Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali lahko enostavno nehaš biti mama? ker jaz več ne morem

Ali lahko enostavno nehaš biti mama? ker jaz več ne morem

Kej dosti ne moreš. Mora sam ugotovit da ne dela prav , pa da s svojimi dejanji prizadene vas ki ga imate radi.
Probaj na miren način, ne vzkipi ko pride. Povej mu samo da ne dela prav , pa da naj se zamisli nad svojim obnašanjem. Pazi in cartaj hčerko , …

Ne bi bila zdaj v tvoji koži.
Nikoli ampak res nikoli ne reci tega svoji bližnji, ljubi osebi. Da naj bo koliko dolgo želi. ….
Zdaj pa ko pride mu reči, da si se bala zanj in da ga imaš neizmerno rada. Pa jutri spet. …
Je pa vprašanje v kakšnem stanju bo prišel.
Pa vseeno mu to povej. Ponavljaj si, da je to tvoj otrok in ga imaš rada, rada, rada. Saj boste tudi ta leta prebrodili. Samo stoj mu ob strani, da ne zabrede še bolj v svet drog in vse kar spada zraven.
Tudi mi smo delali teste, takoj ko smo opazili da se kaj takega dogaja. Na začetku je upiranje ampak gre. Pa zraven bodi, če boste delali ga. Ampak ne danes, ker veš da bo odbit. No vsaj javil se ti je z sms. To veliko pomeni veš. Ni mu vseeno! !
Držim pesti

Sporoči, ko pride. Tudi nas tukaj skrbi.

Deset proč…. sedem ur ga ni… moj bog, kaj sem nardila??

da ti bo karkoli uspelo. Seb bila jaz podoben primer, sicer ne toliko s travo-je prišla kdaj pa kdaj na vrsto, ampak z alkoholom, 16 let stara mulka, med odmori na vodki… slabi časi, starša sta lahko počela vse, mene nista premaknila, samo malo bolj sem pazila, da me nista našla-nič lažjega, verjetno bi končala pod mostom če nebi prišlo čez par let do odločilnega trenutka-nesreča, in takrat sem smrkla sama prišla k sebi in ugotovila, da si ne želim uničiti življenja, temveč iz sebe kaj narediti in mi je uspelo. Sedaj kakšna pijačka parkrat na mesec, nič ne pogrešam, sem zelo srečna ‘višji sili’ za tisto nesrečo, ki me je prizemljila. Tako, da pusti mulcu, da sam do tega pride, mogoče ga bo minilo, ti pa le zapri pipico (€) in čakaj, da pride k pameti. Ponavadi, ko vidijo da so se ‘tastari’ vdali jim niti ni več tako zanimivo 🙂 srečno

Hvala vsem!

Nč nisi ti naredila . To dela on. Pomiri se to je zdaj najbolj važno. Pa ko pride ne explodiraj. Jutri pa pogovor .

Sem povedala, da zivi oce blizu, oba najina otroka sta skoraj polovico tudi pri njemu. Imamo vredu odnose in do zdaj dejansko ni bilo vecjih problemov. Kar ne pomeni, da ni nic naredil narobe in da ni bilo kazni. Dejstvo je, da mi je zdaj zmanjkalo kazni – telefon rabi za solo (pa da ga jaz poklicem kadar hocem oz.da se mi on javi), internet tudi rabi za solo, imajo svojo fb skupino, uciteljica jih vse obvesca preko te skupine, celo skupni mejl imajo.. prej je zaleglo to, zdaj mu tega ne morem vec vzet… denarja mu vec ne dajem, kaj bi se bilo drugega ne vem… nimam orodja za kaznovanje. Tepst ga tudi ne morem, pa itak je vecji od mene….

Otrok je bil vedno delezen ljubezni in pozornosti z vseh strani….

Pa se zdaj ga ni doma 🙁

Fajn…je doma, pa ne pri meni…. pri ocetu. Mogoce se boljse… grem vsaj lahko spat…lahko noc

Hvala. Želim ti mirno noč.

