Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

Ali kaj počistite za sabo apartma preden odidete?

ja, nekateri za seboj pa ne pustimo pošrpicanih ogledal, zaflekanih pip in podobno – ker tudi doma ne pustimo tako. Jasno?
[/quote]

A imaš ti doma čistilko??? In če bi jo imela, bi pred njenim prihodom vse zglancala?

Si ti že bila kdaj v hotelu?

Most hotels have the policy that only the towels that are on the floor will be replaced with clean ones.
[/quote]
kako pa kaj prepoznavanje spola po slovenskem pravopisu ☺☺☺
jep … nekaj tisoč nočitev imam po hotelih .. po kar nekaj Zemlje ☺
ja, pred 30, 25 leti je veljalo, da se menjajo brisače, ki so na tleh … že dolgo pa se NE menjajo brisače, ki so na obešalnikih … ostale pa se menjajo


kako pa kaj prepoznavanje spola po slovenskem pravopisu ☺☺☺
jep … nekaj tisoč nočitev imam po hotelih .. po kar nekaj Zemlje ☺
ja, pred 30, 25 leti je veljalo, da se menjajo brisače, ki so na tleh … že dolgo pa se NE menjajo brisače, ki so na obešalnikih … ostale pa se menjajo
[/quote]

Za tvoj spol mi pa res dol visi.

Da ne bo kreganja. Jaz operem vse brisače, ki sem jih pustila gostom – tudi tiste, ki so zložene in zgledajo neuporabljene.

Vse, kar pričakuješ od gostov, je normalno. Bi ti pa predlagala, da v izogib umazani posodi kupiš ožji pomivalni stroj. Kjer je le-ta prisoten, je vedno posoda čista. Jaz zato hodim samo še v apartmaje, kjer je stroj. Na roko pomito ni nikoli dovolj dobro pomito.

Za tvoj spol mi pa res dol visi.
[/quote]

a ti res dol visi … al si ju dolgi puščaš ☺

Se pravi, če bi imela najeto čistilko, bi pred njenim prihodom vse očistila, da bi imela čisto za čiščenje? Ker o tem govorimo. Čistilka je najeta. Se pravi, da brezveze čistiš, ker bo ona v vsakem primeru še enkrat vse prebrisala.
[/quote]

In kaj zdaj tebe boli, da jaz brez veze čistim? Počistim tisto malenkost, ki ostane, ker sami vzdržujemo čistočo, ker smo tako navajeni…. To naredim sama ker sama tako želim. Nihče ne zahteva tega od mene.

bom obvestil prodajalce počitniških prikolic, avtodomov, da preberejo to temo in top-šit komentarje dajo v svoje reklame
Po prebranem me je minilo hoditi v hotele, apartmaje, B&B …

Seveda vas lahko ima lastnica rada, če pa ji prišparate čiščenje. Mislim halo? Zakaj pa? Ker ste mahnjeni na čistočo? Daj no, ok, da imaš sproti čisto (imamo tudi mi), ampak zakaj h.udiča pa glancaš apartma na koncu? Zato, da ne bo kdo kaj rekel? :-))) Ma, hecni ste eni, res. Pa za takšno ceno? Veš, na tvojem mestu se ne bi hvalila, ker izpadeš malo hecno.
[/quote]

Kaj pa je tebe tako razkurilo, da me žališ???
A veš, meni pa se zdi, da ti izpadeš kot da si funkcionalno nepismena…..kje pa sem napisala, da glancam???? Ajde, označi v mojem odgovoru glancanje. Pa kje vidiš kako hvalo, kje se hvalim in s čim????
Ti izpadeš hecna s to svojo omejenostjo…pa ne samo hecna…še kaj drugega zraven.

Ojojjjj, no!

Kaj pa je tebe tako razkurilo, da me žališ???
A veš, meni pa se zdi, da ti izpadeš kot da si funkcionalno nepismena…..kje pa sem napisala, da glancam???? Ajde, označi v mojem odgovoru glancanje. Pa kje vidiš kako hvalo, kje se hvalim in s čim????
Ti izpadeš hecna s to svojo omejenostjo…pa ne samo hecna…še kaj drugega zraven.

Ojojjjj, no!
[/quote]

Si končno spregledala? 🙂

Pa pišuka, ko je naš dopust že mimo. Bom uporabila za naslednje leto.
[/quote]

Le daj in tudi tebi ne bo zal :))

In kaj zdaj tebe boli, da jaz brez veze čistim? Počistim tisto malenkost, ki ostane, ker sami vzdržujemo čistočo, ker smo tako navajeni…. To naredim sama ker sama tako želim. Nihče ne zahteva tega od mene.
[/quote]

Ne delaj se zdaj fine, napisala si , da NE RAZUMEŠ, zakaj drugi ne čistijo. Ko ti človek razloži nesmiselnost takega početja, si pa užaljena in poveš, da pucaš … Ker pač. Delaj, kar hočeš, samo ne gražaj se nad bolj normalnimi od sebe. Pa ne piši bedarij, da pucaš, ker hočeš imeti čisto, ker ko greš, si počistila za druge, ne zase. Torej špilaš čistilko drugim. Tebe v apartmaju ni več, ergo?

