Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?


Smo spet pri “morjenju” gmotice celic. Tudi pri nenačrtovanih enoplodnih nosečnostih nekateri opravijo splav. In, statistično gledano, je menda največ splavov pri ženskah proti koncu rodne dobe, ki že imajo otroke. Torej naredijo točno to, o čemer se tule pogovarjamo: zaradi finančnih razlogov, udobja, zdravja, naredijo splav. Ne pa tole fantaziranje o tem, kako je za ena usta vedno še dovolj vsega. Pa o lepem preživljanju nenačrtovanih otrok tudi ne vem, če lahko kar pavšalno pišemo. Je tule preveč tem o neplačevanju preživnin in podobnega, da bi kar tako na slepo verjeli sončnim fantaziranjem prolife aktivistov.
Je pa tema res zanimiva, če bi uspeli osvetliti zakaj točno, se nekaterim, morda številnim, zdi bolj problematično reducirati en zarodek od dveh, kot enega, ki je sam. Tisti, ki vas to tako zbode, bi lahko napisali kaj o tem.[/quote]
pač zate je spočet otrok gmota celic… za druge je pa otrok – živo bitje – razvijajoče se, ampak živo…
tvoja roka je po tvoji logiki tud samo in zgolj gmota celic – odsekaj si jo, saj gres amo za gmoto celic po tvoji logiki – nobene škode ane… LOL

Če sta dvojčka enojajčna potem je redukcija zelo zelo tvegana, saj se plod umrlega razkraja v posteljici kjer je še vedno prisoten živi. Lahko pride do okužbe živega. Če pa sta dvojčka dvojajčna potem sta vsak v svoji posteljici in se tisti, ki se ga zreducira razkraja drugam. Ščasoma ga še živi dvojček pritisne ob steno ko raste, on pa je useeno varen v svoji posteljici in do okužbe redko pride. Sama sem imela redukcijo dvojčkov, vse ok. In ni mi žal! Ko sem izvedela da sta 2 me je kap, res si nisem želela 2 ker imam že od prej 2 otroka.


Smo spet pri “morjenju” gmotice celic. Tudi pri nenačrtovanih enoplodnih nosečnostih nekateri opravijo splav. In, statistično gledano, je menda največ splavov pri ženskah proti koncu rodne dobe, ki že imajo otroke. Torej naredijo točno to, o čemer se tule pogovarjamo: zaradi finančnih razlogov, udobja, zdravja, naredijo splav. Ne pa tole fantaziranje o tem, kako je za ena usta vedno še dovolj vsega. Pa o lepem preživljanju nenačrtovanih otrok tudi ne vem, če lahko kar pavšalno pišemo. Je tule preveč tem o neplačevanju preživnin in podobnega, da bi kar tako na slepo verjeli sončnim fantaziranjem prolife aktivistov.
Je pa tema res zanimiva, če bi uspeli osvetliti zakaj točno, se nekaterim, morda številnim, zdi bolj problematično reducirati en zarodek od dveh, kot enega, ki je sam. Tisti, ki vas to tako zbode, bi lahko napisali kaj o tem.[/quote]
pač zate je spočet otrok gmota celic… za druge je pa otrok – živo bitje – razvijajoče se, ampak živo…
tvoja roka je po tvoji logiki tud samo in zgolj gmota celic – odsekaj si jo, saj gres amo za gmoto celic po tvoji logiki – nobene škode ane… LOL[/quote]

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.


pač zate je spočet otrok gmota celic… za druge je pa otrok – živo bitje – razvijajoče se, ampak živo…
tvoja roka je po tvoji logiki tud samo in zgolj gmota celic – odsekaj si jo, saj gres amo za gmoto celic po tvoji logiki – nobene škode ane… LOL[/quote]

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.[/quote]
odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.[/quote]
odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Pa foter te ni špricnil v robček, ampak to verjetno ni zate pomembno.

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.[/quote]
odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Pa je res hvala bogu? Si koristna za človeštvo ali samo zažiraš socialo?


odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Pa foter te ni špricnil v robček, ampak to verjetno ni zate pomembno.[/quote]
glede na to kakšne pišeš, škoda da ni tebe

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.[/quote]
odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Evo, ‘teater’ aktivistka… dobila si svoj odgovor.


odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Pa je res hvala bogu? Si koristna za človeštvo ali samo zažiraš socialo?[/quote]

Se ti zavedaš, kakšen gnoj si?


odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]

Pa je res hvala bogu? Si koristna za človeštvo ali samo zažiraš socialo?[/quote]
naj se ti vrne tale zapis. samo to ti napišem. naj se ti vrne v vsej zlobi nazaj s katero si zapisal te besede meni.

odsekaj si ti svoj k…, v nos ti gre samo to, da lahko ženske odločajo o tem.[/quote]
odsekaj si ti svojega…. jaz sem ženska – ena izmed dvojčic, ki je starše presenetila – in hvala bogu, da niso bili taki kot ti, ki bi eno od naju s sestro pomorili, samo zato, ker jim predstavlja odvečen strošek…[/quote]
ja kaj še, en zamorjen tipček al pa kvečjemu stara babnica, ki je folž ženskam.

