Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Tukaj na portalu bevskajo…tisti, ki posvojitve in posvojenca niso videlo na 100km….ampak ja..vedno se oglasajo taki…nic novega. Zlovenija.

Odgovor na objavo uporabnika
bluziš, 17.01.2023 ob 09:32

Odgovor na objavo uporabnika
POSVOJITELJ, 17.01.2023 ob 09:27

Odgovor na objavo uporabnika
bluziš, 17.01.2023 ob 08:51

Odgovor na objavo uporabnika
Maja V, 17.01.2023 ob 08:33

Odgovor na objavo uporabnika
RAKUN, 17.01.2023 ob 06:08

Odgovor na objavo uporabnika
ne vidite resnice, 17.01.2023 ob 00:09

Ti si pa res eden Rakun, s tem da kupuješ otroke, pa res pomagaš.   Zaradi tega bo še več otrok ugrabljenih.

na svetu je ta trenutek okoli 300 molijonov sirot…in ja, v Evropi je vsakemu, ki pride v EU..ene 1000x boljse, kot bi bilo od tam od kjer so.

JA amak ali razumeš, da vsi ti otroci, ki naj bi bili rez staršev v resnici niso brez staršev. Da je v ozadju veliko ugrabitev in s tem ko se pomaga posvojiti take otroke se spodbuja trgovina z otroci?

Ni problematično, če nekdo posvoji siroto, halo še dobro da jo. Ampak v kolikor je v ozadju trgovina z otroci in to niso sirote pač pa ugrabljeni otroci se ti ne zdi da bi bilo bolje da se ta kriminal ustavi?

Daj razloži zakaj bi v državah kjer je na miljone sirot ugrabljali otroke za posvojitve? Živiš v nekem svojem namišljenem svetu. Otrok / sirot  je ogromno. Miljone in miljone. Vseh vrst, zdravi, bolni, dojenčki, večji otroci, beli, črni, azijski…..miljone. Zakaj za vraga bi šel kdo ugrabljat otroke če jih ljudje sami v sirotišnice vozijo ker jih niso zmožni živeti. Vidite svet kot slovenijo, kot da je kot pri nas. Ljudje po svetu drugače živijo. In revne države imajo ogromno sirot. In še enkrat….brez potrdila od slovenskega csd je nemogoče pripeljati posvojenega otroka (tudi če kdo tam podkupi) v slovenijo in mu zrihtat papirje. Razen če pri nas na vrhu nekdo goljufa. Legalno je to nemogoče narediti. Tu nabijate kako so vsi otroci posvojeni iz afrike kupljeni. Ker ste si to namislili v glavi. V reali pa večina otrok čisto povprečni ljudje posvojijo, ki za stroške velikokrat kredite najamejo. Vi pa o tem kako imajo dve sodni veji v dveh različnih državah podkupljene. Ja seveda.

Za tistega kretena ki si zmišljuje o premium ukrajinskem otroku …. nisi vreden da te pes poščije. Velja tudi za vse ki govorite o teh otrocih kot o kužkih ki se jih rešuje. S posvojitvijo ne rešuješ otrok! Posvojiš iz istega razloga kot imaš svojega otroka. Ker si TI želiš otroka/družino.

Ti bos mene zalila al zalil..da je zgodba izmisljena. Ponavljam to se je dogajalo 12 let nazaj. Fucking 12 let. Jaz ne vem kako je sedaj. ..pojma nimam o posvojitvah in ne ves niti toliko kaj sem zelel povedati.

Dodajam.

V Ukrajini je bilo beri pred 12 leti tako..da na uradu dobis v vpogled najprej bolne otroke, ki jih normalno da noces in jih razumes, ker jih pac zelijo oddati. Nato po prigovarjanju..dobis po 2 ali 3 pregledu to kar si zelel..to je praksa. Premium sem pa dodal, ker sem ze prej dobil informacijo, da pac otroke v katalogih locijo po ..marsicem..in tiste reciva malo boljse raje oddajo v bolk premium drzave. To je praksa..bila..kako je danes ne vem. Zalitve o kretenih..so pa odraz tvoje pameti..in tvoje razgledanosti.

