Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?

Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?


Jp pederčina, se vidi kako čedalje bolj zdrava je današnja družba na podlagi “ljubezni”, skupaj s tabo, ki hodiš na štop na morje in se celo življenje z nedelom, jamranjem in visenjem na socialni izmikaš preživljanju otrok. To mora bit zelo zdrava betica, ki jo je pozdravila “ljubezen”.😁

Ja, samo najprej bi moralo imet dva petka osnovne šole in vsaj dva petla medicine, da ne bi trapalo takih bedarij, ki se jim bo vsak osnošolec smejal, kateri je prisoten pri biologiji. Splet je za vas le zkladnica neumnosti, kako vam rata zgolj to iz spleta pobrat, nikoli nič resneg in koristnega z neko realno osnovo?
[/quote]
Spet si mimo vsekal.
Komentiral si mojo izobrazbo, o kateri ni tu niti črke, ampak govorim o prodoru farmakobiznisa med zdrave ljudi. Zelo obsežna “Švedska študija” se tiče prevare z mejo holesterola, da bi prodali več statinov, ki dokazano bolj škodujejo kakor koristijo. Enako so pod svoje okrilje spravili normalna čustvena nihanja, da bi prodali več AD, ki ne le škodujejo, ampak ustvarjajo odvisnost. Beri strokovno literaturo in se prepričaj.

Kul! Pa ti?

Ti, avežde da sem včeraj nekaj o 4 bz razmišljal. In razmisili, da govori o spoštovanju oseb ne pa njunih življenjskih nazorov in posledično dejanj. Če že govori o roditeljih oz starših.
[/quote]

Jaz sem tudi dobro, hvala. Vreme imamo čudovito, prelepo za ta letni čas, tako da se, kolikor je mogoče, razvajam na soncu in svežem zraku.

Glede 4 bz se strinjam s tem, kar si napisal. Tudi tvoja razlaga o Zemlji in Stvarniku je dobra. Če upoštevamo obe razlagi, sigurno nimamo kaj zgrešiti.:-)

Kul! Pa ti?

Ti, avežde da sem včeraj nekaj o 4 bz razmišljal. In razmisili, da govori o spoštovanju oseb ne pa njunih življenjskih nazorov in posledično dejanj. Če že govori o roditeljih oz starših.
[/quote]

Jaz sem pa prebrala vse v najini temi napisano od začetka do konca in ugotovila, da tako dobre “knjige” že dolgo nisem brala.:-) Par dni sem živela v pomanjkanju spanja, a se je splačalo.:-)


Spet si mimo vsekal.
Komentiral si mojo izobrazbo, o kateri ni tu niti črke, ampak govorim o prodoru farmakobiznisa med zdrave ljudi. Zelo obsežna “Švedska študija” se tiče prevare z mejo holesterola, da bi prodali več statinov, ki dokazano bolj škodujejo kakor koristijo. Enako so pod svoje okrilje spravili normalna čustvena nihanja, da bi prodali več AD, ki ne le škodujejo, ampak ustvarjajo odvisnost. Beri strokovno literaturo in se prepričaj.
[/quote]
Še enkrat, osnovnošolska biologija multinično najprej, ne plozat o holesterolu.😁

Jaz ne vem, zakaj. Le vsi z demenco imajo AD ali AP.
Razloži, zakaj se jim predpisuje.
Da se lažje in še bolje slinijo, ker se že tako in tako?
Da jim slina teče do tal!
Da so še bolj dezorientirani? Kot so že itak.
Da so dosmrtni odvisniki?
Ker so za otroki najboljši poskusni zajčki? Kar zopet so.

Ja, razloži, zakaj.
Kdo ima v resnici korist od teh dosmrtnih odvisnežev, ki so jim že zdavnaj vzeli tudi opravilno sposobnost?
Odvzeli dostojanstvo.
Jih spravili na stanje dveinpol leta starega otroka, ki zanesljivo umira, ker ima vsak dan manjše možgane?

Razloži, zakaj!
[/quote]

Ne spuščaj se v zdravstvene vode, če nimaš niti osnovnega znanja. Antidepresivi se predpisujejo tudi za zmanjašanje bolečini (dvig serotonina v možganih zmanjšuje občutek bolečine). Jaz čisto verjamem, da se je ubogi gospe skoraj zmešala – najbrž od bolečin! Glede na to, da se ukvarjaš s starostniki najbrž veš, da vsi niso primerni za operacijo (zdravstveno stanje tega ne dovoljuje). Kaj lahko naredi zdravnik? Lajša bolečine. Pa ne splošni, pri hujših bolečinah imaš na razpolago protibolečinske ambulante.

