Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

Razumete kaj? Da ti je vsaka oseba nasprotnega spola takoj privlačna? Da te seksualno privlači vsaka, ki se s teboj pogovarja? Da nisi sposoben prijateljstva zaradi seksualne napetosti? Meni se zdiš bolj bogi, kot pa da karkoli razumeš.

Tukaj se ti javljajo ljudje, ki imajo prijatelje nasprotnega spola že več desetletji in tudi sama se med njimi. Imam prijatelja že 15 let; še iz mladosti in prav nikoli ni bilo med nama več kot zgolj prijateljstvo. On obožuje svojo ženo, jaz pa svojega moža. In res je točno tako kot je napisala Nika… tega nikoli ti ne boš razumel, ker nisi zmožen gojiti prijateljstva…
[/quote]

Khm, a če rečem, da sem ženska bo kaj drugače z obsojanjem? 🙂 Ne, res ne razumeš ne prijateljstva ne njegove dinamike. Če bi res razumela, ne bi primerjala prijateljstva in čveka z nekom. Otročje, naivno…. Ravno takšni pa pa imate navadno prijatelje nasprotnega spola, pri katerih pa ne zmorete videti ozadja. Verjetno ga okolica precej jasno vidi, samo vi se slepite leta in leta 🙂
Tudi prav. Enim je pač lažje po nojevo…:-)

Khm, a če rečem, da sem ženska bo kaj drugače z obsojanjem? 🙂 Ne, res ne razumeš ne prijateljstva ne njegove dinamike. Če bi res razumela, ne bi primerjala prijateljstva in čveka z nekom. Otročje, naivno…. Ravno takšni pa pa imate navadno prijatelje nasprotnega spola, pri katerih pa ne zmorete videti ozadja. Verjetno ga okolica precej jasno vidi, samo vi se slepite leta in leta 🙂
Tudi prav. Enim je pač lažje po nojevo…:-)
[/quote]

No to so tvoje izkušnje, moje pa so pač takšne kot sem opisala. Pa kot kaže nisem edina..

Moj prijatelj mi je v stiski vedno pomagal in vem, da mi bo tudi v bodoče.. Med nama ni nobene fizične ali telesne privlačnosti. A je ti je res tako težko razumeti, da sva oba poročena in da se spolno ne privlačiva? Dejansko se mi smiliš, ker misliš, da moraš z vsakim, ki ti pomaga in stoji ob strani seksati.. Res te neverjetno podli in seksualno zavrti. In potem smo tisti, ki smo sposobni dobrega prijateljskega odnosa otročji in naivni?

No to so tvoje izkušnje, moje pa so pač takšne kot sem opisala. Pa kot kaže nisem edina..

Moj prijatelj mi je v stiski vedno pomagal in vem, da mi bo tudi v bodoče.. Med nama ni nobene fizične ali telesne privlačnosti. A je ti je res tako težko razumeti, da sva oba poročena in da se spolno ne privlačiva? Dejansko se mi smiliš, ker misliš, da moraš z vsakim, ki ti pomaga in stoji ob strani seksati.. Res te neverjetno podli in seksualno zavrti. In potem smo tisti, ki smo sposobni dobrega prijateljskega odnosa otročji in naivni?
[/quote]
Jap, res je. 🙂 Lahko še stokrat ponoviš – ampak samo zase. Kaj si drugi mislijo, tega pač ne veš, še manj pa zmoreš predvideti. Že tu ne, kaj šele pri “prijateljih”. :-)))

Dejstvo je, v kolikor je prijatelj nasprotnega spola … izjemno privlačen, postaven in šarmanten je težko ostati ravnodušen v njegovi bližini.
Sem poročena in imam par moških prijateljev …
Mož je (hvala bogu) zelo samozavesten, tako da ljubosumja z njegove strani ni, tudi on prijateljuje z ženskami (večja družba).
Bom iskrena …. z nekaterimi prijateljujem še iz faksa (FMF), nekatere pa sem spoznala na fitnesu.
S tremi prijatelji nimam ‘nobenega problema’, sem sproščena in duhovita v njihovi družbi.
Zaupamo si.
Četrti.
Hm?
Tukaj pa ni tako enostavno, ker …. ker je ta moški izjemno privlačen, športnik in izžareva eno tako močno energijo, ki mene dobesedno ‘ohromi’ in me ne pusti ravnodušne …


Jap, res je. 🙂 Lahko še stokrat ponoviš – ampak samo zase. Kaj si drugi mislijo, tega pač ne veš, še manj pa zmoreš predvideti. Že tu ne, kaj šele pri “prijateljih”. :-)))
[/quote]

Ponovim kaj? Samo zase kaj? Predvideti kaj? Napisala sem mojo izkušnje in nič drugega. Kje točno se ti zatakne? Pač, če ti nisi sposoben negovati prijateljstva z istim spolom, to še ne pomeni da smo vsi taki nesposobneži. Če se z nekom na psihološki ravni razumeš, to še ne pomeni, da moraš z njim seksat.