Kaj govorite in bluzite o stvareh o katerih nimate pojma…joooj

Sezname otrok imajo po vseh državah. Po različnih kategorijah. Zdrave običajno mlajše od 5 let posebej. Potem starejše zdrave. Potem z manjšimi težavami in skupine otrok (brate in sestre). In potem zelo bolne. In ja vem da so v ukrajini želeli prvo bolane dati v posvojitev. In ja vem da si rabil čakati na zdravega in običajno dati “darilo” sirotišnici. Kar pa ne opravičuje tvojega razmišljanja in razlaganja o otrocih. Uporaba premium besede za otroka je ogabna. Gnusna. Če tega ne razumeš ti živ bog ne more pomagati. Normalni ljudje razložijo svojo zgodbo tako da so želeli zdravega otroka in so zato morali zavrniti posvojitev otroka z težavami, ker se s tem niso znali spopasti. Ne govorijo o premium otrocih in o tem da so jih kot v leclercu kupili. Gnoj.

HA ha ha…to sem povedal vse v narekovajih in ta izraz se dejansko je uprabljal v neuradnem pogovoru na uradu. Meni je vseeno kaj ti menis. Res. Kaj naj si zatiskam oci…po otroka sem sel kot v trgovino..a bi ti to rada drugace zapkirala..povedal sem cisto golo rare..osebno izkusnjo..tam ni custev..ko ti otroka oddajajo nihce ne joka..vse je uradno..papirji..pregledi..gre..nihce ne joka za njim..ker jih imajo se 100.000 briga jih. Jokas ti..ker si ga dobil. Ne stekas sveta tam…ker se vidi..VSE SI SLISALA..jaz pa sem.bil tam..in imam danes kar sem zelel..

Ti pa pojdi nazaj v svojo luknjo pametovati..slovenceljsko..

Mislim če dobro prebereš, je zgodbo o premium otrocih lansiral posvojitelj, ki je bil v Ukrajini. Zakaj pa Kongo prepoveduje mednarodne posvojitve že od 2016, Evropejci pa jih še zmeraj vozijo v Evropo. Ponje pa hodijo v Kenijo , Mozambik in druge Afriške države, ne pa v Kongo? Prosim če mi odgovorite.

Odgovor na objavo uporabnika
POSVOJITELJ, 17.01.2023 ob 09:40

HA ha ha…to sem povedal vse v narekovajih in ta izraz se dejansko je uprabljal v neuradnem pogovoru na uradu. Meni je vseeno kaj ti menis. Res. Kaj naj si zatiskam oci…po otroka sem sel kot v trgovino..a bi ti to rada drugace zapkirala..povedal sem cisto golo rare..osebno izkusnjo..tam ni custev..ko ti otroka oddajajo nihce ne joka..vse je uradno..papirji..pregledi..gre..nihce ne joka za njim..ker jih imajo se 100.000 briga jih. Jokas ti..ker si ga dobil. Ne stekas sveta tam…ker se vidi..VSE SI SLISALA..jaz pa sem.bil tam..in imam danes kar sem zelel..

Ti pa pojdi nazaj v svojo luknjo pametovati..slovenceljsko..

No ko smo mi posvajali so vzgojiteljice v sirotišnici jokale. In še vedno jim pošljemo slike vsako leto in voščilnice za roj. dneve. Gospa, ki je skrbela zanj vsako leto pošlje voščilnico za roj. dan.. Plus stvari za otroke (predvsem pleničke rabijo). In ne niti približno ni isto kot iti v trgovino. Razen če ti za v trgovino it potrebuješ miljon zavodov, pregledov, dokazil, poti in truda, da o čustvih ki so tu vpletena in času ki ga vložiš v to (leta) ne govorim. Je pa menda vsakemu z kančkom možganom jasno da to ni neko romantično doživetje. Samo ljudje, ki nikoli niso bili v tem si domišljajo da bi moralo biti. V bistvu je pa eno zelo travmatično doživetje, kjer otrok izgubi vse kar je do takrat poznal, ti pa stopaš na neznano pot, kolikor si srečen in vse, se normalni ljudje zavedamo odgovornosti ki jo tisti trenutek prevzameš in travme ki jo otrok doživlja.