Fajn te vozi. Vsaka mu cast. Sem bila jaz kot mula ista, ce ne se hujsa. Nobena kazen ni zalegla. Nobena nagrada. Nobeno jokcanje in stokcanje. Dokler me foter enega lepega dne ni zacel vlacit poleg na gradbisce od 5ih do 21, ko so drugi deca imeli pocitnice, da mi je kapnilo kaksno zivljenje me caka, ce se ne vzamem v roke. Pa se to sva se sla vec kot 1 mesec, da me je spustilo. Sem pa morala kar lepo cele pocitnice z njim cumit tam. Drugi otroci pocitnice jaz pa tako. Ne nisem rabla tam delat. Samo zraven bit. No proti koncu sem ze prihela za kako primerno delo in bila peav ponosna ker mi je uspelo in ker je bil foter ponosen na mene. Seveda tega ne bi za zivo glavo nikomu priznala. Drgac pa je bilo dolgocajtno za umret. Tedaj se ni bilo smartfonov in neta 🙂

Kaj blebecete, babe kurje. Ce ste imele pridne najstnike, to se ne pomeni, da so bili pridni zato, ker ste jih ve tako vzgojile – naj mi kdo pokaze eno studijo, kjer je to potrjeno.

Najstnik je skupek vseh moznih zadev, in ko gre kaj narobe, ne more bit mama vsega kriva, se posebej, ker ocitno v tej druzini ni bilo nekih ekstremov, ko je fant odrascal – ga je kdo zanemarjal, maltretiral?

Mama, ceprav nimam odgovora, zelim vse najboljse.

Vsem svetnicam tule pa – nikoli ne veste, kje se vam kaj zatakne – tudi tistim, ki se imate za super mame.

Hvala za lepe želje!
Kot sem rekla, se seveda počutim krivo, ker očitno sem nekje zgrešila. Ne vem pa kje. Sem pa in še vedno delam kot najbolje znam in čutim.

Tudi tukaj so vaša mnenja zelo različna, eni bi s pogovorom in kompromisi, drugi na zaupanju, tretji da mu govoris da ga imas rad, spet drugi bi fizicno obracunali… in vsak ima po svoje prav. Jaz sem prakticno vse sprobala, kot vidim ni zaleglo nic… Bomo še malo poskušali na strogo, ker ocitno še ne smemo nehat bit starši…. ce ne bo bolje, pa za 18.rd kufre pred vrata

To je najboljsi nasvet.

Mama, ti in oce sta sefa in ne vajin 15-letnik. Vidva dolocata pravila. Ce zeli biti odrasel, naj se tako tudi obnasa. Ce pa se ni zmozen, ga morata vidva nauciti, kako je biti odrasel.

Se to: v preteklosti sta verjetno res naredila kaksne napake, ampak noben stars ni popoln. Zacnita od zacetka in ukrepajta, ce ne drugace, pa tako kot oce v zgornjem postu. Nima smisla pregovarjanje in pogajanje, ker odvisnik, kar on po tvojem opisu sodec vsekakor je, bo vedno nasel nacin, da vaju bo zmanipuliral in se boste tako samo se globlje pogrezali.

In omogoci mu instrukcije. Ne zamudi nobene prilike za dober vpliv.

To si nore matere same zadosti efektivno naredite, tako da res ni porebe po linčanju ko je stvarže zafurana. Promlem je pa v tem, ko materi poveš da jin narava ni dala moči za vzgojo, je pa tak vik in krih da je joj, polno kurjega perja leti po monu in začne se kavsanje osebne integritete.

Seveda ve govorite le o posledicah posledic, o posledicah svoje norosti pa ne, oz če že, le na način kako ste bile uboge, nespoštovane kot ženske in same za vse kot matere, zato ste se morale ločiti. Ti sicer pišeš da moža imaš, dejstvo pa je da ga nimaš. Niti vajin najstnik nima očeta. Vprašanje je samo ali si luzerja že vzela, ali pa si ga ti sama nakodrala v pudeljčka.

Drugače pa se ne rabiš nič sekirat, si čist običajna Mama. Delanje luzerjev iz lastnih otrok je danes vrednota, ki je cenjena pri večini mater zato tudi država sledi vašim želam, da jih imate čimdlje pri sebi na pitanju. Tako je odpadlo dualno izobraževanje, vojska in potem samostojen lajf.

