Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Pa ti ločiš hotel od restavracije?
[/quote]

Ne, zakaj vprasas?

Tudi s tem glede zlaganja se strinjam.

Jaz vzamem s seboj še sirkovo metlo, da počistim še cesto, po kateri smo hodili do plaže. Seveda poberem tudi morebitne smeti. Populim tudi plevel, ki se je zarasel v času mojega bivanja. Pa nobena ni omenila, da pomije okna. Kaj jih res kar izpustite?


Opravljati natakarjevo delo je v kulturnem okolju žaljivo do njega – kot da on tega ne bi znal narediti prav. Razumeš zdaj?
[/quote]
Ne, ne razumem! Odnašanje krožnikov je v tujini stalnica, pri nas pri umazani mizi čakaš lahko tudi do pol ure, ker ima večina tudi dobrih restavracij premalo osebja. Premalo, ker šparajo! In zato tudi jaz zložim vso umazano posodo na rob mize, če pa je sosednja miza prazna pa tja! In zahtevam račun, pa še povem, da me k njim ne bo, pa še vsem bom povedal, da slabo ravnajo z gosti. Saj zato pa je FB !

nw gede na to, ali sem v hotelski sobi, ali aprtmaju, vedno smo v takem, kjer je čiščenje zajeto v ceno:

– smeti so v košu, če jih je več , pa v zavezani vrečki zraven, nič ne leži mimo koša, za seboj pobrišem ogledalo, če je pošrpicano od vode, pa pipo podrgnem z eno od uporabljenih brisač,da je šajni, uporabljene brisače lepo zložim na rob tuš kabine ali bane, izpraznjeno embalažo od gelov za enkratno uporabo za umivat ali tuširat vržem v koš, ne puščam tam na polički razmetano. Posteljnina nikoli ne ostane vulgarno razmetana po sobi :PPP, jo dam nazaj na posteljo, spodobno…… če je Condo(minium), torej je zraven še mini opremljena kuhinja- če uporabim posodo, jo pomijem za seboj;

Čistilnemu servisu pa pustim na polici kak evro, par dolarjev….


Ne, ne razumem! Odnašanje krožnikov je v tujini stalnica, pri nas pri umazani mizi čakaš lahko tudi do pol ure, ker ima večina tudi dobrih restavracij premalo osebja. Premalo, ker šparajo! In zato tudi jaz zložim vso umazano posodo na rob mize, če pa je sosednja miza prazna pa tja! In zahtevam račun, pa še povem, da me k njim ne bo, pa še vsem bom povedal, da slabo ravnajo z gosti. Saj zato pa je FB !
[/quote]

Pri nas gre za rangiranje-slovenskega gosta od tujega s strani strežnega osebja – tujim odnašajo, slovenskim dostikrat ne.Doživeto že v nekaj slovenskih nastanitvah.

V tujini semi je pa že mnogokrat zgodilo, da holejo pograbit krožnik, predno sploh do konca poješ – ker morajo hitro obračat inventar, sploh pri kakšnih zajtrkih. edino če ustiš vilico in nož oprto na “odprto” na robu kronika, ti ne odnesejo 🙂 So hitri in učinkoviti v tujini, ja.

No evo, tole se meni kot naslednjemu gostu recimo gabi.

Pa kaj hudiča imaš ti z uporabljeno brisačo, s katero si si prej brisal/a rit, za polirat pipo, ki jo bom jaz potem prijemala? Šajni, šajni, to je nagravžno.

Pusti pri miru, pa naj čistilka spuca tako, kot se puca, ne z umazanimi brisačami.

eni ste res eni totalni reveži..
a če pomagate starki čez cesto, četudi zmore sama… ste hlapci, pa še plačani niste za to..???
pa če na cesti poberete kamen, odstranite pločevinko/steklo s kolesarske steze..ste tudi idioti, saj niste smetarji??
a vaš denar je fuuulll vreden..
a od drugih pa ni..
jasno..
dokler bo meni nekdo v čevlje sral..bom jaz njim v solato scal..
in tako se svet vrti naprej..

a ko skuhate, počakate da vam snažilka opere posodo pa pribor..
a flašo pira si sami odprete al prteče natakar???

kaki houdreti ste eni..
ne prčakvat da vam bo majstr kaj več naredu kot ste plačal, če mu še enga kozarca vode ne prvošte, ker kao “malca ni v obsegu plačila”..

res ste ubogi na duši..

pa z unga butla s hlapčevstvom ne morem pozabit..
človk kake psiho probleme pa maš ti..??