Odgovor na objavo uporabnika
Maja V, 17.01.2023 ob 09:57

Mislim če dobro prebereš, je zgodbo o premium otrocih lansiral posvojitelj, ki je bil v Ukrajini. Zakaj pa Kongo prepoveduje mednarodne posvojitve že od 2016, Evropejci pa jih še zmeraj vozijo v Evropo. Ponje pa hodijo v Kenijo , Mozambik in druge Afriške države, ne pa v Kongo? Prosim če mi odgovorite.

No pa kdo hodi po te otroke? Vsi europejci ki so posvojili v kakšni od afriških držav? Ja? En članek o par ljudeh in inteligentni mončki posplošite to na vso populacijo itak. Ker to potem je kar pravilo. Ne izjema. Čeprav se je od vedno dogajalo, samo preden niste v svojem bednem dolgočasnem življenju to prebrali nekje vam je dol viselo. Se upam stavit da ste to eni in isti ljudje, kateri ste veselo ploskali ko je otrok migrantov se utopil. Ste take dobre dušice, samo za otroke vam gre….

Na Hrvaškem je bilo samo v zadnjih letih iz Konga posvojenih 130 otrok. Za Slovenijo ni podatkov, ker ni politično korektno. Kar nekaj je bilo na Hrvaškem posvojitev otrok iz Konga iz strani LGBT parov, čeprav zakonodaja v Kongu to izrecno prepoveduje.

Odgovor na objavo uporabnika
ksi ksu, 16.01.2023 ob 09:41

Odgovor na objavo uporabnika
primernost, 16.01.2023 ob 09:39

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 16.01.2023 ob 09:28

večina posvojitev je zgolj trgovina z otroki in grozljiva travma za vse posvojene otroke. bolj kot poslušam zgodbe posvojenih otrok od vsepovsod, bolj sem zgrožena. kup otrok je dobesedno ukradenih.

 

absolutno bi bilo treba prepovedati mednarodne posvojitve. če hočete pomagat tujim otrokom, ki ostanejo brez staršev, donirajte denar, da jih vzgajajo njihovi sorodniki v domačem okolju.

 

Na svetu je čez 20 miljonov sirot. V sirotišnicah. V inštitucijah. Večina jih pri 16ih ali pa še prej vržejo ven in naj se znajdejo. Večina je zlorabljenih tam. Večina nikoli ni objema dobila. Večina pristane ali v drogah, prostituciji ali pa mrtvi že pred 20im. Sprejemajo tudi prostovoljce, predlagam da se enkrat odpraviš kam pomagat, pa potem povej če boš še isto razmišljala.

no saj zato pa ima toliko posvojenih otrok v Sloveniji v Afriki še žive starše. Zlorabljena, po možnosti bolna škart roba iz sirotnišnic nikogar ne zanima.

Preberi svoj zapis. Otrokom praviš roba? Ti to res????

Nisem razsodnik, vendar ne verjamem , da se v večini Afriških državah  za par 100 dolarjev da na sodišču dobiti karkoli.  Po mojih izkušnjah  z sodiščem v eni od Afriški državi, sem bil pred enim sodiščem v enem dnevu , bil obsojen za neko malenkost 4X. Vsakič je bila podkupnina malo višja. Za 400$ sem bil oproščen. Za Slovensko sodstvo , tudi ne morem dati roko v ogenj, samo poglejte koliko sodb pade na Evropskem  sodišču , preko 80%. Imam pa tudi sam primer, ko sem sodnico za prometne prekrške prašal zakaj sem kriv, je bil odgovor , Če v tistem trenutku ne bi bili tam, se drugi udeleženec ne bi mogel zaleteti v vas, Pa bi ostali doma.