Demenco dobijo tudi takšni, ki v življenju niso jemali antidepresivov. Mladi, stari ….

Ne trdim da so antidepresivi in protibolečinske tablete idealna rešitev. Za nekatere pa je to edina.

Dostojanstvo ste takšnim ljudem vzeli tisti, ki dopuščate, da jim slina teče do tal in se do njih obnašate kot do objektov. Vem da ni to delo, ki je za vsakega. Ampak povedo pa tudi ne, kako delate z njimi, kajne?

Toplo priporočam tebi in tvoji prijateljici da si najdeta drugo delo!


Generalna smer je slaba in to od reklamnega oglaševanja s forsiranjem potrošništva, slabim vrednotenjem In pogledi na neposredno proizvodno dela, negativno selekcijo pri izobraževanju in to v glavnem s starševskimi pogledi.
Zagovarjam dvig cen in plač v gradbeništvu in deli, ki so povezani z njim, dvig cen in plač v gostinstvu in turizmu, dvig cen in plač srednjega medicinskega kadra, pa trgovcev.

Predvsem pa zmanjšanje števila zaposlenih državnih birokratov. Kako to narediti ne vem.
Sklepam, da so se razrasli tako, da eni potrebujejo druge.

Podpiram ostre pogoje za pridobitev sociale in predvsem brez sociale za kader, ki je izbral nepravilno smer študija.

Ljudje zvečine niso pripravljeni na življenje v takem ritmu, takih dražljajih, takih izzivih, kot nas vsako sekundo napadajo v brezčutni, z dobrinami zasičeni eri.

Ne znajo se umiriti, 24/7 so priklopljeni na net in travmirajo, če jim nekdo zavrne prošnjo za FB prijateljstvo in če njihov blog nima več kot 1000 sledilcev ali če kdo zapelje na “njihov” parking ali se preveč obira pri blagajni v trgovini.

Doseči notranje ravnovesje, umiriti telo in duha, imeti rad sebe, zavedati se prioritet in resničnih potreb, biti pokončen, zadovoljen, naučiti se sprejemati in biti za to hvaležen, naučiti se odpuščati in s tem bogateti, sprejemati drugačnost – to zahteva veliko časa, umirjanja, razmišljanja.
Obuti superge in oditi na sprehod ali jokati pri terapevtu je pač veliko težje kot pogoltniti tableto in otopiti um.

Sama nisem verjela, da so AD res tako modni dokler na omarici pri prijateljici nisem videla kolone stekleničk s čudežnimi tabletkami.
In me je zmrazilo.
Ker očitno nekateri ne znajo biti več kar so – in biti s tem zadovoljni.

Ne spuščaj se v zdravstvene vode, če nimaš niti osnovnega znanja. Antidepresivi se predpisujejo tudi za zmanjašanje bolečini (dvig serotonina v možganih zmanjšuje občutek bolečine). Jaz čisto verjamem, da se je ubogi gospe skoraj zmešala – najbrž od bolečin! Glede na to, da se ukvarjaš s starostniki najbrž veš, da vsi niso primerni za operacijo (zdravstveno stanje tega ne dovoljuje). Kaj lahko naredi zdravnik? Lajša bolečine. Pa ne splošni, pri hujših bolečinah imaš na razpolago protibolečinske ambulante.

Demenco dobijo tudi takšni, ki v življenju niso jemali antidepresivov. Mladi, stari ….

Ne trdim da so antidepresivi in protibolečinske tablete idealna rešitev. Za nekatere pa je to edina.

Dostojanstvo ste takšnim ljudem vzeli tisti, ki dopuščate, da jim slina teče do tal in se do njih obnašate kot do objektov. Vem da ni to delo, ki je za vsakega. Ampak povedo pa tudi ne, kako delate z njimi, kajne?

Toplo priporočam tebi in tvoji prijateljici da si najdeta drugo delo!
[/quote]

Bedak!

