Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca morda veš? V sloveniji bom pogodbeno delala za tujega naročnika

Barca morda veš? V sloveniji bom pogodbeno delala za tujega naročnika

No, če je zate to preprosto, ne vidim, v čem je problem s slovenskim sistemom, res ne.[/quote]

Vem in verjamem, da ne vidis. Jaz sem bil vzgojen drugace (ne boljse ali slabse – drugace) na eni strani, v srbski druzini, na drugi strani pa sem ze od nekdaj “nomad”. Zato lazje vidim razlike. Nekdo, ki je vpet v dolocen sistem, tezje vidi, kakor nekdo z distance. Tudi jaz nisem “videl”. Le utesnjenega sem se pocutil. Nisem videl luci na koncu tunela. Vse se mi je zdelo tako kaoticno in komplicirano, da enostavno nisem zmogel. 🙂

Sicer pa so Nemci verjetno najvecji birokrati v Evropi. To je ze kar stereotip. Kar je zanimivo, je to, da pri njih zadeve gladko tecejo. Ce sem iskrem, sem mnenja, da je Slovenija se prevec kopirala nemski sistem (v birokratskem smislu), pri tem pa pozabila, da Slovenci (in drugi Balkanci) nismo Nemci. Sicer pa tudi Nemcija ni dezela, kjer bi se cedila med in mleko. Od mene ne boste slisali povelicevanja nemskega sistema. Nimam pa tezav s tem, da povem, kaj deluje in kaj ne deluje.

In ko govoriva o kompliciranju: od kje vraga sploh nekomu ideja, da kot izhodisce za avtorsko pogodbo postavi (t.i. prvi) bruto?!? Mislim, oprosti… ampak mora clovek biti butast po mojem mnenju, da si sploh lahko predstavlja, da bom jaz kot avtor rekel narocniku: napisem vam program po meri, “na kljuc”, za ceno x, ampak zraven boste morali zame placati se y in z, kar v bistvu se nekaj stane in je odvisno od mojih letnih prihodkov. Halo?!? Lahko se to zgodi izjemoma, ne more pa to biti cloveku z zdravo pametjo osnovno izhodisce.

Ja, vi pa ste tako nauceni in vam je to pac smiselno (in preprosto). Meni pa to ne potegne… In se ena anekdota… Kolega iz Nove Zelandije je nekoc izjavil: “Slovenija? Cakaj malo… od nekje poznam… a-ja… to je pa tam, kjer ti na istem uradu na isto vprasanje dva uradnika postrezeta s povem nasprotujocima si odgovoroma.” Tako da… tudi po tem smo znani v svetu. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close