Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

verjetno tu pri tebi ni tako vroče da ne bi razumela širšega pomena, ki ga “starka” in majstr” predstavljata..
če pa ne, pa tud nč zato..
zato pa smo različni ldje na svet..
vem pa, da se tistih, ki ne bi naredil dva koraka več kot je “napisano ali plačano”, ogibam kolikor se da.. delujejo zaplankano, drobnjakarsko in tečno in definitivno niso ljudje za “skupno” dobro
[/quote]
Simpl, ti govoriš o dveh stvareh. Eno je pomoč, kot je pomagati starki čez cesto, odstraniti nevarno ledeno svečo z drevesa v parku. To mislim, da bi naredil vsak normalen človek. Drugo pa je, če si stranka. Uslužbenec, kot je natakar, ima svoje zadolžitve, zate kot stranko pa tudi veljajo pravila obnašanja. Eno je, da pustiš uslužbencu opraviti njegovo delo. Si predstavljaš, kako bi te na banki pogledali, če bi si na blagajni kar sam naštel denar?

Tvojega žaljivega izražanja pa ne bi komentirala. Nisi videti človek, ki misli slabo, ampak način, kako to poveš … pa daj, no.

a, ko pridete v app pa nihče ne počisti, da bi imeli za sebe čisto ☺

Samo enkrat smo to naredili. Od takrat nikoli več – vedno gledamo, da najamemo čiste apartmaje. Zaenkrat imamo srečo in je čisto. Za nami pa tudi čisto ok.

ja, nekateri za seboj pa ne pustimo pošrpicanih ogledal, zaflekanih pip in podobno – ker tudi doma ne pustimo tako. Jasno?
[/quote]

Jaz ne govorim o tem, ali naredit korak več, kot plačano ali manj, starka, majster, ali pustit pošpricanih ogledal. Govorimo o tem, kaj čistilka mora narediti v apartmaju, kaj mora naredit natakar v restavraciji in kaj se ne dela namesto njih, ker je smešno in kaže na motnje osebnosti. Zaradi mene pucajte pipe in ogledala in nosite wc račko od doma. Meni je vseeno, da se razumemo. Nekatere nas pač čudi, da ste ponosne na to, da pucate apartma za sabo, vključno potegnete rjuhe iz postelj, nekatere pa postiljate celo, preden greste. Ne vem, kaj je bolj noro. Jaz vam samo povem, da sigurno čistilka, ko vidi kaj od tega, od čedno zloženih uporabljenih brisač na vogalu kadi, do posteljnine potegnjene s postelje ali celo postiljane postelje, debelo gleda. In da mene sploh ne briga, kaj si misli ta gospa, da sem jaz tako čista oseba. O meni si ne bo prav nič čudnega mislila, ko vstopi v apartma za mano, kjer brisače visijo po kljukicah v kopalnici, če pa hotel tako zahteva, pa po tleh, posteljnina pa je razgrnjena samo zato, ker vedno preverim, da se kje v rjuhi ne skriva še kakšen kos oblačila.

Razumljivo, da doma za sabo sproti čistiš. Patološko pa je, da točno tako čistiš tudi najet apartma na počitnicah (ali hotelsko sobo). Ne govorimo o puščanju svinjarije. Govorimo o čiščenju ogledal in pip, kar delate zadnji dan, preden greste in o brisanju kopalnice z robčki. To je patološko.

Kako se pa usedete na kavče, stole, kaj si mislite o dekah na postelji? Res me zanima, čistuni. Ampak čakaj, Saj ne gre za to, Gre za patologijo slovenske ženske, ki ji je edina dika to, da čisti. Pač čistilke in dojilje že od nekdaj.
Da ne boste zdaj, ko sem to omenila, še začele dojit ostale goste v apartmajski hiši ali bognedaj od lastnice moža.


Enako. Sicer ne glede na pogoje tudi sproti kaj počistiva, recimo kuhinjski pult, štedilnik, pometeva, odnašava smeti …

Tisti, ki krožnike na kup zlagate v restavracijah, ste prava nočna mora natakarjev. A se zavedate tega?

pa nočna mora nas – gostov 😉

Sicer tega ne počnem, ampak zakaj? Preko študenta sem delala kot natakarica in me to ni nikoli motilo.

Zakaj? A ker mu daš vedet, da ni dovoj ažuren in efektiven? Pa s tem ne mislim, da je tisti, ki to naredi požeruh in samo žere, da ima preve kronikov. Že en sam krožnik prevelik krožnik, ker manjšega ni bilo za vzet, pa ena skledica gor sta odveč, da ne moreš še kaj drugega poem prinest. In ti pboš verjetno napisala, da si na pečena jajca naložiš na povrh še rogljiček, na isti krožnik, ane?