Ali so lahko moški in ženske prijatelji? Seveda so lahko…. Sama imam prijatelja kateremu 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaupam.. že 10 let…. Ta prijatelj me fizično in spolno ne privlači mi pa rade volje brezpogojno pomaga, če potrebujem kak nasvet ali pomoč…… Oba sva srečno poročena in vsak s svojimi otroki….. Kaj naj bi še človek rad???

Ja zapecaj ga da vidš kva bo. Jst sm svojo frendico tut, sam žau ni blo nč.

Ponovim kaj? Samo zase kaj? Predvideti kaj? Napisala sem mojo izkušnje in nič drugega. Kje točno se ti zatakne? Pač, če ti nisi sposoben negovati prijateljstva z istim spolom, to še ne pomeni da smo vsi taki nesposobneži. Če se z nekom na psihološki ravni razumeš, to še ne pomeni, da moraš z njim seksat.
[/quote]
Z istim spolom? 🙂 Si se malce zapletla? 🙂


Pa lahko resno tudi za tvojega prijatelja trdiš, da ga spolno ne privlačiš? Težko, a ne? :-p


Pa lahko resno tudi za tvojega prijatelja trdiš, da ga spolno ne privlačiš? Težko, a ne? :-p
[/quote]

Seveda lahko.. Kot sem napisala, sva oba srečno poročena, kar pomeni, da on ljubi svojo ženo jaz pa svojega moža….. Če bi med nama bila kakršnakoli privlačnost bi mi po 10 letih že povedal….. Bo šlo??

Seveda lahko.. Kot sem napisala, sva oba srečno poročena, kar pomeni, da on ljubi svojo ženo jaz pa svojega moža….. Če bi med nama bila kakršnakoli privlačnost bi mi po 10 letih že povedal….. Bo šlo??
[/quote]

To pa sploh ni nujno. Kolega je že doooolgo let zaljubljen v eno “prijateljico”, pa ji tega verjetno ne bo nikoli povedal. Vsi naokoli pa vemo, kako je z njim. Ta prijateljica pa ali je glupa, ali pa se samo dela.

To pa sploh ni nujno. Kolega je že doooolgo let zaljubljen v eno “prijateljico”, pa ji tega verjetno ne bo nikoli povedal. Vsi naokoli pa vemo, kako je z njim. Ta prijateljica pa ali je glupa, ali pa se samo dela.
[/quote]

En primer, ki ga poznaš, postavlja pod dvom tisto, kar je napisala “Seveda lahko”?

Bistvo: ti ne verjameš takim prijateljstvom. Ok, ti tako, zate ne obstaja taka možnost, vedno bi imel figo v žepu.

Kar pa ne pomeni, da ni njena zgodba iskrena in da to ni možno.

En primer, ki ga poznaš, postavlja pod dvom tisto, kar je napisala “Seveda lahko”?

Bistvo: ti ne verjameš takim prijateljstvom. Ok, ti tako, zate ne obstaja taka možnost, vedno bi imel figo v žepu.

Kar pa ne pomeni, da ni njena zgodba iskrena in da to ni možno.
[/quote]
Lahko ona iskreno tako misli. Kar pa ne pomeni, da je to tudi resnica. Da tako misli tudi njen prijatelj. Tako nekako, a ne? 🙂

To pa sploh ni nujno. Kolega je že doooolgo let zaljubljen v eno “prijateljico”, pa ji tega verjetno ne bo nikoli povedal. Vsi naokoli pa vemo, kako je z njim. Ta prijateljica pa ali je glupa, ali pa se samo dela.
[/quote]

Še enkrat……. Srečno je poročen in ima dva otroka.. Svojo ženo ljubi in to dokazuje z dejanji……. Je res tako tako težko razumeti?

Sicer pa v primeru, ki ga opsuješ zagotovo ne gre za tisto pravo prijateljstvo, ker v tem primeru bi bil ta tvoj prijatelj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren, sploh pa se ne bi bal povedati resnice…..


Lahko ona iskreno tako misli. Kar pa ne pomeni, da je to tudi resnica. Da tako misli tudi njen prijatelj. Tako nekako, a ne? 🙂 [/quote]

Ne. Ti preslikavaš svoj odnos do žensk (ali moških) na odnos, ki ga imajo drugi med seboj. Zato ti ni verjetno tako prijateljstvo in ga posledično nikoli ne boš deležen.

Ne. Ti preslikavaš svoj odnos do žensk (ali moških) na odnos, ki ga imajo drugi med seboj. Zato ti ni verjetno tako prijateljstvo in ga posledično nikoli ne boš deležen.
[/quote]

Ti počneš pa kaj točno? Preslikavaš svoj odnos na druge. No, pa pri tem izhajaš iz lastnih predstav, ne dejanskega stanja. Huda razlika? 🙂

Ne. Ti preslikavaš svoj odnos do žensk (ali moških) na odnos, ki ga imajo drugi med seboj. Zato ti ni verjetno tako prijateljstvo in ga posledično nikoli ne boš deležen.
[/quote]

Bravo, točno to počne ja. Podpis! Nikoli ga ne bo deležen, ker ga ne razume in ga ni sposoben razumeti!

