Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se lahko partner v 2 mesecih odljubi?

Ali se lahko partner v 2 mesecih odljubi?

Odgovor na objavo uporabnika
Hladen partner, 05.08.2021 ob 21:35

Skupaj sva 8 let, 2 otroka. Se pred dvema mesecema, sva imela nor seks, samo pogledala sem ga in je že bil trd. Sicer sva že takrat imela probleme, veliko sva se prepirala, zdaj že kaksne pol leta. Ampak seks je pa še vedno nekako bil. Zdaj v zadnjem mesecu ni več intime. Razmišlja o odhodu. Pravi, da me preprosto nima več rad. No, dva meseca nazaj ni tako deloval. Ali je možno, da me res več ne ljubi? Druge ni, zagotovo. So pa druge stvari.

 

Ma vara te.

Odgovor na objavo uporabnika
Glede na povedano, 06.08.2021 ob 15:41

Odgovor na objavo uporabnika
Hladen partner, 05.08.2021 ob 22:38

Ne govori, da druge ni, ker ga tega ne sprašujem. Preprosto vem, da je ni. In zgoraj me zanima nekaj druga.

Glede na to kar praviš, ima skoraj zagotovo drugo vsaj ogledano. Ponavadi je takrat, ko se pri drugih kurijo (a še ne seksajo) doma vroči seks, saj morajo nakopičeno seksualno energijo dati ven. Zdaj se je pa očitno tam že kaj začelo ali pa je dobil kak konkretnejši namig, zato bi šel.

Sem že slišala za to in se mi zdi kar logično. Drugače pa mislim, da je tudi brez tretje osebe možen nek klik in se človek čez noč odljubi.

 

Se strinjam! V veliki večini se niti ne zavedamo da postanemo en drugemu samoumevni. Ce se ne dela na relaciji, postane hiteo monotono. In ja, kar en dan te srečamo koga ki te samo s pogledom zbudi iz “zimskega spanje” in se spet pocutis živ, zaželjen. Prepricas se da doma tega ne bos dibil več ker sta se prevec oddaljila. Napaka pa je od obeh. Ce po službi prides donov in najvec kar laho skomunicirata je to, da kaj bo za večerjo, bo prej al slej konec. Se je treba spomnit kolko nam je partner pomenil na zacetku poti in koliko fantazije se je vložilo v dobro pocutje obeh. Najslabše je to, da se pocutis osamljenega pa ceprav si v zvezi. Jaz sm dal to skozi in mi je žal da se nism potrudil. Ma potrudit kaj? Ni treba nevem kaj da se osrecis partnerja in da se pocuti videnega!

Edino ce vam gre na k.rac 😅 takrat pa je itak brezveze

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 17.08.2022 ob 12:26

Odgovor na objavo uporabnika
rory431, 17.08.2022 ob 12:03

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 17.08.2022 ob 00:02

Tale “druga” se mi udi, da je bolj iteha za tiste, ki se težko soočijo same s seboj, kakor kaj drugega. Ker lažje je prevaliti vse skupaj na “drugo”, kakor se soočiti z lastno nevzdržnostjo.

moje pisanje zgoraj ma pa opravka prav s tem. Ljudje so taki in drugačni, so vedno bili in bodo vedno bili. Ko se podaš v zvezo z nekom, se podaš z vedenje, da je tako – dobro in slabo in vse vmes. Nikoli ne boš našel nekoga, ki bo povsem po tvoji meri, ker takega človeka ni in še če bi našel takega človeka, ki bi se ti tok podrejal, ne bi bilo ok.

Greš v zvezo s tem vedenjem, da je človek lahko tudi nevzdržen, zanič, heremit, prašič in ne vem še kaj zraven, ampak greš v zvezo. Ko greš v zvezo, je na tebi, da se trudiš zvezo ohranit, jo vzdrževat, ne na strani druge osebe, da se bo tebi podrejala, da boš ti zadovoljen. Te moti, ker ti ne da svobode ali je ljubosumna? pogovori se, postavi meje, ampak it proč, ker kaj? se ni spremenila? prilagodila tebi? Ne. Zakonska zveza je eno samo žrtvovanje in prilagajanje, sploh, ko imaš otroke in so še majhni. Potem je pa samo eno pogovarjanje in pogovarjanje in sprejemanje slabih lastnosti ali lastnosti, ki na, gredo na živce za to, kar so – lastnosti te osebe.

bistvo – ni le ona tista, ki ne sprejema lastne nevzdržnosti, si tudi ti tisti, ki ne vidiš, da nekdo ne zmroe sprejeti tvojih zahtev

Tole relativiziranje je sila nevarna reč. In nisem ravno pristaš tega novodobnega “oba sta enako odgovorna” principa.