 

Če so nepravilnosti na tem področju, bi jih morali naši organi po uradni dolžnosti preiskati. Zaradi, otrok, staršev in bodočih posvojiteljev. Kršenje zakona, pa še v tako dobre namene, zmeraj premika meje sprejemljivosti do skrajnosti.

Mislim da imaš prevelika  pričakovanje. Pa tudi kar nekaj znanih  oseb vpletenih.

In zakaj je potrebno posvajati otroke v Afriki, Evropa je polna otrok za posvojitev.

Samo lani je več mam pustilo otroke ob poti, na stopniščih. Potem so tu še majhni otroci umorjenih mam, kjer so očetje po 20,30 let v zaporih. Dvomim, da jim prenatrpani zavodi nudijo kakršnokoli ljubezen, ki jo otrok ravno do 5 leta starosti najbolj potrebuje.

Vsaka tretja ženska v Nemčiji je umorjena s strani (ex) partnerja.

Odgovor na objavo uporabnika
V Evropi je otrok dovolj, 17.01.2023 ob 11:39

In zakaj je potrebno posvajati otroke v Afriki, Evropa je polna otrok za posvojitev.

Samo lani je več mam pustilo otroke ob poti, na stopniščih. Potem so tu še majhni otroci umorjenih mam, kjer so očetje po 20,30 let v zaporih. Dvomim, da jim prenatrpani zavodi nudijo kakršnokoli ljubezen, ki jo otrok ravno do 5 leta starosti najbolj potrebuje.

Vsaka tretja ženska v Nemčiji je umorjena s strani (ex) partnerja.

No pa ti brihta povej kje v europi lahko trenutno posvojiš otroka? Ker po tvoje po zavodih čakajo na posvojitelje. No kje? Veš večina otrok ki izgubi enega ali oba starša ne gre v posvojitev. Gre v skrbništvo sorodnikom ali pa v rejništvo. Ampak ti veš da je ogromno otrok v europi za posvojitev. Samo kihneš in jih je 100 v vrsti. No povej kje. Bo tona parov v europi ki čakajo na možnost posvojitve veselo informacije.

Tudi pri posvojitvah mora biti red. Upoštevati je potrebno strokovnjake. Vendar  .je tukaj težava staršev, ki zahtevajo pravico da posvojijo otroka in ta pravica naj bi povozila vse ostale pravice , posebej če imaš denar.

In kdo bo naredil red.

Zgodba iz Sarajeva , ženska je bila med bombadiranjem težko ranjena, dva sinova so preko Dječjega doma Sarajevo poslali v Italijo, kjer sta bila posvojen. Ženska je z pomočjo Italjanskega novinarja našla svoje dva sinova po 26 letih. Medtem je njihov oče umrl. Sinova sta Italijana v Lombardiji. Eden od sinov, noče imeti stika z svojo pravo mamo, drugi ji je napisal 4 pisma in se pogovarjal preko skypa.

Ja kar nekaj je takih zgodb, ko so bile družine nasilno ločene, otroci pa posvojeni.

Odgovor na objavo uporabnika
Admin, 17.01.2023 ob 14:29

Zgodba iz Sarajeva , ženska je bila med bombadiranjem težko ranjena, dva sinova so preko Dječjega doma Sarajevo poslali v Italijo, kjer sta bila posvojen. Ženska je z pomočjo Italjanskega novinarja našla svoje dva sinova po 26 letih. Medtem je njihov oče umrl. Sinova sta Italijana v Lombardiji. Eden od sinov, noče imeti stika z svojo pravo mamo, drugi ji je napisal 4 pisma in se pogovarjal preko skypa.

V takšnih zgodbah je potrebno biti vseeno previden. Če sta bila otroka nasilno odvzeta in poslana v posvojitev je to vsekakor obsojanja vredno. To je en vidik zgodbe.

