Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?

Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?


Mnja, nič ne bi bilo narobe, če bi ljudje antidepresive dejansko uporabljali kot bergle – ob poškodbi čimprej, za točno določen čas, nato pa čimprej dol z njih, ne pa leta in leta, tako kot to zna biti z antidepresivi.
[/quote]

Kemija je psihična bergla in potuha, ki naredi mnogo več škode kot koristi.

Joj, kako ste vsi pametni in kako mi greste na živce!
Pustite ljudi, naj pijejo antidepresive, če jim to pomaga! Boljše, da pijejo antidepresive, kot da norijo okrog, delajo neumnosti in pijejo alkohol.
Vsak se lahko v življenju znajde v situaciji, ko mu močno zabremza in ne more naprej.
Še sanja se vam ne, koliko ljudi je na antidepresivih.
Zakaj v Afriki ljudje ne poznajo antidepresivov? Zato, ker živijo tjavdan, od danes do jutri, umirajo mnogo mlajši in se na splošno ne sekirajo tako kot se mi!

Papaj dalje ovčica

Jasno, da se vsakemu kaj zgodi, da ga življenje zabremza. Meni se je že nekajkrat in to krepko. Ampak greš čez vse faze od žalosti do jeze in en dan se pobereš in greš naprej, vztrajaš. Samo kaj ko je enim veliko bolj enostavno jemat tablete kot da bi se sami borili z življenjem. In danes so depresivi postali trend, moda. Antidepresivi vam ne bodo rešili življenja in ne bodo odstranili razlogov za vašo žalost, nevoljo, občutek nemoči in samopomilovanje.

Se strinjam, da se zacne ze v otrostvu.
Malo po malo. Vec kot je dolznosti vec je slabe volje in razvoje se depresija lahko.


Itak, nato se okolje, dednost in dusevne motnje, so tu, je pa res kot je senza napisala, antidepresivi, leto najvec, plus pogovor. Ker zdravilo, da ravnovesje mozganom, ce po prenehanju nadaljujemo z lenobo duha je spet tu, se hitreje depra. Pogovor, dela cudeze. Zdravilo pa ravnovesje.

Kemija je psihična bergla in potuha, ki naredi mnogo več škode kot koristi.
[/quote]
Ljudje niso krivi, da zbolijo za motnjo, kdaj ti bo jasno. Da sistem je taksen, vedno bolj brutalen, medicina pomaga kolikor more, seveda, da je korupcija velika, samo to ne pomeni, da je zdravilo zanic.


Itak, nato se okolje, dednost in dusevne motnje, so tu, je pa res kot je senza napisala, antidepresivi, leto najvec, plus pogovor. Ker zdravilo, da ravnovesje mozganom, ce po prenehanju nadaljujemo z lenobo duha je spet tu, se hitreje depra. Pogovor, dela cudeze. Zdravilo pa ravnovesje.
[/quote]

neravnovesje v mozganih ustvarja misel, kemija pa dodatno vse zbrka

neravnovesje v mozganih ustvarja misel, kemija pa dodatno vse zbrka
[/quote]glej imas vse moznosti, za pogovor, da ljudem pomagas, da jim das roko, tolazbo. Ce danes zacnes, do smrti ne bos opravil dela, ki se rece socutje in pogovor. Ne, kajne, tezko delo, raje se stran obrnemo in jih obsojamo z vsemi mogocimi izrazi. Daj, ker ves, da ne zmores iti do soseda, da mu das roko in ga poslusas, nadaljujes na ulici, ljudem vsaj privosci kemijo in psihiatre. Ves, ni samo od zravnikov vse odvisno, prvo ste ljudje, da pokazete, kdo ste do socloveka.

glej imas vse moznosti, za pogovor, da ljudem pomagas, da jim das roko, tolazbo. Ce danes zacnes, do smrti ne bos opravil dela, ki se rece socutje in pogovor. Ne, kajne, tezko delo, raje se stran obrnemo in jih obsojamo z vsemi mogocimi izrazi. Daj, ker ves, da ne zmores iti do soseda, da mu das roko in ga poslusas, nadaljujes na ulici, ljudem vsaj privosci kemijo in psihiatre. Ves, ni samo od zravnikov vse odvisno, prvo ste ljudje, da pokazete, kdo ste do socloveka.
[/quote]

ravno tolazba, roka, poslusanje je strup potuha, da se ne loti korenitih sprememb