Vzemimo skrajnji primer: je oseba B odgovorna, da je oseba A začela zaradi tega ali onega razloga jemati heroin, kokain, se opijati, se vdajati igram na srečo… in posledično tudi drugemu zmanjšala kakovost bivanja?

Vsaka skupnost vzpostavi neko “interno moralo”, ki naj bi bila v interesu vseh vpletenih. V trenutku, ko si začne nekdo jemati privilegij neupoštevanja skupaj določenih “internih pravil igre” in se postavi nadnje, v smislu, da drugi so jih dolžni upoštevari, njega/njo pa je treba “razumeti”, pa je čas za odhod.

joj kak kompliciraš

oseba a je vzela kokain iz nekega specifičnega razloga – v to se ne bom spuščala, ker tu se gre za celo študijo o tem, zakaj se nekdo poda v jemanje mamil ali pitje alkohola.

Tu govorimo o zakonski zvezi, kar je že nekaj postov gor ena lepo napisala – če ne vlagaš in se ne trudiš, ker nimaš npr. interesa, te ne zanima, se ti ne da in ne vem še kaj, seveda vse mine, postane monotono, umira počasi (ali hitro). Zakonska zveza (pa zveza nasplošno) je, po mojim izkušnjaš, eno samo prilagajanja, žrtvovanje, odpovedovanje. NA obeh je, da to počneta, če želita ohraniti zvezo, ne le na enem. To je kar se tiče odgovornosti obeh. Ti pa pišeš o krivdi. Krivde je nima nihče v tem primeru, je le odgovornost  (kridva je le v primeru varanja) in ta je od obeh, ker sta oba v zvezi. Če jo hočeta ohranit, je na niju, da se pogovarjata in se trudita. Če pa zveza ne uspe, pač ne uspe. In za to ni nihče kriv in je nesmiselno govoriti o krivdi, le o odgovornosti in o odločitvah. Tako sta se odločila, odgovorna pa sta za svoja dejanja.

ti se odločiš iti proč. Ok, tvoja odločitev, ampak tudi tvoja odgovornost, da bo tvoja odločitev nekomu nekaj naredila, storila, povzročila in spremenila. Ni pa tvoja krivda, če začne ta oseba jemati mamila in je nesmiselno ,da bi se počutil krivo ali da bi te nekdo celo obtožil, češ ti si kriv, pustil si jo in je začela jemati mamila. To je bila njena odločitev in je njena odgovornost.

ljudje se počutimo krive za vseh sort stvari za katere nismo. Odgovorni smo le za naša dejanja in na neše odločitve. Odločil si se iti proč, ok. sprejel si svojo odločitev – s to osebo meniš, da ne moreš naprej in z njo ne moreš ostat, ker tega ne sprejema in ne zmore živeti s tem vedenjem, da sta si pač drugačna. Pika.

easy ko o tem pišeš, težko pa to v praksi. Običajno potem pride to, kar je pisala že avtorica – a me vara, je gay ipd. neumnosti. Resnica pa je pač preprosta – ti si tak, tebi tako ustreza, ne boš se spreminjal in ne boš se prilagajal, ona pa ne sprejema tega ib hoče da si tak in itak in tak. ker ne najdeta skupnega jezika, da bi lahko zadevo izpeljala skupaj 8in krivda ni v nikomer, je le nezrelost in nesposobnost sprejemanja odgovornosti), gresta narazen.

Kar se ljubezni tiče – ta itak mine. v smislu zaljubljenosti. Ljubezen ima mnogo oblik, ki se venomer spreminja. To da si z nekom še 20 let ne pomeni, da ga ljubiš na enak način, kot si ga 20 let prej. postane bolj prijateljstvo kot kaj drugega. Ljudje venomer iščejo nekaj, kar ne obstaja in niso nikoli zadovoljni s tem kar imajo (govorim o večini ljudi, izjeme so vedno). niso niti pripravljeni se potrrudit, da bi kaj naredili, spremenili, sprejeli, dovolili, delali kompromise ipd. svojega partnerja ljubim, vendar ne na isti način kot 20 let nazaj. bi šla proč? ne. mi je tako udobno. ker se je vmes zgodila tragedija, ki naju je oba spremenila in naju oba prislila k drugačnemu načinu razmišljanja. bi šla proč če se to ne bi zgodilo? ne, ker se čutim moralno odgovorno do njega, da ga ne pustim samega. Easy odločitev. Druga pa je, da imam lepo življenje in sem z njim zadovoljna. Imam svobodo, imam partnerja, imam dom, imam varnost, da me ne bodo nadlegovali cepci, ki iščejo gospodinje, ki bi jih vzdrževale. I ntega se zavedam in tega se zaveda mož. skratka sva oba zadvoljna v tem, kar imava, sploh sedaj, ko je človk končno poštekal ,da hočem svoj prostor in svojo svobodo in da mu ni treba se bat, da bi kar tako ušla in ga pustila samega. Tako je obema udobno.