Tega pa ne razumem… Zakaj ni fino??? Kdo drug ko pa tvoj zdravnik pa lahko vidi tvoj karton??? Kje bi ti to lahko hodilo narobe pa res ne vem… Evo to če mi objasniš, pa sem iz medicine, ampak mi pa ni jasno…
[/quote]

Ti je upravičeno, da ne moreš razumeti, ker si ” v medicini” na podlagi “šnellkurz” tečajev im Osterreich. 😀
Če bi bil tukaj v Sloveniji od začetka šolanja v tej branži, bi to vedel- slovenske medicinske sestre in bratje to vedo 🙂

Psihiatrična zdravila, predvsem antipsihotike se daje v domovih za ostarele tudi malce bolj živahnim starostnikom, da potem osebje, ki je tam zaposleno lažje dela z njimi.
Primer:
Poznal sem mamo od prijatelja, ki je sedaj že pokojna. Bila je v domu za ostarele in ona je bila po naravi vedno energična ženska. Ko sva bila s prijateljem na obisku pri njej v domu za ostarele se je čisto spremenila iz energične ženske v neko bledo senco od človeka. Potem mi je pa on le povedal, da ji je psihiatrinja predpisala nek antipsihotik, mislim, da je rekel cipreksa. Če ne bi na lastne oči videl te spremembe pri tej ženski, da je bila samo še bleda senca osebe, ki sem jo poznal, ne bi verjel, da je to možno. Po zdravljenju z AP je živela samo še nekaj mesecev, potem je pa umrla.


Tole je tvoje opažanje. Kakšno je bilo stanje v resnici pa je najbrž nekaj čisto drugega. Zakaj je bila gospa v domu? Zakaj je šla do zdravnika?

Tole je sicer res, ljubezen,objemi, dotiki. Pa mi lahko poveš, kje to dobiš. Okej, lahko sam sebi govoriš, da se imaš rad, ampak to ni to.

Mož mi na leto da en kompliment. Pa sem lepa, pametna, pridna in sposobna. Pa nič od nič. Da bi se me dotaknil, brez da bi hotel seks, tudi ni šanse. Pa je eden boljših mož na svetu. Pač pravi slovenski moški, ki raje luknjo v koleno, kot da bi enkrat letno kar tako prinesel rože, ali rekel kaj lepega. In ti potem o neki ljubezni… Preveč gledaš romantične komedije.


Tole je tvoje opažanje. Kakšno je bilo stanje v resnici pa je najbrž nekaj čisto drugega. Zakaj je bila gospa v domu? Zakaj je šla do zdravnika?
[/quote]

Res je, to je moje laično opažanje tega primera, ki sem ga namensko izpostavil.
Prijatelj ni bil več sposoben skrbeti zanjo, zato je pa šla v dom. Imela je pa sladkorno bolezen in bila je tudi srčen bolnik. Hotel sem samo povedati, da nanjo AP ni imel najbolj pozitivnega učinka. Vedno sem jo poznal, kot energično žensko, ko so ji pa začeli dajati antipsihotike je bila pa kot živ mrlič brez življenja. Ali so jo prisilili v jemanje AP, ali jih je prostovoljno jemala, to pa ne vem.

Tole je sicer res, ljubezen,objemi, dotiki. Pa mi lahko poveš, kje to dobiš. Okej, lahko sam sebi govoriš, da se imaš rad, ampak to ni to.

Mož mi na leto da en kompliment. Pa sem lepa, pametna, pridna in sposobna. Pa nič od nič. Da bi se me dotaknil, brez da bi hotel seks, tudi ni šanse. Pa je eden boljših mož na svetu. Pač pravi slovenski moški, ki raje luknjo v koleno, kot da bi enkrat letno kar tako prinesel rože, ali rekel kaj lepega. In ti potem o neki ljubezni… Preveč gledaš romantične komedije.
[/quote]

Ne, tebi se ne sanja kaj ljubezen je. Ne veš tudi, da nisi v zakonu, nimaš moža, niti sama nisi žena.

Lepa nisi, ker neumno to ne more biti, pametna tudi ne, ker če že, bi stala za/ob drugačnim moškim, pridna še manj, ker bi se naučila vsaj osnovnih pravil lajfanja, sposobna pa še najmanj, ker niti iz lastnega dreka ne moreš.

Tole je sicer res, ljubezen,objemi, dotiki. Pa mi lahko poveš, kje to dobiš. Okej, lahko sam sebi govoriš, da se imaš rad, ampak to ni to.

