Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se tudi ve delate, da ne opazite, da vas vara

Ali se tudi ve delate, da ne opazite, da vas vara

1 služba za DČ do marca – o posojilu mi ni treba niti vprašat v banko, se mi bodo samo smejali …
2 niso vsi (stari) starši za, da prevzamejo tako obveznost, vsak delovnik + počitnice …
3 torej so ti otroka starši vzgajali, ju hranili, kaj primaknili … tebe ni bilo veliko doma, če si delala redno službo in še sezonska dela.

S tako podporo se je lahko tolči po prsih, češ jaz imam ponos itd – v teh časih ko so brez VIP službe za NDČ redke kot bele vrane, ma kakšen kredit, samo od oderuhov.
Jaz imam nekaj več otrok kot ti, bi mi le za najemnino stanovanja, da bi lahko vsi vsaj prespali, šla vsa plača – kje je šele hrana, stroški, priboljški, preživnina …

Ponos in samospoštovanje ne plačata položnic in kupita hrane.[/quote]
Ja, sem imela to srečo, da imam službo za ndč in to je edino kar sem bila na boljsem od tebe.
Starša sta mi OBČASNO pazila za kaksno uro , ker sta tudi sama hodila v sluzbo kot jaz izmensko tako da mi ju nista onadva vzgajala ampak sama. Delala sem dodatno OBČASNO oziroma kaksna sezonska dela. Neverjetno je kako hitro znate obrnit stvari.
Preživljali in hranili smo se kar sami in se lahko trkam po prsih. To, da si v taksni situaciji si cisto sama kriva.Delate otroke in ste v kompletu odvisne od moškega. Zakaj moraš v najem? Nista uspela, razen kopico otrok, nič drugega ustvariti.?
Res nerazumem nekaterih žensk kako razmišljajo in funkcionirajo, da so dobesedno tako kot v starih časih odvisne od drugih.

a ti zdaj misliš, da ti bo v bodoče zvest? :)))))))

Svetuješ priajteljici pač v smeri kot misliš, da ona zmore in tako, da ji boš pomagala. ne izhajaš iz sebe, temveč iz nje.
Eni se zmorejo ločiti, verjamemo vase kljub številnim oviram, da bodo zmogli in zaživijo potem srečno, ali vsaj bolj zadovoljno naprej.
Eni zmorejo oprostiti in iti naprej.
Eni pač ne zmorejo narediti nič konkretnega, zablokirajo in obstanejo. Te je treba kdaj objeti in potolažiti.
Je tudi razlika ali je par star prek 60 ali je to par na začetku zveze brez otrok.

se strinjam z zadnje napisanim

različni smo si in vse je odvisno od tega, kaj kdo zmore in kako se sam odloči na podlagi svojih zmožnosti

zakaj le se bi naj npr.ženska pri 60 ločila od njenega starega prevaranta, če ji npr.on pa vseeno še zmerom nudi mirno življenje v njeni hiši polni rož, vnukov ? če jo pelje trikrat na leto na potovanje, ji privošči terme kadarkoli si sama to zaželi ? evo – takšen je npr.zakon moje mame 🙂 in meni se ona prav nič ne smili – bolj se mi smili oče, ki se sam v sebi ne zmore umirit in dela sam iz sebe norčka ko še zmerom teka za mlajšimi od mene. In kaj naj ga se zdaj odpovem kot očeta? Naj povem otrokom kakšnega smotanega dedeka imajo ? zakaj le? on je namreč bil meni vredu oče čeprav sem čutila, da je mamo zmerom varal in vnukom pa je krasen dedek, hodi po njih v vrtec, se z njimi igra, jih vozi naokoli , jim kupuje darila…

da, verjetno bi se mama morala ločit ko je bila mlajša – ampak očitno ga je imela rada, in pa svoje življenje z njim toliko-da mu je ostala žena, prva na lestvici in njegova kraljica 🙂 raje kot pa ločenka oz partnerica kakemu drugemu ločencu ….