Jasno, v kulturnih restavracijah se to ne dogaja in tam ne zlagamo. Zlagamo pa v zajtrkovalnici, če ni dovolj velika miza, pa kelnar ne uspe odnest, ker bodisi noče videt ali pa je prezaseden, ker jih je v izmeni premalo. in ker kot gost veš, da zunaj čaka vrsta za mizo, da bodo prišli na zajtrk…..Vrste za zajtrk med vikendi napirmer so pa povsod – v fensi in malo manj fensi hotelih in penzionih.
V zajtrkovalnicah, menzah, krmilnicah pa. in ve zakaj? Ker lastniki zaposlijo premalo stržnega osebja, ki bi bilo sposobno folgat tiste tri ure, ko imajo naval in frker.


Simpl, ti govoriš o dveh stvareh. Eno je pomoč, kot je pomagati starki čez cesto, odstraniti nevarno ledeno svečo z drevesa v parku. To mislim, da bi naredil vsak normalen človek. Drugo pa je, če si stranka. Uslužbenec, kot je natakar, ima svoje zadolžitve, zate kot stranko pa tudi veljajo pravila obnašanja. Eno je, da pustiš uslužbencu opraviti njegovo delo. Si predstavljaš, kako bi te na banki pogledali, če bi si na blagajni kar sam naštel denar?

Tvojega žaljivega izražanja pa ne bi komentirala. Nisi videti človek, ki misli slabo, ampak način, kako to poveš … pa daj, no.
[/quote]

torej..ne vem kaj je drugega – pospravljen apartma, ali zloženi krožniki..kot POMOČ..
(morda je lahko včasih tudi vsiljiva ali celo nezaželena-gasilska akcija npr!-kjer bi en kup mandlcov “pomagal” v še večji kaos)
in s tem primerom sem hotel poudariti da so lahko pomoči različne v različnih primerih..
pa ene razumemo toleriramo in spodbujamo..
tu se ji/jim pa posmehujemo, “ker niso plačane”..
ne vem no..a basni ste razumeli v šoli, pa t.i prispodobe..
drugače ste vsi ne vem kako šolani, če pa hoče kdo kaj povedat s primeri, je pa kot da govori o vesolju..
men se s tem da nekdo, brez da vas s tem oškoduje, pomaga zložit posodo na rob mize , če ima natakar/postrežba ful dela v hotelski jedilnici, nič narobe, in sploh mi ne pade krona z glave, pač se mi mudi na sprehod/sladoled in bi rad prej pojedel še sladico..
tud v apartmaju, za sabo pometem, ali vržem v kos kak kos smeti/plastenka .. če je zunaj koša, tako mimogrede..
ne, po kampu, naselju pa NE hodim pobirat smeti..
in kdor potem takele primerjave podaja , ker drugih pametnih argumentov nima,se mu lahko samo smejim..
skratka, ljudje, ki v življenju delajo in se s čim ukvarjajo so preprosti, naredijo marsikatero in marsikomu dobro delo..
ostali pa..samo zase.. ko prase..


Da čistilka ne bo rekla, da ste svinje? :-)))) Hahaha, kot da s tem vašim “čiščenjem” naredite kaj korisnega. Čisto nič, kvečjemu še slabše (če je čistilka bolj lena), ker potem bo vse, kar je navidezno čisto, ostalo tako – samo navidezno čisto.
Sicer pa takšni heroji, če niste za drugam, raje ne ne hodite nikamor.
[/quote]

pazi svoj “lengvič”, missy…

A tega, da ti z enim 5litrskim lambnerjem vode pomije vse , s cunjo za umivalnik pipo, pobriše še omracie, ptekarje, na koncu pa ti svinjarijo zlije še v školjko, pa ne potegne vode, da ostane dišeče od čistila v umazani vodi, pa ne boš sprejela? Licemerka pa taka, no.

Kolikokrat se to meni zgodi po hotelih. Stopiš not – vonj po čistilu, odprem wc školjko notr pa še nepotegnjena voda od tega izlitka pomivanja z istim vinjem tega čistila. hotel 4 ali 5 zvezdic, različnih verig.

Ni štos v tem, da bi se počutil neefektivnega, štos je v tem, da natakarji pravilno odnašajo krožnike po določenem sistemu zlaganja. In če mu ti nagrmadiš neke kupe krožnikov, tega tako odnesti ne more.

verjetno tu pri tebi ni tako vroče da ne bi razumela širšega pomena, ki ga “starka” in majstr” predstavljata..
če pa ne, pa tud nč zato..
zato pa smo različni ldje na svet..
vem pa, da se tistih, ki ne bi naredil dva koraka več kot je “napisano ali plačano”, ogibam kolikor se da.. delujejo zaplankano, drobnjakarsko in tečno in definitivno niso ljudje za “skupno” dobro
[/quote]

Super napisano!

