Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Za njih je otrok bolj statusni simbol ali mislijo da brez otrok, njihov zakon ne bo preživel.  Danes marsikateri par, ki ima lahko otroke, se   zavestno odloči, da jih ne bo imel.

,.-.

Seveda da nima pravice. So tudi pari, ki niso primerni za posvojitelja. Alkohol,droge,nasilno vedenje, duševne bolezni….

Odgovor na objavo uporabnika
Kassio, 17.01.2023 ob 21:33

Seveda da nima pravice. So tudi pari, ki niso primerni za posvojitelja. Alkohol,droge,nasilno vedenje, duševne bolezni….

Preberi si na portalu GOV.SI kaj vse moraš dokazat in pokazat, da te dajo na listo bodočih posvojiteljev. Postopek je povsem enak za posvojitev doma in tujino. Če greš po legalni poti. Če ne greš pa me zanima, kako tega posvojenega otroka pripelješ v SLO brez osebnih dokumentov oz rojstnega lista, dobiš državljanstvo, ga v nadaljevanju vpišeš v vrtec in šolo. Sklep o posvojitvi izdal sodišče potem, ko mu CSD preda dokumentacijo o posvojiteljih in otroku.

Zato vseeno dvomim, da se da kar vse urediti samo, da imaš denar.

Po slovenski zakonodaji je dovolj če predložiš potrdilo o posvojitvi v tuji državi. Res pa je da bi moralo to potrdilo sodišče po diplomatskih kanalih preveriti avtentičnost., kar pa je v primeru Afriških držav vprašljivo.

Ja in če je to dovolj.

Odgovor na objavo uporabnika
Kassio, 17.01.2023 ob 22:06

Po slovenski zakonodaji je dovolj če predložiš potrdilo o posvojitvi v tuji državi. Res pa je da bi moralo to potrdilo sodišče po diplomatskih kanalih preveriti avtentičnost., kar pa je v primeru Afriških držav vprašljivo.

Popravi me, če sem narobe razumela. V SLO lahko urediš vse, če predložiš SAMO potrdilo o posvojitvi v tuji državi?

 

Da , ker naj bi predvidevali , da so v tej državi izvedli vse predpisane postopke.

Odgovor na objavo uporabnika
Glej, 17.01.2023 ob 22:58

Popravi me, če sem narobe razumela. V SLO lahko urediš vse, če predložiš SAMO potrdilo o posvojitvi v tuji državi?

 

Ne predložiš samo potrdilo, temveč sodno odločbo oziroma odločbo ustreznega organa, ki v tej državi ureja posvojitve. Ta odločba mora biti ustrezno overjena po Haaški konvenciji oz. ker afriške države niso vse podpisnice le-te, mora iti skozi vse overitve v tej tuji državi, in nazadnje overjena še na našem Ministrstvu za zunanje zadeve. S temi overitvami pa se ne overja vsebina te sodbe, temveč le istovetnost organa, ki jo je izdal (podpis uradne osebe in pečat…….). Sedaj, kako pa poteka to overjanje v teh državah, je pa druga zgodba, lahko so tudi ponaredki. Ima pa naše sodišče v primeru dvoma, možnost zadeve preveriti po diplomatski poti. Ali to delajo, pa ne vem.

Sodišče nato preveri, ali je sodba oz. posvojitev izpeljana v skladu z našo zakonodajo in če ugotovi, da je vse v redu, izda sklep o priznanju te tuje sodbe, na podlagi te pa nato starši uredijo vpis v matični register in otrokove dokumente. S posvojitvijo otrok pridobi slovensko državljanstvo.

Še dodatek – po pripovedovanju tistih, ki so šli skozi te postopke, pa države, iz katere posvajajo, zahtevajo ogromno dokazil, kot so navedli že predhodniki – če gre za uradno dejanje seveda. Vendar tega sodišče ob priznanju tuje sodbe seveda ne preverja, ker se pač domneva, da je druga stran naredila vse kot je potrebno.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
noja13, 18.01.2023 ob 00:45

Ne predložiš samo potrdilo, temveč sodno odločbo oziroma odločbo ustreznega organa, ki v tej državi ureja posvojitve. Ta odločba mora biti ustrezno overjena po Haaški konvenciji oz. ker afriške države niso vse podpisnice le-te, mora iti skozi vse overitve v tej tuji državi, in nazadnje overjena še na našem Ministrstvu za zunanje zadeve. S temi overitvami pa se ne overja vsebina te sodbe, temveč le istovetnost organa, ki jo je izdal (podpis uradne osebe in pečat…….). Sedaj, kako pa poteka to overjanje v teh državah, je pa druga zgodba, lahko so tudi ponaredki. Ima pa naše sodišče v primeru dvoma, možnost zadeve preveriti po diplomatski poti. Ali to delajo, pa ne vem.

Sodišče nato preveri, ali je sodba oz. posvojitev izpeljana v skladu z našo zakonodajo in če ugotovi, da je vse v redu, izda sklep o priznanju te tuje sodbe, na podlagi te pa nato starši uredijo vpis v matični register in otrokove dokumente. S posvojitvijo otrok pridobi slovensko državljanstvo.

Hvala za info. Glede na prebrano na GOV.SI, mi je bilo malo premalo samo tisto potrdilo tuje države.

In kako je Hrvaško in Slovensko sodišče preverjalo  istovetnost dokumentov. Na Hrvaškem  je samo priznalo da ne preverja. Ali mislite da je bilo v Sloveniji drugače. Nivo našega sodstva je tam tam s Hrvaškim, če ne celo slabše.

Na naše sodstvo se ne moremo preveč zanest.

Nm,..,

Poznam prijatelja, ki sta prišla samo z dokumentom o posvojitvi. Res pa da je to bilo sodišče iz ZDA. To je tudi lažje preveriti.

,.-.m,.-

Wf.

..,.

Včeraj sem zasledil ta post. Zakaj se ljudje ne brigajo zase.

Sem prebral na Jutranjem , o Hrvatih, ki so jih zaprli v Zambiji, zaradi trgovine z otroki se pa slabo piše.

Edino pravilno, če  v državah EU sodstvo ne more ali nočejo stvari poštimati, jih bojo pa Afriške. Izgleda imajo tam več poštenja. V EU pa predvsem  opravičevanja  da rešujejo otrok, je pa samo  osebni interes in promocija.

Ja pa ja,  mislim da tako kot imamo pri nas urejeno, nima nobena Afriška država.

Če pri nas kaj laufa, je korupcija in klientelizem. Še zdravstvo je na nivoju Naše male klinike.

Ne zastopim te silne želje po frocih. Cel svet je prenaselje in v kurcu. Z partnerjem imava smolo ali pa srečo da narava nam ni dala otrok. Sedaj sva pri 50, veliko potujeva , hodiva naokoli. Plače nimava pretiranih, vendar za naju je dovolj. Če bi imela dva otroka, bi pošteno gagala.

Mhm, ja

New Report

Close