mi je pa zmerom govorila – najdi si takšnega, da bo lahko samo tvoj 🙂 in sem si ga – ampak po pravici je dolgočasen in brez iskrice v očeh , pa veeelik skopuh

nadaljevanje pa sledi ….:)

sem prebirala to staro temo iz dolgočasja in sem se po dolgem času iz srca nasmejala -tudi moja mama in oče sta imela enak zakon kot je zgoraj opisan 🙂

oče je pokojni in mama še živi – sedaj po njegovi smrti še naprej kot gospa kraljica 🙂 v domu starostnikov

celo življenje jo je varal z drugimi ženskami – je pa bil doma z nami vsemi vesel, zelo radodaren, skrben in deloven
ko sva bile s sestro majhni sva si želeli, da bi se z mamo ločila sploh takrat, ko sta se kregala zaradi maminega ljubosumja- ampak po vsakem viharju je med njima že naslednji dan posijalo sonce sploh, ko jo je spet zalubleno otipaval in je veselo ponoči škripalo iz njune spalnice 🙂

ja, do zadnje ure svojega življenja je moj oče imel iskrice v očeh in je dobesedno še na smrtni postelji osvajal bolničarke:)

epilog pa je ta : moja sestra je zmerom govorila, da pa ona si že nebo dovolila, da bi kdo z njo tako delal kot je oče z mamo – nikoli ni ostajala dolgo v zvezah in menjala je ogromno moških in kar zelo teško prizna pa je to, da jih je ona zmerom varala…

jaz pa sem postala kot moja mama – kraljica zraven mojega varalice 🙂

mož je priden oče najinim otrokom, nono najinim vnukom, skrben, radodaren do vseh , vozi me po celem svetu in sedaj pri 52 sem se zavestno odločila , da se ločila od njega ne bom

dokler še tudi v najini spalnici večkrat veselo zaškriplje – me po pravici tudi njegovi občasni skoki čez plot ne motijo ker vem, da ostaja moj 🙂 in pa po naravi jaz sploh nisem ljubosumna

seveda pa nadaljevanje sledi in nikoli se ne ve kaj nam še življenje prinaša …

Jppp se strinjam z nekaterimi “ralnimi posti” roko v ogenj!! halo za koga ze? Imam prijatelja iz solskih dni, ki zgleda kot, da ne zna steti do pet!, doma naredi vse kar si njegova zena pozeli ( pospravlaja,kuha, vzgoja otroka.. ) ampak draga gospa ne zeli ze nekaj let sexa, ker spi otrok v sosedni sobi. In gospod jo vara ze 5 let… Ampak njen pa ne !! njen gre vsako soboto samo na trening rokometa .. Jp ampak drugam ne v telovadnico..Po pravici povedano mu celo privoscim ” dvojno zivljenje”, ker nekatere zenske ste obupnod obupa, potem pa jamr.. Pa nesposobnost, ce zelis preziveti se da… Sam mal je treba rit dvignit!! Alp pa jamrat kako je tezko v tej drzavi, socialna ne pomaga, delodajalec nas izkorisca, dedec vara … In kaj naredimo nic jamramo, jamramo.. Mal sem zasla iz debate ampak vprasaj prijateljico kaj je narobe, da jo vara?…. Ce je situacija neizbezna potem locitev in osamosvojitev, tudi pri drugem “partnerju” se bo potrebno potrudit, tako je !!!

Kar ne opazim, se ni zgodilo;)

točno tako-kar ne vidim me ne boli 🙂

za božjo voljo – kakšna pa je alternativa dolgoletnim partnerstvom ? življenje se daljša, zelo hitro se zavedaš, da si že 30 let v zakonu 🙂 in da pač ni vse tako idealno kot bi si ti sam želel..

in potem pač daš na tehnico kar vse si živel, doživel z istim partnerjem …
jaz npr. si nikoli nebi želela novih moških zraven mojih otrok in ne zraven vnukov- prepričana sem, da idealnih družin ni in da otroci dosti lažje prenesejo družinske probleme ( seveda ne nasilja in ne fizičnih ali psihičnih posiljevanj) kot pa zmerom nove partnerje ločenih staršev ( ker tudi novi partnerji prinesejo en kup lastnih problemov, ki jih mimogrede prenesejo na otroke ..)

raje si držim mojo varalico in ostajam kraljica 🙂 in sem mirna, da so si najini otroci na sebe vlekli le najine nesporazume, težave ter probleme – kot pa kufre vseh ljubimcev ter novih partnerjev v primeru ,da bi se odločila z možem za razvezo

ker to je realnost

vse ostalo pa so želje po idealnih odnosih, pravljicah – ki jih žal ni ( če pa jih že kakšen par živi celo življenje-pa mu čestitam in privoščim iz vsega srca ! )