Pikola kok pa ti pretiravaš.
Si ločena, imaš očeta otrok blizu, imate super odnose, otroci hodijo levo desno-kar je super. Po prvem opisu situacije se mi zdi sin fajn, čisto normalen najstnik, še objame te, hej…
S travo totalno pretiravaš. Bi enako razmišljala, če bi bila legalna? Če bi živela na Nizozemskem ali v Coloradu? Najbrž ne. Sama veš, da je alko 10x težja droga in če ga sine poha, in je to njegov edini greh, si lahko oddahneš. In kaj če ima šus matematiko? Jaz in pol mojih sošolcev v srednji smo imeli vsako leto popravca iz matematike. To ne pomeni nič! Srednja šola so nora leta in nikakor pokazatelj, kako se bo človek kasneje v življenju znašel. Inštrukcije mu le plačajte, ne izpisujte ga iz gimnazije, pol bodo šele težave, na poklicnih šolah je čisto en drug profil fantov. In ne poslušah bedarij o psihiatrih in te fore, tudi sin ne rabi nobenega psihologa, preveč se sekiraš, čist. Pa eno uro ga ni doma, pa dve, pa tri, joj… Bedarija totalna. Jaz bi mu rekla, da me ne moti če ga poha, sam naj poskrbi, da ne bo popravcev, naj se izogiba igel (trde droge) in naj pazi pri seksu, da je zaščiten. Boš s tem naredila več kot pa da mu tako čustveno dramo delaš.

Uf, mama v vlogi žrtve. Gadno.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Razmišljam. Imam tri.

Če bi bila sedaj v podobni situaciji – vse bi naredila, da rešim otroka, družino in sebe. Če na lepo ne gre, pa na grdo. Prijava na policijo, da ga počakajo, preiščejo, če najdejo drogo, kaznujejo. Enkrat, dvakrat, trikrat, stokrat.
V prisebnem stanju pogovor, našteti vrste pomoči, ki so na voljo, če se za katero odloči, definirati, kakšne obveznosti to potegne za sabo, če se ne odloči za nič, ok. Zapisati, da je zavrnil pomoč.
Pogovor o pričakovanjih o uspehu v šoli glede na sposobnost dečka. Če pade uspeh pod pričakovanega, se vnaprej dogvoorite za sankcije in ukrepe.
Pogovor o pričakovanjih glede dolžnosti, ki jih je dolžan opravljati doma (pri mami in/ali očetu). Če se dogovora ne drži, vnaprej določite sankcije.
Pogovor o pričakovanjih glede odnosa do staršev, bratov, sester.
Pogovor o prekrških in kaj kršenje pravil in zakonov potegne za sabo. O vsaki kraji doma obvestiti policijo.
Seveda naj ima tudi fant besedo in pove svoja pričakovanja, želje, potrebe. Morajo pa biti na legalni strani zakona in v skladu s pravili družine.

Ena zgoraj je že svetovala Marka Juhanta. Sem ga parkrat poslušala in zna zadeti žebljico na glavico. Kontaktiraj ga preko maila, če nimaš prilike na njegovo predavanje. Poznam tri OŠ, kamor so ga poklicali, da se je sestal ločeno z otroki in ločeno s starši, zaradi porasta zlorabe drog in samopoškodovanja v OŠ.

Skratka – ne obupati. Rabi meje, rabi zdravo bazo, rabi očitno svoj čas, da se znori, rabi nadzor in rabi pozornost ter ljubezen. Če se tebi zdi, da vse to ima, ni nujno, da je to res. Situacija ni enostavna, zato tudi zase poišči pravo pomoč, ker moraš oz. morata oba z možem gotovo spremeniti kak svoj vzgojni pristop.

Srečno!

Pa kako se lahko ima za starša nekdo, ki bi lastno dete prijavljal na policijo. A vam ni jasno, da je tak človek dobil kartoteko, ki so mu jo nastavili lastni starši in se je do konca življenja ne bo rešil. Da bo policiji sumljiv vsakič, ko se bo v bližji ali širši okolici njegovega bivanja zgodil incident in ga bodo zasliševali in preiskovali. Morda bo imel takrat umirjeno in solidno življenje, partnerko in otroke, pa se mu bodo iznenda pojavili na vratih doma kriminalisti ali policisti. In kak vpliv bo imelo to na njegove otroke, njegovo družinsko življenje, si sploh kdo izmed vas, ki vam gre to po glavi, predstavlja. Oddajte otroke, če jih ne obvladate in jih prepustite tistim, ki zmorejo, samo ne zapečatite jim usode za vse življenje, te pravice pa nimate. Je nima nihče, če pa imate težave s sabo si poiščite pomoč, otroci pa niso stvar s katero razpolagate, so živa in čuteča bitja, ki imajo pravico do življenja in imajo tudi pravico do normalnih roditeljev. Normalen roditelj pa lastnega otroka ne špeca policiji, da se izživlja nad njim vsakič ko ima 5 minut časa, ampak da vse od sebe, da otroku nudi pomoč in podporo.