Tudi s tem glede zlaganja se strinjam.
[/quote]

Ma klinc vas/jih gleda – če jaz jem zajtrk, pojem naprimer nekaj sadja v skledi in dve jajci pečen na oko, kar mi servira na vroči postaji na velik krožnik, sedim za mini mizico za dva, kjer je koma prostor za dva velika krožnika, pa šalici in kozarec z vodo/ali sokom, jasno, da ko z možem pojeva, zložim v “piramido, če me nihče ne šljivi 10 minut, erpav hodi mimo in ne odnese, pa vidi da je krožnik prazen in odrinjen v stran, pribor pa gor; jaz pa si grem iskat naprimer še kos peciva, rogljiček, karkoli – in jasno, ne greš s krožnikom od jajc po to….

in s tem, ko zložiš v piramido, da vedeti strežnemu osebju, da ni dovolj hitro efektivno. Tako pač je.

V tujini so bolj ažurni z odnašanjem krožnikov, že od Italije naprej, da o čezlunih državah neomenjam – tm živijo od napitnin, zato dobro vedo, da je treba miže hitro pospravit 🙂

Pri nas pa strežno osebje žal ne slui tudi z napitninami – ker če bi, bi se tudi pri odnašanju umazanega posodja ori obrokih z miz bolj potrudili. Tudi za slovenskega gosta enako, kot za kakšnega tujega govorečega.

No evo, tole se meni kot naslednjemu gostu recimo gabi.

Pa kaj hudiča imaš ti z uporabljeno brisačo, s katero si si prej brisal/a rit, za polirat pipo, ki jo bom jaz potem prijemala? Šajni, šajni, to je nagravžno.

Pusti pri miru, pa naj čistilka spuca tako, kot se puca, ne z umazanimi brisačami.
[/quote]
da se ne boš razpočila…..
Kaj vse ljudje brišejo v brisače in posteljnino, raje ne pomisliš, kajne? LOL!
Še dobro da se perejo tam z veliko količino klora. Od obrisanja špegla in pipe ne boš dobila ničesar hudega od mene, ker isto dela tudi čistilka – videno ravno zadnjič skozi priprta vrata, ko je gloncala pipo z eno od hotelskih brisač – samo njo posnemam torej…..

Hotelske brisače pa so deležne od brisanja čevljev, koles kovčkov prtljage in ritnih anusov v globino pa še marsikaj drugega, česar neželi vedet – si poglej kakšno skrito kamero na Youtube :P. Pa potm picajzlej.

In ja, tudi vsako brisačo, predno se vanjo obrišem v hotelski ali apartmajski nastanitvi razgrnem – se mi je že dostikrat zgodilo, da je bila noter lepo krvava, ali pa fleki od šmrkljev. 4 ali 5 zvedic nastanitev. Pač nekdo pusti na obešalniku kot čisto, čistilka, pa podturi napirej….. pa posteljnina je smrdela po neopranem – nekdo samo nategnil od drugega prej.So morali priti zamenjat s svežo.

No evo, tole se meni kot naslednjemu gostu recimo gabi.

Pa kaj hudiča imaš ti z uporabljeno brisačo, s katero si si prej brisal/a rit, za polirat pipo, ki jo bom jaz potem prijemala? Šajni, šajni, to je nagravžno.

Pusti pri miru, pa naj čistilka spuca tako, kot se puca, ne z umazanimi brisačami.
[/quote]

Še to: jaz nikoli ne brišem vse v eno brisačo – hodim v tako nastanitev, kjer dobim kot gost 3 brisače – eno mini, eno srednjo in eno veliko. V mini brišem genitalije, v maksi ostalo telo po tuširanju, v srednjo pa obraz. Pipo pa obrišem z robom srednje za obraz, ki sploh ni videl luskin ali delov mojega telesa. enako imam tudi doma, 3 brisače za določene predele..

Pa e enkrat: čistilka na koncu zašajna pipo z mojo uporabljeno brisačo – katero vzame, pa ne vem…… 🙂

Zadovolje(e)na?