jaz sem za to, da se v zakonu tudi potrpi in zamiži na eno oko 🙂 sploh, če gre le za občasna varanja in kadar ni zraven nasilja, pijančevanja….
jaz namreč nebi zmogla se zmerom na novo spoznavat in ukvarjat z novimi moškimi-ki bi se sploh na začetku pokazali idealni in me magari v naslednjih letih nebi prevarali, bi pa npr. skrivaj pogledovali za mojo hčerko, bili npr. skopuški, leni, koristoljubni…

ne ne…..ziher je ziher – pa ne zaradi hiše, avta, vikenda ….
jaz verjamem namreč, da mož in oče tvojih otrok , če mu pustiš dihat – je lahko naaaajboljši v tistem, kar ti od njega potrebuješ sploh, če mu zamižiš na eno oko tudi v tistem, kar pač njega občasno na skrivaj razveseli

nisem za ljubosumnosti, ne za maščevanja, ne za velike spremebe, ki rušijo – sem pa za umirjen, strpen in solidaren odnos dveh, ki sta se zavezala , da si bosta stala ob strani v dobrem in slabem ( seveda na način, da bo nekak obema v tem zakonu vredu 🙂 )

toraj – zamižati na eno oko skoraj pomeni isto, kot čemur pravite mladi danes odprta zveza?
pa saj ni važno kako se temu reče? važno je, da vsak živi v zakonu po svoje zadovoljen tudi, če pač vsako dejanje med zakoncema ni z besedami do konca analizirano 🙂

tako na življenje gledam jaz:)

pa lp in vse dobro vsem !

Jaz sem zadnjic ostala brez besed,ko mi je prijateljica priznala,da je moza zasacila pri varanju in da dokler hodi domov(beri:delata na otroku),se ne sekira.Halooo?!
Si zeleti otroka z mozem,ki te vara?
Narobe svet!


Ampak verjetno so bile tudi druge stvari – varanje je bilo samo kaplja čez rob. Nekaj dni nazaj je bila tema, da babe blesave razdrejo družino zaradi neobveznega skoka čez plot. Najbrz je ponavadi poleg nezvestobe tudi slab odnos. Vsaj pri meni je bilo tako.
[/quote]

Sam jo nikoli nisem varal če prav se rad pogovarjam z ljudmi ,imava slab odnos vsaj ona do mene.Nič ne moreš tako je.

To je to, tako govori realen človek, ki ve, kaj življenje v partnerstvu prinese skozi obdoje.

To je to, tako govori realen človek, ki ve, kaj življenje v partnerstvu prinese skozi obdoje.
[/quote]

Življenje že marsikaj prinese, a je čisto od posameznika odvisno ali bo prestopil meje in na koncu dokazal, da ima “karakter” (in ne da se samo dela da ga ima …).

To je to, tako govori realen človek, ki ve, kaj življenje v partnerstvu prinese skozi obdoje.
[/quote]
Tudi meni je všeč tvoj odgovor.
Je pa res, da je to proces in zrelost. Ko sem bila mlajša se ne bi nikakor strinjala s tabo, ker takrat ego dela na polno, zdaj ko sem pa v zrelih letih, pa gledam na te zadeve enako kot ti.

Jaz recimo, sem bila v prvem zakonu prevarana, pa se niti nisem imela možnosti odločat, ali ostati ali ne, ker sem morala narediti prostor za novo. V drugem zakonu sicer ni bilo varanja, je pa bila prisotna dominantnost in nadzor, tudi skopuštvo, vendar sem znala s temi stvarmi “hendlat” in se mi je moja potrpežljivost in nizka toleranca obrestovala, saj sem danes gospa z lepo v.pokojnino v lepi hiši in uživam na polno.
Sicer, če ne bi bilo za vzdržat, bi verjetno tudi odšla, samo pravim, da sem znala stvari obračat v svoj prid in če bi mi ven tolkel mog ego, bi danes mogoče stala v vrsti na RK in v predalu imela kup neplačenih položnic.
Vedno se ti obrestuje, če ne sprejemaš na vrat na nos neke hitre nepremišljene odločitve.

Pred poroko in rojstvom otroka ni pokazal pravega obraza.. po poroki pa živa groza. Tipičen primer mejne osebnostne motnje, o kateri je veliko rečnega na sosednjem forumu. Ker je bilo veliko takega in drugacnega nasilja, mi je bilo varanje z njegove strani še najmanjši problem. Za ločitev sem potrebovala veliko poguma, saj se mi je zdelo, da je res zmožen vsega. Vedela sem, da ima druge in ker je bil vpliven, inteligenten in dobrega videza, pri ženskah zelo zaželen. Želela sem si samo, da bi se na katero navezal, da bi odšel. To se seveda ni zgodilo in sledila je grda ločitev. Če pa bi bila ponovno v zvezi z nekom, ki bi ga imela rada pa ne vem, ce me ne bi varanje uničilo. Je že tako, da če so močna čustva, si ob varanju težko neprizadet. Če pa z nekom samo sobivas, pa lahko miziš na eno ali obe očesi.