Ljudje niso krivi, da zbolijo za motnjo, kdaj ti bo jasno. Da sistem je taksen, vedno bolj brutalen, medicina pomaga kolikor more, seveda, da je korupcija velika, samo to ne pomeni, da je zdravilo zanic.
[/quote]

huhuhu

ravno tolazba, roka, poslusanje je strup potuha, da se ne loti korenitih sprememb
[/quote] bodi, dobro in ne skoduj ljudem s svojo dobroto.

huhuhu
[/quote] ti tudi, bodi dobro in ne skoduj ljudem s svojo dobroto.

Ko greš na kakšen pregled, kamor te pošlje služba, se zdravniki radi zapičijo, če v kartoteki piše kaj o kakšnih antidepresivih. Poznam ljudi, ki so imeli težave zaradi tega.

V določenih odgovorih bi se našel tudi odgovor na vprašanja, zakaj kakšen naredi samomor. In raje nič ne pove in navzven kaže svojo ‘srečo’. Ker so odzivi, kakršni so. Ker je še vedno nekako zakoreninjeno, da če nimaš ravno noge zlomljene, človeku nič ni.
Zgolj komentar, ker se ljudje sprašujejo, ko je prepozno.

Odkar moj brat jemlje AD, je znosen, gre v družbo, je kar normalen. HB za AD. Ena boljših stvari.

Najbolj pametni so, seveda, tisti, ki novice o škodljivosti AD-jev pobirajo iz raznih alternativnih virov, od zdravilskih “strokovnjakov“ brez ustrezne izobrazbe, ki bi jim omogočala vsaj temeljno poznavane delovanja človeškega telesa, patologije, učinkovin itd.
Seveda AD-ji niso bombončki, ki bi si jih vsak sam predpisoval za vsako manjše nerazpoloženje. So pa odlična podpora, da urediš kemijo v možganih in si sposoben spet delovati.
Tudi sama sem imela pomisleke, sprobavala razne blaževe žegne, na koncu pa so mi pomagali le AD-ji.
Kar pa se tiče škodljivosti, le en argument: Če bi bili res tako škodljivi, bi bil moj sin prvi, ki bi mi jih odsvetoval. Tudi če bi bil prodana duša domnevnemu farmacevtskemu lobiju in jih propagiral, jih meni zagotovo ne bi priporočal (kar se je pri nekaterih zdravilih zgodilo). Proučevanje delovanje zdravil, ki vplivajo na procese v možganih, je njegova ožja stroka, zato mu popolnoma zaupam.

Ti sploh veš kaj je depresija? Ko ne moreš niti vstati z postelje,npr? Ne menjaj svojega breciljnega življenja s pravo depresijo. Rabiš le malce bolj strukturirano življenje in povezanost z realnostjo. Bo prec bolje.

Kako so AD in AP v resnici nevarni, se vam niti ne sanja.
Delam s starejšimi, dementnimi. Vsi na teh anti…
Kolegica je v svojem turnusu samovoljno ukinila stari osebi AP, ker je gospa dobila, pazi, še dodatne, brez, da bi se o tem pomenila z lečečo zdravnico.
Na mojem turnusu je bila gospa že tako agresivna, da je bila nevarna tudi meni, ne le sebi in le še kak dan ji je manjkal, da znori.
Odpovedale so ji funkcije, ki so ji do tedaj še dokaj dobro služile, ko pa ni več odvajala urina, sem bila primorana dežurnemu zdravniku pojasniti, da zanjo ne odgovarjam več, enako njeni familiji.
Šele na to so jo obdržali v bolnišnici, kjer ji bodo skušali pomagati.