Drugi vidik je, da sta ta dva otroka zrasla v povsem drugem kulturnem okolju, se usidrala v to družbo in družino, ki je skrbela za njiju. Ne verjamem, da nista vedela od kod prihajata in da sta posvojena. Zdaj si pa predstavljaj situacijo, ko se pojavi njihova biološka mati (namenoma ne pišem prava mati), ker “prava mati” je tista, ki ju je hranila in vzgojila. To je tak pretres za nekoga, ki je mirno živel 26 let in kar naenkrat prileti “bomba” in razsuje vse. Razumem oba. Tistega, ki noče imeti nobenega opravka z njo. Zanj je kljub vsemu tujka. In drugega, ki si jo morda želi spoznati in po mnogih letih navezati tesnejši stik z njo. Morda želi spoznati svoje korenine, morda želi podoživeti spet svoje otroške spomine. Odvisno od teka, koliko sta bila stara, ko se je to zgodilo.

V vsakem primeru je težko z vse. Tiste v Italiji in one v Sarajevu.

 

Mislim da je najbolj kruto dejanje da se materi odvzame otroka. Mislim da se ta bolečina ne more primerjati .  Verjamem da je med materjo in otrokom posebna vez, saj ga je donosila in rodila.

Sem bral na Jutarnjem, da Hrvatom grozi do 30 let zapora, če jih v Zambiji spoznajo za krive trgovine z otroki.   Zambijsko sodišče ni prizna da so otroci Hrvaški državljani.

Zato je med vojno prepovedano izvajati posvojitve.

Odgovor na objavo uporabnika
prepoved, 17.01.2023 ob 17:44

Zato je med vojno prepovedano izvajati posvojitve.

Ja. Pa vsi vemo, kakšen vrišč je nastal (tudi na tem forumu), ko se je začela vojna v Ukrajini. In kakšne so babnice pisale, bi posvajale kar čez noč, čeprav prej o posvojitvi niti razmišljale niso in na načine, kot se niti psa ali mačka od dobrega gospodarja ne da dobiti. In kakšno zgražanje in v luft skakanje je bilo, ker se to pač ni dalo.

Odgovor na objavo uporabnika
hja hja hja, 17.01.2023 ob 18:35

Ja. Pa vsi vemo, kakšen vrišč je nastal (tudi na tem forumu), ko se je začela vojna v Ukrajini. In kakšne so babnice pisale, bi posvajale kar čez noč, čeprav prej o posvojitvi niti razmišljale niso in na načine, kot se niti psa ali mačka od dobrega gospodarja ne da dobiti. In kakšno zgražanje in v luft skakanje je bilo, ker se to pač ni dalo.

Ljudje so tako nepremišljeni. Pogosto podležejo vsesplošni evforiji. V vojnem stanju nič ne deluje. Edino vojni dobičkarji. Zato so z razlogom prepovedane posvojitve.

Zato sem tudi napisala, da je v zvezi s zgodbo o hudo ranjeni ženski iz Sarajeva pametno biti previden. Baje so ji odvzeli dva fantka, ki sta bila v Dečjem domu v Sarajevo in ju poslali v Italijo v posvojitev. Njun oče oz njen mož je bil takrat še živ (umrl je veliko kasneje) zato se mi postavlja logično vprašanje, zakaj je to dovolil. In tudi vprašanje, zakaj sta bila pri obeh živih starših v Dečjem domu? Več vprašanj kot odgovorov.

Tega je že 26 let in zdaj živita v Lombardiji. Iskala ju je s pomočjo novinarja in ju tudi našla.

 

Pa si tudi otroku kdaj povedal, da je premium “roba?” In, da je bilo potrebno doplačilo za ta premium?

Vsi tisti ,ki se pritožujete da ni dovolj otrok za posvojite, gledate z napačne perspektive.  Pravice do otroka, ni nikjer v v nobeni ustavi in zakonom zagarantirana. In to ni vaša pravica. Tako kot nam ni garantirano še veliko drugih pravic.  Če v Evropi ni dovolj sirot za posvajanje, jih pač ni.  Sedaj bi šli pa na lov po celem svetu, da dobite otroka.

Ja ampak, tisti, ki imajo dovolj denarja, to gledajo drugače.

New Report

Close