Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Verdno najemam apartmaje, kjer je čiščenje všteto v ceno. Ravno tako posteljnina in brisače. Po možnosti pa gledam, da ima apartma še pomivalni stroj, ker je tako posoda vedno čista.
Apartma uporabljamo normalno (kot doma), zato za tistih 14 dni ne počnemo nič posebnega. Apartma pustimo dokaj čist (nikoli nismo veliko svinjali) – odnesemo vse smeti, kaj posebej pa ne čistimo. Logično, da kuhinjo sproti pospravljamo, tudi ostalo, če nasmetimo, nekega resnega čiščenja se pa ne gremo nikoli. Zato tudi ne hodimo v kakšne sindikalne apartmaje, kjer moraš vse prinesti s sabo, potem pa še čistiti v začetku (ker nikoli ni res čisto) in nato še na koncu. Ni šans. Grem na dopust in ne zganjati čistilni servis.

Jaz pa vedno počistim tisto, kar slučajno ostane na koncu…ker vsak malce pazi, da ne packa, pa tudi vse drugo počistim sproti, ker smo radi v čistem…enako kot doma. Ne razumem tistih, ki pravijo, da so doma v čistem, na dopustu pa jim na pamet ne pride, da bi čistili. Oprosti, ampak, človek, ki rad ima čistočo, jo ima rad povsod.

Sicer pa mi že nekaj let hodimo v apartma, kjer preživimo 10 ali 14 dni, odvisno od drugih obveznosti, ki jih imamo. Cena čiščenja je vključena v ceno apartmaja, ki ga najdemo v nulo očiščenega in urejenega…in takega tudi pustimo za seboj. Poleg tega nam vmes dvakrat očistijo, zamenjajo posteljnino in brisače. Plačujemo 60 eur za 3-posteljnega. Je sicer manjši, ampak dovolj prostoren, da ne skačemo prek stvari, se komot gibaš po prostoru, polega tega ima še velik balkon…

Mislim, da je ta ponudba dokaj ugodna, zato se vedno radi vračamo nazaj…da o prijaznosti lastnice niti ne govorim.

Seveda vas lahko ima lastnica rada, če pa ji prišparate čiščenje. Mislim halo? Zakaj pa? Ker ste mahnjeni na čistočo? Daj no, ok, da imaš sproti čisto (imamo tudi mi), ampak zakaj h.udiča pa glancaš apartma na koncu? Zato, da ne bo kdo kaj rekel? :-))) Ma, hecni ste eni, res. Pa za takšno ceno? Veš, na tvojem mestu se ne bi hvalila, ker izpadeš malo hecno.

A v hotelih tudi sami slačite postelje in si od čistilk izposojate sesalce?

Jaz kot morebitni naslednji uporabnik apartmaja sicer raje vidim, da ga predhodnica ne čisti, ker sicer obstaja možnost, da se lastniku ne bo zdelo potrebno, da še sam, s čistili in ustreznimi pripomočki očisti apartma. To, da je prejšnja gostja nekaj z robčkom kopalnico brisala, mi pa prav nič ne pomaga.

Če je čiščenje vračunano v ceni najema apartmaja/hiše, potem na koncu ne čistim – čistimo le nujno, sprotno.
Če čiščenje ni vračunano v najem, tja ne grem – priznam, res se mi ne ljubi na dopustu ukvarjati s čiščenjem nikoli dobro očiščenih prostorov in stvari.

Ko sva s partnerjem začela hoditi na skupne dopuste, sva šla tudi občasno v kakšen apartma, ki je pustil grenak priokus. Potem sva začela najprej s šotorjem, sedaj imamo počitniško prikolico, ki je ne oddajamo, saj so ljudje različni , nekateri mislijo, če so plačali, da si lahko vse privoščijo…..V ostalih daljnjih deželah kot so NZ, Indonezija, tajska, koreja….. pa prakticiramo hotelske apartmaje.

Apartmaja, ki bi od mene na koncu zahteval temeljito čiščenje, najela ne bi. Praviloma je v ceno všteto čiščenje ali je na voljo proti doplačilu. Seveda pa apartmaja ne pustim v stanju svinjaka, ker pač niti prasci nismo. Pustim v stanju, kot ga imam tudi dnevno doma, ne da bi nekaj dodatno čistila – generalka. Stranišča so vedno čista, kuhinja tudi, ostalo pa je “umazano” zgolj od rabe – prah, vodni kamen. S tem se pa na dopustu ne mislim ukvarjat.