Natakar mi odpre pivo ja. V restavraciji nekdo v kuhinji pomiva posodo, ja. To nisem jaz. Po tleh smeti po cesti načeloma ne pobiram, pa ne ker sem fina, ampak ker je tega malo preveč in res nimam časa, razen če bi bilo na kolesarski ali sredi pločnika in bi bilo nevarno, kot naprimer steklo. Saj pridejo gospodje iz Snage vsake toliko in pometajo ceste. Starki pomagam čez cesto, to nima veze z ničemer. Nobenemu ne serjem ali ščijem niti po čevljih niti po solati. Majstru ponavadi ne ponudim nič, ker vidim, da imajo vsi s sabo pijačo. Če pa nima in je vroče in vidim, da crkava, ja sem že ponudila vodo.Kofeta ne, mu ne kuham, ker mu čas, ki ga dela, kar pošteno plačam. Ni še noben nič naredil zastonj, kofe pa dragi moji ni zastonj. Pri meni dela in ima pol ure odmora po zakonu, pa zgine za dve uri na kosilo. To je vse v njegovo ceno všeto, ne brini. Vse mu plačam jaz. Če mu bom kuhala, bo urna postavka nižja, pa jih to ponavadi ne zanima. Raje nekje sedijo na pici in se pogovarjajo, kot jejo moj golaž pa haj takoj na delo. Če pa mi dela uslugo, mu dam za pir. Evo, si srečen?

Ma klinc vas/jih gleda – če jaz jem zajtrk, pojem naprimer nekaj sadja v skledi in dve jajci pečen na oko, kar mi servira na vroči postaji na velik krožnik, sedim za mini mizico za dva, kjer je koma prostor za dva velika krožnika, pa šalici in kozarec z vodo/ali sokom, jasno, da ko z možem pojeva, zložim v “piramido, če me nihče ne šljivi 10 minut, erpav hodi mimo in ne odnese, pa vidi da je krožnik prazen in odrinjen v stran, pribor pa gor; jaz pa si grem iskat naprimer še kos peciva, rogljiček, karkoli – in jasno, ne greš s krožnikom od jajc po to….

in s tem, ko zložiš v piramido, da vedeti strežnemu osebju, da ni dovolj hitro efektivno. Tako pač je.

V tujini so bolj ažurni z odnašanjem krožnikov, že od Italije naprej, da o čezlunih državah neomenjam – tm živijo od napitnin, zato dobro vedo, da je treba miže hitro pospravit 🙂

Pri nas pa strežno osebje žal ne slui tudi z napitninami – ker če bi, bi se tudi pri odnašanju umazanega posodja ori obrokih z miz bolj potrudili. Tudi za slovenskega gosta enako, kot za kakšnega tujega govorečega.
[/quote]

Bucka, ne se tolk jezit, saj smo napisali, da je pri hotelskem zajtrku to ok, celo obicajno 😉 Pri kosilu v restavraciji pa pac ne, naj natakar odnese in si pred tem zlozi tako, kot mu ustreza.

Zdaj, ce bi bila zleht, bi napisala: “Bo slo?”

Bucka, ne se tolk jezit, saj smo napisali, da je pri hotelskem zajtrku to ok, celo obicajno 😉 Pri kosilu v restavraciji pa pac ne, naj natakar odnese in si pred tem zlozi tako, kot mu ustreza.

Zdaj, ce bi bila zleht, bi napisala: “Bo slo?”
[/quote]

😉

Natakar mi odpre pivo ja. V restavraciji nekdo v kuhinji pomiva posodo, ja. To nisem jaz. Po tleh smeti po cesti načeloma ne pobiram, pa ne ker sem fina, ampak ker je tega malo preveč in res nimam časa, razen če bi bilo na kolesarski ali sredi pločnika in bi bilo nevarno, kot naprimer steklo. Saj pridejo gospodje iz Snage vsake toliko in pometajo ceste. Starki pomagam čez cesto, to nima veze z ničemer. Nobenemu ne serjem ali ščijem niti po čevljih niti po solati. Majstru ponavadi ne ponudim nič, ker vidim, da imajo vsi s sabo pijačo. Če pa nima in je vroče in vidim, da crkava, ja sem že ponudila vodo.Kofeta ne, mu ne kuham, ker mu čas, ki ga dela, kar pošteno plačam. Ni še noben nič naredil zastonj, kofe pa dragi moji ni zastonj. Pri meni dela in ima pol ure odmora po zakonu, pa zgine za dve uri na kosilo. To je vse v njegovo ceno všeto, ne brini. Vse mu plačam jaz. Če mu bom kuhala, bo urna postavka nižja, pa jih to ponavadi ne zanima. Raje nekje sedijo na pici in se pogovarjajo, kot jejo moj golaž pa haj takoj na delo. Če pa mi dela uslugo, mu dam za pir. Evo, si srečen?
[/quote]

Se zelo strinjam s teboj; predvsem odkar imam izkušnje s štirimi obrtniki v zadnjemletu, ki sploh niso hoteli sliat, da bi izdali račun za opravljeno storitev- bi na koncu še dnar na roko….Eden je bil celo tako predrzen, da je rekel, dajva se zapeljat do bankomata tja na pumpo, pa dvignite gotovino. S tem, da sem mu že v štartu dala vedeti, predno je prišel delat, da bom potrebovala na koncu račun. Mrš!