Si bolj zadirčne sorte, po tolikem času te ima poln kufer

Spoznal je eno bolj umirjeno, razumevajočo….

Prepirala? Zakaj pa sta se? Gospa so hotela vedno prav?

On vedno zadnjo besedo “Da draga”, hm?

Samo sprašujem….

 

Upam, da si mu že bivša…..🤫😉😊

Odgovor na objavo uporabnika
rory431, 18.08.2022 ob 01:47

joj kak kompliciraš

oseba a je vzela kokain iz nekega specifičnega razloga – v to se ne bom spuščala, ker tu se gre za celo študijo o tem, zakaj se nekdo poda v jemanje mamil ali pitje alkohola.

Tu govorimo o zakonski zvezi, kar je že nekaj postov gor ena lepo napisala – če ne vlagaš in se ne trudiš, ker nimaš npr. interesa, te ne zanima, se ti ne da in ne vem še kaj, seveda vse mine, postane monotono, umira počasi (ali hitro). Zakonska zveza (pa zveza nasplošno) je, po mojim izkušnjaš, eno samo prilagajanja, žrtvovanje, odpovedovanje. NA obeh je, da to počneta, če želita ohraniti zvezo, ne le na enem. To je kar se tiče odgovornosti obeh. Ti pa pišeš o krivdi. Krivde je nima nihče v tem primeru, je le odgovornost  (kridva je le v primeru varanja) in ta je od obeh, ker sta oba v zvezi. Če jo hočeta ohranit, je na niju, da se pogovarjata in se trudita. Če pa zveza ne uspe, pač ne uspe. In za to ni nihče kriv in je nesmiselno govoriti o krivdi, le o odgovornosti in o odločitvah. Tako sta se odločila, odgovorna pa sta za svoja dejanja.

ti se odločiš iti proč. Ok, tvoja odločitev, ampak tudi tvoja odgovornost, da bo tvoja odločitev nekomu nekaj naredila, storila, povzročila in spremenila. Ni pa tvoja krivda, če začne ta oseba jemati mamila in je nesmiselno ,da bi se počutil krivo ali da bi te nekdo celo obtožil, češ ti si kriv, pustil si jo in je začela jemati mamila. To je bila njena odločitev in je njena odgovornost.

ljudje se počutimo krive za vseh sort stvari za katere nismo. Odgovorni smo le za naša dejanja in na neše odločitve. Odločil si se iti proč, ok. sprejel si svojo odločitev – s to osebo meniš, da ne moreš naprej in z njo ne moreš ostat, ker tega ne sprejema in ne zmore živeti s tem vedenjem, da sta si pač drugačna. Pika.

easy ko o tem pišeš, težko pa to v praksi. Običajno potem pride to, kar je pisala že avtorica – a me vara, je gay ipd. neumnosti. Resnica pa je pač preprosta – ti si tak, tebi tako ustreza, ne boš se spreminjal in ne boš se prilagajal, ona pa ne sprejema tega ib hoče da si tak in itak in tak. ker ne najdeta skupnega jezika, da bi lahko zadevo izpeljala skupaj 8in krivda ni v nikomer, je le nezrelost in nesposobnost sprejemanja odgovornosti), gresta narazen.

Kar se ljubezni tiče – ta itak mine. v smislu zaljubljenosti. Ljubezen ima mnogo oblik, ki se venomer spreminja. To da si z nekom še 20 let ne pomeni, da ga ljubiš na enak način, kot si ga 20 let prej. postane bolj prijateljstvo kot kaj drugega. Ljudje venomer iščejo nekaj, kar ne obstaja in niso nikoli zadovoljni s tem kar imajo (govorim o večini ljudi, izjeme so vedno). niso niti pripravljeni se potrrudit, da bi kaj naredili, spremenili, sprejeli, dovolili, delali kompromise ipd. svojega partnerja ljubim, vendar ne na isti način kot 20 let nazaj. bi šla proč? ne. mi je tako udobno. ker se je vmes zgodila tragedija, ki naju je oba spremenila in naju oba prislila k drugačnemu načinu razmišljanja. bi šla proč če se to ne bi zgodilo? ne, ker se čutim moralno odgovorno do njega, da ga ne pustim samega. Easy odločitev. Druga pa je, da imam lepo življenje in sem z njim zadovoljna. Imam svobodo, imam partnerja, imam dom, imam varnost, da me ne bodo nadlegovali cepci, ki iščejo gospodinje, ki bi jih vzdrževale. I ntega se zavedam in tega se zaveda mož. skratka sva oba zadvoljna v tem, kar imava, sploh sedaj, ko je človk končno poštekal ,da hočem svoj prostor in svojo svobodo in da mu ni treba se bat, da bi kar tako ušla in ga pustila samega. Tako je obema udobno.