A ste ve ženske vse nore ali kaj? Takšen apartma kot ga dobite tudi pustite? Torej dobite od lastnika/snažilke spucan apartma, ker je tak pač red, da je generalno spucan od prejšnjega uporabnika. Ampak preden ve greste, ga tudi spucate generalno, kot da ste snažilke? Pa še ponosno o tem tukaj pravite? Pa kaj je z vami? Zakaj bi z robčkom brisala kopalnico, če bo ena gospa prišla pol ure za mano in pomila vse? Da ona ne bo gledala umivalnika, ki je itak pač umazan od uporabe vode in mila, nič groznega, v bistvu je čist, saj nismo srali po njem. Pa wc, tudi pričakuje, v kakšnem stanju bo, ni pa pol kile dreka not, to čistimo sproti.

Ampak eni govorimo o sprotnem čiščenju. Da pomiješ posodo, pobrišeš mizo vsak dan. Za sabo. Da pometeš po tleh, če je treba. Če ne pa ne. Saj prideš v apartma samo zvečer, večkrat sploh ne ješ tam, samo zjutraj. Za en teden nikoli nisem pometala po tleh, mogoče ko so bili otroci majhni, smo pa bili enkrat en mesec in ja, sem dvakrat sama posesala, kopalnico pa je prišla vsak teden očistit ena gospa in pomit po tleh in dvakrat so prišli zamenjat rjuhe.

kaj pa naredite z jogiji, sedali na kavčih, stolih … saj na tem puščate svoje izločke ☺


Jaz isto. Samo nekaterim ni jasno, da se s to kao pridnostjo osmešijo. Sem bila z eno tako družbo na izletu v Avstriji in so ženske po obedu na rob mize zložile posodo, da natakarju ne bi bilo treba. Me je bilo tako sram, da nisem vedela, kam naj gledam. Žal je imel Cankar prav, da smo narod hlapcev.

Ampak jaz zdaj končno razumem, zakaj ene ženske vztrajajo pri hotelskih dopustih, ker kao nočejo garat v apartmaju. Seveda, če pa mislijo, da je treba v apartmaju generalko delat, po tleh pomivat,…

Mi sicer ni jasno, zakaj se jim to zdi potrebno v apartmaju, v hotelu pa ne, ampak razumem pa, da to vidijo kot odločilno prednost hotela.


Jaz isto. Samo nekaterim ni jasno, da se s to kao pridnostjo osmešijo. Sem bila z eno tako družbo na izletu v Avstriji in so ženske po obedu na rob mize zložile posodo, da natakarju ne bi bilo treba. Me je bilo tako sram, da nisem vedela, kam naj gledam. Žal je imel Cankar prav, da smo narod hlapcev.
[/quote]

Zakaj bi me bilo sram, ce odmaknem kroznike izpred sebe, da spucam pred seboj mizo in sedim ob cisti mizi ter v miru spijem kavo?

Ahjoj.

Veš, lahko najameš tudi vilo ob morju za 10000 na teden, pa je kljub temu precej odvisno od tebe – ali boš pustila posrane wc-je in umazano kuhinjo in kavče polne drobtin, ali boš pustila zadevo relativno čisto.

Ne gre za to, kaj je všteto v ceno….
[/quote]

Če ti puščaš za sabo kjerkoli posran vece, je to tvoj problem, ki z mano nima nič. Ja, imaš prav, nekaj je tudi stvar kulture.

Zakaj bi me bilo sram, ce odmaknem kroznike izpred sebe, da spucam pred seboj mizo in sedim ob cisti mizi ter v miru spijem kavo?
[/quote]

Ker, za božjo voljo, bo to naredil zate natakar. Zato pa plačuješ.

Zakaj bi me bilo sram, ce odmaknem kroznike izpred sebe, da spucam pred seboj mizo in sedim ob cisti mizi ter v miru spijem kavo?
[/quote]
Eno je odmakniti, drugo zložiti krožnike v piramido, na vrh pribor in uslužno vse podati natakarju, ko pride.

Se pravi, če bi imela najeto čistilko, bi pred njenim prihodom vse očistila, da bi imela čisto za čiščenje? Ker o tem govorimo. Čistilka je najeta. Se pravi, da brezveze čistiš, ker bo ona v vsakem primeru še enkrat vse prebrisala.

Ker, za božjo voljo, bo to naredil zate natakar. Zato pa plačuješ.
[/quote]

Ce ima ta natakar polno jedilnico, ne bom sedela 5 minut ob praznih kroznikih in cakala, da jih nekdo pospravi, da lahko v miru in ob cisti mizi spijem kavo! Zlozim umazano na rob mize in uzivam naprej.


Eno je odmakniti, drugo zložiti krožnike v piramido, na vrh pribor in uslužno vse podati natakarju, ko pride.
[/quote]
Opravljati natakarjevo delo je v kulturnem okolju žaljivo do njega – kot da on tega ne bi znal narediti prav. Razumeš zdaj?

Ker, za božjo voljo, bo to naredil zate natakar. Zato pa plačuješ.
[/quote]
jaz se za sladico, kavo … preselim k čisti mizi, če natakar ne zamenja prta, okrasja na mizi …
ima, da spoštujejo moj denar !!

