Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

narkomanka in cipa ta ne pozna p od prijateljstva

Kaj pa ti vidiš v “nabrisanju” slabega?

Kaj pa jeto prijatelj?
Recimo v srednjih letih in kasneje?

Naslovno vprašanje je bilo “Ali so lahko moški in ženske prijatelji?”. Jaz sem nanj odgovorila. Ti?

Pomisleki, taki ali drugačni, tvoji ali tuji, pa so lahko vedno znova ovira pri vzpostavljanju medsebojnih odnosov. Na svoje lahko vplivaš, na tuje ne. Ni pa fino, če sčasoma ponotranjiš tuje strahove.
[/quote]

No saj, če mešaš v tole temo incest, potem res verjamem, da ne dojameš pomislekov… Pa verjetno tudi ne vidiš tistih, ki bi radi kaj več. Tudi prav 🙂

Prijatelj
prijatelju
Kaj pa ti vidiš v “nabrisanju” slabega?

Absolutno nič. Ampak to so potem že ‘friends with benefits’ ;D

Kaj
pa je to prijatelj
Kaj pa jeto prijatelj?
Recimo v srednjih letih in kasneje?

Hmm, zame je prijatelj recimo nekdo, ki ga pokličeš na kavo ali pivo po službi. Je prvi, ki ga pokličeš ko se ti zgodi nekaj dobrega, ali nekaj slabega. Nekdo, ki te z veseljem pride iskat ob 3eh zjutraj v oddaljeno gostilno po silvestrovanju. Nekdo pri komer lahko prespiš ali s komer lahko pogledaš film med vikendom, in ki ve, kdaj imaš rojstni dan ter si zapomni, da ne maraš rozin v šmornu. Nekdo, ki te brani, čeprav ve, da si kriv. Nekdo, ki mu zaupaš karkoli in on tebi, in ki ti pove, da ti smrdi majica ali imaš zadah.
Recimo.

Moški in ženska ne moreta biti tesna prijatelja, ker se slej ko prej med njima zaplete.

Predvsem moški, ki si izbirajo všečne prijateljice, zmeraj želijo, da bi se z njimi dali dol. In če je tak moški v razmerju v katerem škriplje, se slej ko prej z prijateljico zapleteta.

Ženske pamet v roke in nikakor dovolit svojim moškim tesnih prijateljic. Poudarjam tesnih!

AJa? Tole pa ne – če je nekdo kriv, je kriv, pa prijatelj ali pa sovražnik.

Če te nekdo brani, čeprav si kriv, ni prijatelj, ampak sostorilec ali vsaj pomagač. :)))

oh
ja
antilopa

Za vaju ne vem, ampak jaz stojim za svojim prijateljem, tudi ko je krivda popolnoma njegova.
Brez obotavljanja ali pomislekov mi niti na misel ne pade kaj drugega.
Pa če sem zato sostorilec, pomagač ali pa drek. In nič manj ne pričakujem od svojih prijateljev.
Karkoli drugega odpade od moje definicije prijatelja in si takih prijateljev ne želim.

oh
ja
antilopa

Sem pa presenečen nad vajinim mišljenjem, ker sem naivno mislil. da to spada pod ‘default’ prijateljstva.

Glede na to, da si izbral nick “Gazda” kot pravijo Ivici Todoriću (Agrokor)…..bi tudi njemu stal ob strani kot prijatelj? :)))

Saj vem, kaj želiš povedati….ne bi ga zapustil oziroma mu ne bi obrnil hrbta, čeprav bi bil kriv. Kajne? To je pravo prijateljstvo.

hja, tako kot si zase zapisal, da pričakuješ, da bo tebe prijatelj ščitil, ker si kriv – samo taki ljudje, enaki, se greste lahko to. Pri meni tega ni.