Natakar mi odpre pivo ja. V restavraciji nekdo v kuhinji pomiva posodo, ja. To nisem jaz. Po tleh smeti po cesti načeloma ne pobiram, pa ne ker sem fina, ampak ker je tega malo preveč in res nimam časa, razen če bi bilo na kolesarski ali sredi pločnika in bi bilo nevarno, kot naprimer steklo. Saj pridejo gospodje iz Snage vsake toliko in pometajo ceste. Starki pomagam čez cesto, to nima veze z ničemer. Nobenemu ne serjem ali ščijem niti po čevljih niti po solati. Majstru ponavadi ne ponudim nič, ker vidim, da imajo vsi s sabo pijačo. Če pa nima in je vroče in vidim, da crkava, ja sem že ponudila vodo.Kofeta ne, mu ne kuham, ker mu čas, ki ga dela, kar pošteno plačam. Ni še noben nič naredil zastonj, kofe pa dragi moji ni zastonj. Pri meni dela in ima pol ure odmora po zakonu, pa zgine za dve uri na kosilo. To je vse v njegovo ceno všeto, ne brini. Vse mu plačam jaz. Če mu bom kuhala, bo urna postavka nižja, pa jih to ponavadi ne zanima. Raje nekje sedijo na pici in se pogovarjajo, kot jejo moj golaž pa haj takoj na delo. Če pa mi dela uslugo, mu dam za pir. Evo, si srečen?
[/quote]

sicer nekako te “ne najdem” med nicki s prejšnjih strani..
pa vseeno..
lej tema je APARTMA..ne restavracija/bar
a misliš da si plačal/a tud da ti posodo čistijo pa pir odprejo..
al to pa moraš sam nardit in je “splošno” znano..???
sicer lahko vzamem tu kot “sarkazem” oz negacijo mojih navedb..

skratka da ne napletam..
zdej vsi čislate kulturo in nivo postrežbe..
no tud kultura gosta je lahko merljiva..
in ja, balkanci nismo lih znak visoko kulturnih gostov..

ni ves nivo v razmerju plačam/dobim..


Ne, ne razumem! Odnašanje krožnikov je v tujini stalnica, pri nas pri umazani mizi čakaš lahko tudi do pol ure, ker ima večina tudi dobrih restavracij premalo osebja. Premalo, ker šparajo! In zato tudi jaz zložim vso umazano posodo na rob mize, če pa je sosednja miza prazna pa tja! In zahtevam račun, pa še povem, da me k njim ne bo, pa še vsem bom povedal, da slabo ravnajo z gosti. Saj zato pa je FB !
[/quote]

Verjetno se ti je zatipkalo, ko si napisala, da tako ravnajo dobre restavracije. Ker veliko hodim po restavracijah, in je vse osebje na nivoju in krožniki ekspresno odnešeni! Težave z osebjem imajo menza pajzli, ne restavracije!

sicer nekako te “ne najdem” med nicki s prejšnjih strani..
pa vseeno..
lej tema je APARTMA..ne restavracija/bar
a misliš da si plačal/a tud da ti posodo čistijo pa pir odprejo..
al to pa moraš sam nardit in je “splošno” znano..???
sicer lahko vzamem tu kot “sarkazem” oz negacijo mojih navedb..

skratka da ne napletam..
zdej vsi čislate kulturo in nivo postrežbe..
no tud kultura gosta je lahko merljiva..
in ja, balkanci nismo lih znak visoko kulturnih gostov..

ni ves nivo v razmerju plačam/dobim..
[/quote]

Saj ni tako vroče, da ne bi razumel, pa vseeno:
V restavraciji da, natakar je plačan, da odpre pir in da posodo pomijejo, ja, je všteto v ceno jedi.

V apartmaju ne vem, kdo bi mi pir odpiral, mogoče moj mož. Posodo moraš v apartmajski nastanitvi pomivat sam. To je splošno znano. Tudi zadnji dan.

Ti si napletal tudi o starki in o majstrih. Njih v apartmaju še nisem srečala, v restavraciji pa saj veš, kako je z temi. Sedijo pri mizi in jejo in so postreženi.

Saj ni tako vroče, da ne bi razumel, pa vseeno:
V restavraciji da, natakar je plačan, da odpre pir in da posodo pomijejo, ja, je všteto v ceno jedi.

V apartmaju ne vem, kdo bi mi pir odpiral, mogoče moj mož. Posodo moraš v apartmajski nastanitvi pomivat sam. To je splošno znano. Tudi zadnji dan.