No, tukaj npr. nekaj malega o nesrečnih krožnikih:
https://www.odprtakuhinja.si/kroznik/osem-napak-ki-jih-pocnete-v-restavraciji-in-mislite-da-ste-vljudni/

pazi svoj “lengvič”, missy…

A tega, da ti z enim 5litrskim lambnerjem vode pomije vse , s cunjo za umivalnik pipo, pobriše še omracie, ptekarje, na koncu pa ti svinjarijo zlije še v školjko, pa ne potegne vode, da ostane dišeče od čistila v umazani vodi, pa ne boš sprejela? Licemerka pa taka, no.

Kolikokrat se to meni zgodi po hotelih. Stopiš not – vonj po čistilu, odprem wc školjko notr pa še nepotegnjena voda od tega izlitka pomivanja z istim vinjem tega čistila. hotel 4 ali 5 zvezdic, različnih verig.
[/quote]
Očitno hodiš v hotele 4 ali 5 zvezdic turške kategorije. Meni se to še ni zgodilo. Sicer pa je govora o apartmajih. Ki jih ti baje kao čistiš. 🙂 Sori, nisi za drugam, kot pa za doma.

torej..ne vem kaj je drugega – pospravljen apartma, ali zloženi krožniki..kot POMOČ..
(morda je lahko včasih tudi vsiljiva ali celo nezaželena-gasilska akcija npr!-kjer bi en kup mandlcov “pomagal” v še večji kaos)
in s tem primerom sem hotel poudariti da so lahko pomoči različne v različnih primerih..
pa ene razumemo toleriramo in spodbujamo..
tu se ji/jim pa posmehujemo, “ker niso plačane”..
ne vem no..a basni ste razumeli v šoli, pa t.i prispodobe..
drugače ste vsi ne vem kako šolani, če pa hoče kdo kaj povedat s primeri, je pa kot da govori o vesolju..
men se s tem da nekdo, brez da vas s tem oškoduje, pomaga zložit posodo na rob mize , če ima natakar/postrežba ful dela v hotelski jedilnici, nič narobe, in sploh mi ne pade krona z glave, pač se mi mudi na sprehod/sladoled in bi rad prej pojedel še sladico..
tud v apartmaju, za sabo pometem, ali vržem v kos kak kos smeti/plastenka .. če je zunaj koša, tako mimogrede..
ne, po kampu, naselju pa NE hodim pobirat smeti..
in kdor potem takele primerjave podaja , ker drugih pametnih argumentov nima,se mu lahko samo smejim..
skratka, ljudje, ki v življenju delajo in se s čim ukvarjajo so preprosti, naredijo marsikatero in marsikomu dobro delo..
ostali pa..samo zase.. ko prase..
[/quote]
Midva se pravzaprav strinjava, razen glede primera, da je nekdo plačan za svoje delo – ti imaš to za pomoč, jaz za mešanje v tuja posla.
Tisto “prase” na koncu pa … Brez veze.

Yo, ne picajzlat. ko vidiš vrsto zunaj gostov, ki čakajo na mizo za napirmer zajtrk, ki je najbolj obremenilni obrok dneva za vsakega hotelirja, morajo natakarji ažurno odnašat prazne krožnike, da bodo sveži čimprej pripravljeni za tisto vrsto zunaj. in očitno še nsi v življenju doživela ene velike zatrkovalnice hotela , za napirmer 700-100o gostov v živo, kjer pa sploh ne občutiš zastoja s krožniki…..Kako hitro odnašajo v “station” za umazano posodo, ki jih imajo napirmer na 4ih razlilnih koncih jedilnice, da ne delajo kilometrov v pomivalnico -posodo pobirajo drugi, ne natakarji, ki strežejo- so pač rangirani po stažu – pri nas v SLoveniji je pa problem, ker en natakr dela vse, razen če imajo srečo in imajo “učence na praksi” ali študente, ki jih ponucajo za taka zelo pomembna “operativna dela” v strežbi….


Očitno hodiš v hotele 4 ali 5 zvezdic turške kategorije. Meni se to še ni zgodilo. Sicer pa je govora o apartmajih. Ki jih ti baje kao čistiš. 🙂 Sori, nisi za drugam, kot pa za doma.
[/quote]

Ma kje pa, ona hodi v ameriko no… smisel življenja pa so ji prepiri na monu, kjer si pumpa ego ojej a veš sploh kdo pa ona je…