Ce ima ta natakar polno jedilnico, ne bom sedela 5 minut ob praznih kroznikih in cakala, da jih nekdo pospravi, da lahko v miru in ob cisti mizi spijem kavo! Zlozim umazano na rob mize in uzivam naprej.
[/quote]

A si ti sploh že kdaj bila v restavraciji?

Natakar ti kave ne bo prinesel, če ne bo prej odnesel krožnikov. Razen, če se boš krožnika oklepala in ne boš pustila.

Ce ima ta natakar polno jedilnico, ne bom sedela 5 minut ob praznih kroznikih in cakala, da jih nekdo pospravi, da lahko v miru in ob cisti mizi spijem kavo! Zlozim umazano na rob mize in uzivam naprej.
[/quote]

Nisi normalna. V restavraciji pucaš mizo, ko poješ? Ti si fenomenalna. In pet minut ne moreš počakat, da ti krožnik odnese in te vpraša, če boš kavo? Ti boš začela kar namesto njega še po ostalih mizah čistit pa še kavo si boš kar sama prinesla?

Drugo je v samopostrežnih restavracijah, kjer si greš sam po hrano in pijačo. O tem tu zdaj ne govorimo. V samopostrežnih restavracijah, kjer natakarji pobirajo krožnike, seveda lahko krožnike zložiš ob mizi, da te ne motijo. Mislim, da eni hodite samo v take restavracije in nimate pojma, kako se obnašat po svetu.

Zato, ker si kot gost restavracije naročnik in plačnik storitve, ki obsega tudi to, da strežno osebje odmakne posodo, počisti mizo in prinese kavo. Če se mešaš v njihov posel, to ni primerno obnašanje, ker rušiš dinamiko v odnosu med stranko in ponudnikom. Saj v gostilniško kuhinjo najbrž tudi ne hodiš spraševat, če mogoče potrebujejo pomoč pri lupljenju krompirja.

Poleg tega običajno natakarji tega niti ne marajo, ker goste nimajo pojma, na kakšen način se posodo zlaga, če želiš več kot dva krožnika hkrati zagrabit, zato se ne vmešavaj, ker jim samo probleme povzročaš s svojim porcelanastim tetrisom.

A si ti sploh že kdaj bila v restavraciji?

Natakar ti kave ne bo prinesel, če ne bo prej odnesel krožnikov. Razen, če se boš krožnika oklepala in ne boš pustila.
[/quote]

No, tule malo pretiravas. V hotelu ob zajtrku si sam nalijes kavo in ce pijes kavo na koncu, se tudi meni zdi cisto normalno, da kroznike postavis na rob mize, da imas vec prostora za skodelico. Ce si nekje na kosilu, pa je kava na koncu, pa seveda ne.

Kar se tice apartmajev, jaz pustim tako, kot imamo sproti, torej bolj kot ne cisto, ne cistim pa na koncu kaj posebej, ker mi je jasno, da za to poskrbi lastnik. Tudi nas pricaka generalno ociscen apartma, ne nekaj z mokrimi robcki razmazano. Ce pa hodite v sluzbene apartmaje, pa kar cistite – tudi tako smo vcasih letovali, pa se raje ne spomnim, kaksno svinjarijo so znali nekateri pustiti za sabo.

No, tule malo pretiravas. V hotelu ob zajtrku si sam nalijes kavo in ce pijes kavo na koncu, se tudi meni zdi cisto normalno, da kroznike postavis na rob mize, da imas vec prostora za skodelico. Ce si nekje na kosilu, pa je kava na koncu, pa seveda ne.

Kar se tice apartmajev, jaz pustim tako, kot imamo sproti, torej bolj kot ne cisto, ne cistim pa na koncu kaj posebej, ker mi je jasno, da za to poskrbi lastnik. Tudi nas pricaka generalno ociscen apartma, ne nekaj z mokrimi robcki razmazano. Ce pa hodite v sluzbene apartmaje, pa kar cistite – tudi tako smo vcasih letovali, pa se raje ne spomnim, kaksno svinjarijo so znali nekateri pustiti za sabo.
[/quote]

Pa ti ločiš hotel od restavracije?

Nisi normalna. V restavraciji pucaš mizo, ko poješ? Ti si fenomenalna. In pet minut ne moreš počakat, da ti krožnik odnese in te vpraša, če boš kavo? Ti boš začela kar namesto njega še po ostalih mizah čistit pa še kavo si boš kar sama prinesla?

Drugo je v samopostrežnih restavracijah, kjer si greš sam po hrano in pijačo. O tem tu zdaj ne govorimo. V samopostrežnih restavracijah, kjer natakarji pobirajo krožnike, seveda lahko krožnike zložiš ob mizi, da te ne motijo. Mislim, da eni hodite samo v take restavracije in nimate pojma, kako se obnašat po svetu.
[/quote]

No, takole nekako sem mislila 😉

New Report

Close