Moj odgovor se glasi, da je ‘redukcija’ enega dvojcka brez medicinskih indikacij v nasprotju s cloveskimi, eticnimi in starsevskimi normami ter zlocin tako nad reduciranim kot tudi nad prezivelim otrokom.

Ponavljam trditev, da kjer je pricakovan en otrok, bodo prostor in sredstva tudi za drugega. Zenske, ki zaradi novega avta, kot pise ena zgoraj, zavrze dar narave, si jaz ne bi zelel niti za mamo niti za zeno. Bo pa vsak sam moral ziveti s sabo in s posledicami svojih odlocitev.[/quote]
Lepo povedano se strinjam.

Za tebe @polna luna – dvojčka sta čisto enak strošek, kot nenačrtovano spočet enojček, ki ga starši torej niso načrtovali in nenačrtovanjo je in se rodi… stane ravno toliko več starše kot dvojček, kjer so starši načrtovali nosečnost in sta jih dva – torej eden več presenetila.
Pa teh nenačrtovanih enojčkov nihče ne mori, ampak jih imajo, rodijo in lepo preživljajo. Samo dvojčka bi pa se znebili iz finančnih razlogov…nenačrtovano spočetega enega otroka pa ne. Finančni strošek sta pa isti.[/quote]

Kako sta enak strošek? A dve plenici staneta enako kot ena? A dve kašici staneta enako kot ena? Nekateri ste pipravljeni ignorirati dejstva, da lahko širite svojo ideologijo.

Seveda nenačrtovanih enojčkov nihče ne mori. Edino splave delajo ženske. Upravičeno. Nihče jim ne bo diktiral kaj, koga in koliko bodo morale donositi, ker gre za njihovo telo.

No pa poskusimo takole:
Ti dajo gmotico celic, ki ji nekateri rečete otrok ali dojenček, v roko. Boš rekel iiii dojenček?! Ali boš rekel ugh, kaj pa je to?
Takle zarodek je samo opcija dojenčka. Kot je seme opcija rastline. Noben pa ne pogleda peščišča od jabolka in reče: lej, jablane! Ker niso! Ker jim do jablan še veliiiko manjka.
In moja roka ni gmota celic, ker je kar lepo razvita roka, ki opravlja svojo funkcijo. Ni zdaj nekaj drugega in se bo v prihodnosti razvila v roko. Je že roka. Zarodek pa ni že dojenček. Se mora v to šele razviti, če ima na voljo ugodne pogoje in nima vgrajenih napak.

Pa je res hvala bogu? Si koristna za človeštvo ali samo zažiraš socialo?[/quote]

Se ti zavedaš, kakšen gnoj si?[/quote]

JA vprašam, če tako pišeš, kot da se cel svet okol tebe vrti, kot da si naslednji Einstein. Če tebe ne bi bilo, bi bil pa kak drug, ne bi svet propadel. Narcisoidnost na višku.

Točno tako. Zarodek ni dojenček, tako kot najstnik ni penzioner in jajce ni kura.


Lepo povedano se strinjam.

Za tebe @polna luna – dvojčka sta čisto enak strošek, kot nenačrtovano spočet enojček, ki ga starši torej niso načrtovali in nenačrtovanjo je in se rodi… stane ravno toliko več starše kot dvojček, kjer so starši načrtovali nosečnost in sta jih dva – torej eden več presenetila.
Pa teh nenačrtovanih enojčkov nihče ne mori, ampak jih imajo, rodijo in lepo preživljajo. Samo dvojčka bi pa se znebili iz finančnih razlogov…nenačrtovano spočetega enega otroka pa ne. Finančni strošek sta pa isti.[/quote]

Kako sta enak strošek? A dve plenici staneta enako kot ena? A dve kašici staneta enako kot ena? Nekateri ste pipravljeni ignorirati dejstva, da lahko širite svojo ideologijo.[/quote]

Ideologijo? O tem je mogoce govoriti pri vas, ki bi najraje potolkli in zatolkli ze rojene dvojcke…


Lepo povedano se strinjam.