Vidiš, da ti je jasno, ampak vseeno ne razumeš prav, lahko sva prijatelja kaj da ne, prijatelji so za to da si v vsem pomagajo. 🙂

Moj nick nima nobene zveze z mojo osebnostjo ali katerokoli osebo. Je zgolj tretja beseda, ki mi je padla na pamet in ni bila zasedena 😀

Da pa odgovorim na vprašanje pa ja, brez obotavljanja bi branil tudi Adolfa Hitlerja, če bi ga smatral za prijatelja – za pravega prijatelja. Ker v trenutku, ko bi mu obrnil hrbet, bi najino prijateljstvo izginilo. Ne samo to, da ne bi bila več prijatelja, ampak bi bil izdajalec, kar je v moji knjigi hujše kot sovražnik. Pač moje mnenje.

Ma mž frendovstvo ni k se zmer en zalub v druzga.

Vidim. Kar je nakako žalostno.
In prav imaš, samo taki ljudje, enaki, se gremo lahko to. Celo beseda obstaja za to – lojalnost oz. zvestoba. Da se razumemo, zvestoba je vrednota, ne slabost.

MOrala, morala …

prijatelj je tisti, ki vedno ponudi ramo da se lahko zjokam ker imam tako groznega moža in tisti ki mu ni težko me pohvalit, dat kakšen kompliment, me razumet… , skratka vse tisto kar mi je pomembno pa doma ne dobim. ampak seksam pa z možem, ne s prijateljem.

ženska ga mora znat ravno prav kurit, če se ji zdi, da se oddaljuje in obzirno držat na distanci, če postaja prevroče.

Čisto smo zašli s teme, ampak..

tudi morala je lepa vrednota, ampak zame je prijateljstvo načeloma pomembnejše kot morala, resnica, čast, varnost, zakoni, udobje, denar, itd.
Načeloma pravim zaradi tega, ker vse ima svoje meje. Če je določeno dejanje prijatelja nesprejemljivo, kot na primer umor, ali kaj jaz vem, posilstvo oz. karkoli že je nesprejemljivo za vsakega posameznika, potem pa se strinjam, da lahko morala tudi prevlada nad prijateljstvom.
Drugače pa lahko rečem celo, da nekatera prijateljstva so neprecenljiva.
Nad prijateljstvom je mogoče samo družina, pa še to ne v vseh primerih.

Še enkrat – zgolj moje mnenje. Drugače pa iztočnica za novo temo.

Tole me res zanima kadaj nehaš sexat. ker midva imava srebrno poroko že krepko za sabo, stara sva 50+, pa še kar. kdaj bova postala prijatelja?

…potem pa si je ena omislila froca, druga magisterij, tretja fanta, in smo se odtujili.

Ženska je lahko zmoškim prijateljica, če je gej, ali če je ne privlači seksualno. Verjetno je tudi z moške strani enako?
Vse ostalo eksplodira, tako ali drugače.

prijatelj je tisti, ki vedno ponudi ramo da se lahko zjokam ker imam tako groznega moža in tisti ki mu ni težko me pohvalit, dat kakšen kompliment, me razumet… , skratka vse tisto kar mi je pomembno pa doma ne dobim. ampak seksam pa z možem, ne s prijateljem.
[/quote]

Odlično napisano! Problem je samo v tem ker moški frendi samo čakajo ko sokoli , da bodo objokano ramo izkoristli za potencialni fukk…patetično do konca…

Vidim. Kar je nakako žalostno.
In prav imaš, samo taki ljudje, enaki, se gremo lahko to. Celo beseda obstaja za to – lojalnost oz. zvestoba. Da se razumemo, zvestoba je vrednota, ne slabost.
[/quote]

Citirano;
To je zelo vprašljivo.
Lojalnost… je vrednota, če je usmerjena v vredno osebnost. Npr. lojalnost Hitlerju – ali pa npr. množičnemu morilcu – pa (zame) nikakor ni vrednota, pač pa neumnost.

Torej poanta – taka vrednota je zelo relativna stvar.

New Report

Close