In jaz naj bi kompliciral? 👍

Stvari so zelo preproste: Vsak vstopi v odnos z določenimi pričakovanji glede (čustvene) zrelosti drugega. Vse ima svoje meje. In te meje je treba zavarovati. Če ne gre drugače, pa s fizično razdaljo. Ni treba preveč motoviliti in zamegljevati vsega skupaj.

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 18.08.2022 ob 08:26

In jaz naj bi kompliciral? 👍

Stvari so zelo preproste: Vsak vstopi v odnos z določenimi pričakovanji glede (čustvene) zrelosti drugega. Vse ima svoje meje. In te meje je treba zavarovati. Če ne gre drugače, pa s fizično razdaljo. Ni treba preveč motoviliti in zamegljevati vsega skupaj.

kaj ni fajn razloženo? in še filozofirala nisem preveč 🤣 😅

no to je debata ki bi lahko tekla 😋

Lp

Odgovor na objavo uporabnika
rory431, 18.08.2022 ob 11:38

kaj ni fajn razloženo? in še filozofirala nisem preveč 🤣 😅

no to je debata ki bi lahko tekla 😋

Lp

Temu pa ne morem ugovarjati. 😉

če misliš, da ima desič kapaciteto, da bi prišel do tvojega nivoja, si pa krepko v zmoti.

Lahko. Človek se dobesedno v trenutku odljubi, če se kaj takega pomembnega zgodi, nekdo nekaj reče in paf.. ugotoviš, da to ni to in nikoli ne bo to, kar želiš in je nepreklicno konec v tvojem srcu. Kot bi oseba umrla in je preprosto ni več. Še bolj hudo, kot da nikoli ni obstajala in živela. Ena beseda je dovolj. Ni nujno grda, nesramna, lahko je čisto navaden pogovor, a dovolj, da se nekdo popolnoma ohladi.

 

Danes je dovolj, da ima samo en dating app na telefonu instaliran in ga je že katera tam zmešala. Tako, da ne biti prepričana, da ni druge, čeprav hodi iz službe pravočasno domov in je vse isto kot prej.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 18.08.2022 ob 12:38

če misliš, da ima desič kapaciteto, da bi prišel do tvojega nivoja, si pa krepko v zmoti.

So ravni, ki se jim je dobro na daleč izogniti. 😉

Pri meni se odljubil v parih sekundah. Bla sem noseča z njim. Po pregledu UZ pa sem dobila sporočilo njegove ljubice. Da sta skupaj že 5mesecev. Njegov komentar je bil ne čutim ničesar do tebe in ljubim drugo. S to ima zdej otroka in je poročen. Tako,da 1000000% je druga vmes. Lp

Glede na to kar praviš, ima skoraj zagotovo drugo vsaj ogledano. Ponavadi je takrat, ko se pri drugih kurijo (a še ne seksajo) doma vroči seks, saj morajo nakopičeno seksualno energijo dati ven. Zdaj se je pa očitno tam že kaj začelo ali pa je dobil kak konkretnejši namig, zato bi šel.

To je to! Zelo dober, kratek in jedrnat odgovor. Sprijazni se.

Druga 100 procentov

Koliko si pa stara? Ti resno misliš da je pokončen lulček znak da je zaljubljen? Ti ni nihče razložil da to nima veze? Ne ni se odljubil v dveh mesecih. Tudi dva meseca nazaj, ko se mu je dvignil nate ni bil zaljubljen. Sedaj si se mu očitno tako zagabila da tudi fizično več ne prenese biti s tabo.

Kako naj mi vemo, kaj ima v glavi. Komot se ohladi na hitro, jaz se v enem dnevu lahko, naredim rez. Kje imata težave, kaj točno se dogaja, to da se poseksata kot zajca, to ni noben znak ljubezni. Seks in Ljubezen ni enako.

Pri meni pa je bilo obratno. Po 8letih zakona in dveh sinovih, je bilo isti, fitnesa in ostalo in kao mora naprej delati ona pa z Bosancem x😡😡😈😈

New Report

Close