Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je zveza z enim clovekom "naravna"?

Ali je zveza z enim clovekom "naravna"?

problem je, ker mnogi ne najdejo prave polovice, če bi jo najdli, bi bili z pravo osebo dokler so živi, tako kot je to značilno za srečne pare.

Ja eni ne ločijo med razlikami biti sam in biti osamljen, ker osamljen si lahko tudi med slabo družbo in se osamljenega počutiš ali doma, če niso najboljši odnosi s starši ali.v partnerstvu tudi če si, se lahko počutiš osamljenega.

Tudi jaz to tako vidim.


stavek sem prebrala – pa mi je na misel prišla včerajšna zgodba iz polesove oddaje – nisem gledala čisto od začetka – tako da ne vem zakaj je gostja ostala samo z babico, ki jo je vzgajala… vem pa naprej, da je kazalo, da si je njen oče ustvaril novo družino z žensko s katero se je na novo poročil, imel je z njo sina in hči – ta gostja je očeta našla pri 28 letih – in spoznala brata, sestro, s sestro se videla pri 50 prvim mislim da, oče se je ločil še drugič in odšel na kostariko in tam imel v poznil letih še enega sina z eno žensko -in tega so v oddaji prvič videli vsi…
kar me je ganilo – da kljub temu, da je oče živel toliko zakonov, kako so ti otroci – čeprav niso živeli skupaj, kako so se veselili srečanja drug z drugim, kako so veseli drug za drugega, objeli so se tudi s tretjo partnerico…
daleč od tvojega odnosa, ki seva iz tebe že v prvih stavkih.
zato naprej sploh nisem brala. za to,da ti nočeš dajati ljubezni, in imaš odklonilen odnos, ne moreš kriviti staršev, četudi so se ločili.
Za tvoj odklonilen odnos do nekoga se ti sama odločiš, enako tudi za tvoj odnos do zakona.
[/quote]

No jaz pa sem in se s tvojim razmišljanjem ne morem strinjati.

Tudi ta “otrok ločenih staršev” ( besedna zveza je itak totalna laž) odločanja sploh sposoben ni. Sposoben je le izbiranja znotraj svoje bolezni.

Raziskovanje PAS sindroma in njegovih posledic je praktično še v povojih, je pa že dokazana pandemična razsežnost primerljiva z alkoholizmom, pederstvo, lezbištvom,…..

Praktično nihče si zaenkrat še ne upa izpostaviti, da je to politični konstrukt, načrtovan zločin proti človeštvu začenši z “emancipacijo” žensk.

Posledice so vidne v migracijah biblijskih razsežnosti. V bistvu narava samo popravlja, kar je človek zajebal.

Osebno pa vidim muvi, da 1-2x pečene rase v evropo prihajajo samo kot čistilci- predplenitelji.
Za bati se je biblijskih “kobilic”, takrat pa belokožcem ne bo več pomoči. Črni sužnji so pa vedno bili sužnji, zamenjali se bojo le lastniki.


Se popolnoma strinjam s tabo. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Ljudje, ki se gredo družino, so se sami odločili za otroke, in s to odločitvijo prevzemejo nase tudi odgovornost za njihov zdrav razvoj, vrednote in pogled na svet. Metuljčkarjem pa je dobrobit otrok zadnja skrb, da le metuljčki veselo prhutajo s krilci.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


To je forum za odrasle. Hitro spat!

mogoče si samo plašen zajček 🙂
[/quote]

Ne, realist sem. Jaz bom vlagal v vezo, ona me bo pa čez 3 leta pustila, ker bo boljšega spoznala. Nisem jaz za te štose ženske serijske monogamije, s tipa na tipa.

Ne, realist sem. Jaz bom vlagal v vezo, ona me bo pa čez 3 leta pustila, ker bo boljšega spoznala. Nisem jaz za te štose ženske serijske monogamije, s tipa na tipa.
[/quote]
Te je ena tako prizadela, da se ti je zamerilo?


Te je ena tako prizadela, da se ti je zamerilo?
[/quote]Če bi rada igrala mamo si ravno pravšnja zanj, usekana si že dost, to se vidi po pisanju na forumu, tako da po tej liniji bi bila za skup.

Če bi rada igrala mamo si ravno pravšnja zanj, usekana si že dost, to se vidi po pisanju na forumu, tako da po tej liniji bi bila za skup.
[/quote]
Kateri imperij je propadel zaradi razvrata, praviš?