Želim le povedati, da se te odvisnosti težko znebiš, brez postopnega in pravilnega odvajanja.
Kar lahko plačamo s smrtjo ali pred tem s hudimi posledicami.
Seveda, zdravniki ne bodo predpisovali šentjanževke, najboljšega antidepresiva, kar je dokazano, ker je brez stranskih učinkov in ne zasvoji, niti pasijonke, ki jo jemljejo celo otroci!

No, ta gospa se ne bo nikoli mogla rešiti odvisnosti, niti od protibolečinskih pripravkov, ki se jih dobi brez recepta.
Da paracetamol pripomore h Alzheimerjevi demenci, vedo sedaj tudi v Indiji in na Kitajskem, kjer je pred invazijo paracetamola- lekadol idr. isti in podobni zvarki, niso poznali, sedaj pa imajo pandemijo te vrste demence.

Ti pa niti pod razno ne veš zakaj se v določenih zadevah predpisujejo antidepresivi. In delaš s starejšimi????? Ne me basat!

Samo eno vprašanje, če odgovoriš, prosim.
Zakaj prav na vseh navodilih, poleg vseh stranskih učinkov! AD in AP piše, od proizvajalca, da se SMEJO JEMATI MAX. 4 TEDNE? Ter za tem prenehati?
Da nihče od zasvojenih in drugače pohabljenih ne bo mogel tožiti samih proizvajalcev?
So dohtarji čoravi, brati ne znajo?
Ali gre za nekaj povsem drugega?

Od kdaj lahko te droge prepisuje tisti, ki ni psihiater in to brez diagnoze, ki JO MORA POSTAVITI TAISTI?
Ker je jasno in javno, da so neustrezni zdravniki predpisali nekaj, čeprav pacient ni imel nobene ustreznih bolezni, niti ga psihiater videl ni?

Nekdo bo moral hudo odgovarjati zaradi takih eklatantnih zlorab!

Ti sploh veš kaj je depresija? Ko ne moreš niti vstati z postelje,npr? Ne menjaj svojega breciljnega življenja s pravo depresijo. Rabiš le malce bolj strukturirano življenje in povezanost z realnostjo. Bo prec bolje.
[/quote]

Maš prav. Zoprn dan sem imel, dolgi ponedeljek, pa še prehlad se me loteva.
Realnost je pa občasno zelo zajebana, tako, da je občasen beg v fantazijo nujen.

Ti pa niti pod razno ne veš zakaj se v določenih zadevah predpisujejo antidepresivi. In delaš s starejšimi????? Ne me basat!
[/quote]

Jaz ne vem, zakaj. Le vsi z demenco imajo AD ali AP.
Razloži, zakaj se jim predpisuje.
Da se lažje in še bolje slinijo, ker se že tako in tako?
Da jim slina teče do tal!
Da so še bolj dezorientirani? Kot so že itak.
Da so dosmrtni odvisniki?
Ker so za otroki najboljši poskusni zajčki? Kar zopet so.

Ja, razloži, zakaj.
Kdo ima v resnici korist od teh dosmrtnih odvisnežev, ki so jim že zdavnaj vzeli tudi opravilno sposobnost?
Odvzeli dostojanstvo.
Jih spravili na stanje dveinpol leta starega otroka, ki zanesljivo umira, ker ima vsak dan manjše možgane?

Razloži, zakaj!

Maš prav. Zoprn dan sem imel, dolgi ponedeljek, pa še prehlad se me loteva.
Realnost je pa občasno zelo zajebana, tako, da je občasen beg v fantazijo nujen.
[/quote]

x Robi, za prehlad vzemi MSM, garant pomaga. Ga bom sama tudi, ker sem že par dni brez in še nisem dobra.
Brez fantazije pa ne bi bilo napredka.

Poznam nekoga, ki so ga že pred davnimi leti zdravili z antidepresivi zaradi depresije in poskusa samomora. Povedal mi je da je bil zaradi antidepresivov že čisto v luftu oziroma maničnem stanju in psihiater mu je še vedno predpisoval AD. Seveda, potem ga je pa zaradi maničnega stanja začel zdraviti z nevroleptiki, oziroma antipsihotiki. Diagnoza, ki jo je pa dobil zaradi tega norega zdravljenja je pa shizoafektivna motnja.

New Report

Close