Pred leti smo hodili v apartmaje od firme in tu je moral vsak počistiti za seboj. Seveda sem vedno vse očistila, pustila za seboj čisto posodo, čiste štedilnike, po tleh pometeno in vse obrisano, kopalnico sčiščeno, WC, skratka vse. Treba je bilo tudi odtajati in sčistiti hladilnik. To me je vedno bremenilo, ker sem se vedno sekirala, če sem dovolj dobro očistila.
V apartmaju, kjer je v ceno že všteto čiščenje, pa še nisem bila. Če bom kdaj šla, bom za seboj počistila vsaj osnovno, pustila bom čisto posodo, obrisan štedilnik, pometla bom po tleh, brisače in posteljnino bom zložila na kupček, tudi kopalnice ne bom pustila zanemarjene. Vsaj osnovno bom prebrisala, v WC dala malo čistila, ipd. Ne bom pa delala nekih generalk. Itak pridejo čistilke, ki generalno vse počistijo in zamenjajo rjuhe.
Vseeno pa mora človek imeti toliko kulture, da ne pusti za seboj svinjaka. (npr. umazana posoda, smeti po tleh, umazana WC školjka, ipd.)

Kaj pa boš storila, če ne boš našla v apartmaju čistila za npr. wc? Šla kupit novega? 🙂
V boljših apartmajih jih navadno ni, je pa zato čiščenje tedensko oz. po potrebi, vsekakor pa pred prihodom novih gostov. Se vidi, da ste navajeni sindikalnih apartmajev. Pa, zanimivo, tam nikoli ni preveč čisto. Očitno je takšnih čistilnih obsedencev precej manj, kot bi človek sklepal na podlagi komentarjev.

Meni je najbolj hecno, ko zlagate umazano posteljnino in brisače, ki gredo direkt v stroj. :)) Pa postiljate postelje, ki jih mora čistilke potem “odpostlat”.

Tudi v tej temi pride do izraza slovensko cankarjanstvo. Greh je, če si človek, sploh ženska, vzame čas zase, za počitek in razvajanje, da drugi delajo zanj in se pusti streči. Ženska, ki je vajena vseskozi nekaj delati, streči druge, skrbeti za njih, enostavno ne zdrži brez dela. Mora glancat in pucat, da sama pred seboj izpade žrtev. Če uživa v brezdelju, ima slabo vest, ker to ne sovpada z vlogo žrtve. Samo sebe prepričuje, da ji tako paše in drugačnega načina preživljanja dopusta sploh noče spoznati. Po vrhu jo še skrbi, kaj bodo pa drugi rekli, kako bo izpadla v njihovih očeh.

Sicer tega ne počnem, ampak zakaj? Preko študenta sem delala kot natakarica in me to ni nikoli motilo.
[/quote]

Ker je to bonton in del neverbalnega komuniciranja, ravno tako kot pravilno odložen pribor, ki natakarju pove ali smo že končali (vilice in nož vzporedno) ali pa se samo malo oddihujemo. Ampak, če tisti, ki bi to delo morali opravljati, tega ne vedo prihaja do skladovnic ali pa predčasno odnešenega posodja ipd.

Meni je najbolj hecno, ko zlagate umazano posteljnino in brisače, ki gredo direkt v stroj. :)) Pa postiljate postelje, ki jih mora čistilke potem “odpostlat”.
[/quote]

Postiljam posteljo, ker mi je to avtomatika. Ce bi samo dvignila rit in sla, verjetno ne bi, ker pa prezivim v tej sobi se vsaj 3 ure, mi je udobneje, ce imam postlano posteljo.


Opravljati natakarjevo delo je v kulturnem okolju žaljivo do njega – kot da on tega ne bi znal narediti prav. Razumeš zdaj?
[/quote]

N njen probem, če natakr ne uvidi , kdaj mora pospravit krožnike z mize….

Vse, kar pričakuješ od gostov, je normalno. Bi ti pa predlagala, da v izogib umazani posodi kupiš ožji pomivalni stroj. Kjer je le-ta prisoten, je vedno posoda čista. Jaz zato hodim samo še v apartmaje, kjer je stroj. Na roko pomito ni nikoli dovolj dobro pomito.
[/quote]

Bi ga že zdavnaj, če bi imela zanj prostor. V zelo majhno kuhinjo, ki je že tako narejena po meri, pa je žal nemogoče dati tudi 45cm pomivalni stroj, saj zmanjka hudičevih 5 cm. Pa saj mi ni problem pregledati posode in pobrisati za njimi, to bi počela tudi če bi bil pomivalc, ker mi je grozno, da bi gost dobil karkoli umazanega v roke, ampak eni so pa tako nemarni, da je res grdo videti in to je tisto kar me jezi.

New Report

Close