Kateri imperij je propadel zaradi razvrata, praviš?
[/quote]
Tvoj že, se vidi po pisanju, le dolga pot je do tega da bo tvoja rit dojela, kaj šele da bi bila sposobna česa širšega dojet. Al je ni na forumu samske ali ločene babe, da bi bila vsaj približno normalna, permejdun ne. Tudi če na prvi pogled katera izmed vas izgleda, se kamlu pokaže kam pes taco moli. In norost se vam kar stopnjuje, bere človek tebe, taro, feministko ali katerokoli, ste vsak dan bolj zabite, nore in obsedene z nečim.

Spodaj pod svojo temo imaš link od avtorja/ice “itak ja” procent ločitev na Danskem in v Sloveniji..
Na Dansekm je teh 57{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, v Sloveniji 39{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ločitev..

Tvoje trditve ne držijo..

Provokacija?
[/quote]

Po moje pa ni provokacija. Pač živi in se druži z ljudmi, ki jim družina pomeni več kot ego. Tudi pri nas zlahka dobiš tako sliko, samo živeti moraš med ljudmi, ki so odgovorno in imajo take vrednote.

Lepo, čeprav žalostna napisana občutja iz tvojega otroštva, avtorica. Sicer so te sesul s statistiko ločitev v slo. in danski ampak jebeš te statistike.
Tud, sam gledam na situacijo tako, kot jo ti vidiš v danski, brez statistike. Ljudje, ki imajo po več otrok in se ločijo v dobi (otrok) njihovega odraščanja so mi komedijanti, če ni en od njih res nemogoč primer, drugo je pol, ko otroc odrastejo. Ampak jebat ga, po kakšni logiki si z njim naštepal, dva, tri otroke, to mi je bilo vedno veliko vprašanje, kaj se dogaja tem ljudem v glavi.
Zarad neke hude ljubezni ziher to niso naredili, to je dejstvo, ponavad je tako, imata dva otroka……, si dokurčita, pol pa še tretjega naredita, da rešita zakon, hehe.., na koncu se vseeno ločita, hehe. To naredijo čist preprosto, tako za šalo malo, mogoče, da dobijo otroške doklade, tud tako uplajeni ljudje živijo, žal.
Pa kaj čes, dolgoletna zveza z enim človekom je čista gluma po zaljubljnosti, ki mine tam nekje po enih petih letih skupnega življenja ampak to edino v primeru, če je bila ta zaljubljnost tako močna, da je nekdo skor v nezavest padal zarad nje, drugo je gluma o zaljubljenosti človeka. Je pa nek kompromis kar se življenja tiče, ker se na tega človeka navezeš in ga imaš rad kot intimnega prijatelja, glih toliko, da ne soliraš, ker je v dvoje to dosti lepš počet.
Ljudem, ki imajo mladoletne otroke, enostavno ne bi smeli dovolit ločitve, kakor so se vezali, naštepal otroke, tako naj tud živijo skup, naj se sama dogovrita kako in kaj naprej, njihova stvar. Če je nekdo nasilen, pol pa ni kej, policija naj razčisti zadeve in odstrani tistega, ki je nasilen milom al pa silom, pa čeprav je tam stalno prijavljen, čim ga bi pa odstranili, se mu bi tud na denar usedli za plačevanje otrok, tist, ki je ogrožen more bit zaščiten, za to pa so pajkani, da zaščitijo ljudi pred nasiljem, kdor se pa sam odseli iz skupnega doma, ker se ne vidi več s partnerjem, pa njegova stvar..

Zveza z enim clovekom je naravna, dokler gre za najboljse primerke neke vrste (recimo nekje okoli 3 do 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije). Tako se ohranijo in prenasajo naprej najboljsi geni. Za preostanek populacije pa je bolje, da se plodi krizem krazen in tako morda uspe nek (nakljucen) par prenesti na vsaj enega izmed potomcev svoj najboljsi material.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

zame je družina temelj vsega, otroci pa steber te družine in prav se mi zdi, da otroci odraščajo v tej eni in edini primarni družini, kjer sta starša toliko zrela, da že od začetka vesta na katero pot sta stopila in kam ta pot gre.

kar se statistike tiče ne vem, ampak v moji bližini je res zelo malo ločenih družin, pa še te dobro funkcionirajo.