Za tebe @polna luna – dvojčka sta čisto enak strošek, kot nenačrtovano spočet enojček, ki ga starši torej niso načrtovali in nenačrtovanjo je in se rodi… stane ravno toliko več starše kot dvojček, kjer so starši načrtovali nosečnost in sta jih dva – torej eden več presenetila.
Pa teh nenačrtovanih enojčkov nihče ne mori, ampak jih imajo, rodijo in lepo preživljajo. Samo dvojčka bi pa se znebili iz finančnih razlogov…nenačrtovano spočetega enega otroka pa ne. Finančni strošek sta pa isti.[/quote]

Kako sta enak strošek? A dve plenici staneta enako kot ena? A dve kašici staneta enako kot ena? Nekateri ste pipravljeni ignorirati dejstva, da lahko širite svojo ideologijo.[/quote]
očitno ne razumeš napisanega…
zenska nenačrtovano zanosi z enim- torej ima vse stroške s tem enim nenačrtovano – torej so plenice , kašice flaške, itd… v razumevanju stroška vse nenačrtovan strošek za tega enega nenačrtovanega otroka

zenska načrtovano zanosi in izve,d a bosta dva – torej vse stvari za enega izmed teh dvojčkov so načrtovane – za drugega, ki jo je pa presenetil pa nenačrtovane – in torej nenačrtovan strošek…
torej v obeh primerih – z vidika stroškov – je nenačrtovano povišanje vse za enega otroka, ker v drugem primeru je prvi načrtovan in s tem tudi pričakovan strošek, samo drugi je nenačrtovan, enako kot tisti, enojček, ki je bil nenačrtovano spočet.


Nihče razen tebe ni niti omenil ubijanja rojenih otrok. Torej, če imaš take ideje, se pejd kregat s kom drugim. Tule smo vsi proti ubijanju rojenih otrok.

Se ti zavedaš, kakšen gnoj si?[/quote]

JA vprašam, če tako pišeš, kot da se cel svet okol tebe vrti, kot da si naslednji Einstein. Če tebe ne bi bilo, bi bil pa kak drug, ne bi svet propadel. Narcisoidnost na višku.[/quote]

Wtf? Punca je povedala, da je dvojcica in da je vesela, da sta obe s sestro zivi. Tebe pa njeno pisanje tako ziritira, da gres odrasli zenski, o kateri nic ne ves, insinuirat o domnevnem socialkarstvu. Pa hudimana, da nimas vseh kolesc na svojih mestih.

Domnevam, da lahko napises se vsaj nekaj odstavkov o lastni koristnosti vsaj za Slovence, ce ze ne za celo clovestvo, kot pricakujes od neznancev.

Se ti zavedaš, kakšen gnoj si?[/quote]

JA vprašam, če tako pišeš, kot da se cel svet okol tebe vrti, kot da si naslednji Einstein. Če tebe ne bi bilo, bi bil pa kak drug, ne bi svet propadel. Narcisoidnost na višku.[/quote]
tega ti nisem jaz napisala. naj bodo besede pa ogledalo tebi in tvoji narcisoidnosti, pred katero si pa očitno slep. Jaz vem kdo si.
Besede, ki si jih izrekel potrjujejo vsa tvoja dejanja… in nikoli jih ne boš izbrisal. Zanje ni opravičila. Najdi zdaj koga drugega, da se boš nanj znašal. ker zate ne obstojam več.


Nihče razen tebe ni niti omenil ubijanja rojenih otrok. Torej, če imaš take ideje, se pejd kregat s kom drugim. Tule smo vsi proti ubijanju rojenih otrok.[/quote]

psihicno zatolkli -> ocitati nekomu eksistenco in insinuirati, samo zato, ker je dvojcek

Ce to ni visek ideoloske zaslepljenosti, hujsi od tiste, katero vi ocitate drugim, pa tudi nic nocem.

Dvojčica, ki se je prejle javila, se je drugače izrazila. Ni napisala, da je vesela, da živi, kar je subjektivno, poplnoma upravičeno in pričakovano in ne more biti razlog za kritiko.
Ona pa je napisala hvala bogu, da živi, tule pa insinuira splošnejšo korist od svojega obstoja. Ki bi jo bilo pa treba dokazati.


ne bluzi pod raznimi nicki in z nekim filozofiranjem. EVO Z VELIKIMI TI NAPIŠEM, PA STOKRAT PREBERI,D A TI BO JASNO: SEM VESELA DA ŽIVIM IN HVALEŽNA STARŠEM, ZA TO,DA SO MI ŽIVLJENJE DALI.

insinuirati insinuírati -am nedov. in dov. (ȋ) knjiž., redko namigovati, podtikati: pisec članka je insinuiral, da je dogodek posledica nepazljivosti

New Report

Close