Yo, ne picajzlat. ko vidiš vrsto zunaj gostov, ki čakajo na mizo za napirmer zajtrk, ki je najbolj obremenilni obrok dneva za vsakega hotelirja, morajo natakarji ažurno odnašat prazne krožnike, da bodo sveži čimprej pripravljeni za tisto vrsto zunaj. in očitno še nsi v življenju doživela ene velike zatrkovalnice hotela , za napirmer 700-100o gostov v živo, kjer pa sploh ne občutiš zastoja s krožniki…..Kako hitro odnašajo v “station” za umazano posodo, ki jih imajo napirmer na 4ih razlilnih koncih jedilnice, da ne delajo kilometrov v pomivalnico -posodo pobirajo drugi, ne natakarji, ki strežejo- so pač rangirani po stažu – pri nas v SLoveniji je pa problem, ker en natakr dela vse, razen če imajo srečo in imajo “učence na praksi” ali študente, ki jih ponucajo za taka zelo pomembna “operativna dela” v strežbi….
[/quote]

Tako zelo si zadela s tem komentarjem, kot bi mi razložila sistem strežbe v McDonaldsu…

Smeti odvržem v koš za smeti, kakor pritiče civiliziranemu človeku. Posodo za seboj pomijem, na kuhinjskih pultih in mizi ni madežev ali drobtin. Če bi se mi kaj polilo ali streslo, bi to seveda sproti pobrisala ali pometla. To je to. Več od tega pa jaz ne počnem. Umazane brisače pustim v kopalnici na tleh na enem kupu, da ni slučajno kakšnega dvoma o njihovi uporabljenosti. Postelj ne postiljam. Če postelja ostane postlana, je to zato, ker je bilo v apartmaju več postelj kot gostov in je nihče ni uporabljal.

Kopalnica ostane, kakršna je. Normalno je, da po umivanju glave in česanju las za seboj pospravim odpadle lase ter da za seboj ne puščam vidno umazane WC školjke. Vse ostalo je pa delo čistilke.


packa si, da veš – ne pa civiliziran človek.
Brisače se pusti preko roba banje ali na pokrovu WC školjke. Lahko tudi preko stola, roba postelje … nikakor pa ne na tleh !!!


packa si, da veš – ne pa civiliziran človek.
Brisače se pusti preko roba banje ali na pokrovu WC školjke. Lahko tudi preko stola, roba postelje … nikakor pa ne na tleh !!!
[/quote]

V hotelih zahtevajo, da so rabljene brisače na tleh.

Saj jih vendar operejo. Tla so verjetno bolj čista kot tvoja rit.


packa si, da veš – ne pa civiliziran človek.
Brisače se pusti preko roba banje ali na pokrovu WC školjke. Lahko tudi preko stola, roba postelje … nikakor pa ne na tleh !!!
[/quote]

Si ti že bila kdaj v hotelu?

Most hotels have the policy that only the towels that are on the floor will be replaced with clean ones.

Oddajamo apartma in ga tudi sami čistimo. Od gostov se nikakor ne pričakuje, da ga čistijo, pa vendar vam polagam na srce nekaj zadev:
– POČISTITE WC ŠKOLJKO ZA SABO! Resno. Zadnjič je bila cela školjka poscana in pokakana. A res al kaj? Vas ni sram?
– Če ste jedli kruh in vse razdrobili po apartmaju, dajte te drobtine z metlo pobrat in dajte v smeti. Ko hodite po njih, jih raztresete povsod – vključno s posteljo in potem je to POVSOD – že zaradi sebe to naredite.
– Štedilnik počistite za sabo. Prevreto mleko in kavo puščat na steklokeramični plošči, čisto trdo je zelo težko odstranit, medtem ko bi vi to lahko samo pobrisali..
– Naučite se pomivati posodo. A ste tudi doma tako nemarni? Več škode in dela imam s čiščenjem in razmaščevanjem loncev, ki ste jih zataknili nekam zadaj v spodnje omarice, kot da bi pustili vse umazano na pultu. (čistila niso problem, jih pustim gostom v apartmaju vedno)
– Poskušajte ne razlivat hrane in pijače po stenah. V letošnji sezoni sem že 2x belila. Neverjetno.
– Za božjo voljo, če uživate česen in čeublo vsak dan, prezračite sobo. Grozno in obupno smrdi in nemogoče je dokončno prezračiti apartma v par urah dokler ne pridejo drugi gostje.

Evo, to je to, kar pričakujem. Ostalo je na meni. Kuhinjo generalno počistim, vso posodo prebrišem (tudi v omaricah, krožnike, pregledam pribor…), tla posesam, pomijem, kopalnico polijem z varikino, potem še odišavim, stekla prebrišem. Posteljnino in brisače zamenjam.


packa si, da veš – ne pa civiliziran človek.
Brisače se pusti preko roba banje ali na pokrovu WC školjke. Lahko tudi preko stola, roba postelje … nikakor pa ne na tleh !!!
[/quote]
Ali bi morala pobrati tudi tisto, ki je sicer ves čas na tleh za brisanje nog?

New Report

Close