Ti si napletal tudi o starki in o majstrih. Njih v apartmaju še nisem srečala, v restavraciji pa saj veš, kako je z temi. Sedijo pri mizi in jejo in so postreženi.
[/quote]

Tako je. V tujini ti v apartmajih pustijo navodila, kakšen apartma moraš pustiti za sabo. In pomivanje posode je zmeraj zahtevano, sicer se plača. In popolnoma nič drugega, samo kuhinja mora biti zapuščena v čistem stanju – torej korito, štedilnik in posoda. Tudi če nekdo kao pobriše pipo, jo bo čistilka še zmeraj s čistilom zglancala. V čem je torej poanta? Da se delate fine? Da si čistilka bognedaj ne bo kaj grdega mislila o vas? Ker s tem, ko pipo podrgnete z brisačo, njej dela čisto nič ne olajšate.

Tako je. V tujini ti v apartmajih pustijo navodila, kakšen apartma moraš pustiti za sabo. In pomivanje posode je zmeraj zahtevano, sicer se plača. In popolnoma nič drugega, samo kuhinja mora biti zapuščena v čistem stanju – torej korito, štedilnik in posoda. Tudi če nekdo kao pobriše pipo, jo bo čistilka še zmeraj s čistilom zglancala. V čem je torej poanta? Da se delate fine? Da si čistilka bognedaj ne bo kaj grdega mislila o vas? Ker s tem, ko pipo podrgnete z brisačo, njej dela čisto nič ne olajšate.
[/quote]

ja, nekateri za seboj pa ne pustimo pošrpicanih ogledal, zaflekanih pip in podobno – ker tudi doma ne pustimo tako. Jasno?

Saj ni tako vroče, da ne bi razumel, pa vseeno:
V restavraciji da, natakar je plačan, da odpre pir in da posodo pomijejo, ja, je všteto v ceno jedi.

V apartmaju ne vem, kdo bi mi pir odpiral, mogoče moj mož. Posodo moraš v apartmajski nastanitvi pomivat sam. To je splošno znano. Tudi zadnji dan.

Ti si napletal tudi o starki in o majstrih. Njih v apartmaju še nisem srečala, v restavraciji pa saj veš, kako je z temi. Sedijo pri mizi in jejo in so postreženi.
[/quote]

verjetno tu pri tebi ni tako vroče da ne bi razumela širšega pomena, ki ga “starka” in majstr” predstavljata..
če pa ne, pa tud nč zato..
zato pa smo različni ldje na svet..
vem pa, da se tistih, ki ne bi naredil dva koraka več kot je “napisano ali plačano”, ogibam kolikor se da.. delujejo zaplankano, drobnjakarsko in tečno in definitivno niso ljudje za “skupno” dobro


a jogije, posteljnino, kuhinjske krpe, brisače, … si pozabila omeniti, da prinesete svoje ☺

ja, nekateri za seboj pa ne pustimo pošrpicanih ogledal, zaflekanih pip in podobno – ker tudi doma ne pustimo tako. Jasno?
[/quote]
Pa kaj potem? Med “vami” in “nami” ni nobene razlike. Oboji plačamo za čiščenje in oboji imamo počiščeno na koncu. En prahec gor ali dol. Samo da pri “vas” zna biti nekorektno do naslednjega gosta – če vaše z robčkom razpacano svinjarijo lena čistilka ne počisti, ker izgleda OK.

Tudi jaz tako, samo, da jaz prinesem se vse kovtre od doma in jih tam operem, ker imam cas pa se vec sonca je na morju, da to v miru posusim. V navadi mi je, da tudi deset kil fizola nesem s seboj in ga tam prebiram, da imam potem doma za fizolovko, pa, ce ostanemo malo dlje casa na morju skuham tudi domaco marmelado, njami.
Ne vem zakaj so nekatere tolk lene, da gredo na morje samo polezavat. Pfuj…
[/quote]

Pa pišuka, ko je naš dopust že mimo. Bom uporabila za naslednje leto.

ja, nekateri za seboj pa ne pustimo pošrpicanih ogledal, zaflekanih pip in podobno – ker tudi doma ne pustimo tako. Jasno?
[/quote]
Da čistilka ne bo rekla, da ste svinje? :-)))) Hahaha, kot da s tem vašim “čiščenjem” naredite kaj korisnega. Čisto nič, kvečjemu še slabše (če je čistilka bolj lena), ker potem bo vse, kar je navidezno čisto, ostalo tako – samo navidezno čisto.
Sicer pa takšni heroji, če niste za drugam, raje ne ne hodite nikamor.

New Report

Close