Še enkrat……. Srečno je poročen in ima dva otroka.. Svojo ženo ljubi in to dokazuje z dejanji……. Je res tako tako težko razumeti?

Sicer pa v primeru, ki ga opsuješ zagotovo ne gre za tisto pravo prijateljstvo, ker v tem primeru bi bil ta tvoj prijatelj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren, sploh pa se ne bi bal povedati resnice…..
[/quote]
Noben človek ni vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren. Zakonski stan in otroci pa niso zanesljiv dokaz niti za heteroseksualno usmerjenost, kaj šele za ljubezen. Da pa ti veš, kaj se dogaja med njima – si z njima 24 ur na dan? 🙂
Ni vse zlato, kar se sveti. Pa tudi dejstvo, da ima nekdo nekoga rad, še ni garancija, da ni zaljubljen v koga drugega. Življenje ni enostavno, nekateri pa si ga radi še ekstra zakomplicirajo. Najbrž pa po svoje tudi uživajo v tej mizeriji. Priznam, da tega kolega ne razumem.


Noben človek ni vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren. Zakonski stan in otroci pa niso zanesljiv dokaz niti za heteroseksualno usmerjenost, kaj šele za ljubezen. Da pa ti veš, kaj se dogaja med njima – si z njima 24 ur na dan? 🙂
Ni vse zlato, kar se sveti. Pa tudi dejstvo, da ima nekdo nekoga rad, še ni garancija, da ni zaljubljen v koga drugega. Življenje ni enostavno, nekateri pa si ga radi še ekstra zakomplicirajo. Najbrž pa po svoje tudi uživajo v tej mizeriji. Priznam, da tega kolega ne razumem.
[/quote]

No potem pa naj bo tako, kot praviš….. samo da boš zadovoljen…..!

Kot je že Jana povedala……. ne boš razumel, ker nisi sposoben razumeti. Se umikam iz razprave. lp

Jaz sem imela prijatelja več kot 30 let. Spoznala sva se v gimnaziji in najin prijateljski odnos se je ohranil vse do mojih 50-tih. Žal me je lansko poletje prijatelj zaradi hude bolezni zapustil in odšel.. tja gor.. na lepše…

Naj že takoj povem, da med nama nikoli ni bilo kemije, telesne ali spolne privčasnosti. V študentskih letih sva veliko skupaj žurala in pohajkovala po hribih in bila v različnih zvezah. Leta so minevala in kar naenkrat sva bila oba poročena. On s super žensko jaz na začetku s super moškim. No in ta super moški, je čez nekaj let propadel v poslu, bankrotiral in se zapil. Njegovo pijančevanje se je stopnjevalo do te mere, da je postal tudi verbalno nasilen do vseh članov družine. Skoraj ni bilo večera, da moj mož ne bi bil pijan in da se ne bi znašal nad mano in hčerama. Ker sama nisem vedela, kako naj se svojega pijanca rešim, sem se zaupala mojemu prijatelju in prav on mi je z njegovo ženo pomagal, da sem z otroki prebila skozi ta problem. Pomagala sta mi skozi ločitev, selitev in mi moralno stala ob strani.

Kljub temu, da mi je praktično vse življenje stal ob strani in mi pomagal med nama ni bilo kemije ali neke fizične privlačnosti. Te dni mineva natanko 14 mesecev odkar je zapustil svojo prečudovito ženo, tri prečudovite otroke in prijateljico, ki ga bo vse življenje ohranila v najlepi luči. Pogrešam ga!

PS: Že takoj povem, da v temi ne bom sodelovala, ker vem, da boste nekateri tukaj vsiljevali in podtikali neke svoje teorije o spolni privlačnosti in bla bla bla, le da bi dokazali svoj prav. Me ne zanima! Jaz vem kaj sem imela in vem česa vi nimate.

Ni nujno: mogoče pa iam od njega kakšne koristi in se dela da ne ve da je vanjo zaljubljen?

+ima

Torej imate nekateri dedi tukaj izključno dede za prijatelje? Ojej fuj in fej, to je pa precej žalostno!

Žalostno je bolj to, da ste si nekateri ustvarili predstavo, da tako realno razmišljajo samo moški 🙂

Žalostno je bolj to, da ste si nekateri ustvarili predstavo, da tako realno razmišljajo samo moški 🙂
[/quote]

Ah ženske imajo hitro moške okoli sebe.. Ampak da imate tipi samo tipe okoli sebe je pa res grozno. fej in fuj al kako je napisal moj predhodnik.

New Report

Close