kar se tvojega vprašanja v naslovu tiče … naravno je vse, kar mi mislimo in čutimo kot naravno, ne glede na to, kaj nam drugi ali statistika govori …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Monogamija po mojih izkušnjah je naravna, nima pa neomejenega roka trajanja. Vsak (razen
nekaterih monovcev tukaj) je že bil kdaj zaljubljen in dejstvo je, da takrat vidiš samo eno osebo,
ona (on) je edina na svetu in drugih niti opaziš ne. To je naravno, to ni produkt kakšnih norm, pravil, vsiljenih obrazcev.
Druga stvar pa je, po nekaj letih (v katerih v večini primerov pride do družine) , ko se oba partnerja
toliko spremenita, da si nista več kompatibilna. Takrat na silo vztrajati skupaj je po mojem neumno in velikokrat tudi škodljivo. Otroci niso izgovor, otrok mora imeti še vedno oba starša, ločitev ni izgovor, da ju ne bi imel.
Redki, zelo redki in toliko bolj dragoceni so pa primeri, ko se najdeta dva, ki prestaneta preizkus časa in se imata rada – to se dogaja in ni nemogoče, je pa popolnoma stvar sreče in naključja, trkanje po prsih ni potrebno, zaslug za narod ni…

so ti predstavili statistiko, pa nobenega odgovora? Tvoja trditev o Danski je neresnica? Se boš opravičila za prehitro pisanje?

Ne, realist sem. Jaz bom vlagal v vezo, ona me bo pa čez 3 leta pustila, ker bo boljšega spoznala. Nisem jaz za te štose ženske serijske monogamije, s tipa na tipa.
[/quote]

ok fant, garancijo imaš zraven pralnega stroja, pa še to ne pomeni, da boš zadovoljen z njim 🙂
lahko npr najdeš nekoga in je vse tako, da bi lahko bila skupaj cle lajf, pa nekoga zbije avto…..

preračunljivost sem pa mislila, da je bolj ženska lastnost..res škoda, da bi se česa loteval, če že zdaj računaš koliko boš vlagal…da bo spoznala boljšega…torej ti nisi ok?

zajček 🙂

Klap, klap, snamem klobuk, globok priklon do tal… in nimam kaj za dodati. :-))

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Matr! To, da naša dežurna feministka kaj takega zapiše, me pa red sezuje.
Moram izraziti spoštovanje, do teh misli.

Matr! To, da naša dežurna feministka kaj takega zapiše, me pa red sezuje.
Moram izraziti spoštovanje, do teh misli.
[/quote]

Nehi no, mi je kr nerodno :))

Se nikakor ne strinjam.
Takole razmišljanje me spominja na tiste, ki si omislijo cartkano muco ali psa, pa ju pustijo na cesti ko je treba na poletne počitnice.
Vsak par, ki se odloča za otroke in družino bi moral biti toliko zrel ter se zavedati v kaj se spušča. Tu ne gre zgolj za zaljubljenost in ljubezen, ampak tudi (ali predvsem) za odgovornost. Če misliš, da tistih 18 let ne boš zmogel lojalnosti družini bodi toliko pošten in se ne spuščaj v ta “projekt”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Nehi no, mi je kr nerodno :))
[/quote]

Kaj morem, če je pa res. Tokrat te zlahka podprem, ker je to zelo blizu mojim pogledom.

danci imajo relativno visoko stopnjo razvez, uradno višjo kot slovenci, ampak ti itak vidiš, kar hočeš videt.

je pa res, da ni primerjave, ker načeloma se danci tudi bolj pogosto poročijo, kot slovenci.
statistike razpadlih izvenzakonskih vez nimamo.

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Crude_divorce_rate,_selected_years,_1960-2015_(per_1_000_persons).png

Se nikakor ne strinjam.
Takole razmišljanje me spominja na tiste, ki si omislijo cartkano muco ali psa, pa ju pustijo na cesti ko je treba na poletne počitnice.
Vsak par, ki se odloča za otroke in družino bi moral biti toliko zrel ter se zavedati v kaj se spušča. Tu ne gre zgolj za zaljubljenost in ljubezen, ampak tudi (ali predvsem) za odgovornost. Če misliš, da tistih 18 let ne boš zmogel lojalnosti družini bodi toliko pošten in se ne spuščaj v ta “projekt”.
[/quote]

V njenem tekstu ni bilo govora o odgovornosti do otrok ampak le o odgovornosti do sebe in partnerja. To kar želiš podati ti, je pa rahlo drugače in izvedljivo npr. s kompromisom.

New Report

Close