsega. Pa o lepem preživljanju nenačrtovanih otrok tudi ne vem, če lahko kar pavšalno pišemo. Je tule preveč tem o neplačevanju preživnin in podobnega, da bi kar tako na slepo verjeli sončnim fantaziranjem prolife aktivistov.
Je pa tema res zanimiva, če bi uspeli osvetliti zakaj točno, se nekaterim, morda številnim, zdi bolj problematično reducirati en zarodek od dveh, kot enega, ki je sam. Tisti, ki vas to tako zbode, bi lahko napisali kaj o tem.

New Report

Close