Sem precej načelen in pošten človek, najprej do sebe.
Ob odgovorih v temi me spreletava srh; koliko žensk je pripravljeno mižati in na možu vohati tuj parfum, da le imajo status in polne riti….

Kaj pa naj? Spokajo otroke in gredo na socialo, prosijo za preživnino in gledajo razočaranje v otroških očeh vsakič, ko očeta ne bo na stik? Ali pa seks za denar,da preživijo? Marsikaj smo prebrali že na tem forumu. Da jokajo, kako bi se k nekomu stisnile, pa otroci na drogah, pa drugi partnerji, ki zlorabljajo njihove hčere…zaradi česa? Ponosa? H*beš ponos, če si gat ne moreš kupit.

Kaj pa naj? Spokajo otroke in gredo na socialo, prosijo za preživnino in gledajo razočaranje v otroških očeh vsakič, ko očeta ne bo na stik? Ali pa seks za denar,da preživijo? Marsikaj smo prebrali že na tem forumu. Da jokajo, kako bi se k nekomu stisnile, pa otroci na drogah, pa drugi partnerji, ki zlorabljajo njihove hčere…zaradi česa? Ponosa? H*beš ponos, če si gat ne moreš kupit.
[/quote]
A potem so vse varane ženske zgolj kešp…, nesposobne solo preživetja?
In dedci, ki varajo, so vsi uspešni premožneži?

Mogoče ima pa tudi ona svojega serviserja? Izgovor, da ne moreš seksat ker otrok spi v sosednji sobi je neumen. Saj se gresta lahko dat dol pod tušem. Ali pa v dnevni sobi. Seks je osnovno sredstvo za ohranjanje bližine med dvema osebama. Je edina stvar, ki loči partnerico od prijateljice.

Vztrajati v taki zvezi ni smiselno. Jaz sem svoji povedal, da če jaz opravljam svoje družinske in zakonske dolžnosti jih bo tudi ona. Noben izmišljen izgovor ne pride v poštev. Do tretjega otroka je vse štimalo potem pa vedno manj seksa. Takrat sem jo postavil pred dejstvo, Ali reden seks ali ločitev. Ne glede na to, da se na vseh ostalih področjih dobro razumeva in se imava rada. Seks je biološka potreba, in tudi zakonska dolžnost. Nezvestobe in skrivanja se ne grem, ker je to le kratkotrajna rešitev, ki ne reši dejanskega problema. No, žena je izbrala seks. Sicer sva se za frekvenco pogajala ampak je zame zadovoljivo. Ni idealno, je pa zadovoljivo glede na to, da se sicer dobro razumeva.

Pravzaprav so same kakor prostitutke.

Mogoče ima pa tudi ona svojega serviserja? Izgovor, da ne moreš seksat ker otrok spi v sosednji sobi je neumen. Saj se gresta lahko dat dol pod tušem. Ali pa v dnevni sobi. Seks je osnovno sredstvo za ohranjanje bližine med dvema osebama. Je edina stvar, ki loči partnerico od prijateljice.

Vztrajati v taki zvezi ni smiselno. Jaz sem svoji povedal, da če jaz opravljam svoje družinske in zakonske dolžnosti jih bo tudi ona. Noben izmišljen izgovor ne pride v poštev. Do tretjega otroka je vse štimalo potem pa vedno manj seksa. Takrat sem jo postavil pred dejstvo, Ali reden seks ali ločitev. Ne glede na to, da se na vseh ostalih področjih dobro razumeva in se imava rada. Seks je biološka potreba, in tudi zakonska dolžnost. Nezvestobe in skrivanja se ne grem, ker je to le kratkotrajna rešitev, ki ne reši dejanskega problema. No, žena je izbrala seks. Sicer sva se za frekvenco pogajala ampak je zame zadovoljivo. Ni idealno, je pa zadovoljivo glede na to, da se sicer dobro razumeva.
[/quote]

Tole pa meni zveni kot “malo pod prisilo”… Odvisno od osebe. Če bi bil jaz na njenem mestu, se to ne bi razpletlo na tak način. Verjetno bi ti kar sam predlagal, da greš po svoje…

Mogoče ima pa tudi ona svojega serviserja? Izgovor, da ne moreš seksat ker otrok spi v sosednji sobi je neumen. Saj se gresta lahko dat dol pod tušem. Ali pa v dnevni sobi. Seks je osnovno sredstvo za ohranjanje bližine med dvema osebama. Je edina stvar, ki loči partnerico od prijateljice.