Otroka ne bi prijavila policiji zato, da bi ga za**bala, ampak da bi ga rešila. Ker ni pripravljen sodelovati z nobeno pomočjo, ki mu je bila ponujena. To mi je tazadnje kar zelim, ampak naj kar mirno gledam kako pod mojo streho spi kriminalec?! Ceprav lastni sin… in ne nočem tega, čeprav si zelo želim, da bi en dan polovili vse te dilerje, ki mladoletnim prodajajo droge, ker trava je tudi droga pa lahko obracate kakor hocete. Da rabi pred solo sprobat “neko novo zadevo”… potem to ni vec mala stvar…

V kolikor bo urinski test pozitiven, bomo prisiljeni iti v to. Ker mislim da bi mu s potuho bolj skodila kot koristila.

Kako naj gledajo na otroka drugi, če ga lastna mati imenuje kriminalec? Kako naj si tak otrok, človek ustvari normalno življenje, kje naj išče službo, kako si ustvari družino, če mu je bilo to pri 15 letih uničeno. Ne zagovarjam njegovih dejanj, vendar vedi draga “mama”, če bi imela vsaka mama tako malo potrpljenja in ljubezni do otroka, bi bila večina tistih, ki so danes ugledni državljani, izobraženi, uspešni, v svojih mladih letih v policijski obravnavi. Tvoj sin iz nekega razloga, ki je verjetno bil večji del otroštva potlačen v podzavest in je vznikil v občutljivem obdobju, ki se imenuje puberteta malo skrenil iz okvirjev, ki se tebi zdijo normalni in se s tem ne moreš sprijazniti. Če ne zdaj, bi se mu to lahko zgodilo kasneje, vemo, da nekateri zgubijo kompas celo pri 60+ letih, pa kaj. Življenje pač ni ravna pot, se je treba kdaj ustavit, soočit s problemom in ga reševat. Če se v življenju moraš kaj naučit, in če bi naj bil tvoj učitelj tvoj sin, ti pa si ta del šolanja zavrnila, ker ne zmoreš, lahko zamahneš z roko in se predaš, rečeš, da se ne greš, ker tvoje zdravje je vredno več, kot neubogljiv otrok. To pa pomeni, da tega dela izkušnje nisi opravila in se bo pojavila druga, težja naloga in dokler ne boš pripravljena spoprijeti se z njo, bodo naloge vedno težje. Ni slučajnost, da je tvoj sin tvoj otrok. In ne učijo se samo otroci od staršev, tudi otroci so nam staršem poslani, da se od njih kaj naučimo. To boš slej kot prej spoznala tudi sama.

A še kar travmiraš? Je lažje kakor kaj pri sebi spremeniti, kaj? Seveda ne boš nehala dajati potuhe sinu, saj ga nujno rabiš, da boš živela njegovo življenje.

res je težko kakorkoli svetovati , ker vsak za sebe je edinstven. Ne vemo kaj narediti da bo prav.
Tu ni problem vzgoja , ker to klapa. Problem je družba, ki ga je potegnila medse. In iz tega se bo moral izkopati sam. Vem da muc to zmore. Pa kapo dol materi , vem da mu želi le najboljše . Pazi le da ne bo začel vpletati in izkoriščati sestrice.

Glede policije se popolnoma strinjam z JAZ VIDIM STVAR TAKOLE.
Da bi jaz svojega otroka prijavila na policijo? Ma ga ni denarja.Se ne zavedaš, da boš s tem samo še poslabšala svoj odnos do njega in da te potem lahko nikoli več v življenju ne bo pogledal , čeprav si ga rodila in si njegova mama?
A zdaj naj pa policisti opravljajo represivne ukrepe , strogost ,disciplino in postavljanje meja, stvari, ki bi jih morala VIDVA Z OČETOM opraviti v teh petnajstih letih in temu se reče vzgoja?Policisti ga bodo dali v kartoteko in to bo to.Nič.Kartoteka bo pa za vse čase tam.

Sem ti povedala, da pokliči Marka Juhanta.On je specialni pedagog in se ukvarja s takimi starši in otroki , ki imajo medsebojne težave.In če se je otrok rodil normalen in zdrav, to niso nobeni geni, ampak NEVZGOJA.
In vpiši ga v Produkcijsko šolo vendar.Fant ima preveč energije, premalo dela fizično .
V glavi nima nobenih pametnih ciljev.

New Report

Close