Vztrajati v taki zvezi ni smiselno. Jaz sem svoji povedal, da če jaz opravljam svoje družinske in zakonske dolžnosti jih bo tudi ona. Noben izmišljen izgovor ne pride v poštev. Do tretjega otroka je vse štimalo potem pa vedno manj seksa. Takrat sem jo postavil pred dejstvo, Ali reden seks ali ločitev. Ne glede na to, da se na vseh ostalih področjih dobro razumeva in se imava rada. Seks je biološka potreba, in tudi zakonska dolžnost. Nezvestobe in skrivanja se ne grem, ker je to le kratkotrajna rešitev, ki ne reši dejanskega problema. No, žena je izbrala seks. Sicer sva se za frekvenco pogajala ampak je zame zadovoljivo. Ni idealno, je pa zadovoljivo glede na to, da se sicer dobro razumeva.
[/quote]

Tole pa meni zveni kot “malo pod prisilo”… Odvisno od osebe. Če bi bil jaz na njenem mestu, se to ne bi razpletlo na tak način. Verjetno bi ti kar sam predlagal, da greš po svoje…
[/quote]
Tole je res bolno od tebe clovek. Seks na zahtevo??

Tole pa meni zveni kot “malo pod prisilo”… Odvisno od osebe. Če bi bil jaz na njenem mestu, se to ne bi razpletlo na tak način. Verjetno bi ti kar sam predlagal, da greš po svoje…
[/quote]
Tole je res bolno od tebe clovek. Seks na zahtevo??
[/quote]

Predlagam, da drugič komentiraš izvorni post, ker se bere kot, da je moj post bolan…

Mogoče ima pa tudi ona svojega serviserja? Izgovor, da ne moreš seksat ker otrok spi v sosednji sobi je neumen. Saj se gresta lahko dat dol pod tušem. Ali pa v dnevni sobi. Seks je osnovno sredstvo za ohranjanje bližine med dvema osebama. Je edina stvar, ki loči partnerico od prijateljice.

Vztrajati v taki zvezi ni smiselno. Jaz sem svoji povedal, da če jaz opravljam svoje družinske in zakonske dolžnosti jih bo tudi ona. Noben izmišljen izgovor ne pride v poštev. Do tretjega otroka je vse štimalo potem pa vedno manj seksa. Takrat sem jo postavil pred dejstvo, Ali reden seks ali ločitev. Ne glede na to, da se na vseh ostalih področjih dobro razumeva in se imava rada. Seks je biološka potreba, in tudi zakonska dolžnost. Nezvestobe in skrivanja se ne grem, ker je to le kratkotrajna rešitev, ki ne reši dejanskega problema. No, žena je izbrala seks. Sicer sva se za frekvenco pogajala ampak je zame zadovoljivo. Ni idealno, je pa zadovoljivo glede na to, da se sicer dobro razumeva.
[/quote]

Tole pa meni zveni kot “malo pod prisilo”… Odvisno od osebe. Če bi bil jaz na njenem mestu, se to ne bi razpletlo na tak način. Verjetno bi ti kar sam predlagal, da greš po svoje…
[/quote]

Nobene prisile ni bilo. Povedal sem ji, da brez (dovolj) seksa ne mislim vztrajat v zvezi, in če ne bo kaj naredila v tej smeri greva narazen.

Ne. Zmenila sva se, da se lahko sama odloči kdaj bova seksala vendar mora biti dovolj pogosto. Ne 1x na 3 tedne kot je bilo.

… bralo se je drugače.
Je pa res, da bi se sam ne lotil problema na tak način, ker gre za pasivno agresiven pristop.
Nikakor ne bi zakona pogojeval s seksom, bi ji pa razložil kako me to prizadene in jo kot prijateljico prosil za pomoč.
Sem in tja se vsakomur lahko zgodi, da ti nekaj, kar si do sedaj počel, ne paše več. Mine kako leto ali manj pa je lahko situacija povsem drugačna. Pogojevanje je v takih primerih po moje oblika prisile, oz. če povem drugače – če bi bil sam na njenem mestu, bi se na pogojevanje ostro odzval.

New Report

Close