Mož mi na leto da en kompliment. Pa sem lepa, pametna, pridna in sposobna. Pa nič od nič. Da bi se me dotaknil, brez da bi hotel seks, tudi ni šanse. Pa je eden boljših mož na svetu. Pač pravi slovenski moški, ki raje luknjo v koleno, kot da bi enkrat letno kar tako prinesel rože, ali rekel kaj lepega. In ti potem o neki ljubezni… Preveč gledaš romantične komedije.
[/quote]

Naivčina… Če imaš ti tako doma in verjetno še par prijateljic – misliš da je povsod tako?

Dobro povedano – in predvsem resnično.

Dolgo nisem verjel, da s(m)o ljudje lahko tako zelo neumni, da poskušamo tudi svoje kompleksne probleme reševati z instant rešitvami; Pa vidim zdaj pri enem hobiju, kako rado bi veliko ljudi plačalo za “preko noči & bez muke” rešitve, cenejše, pri kateri je pa potrebna obveza in delo se pa izogibajo kot hudič križa. S 1000 izgovori.
Pa deluje.

Čisto enako kot pri AD.

Odličen tekst, oziroma komentar. BRAVO!!!

Ljudje res za vsako figo jemljejo tablete.

V lekarni pogosto vidim starejše gospe, ki pridejo po tromesečno dozo, oziroma “zalogo”.
Gre za 6-8 različnih tablet, od vsake dobi teta po 3 škatlice (3 x 20 ali 30 tablet).
Gre torej za preko 500 tablet, ki jih bo zaužila v treh mesecih.
V celem letu pa torej več kot 2000 tablet…

Je treba sploh še kaj dodati?
In nisem prepričan, da si te gospe vse želijo živeti vsaj 118 let…

Dobro. So mi zdaj povedali, da imate v Sloveniji tak sistem. Malo sem šokiran. Torej karton se sprehaja prosto od raznih medicin dela do takih in drugačnih…
Grozno!
[/quote]

Ne razumem, res ne razumem, kako nam soliš pamet, sistema pa ne poznaš.

In kartoni se ne sprehajajo prosto, kurir ali pa sestra zapečateno kuverto z osebnim kartonom nese iz ordinacije osebnega zdravnika do ordinacije medicine dela in nazaj. Nihče drug je ne vidi, niti ne more posegati vanjo.

Odličen tekst, oziroma komentar. BRAVO!!!

Ljudje res za vsako figo jemljejo tablete.

V lekarni pogosto vidim starejše gospe, ki pridejo po tromesečno dozo, oziroma “zalogo”.
Gre za 6-8 različnih tablet, od vsake dobi teta po 3 škatlice (3 x 20 ali 30 tablet).
Gre torej za preko 500 tablet, ki jih bo zaužila v treh mesecih.
V celem letu pa torej več kot 2000 tablet…

Je treba sploh še kaj dodati?
In nisem prepričan, da si te gospe vse želijo živeti vsaj 118 let…
[/quote]

No, pazi malo no – verjetno tvoja teta ne dobi toliko škatlic antidepresivov, trigonikov, psihofarmakov…… Govora v tej temi je predvsem o AD. In ne delat krivice drugim, ki res potrebujejo toliko zdravil zaradi drugega zdravstvenega stanja.

Moj soronik je napirmer po srčnem infarktu pri 60ih še 28 let živel tudi zaradi določenih zdravil kot preventiva. Dočakal jih je 88 -15 let nazaj….. Pa nobeno od zdravil ni bilo antidepresiv oz. iz te skupine. So mu pa ta zdravila zagotovo podaljšala življenje. In ja, je bil vitalen pri 88ih, škoda ker je moral umreti zaradi iztrošenosti, ker se pač generalka ne da naredit tako, kot pri avtomobilu na 300k kilometrov……

Tako da ne nekaj posploševat, če pojma nimate.

Sorodnica tudi – mora že 30 let jemat ščitnični hormon – ki nikakor ni antidepresiv. Ker če ga ne bi, bi pa verjetno morala jemat tudi antidepresive. Tako da….. Ne vse v en in isti koš, kar se tablet in zdravil tiče ker nekaterim bo določeno zdravilo zagotovo podaljšalo tudi življenje – in zakaj pa ne ?
Napirmer zdravila za visok krvni tlak ( pa ni nujno da je njihov uživalec ravno ” debeluh” ali pa rizični kot alkoholik) lahko podaljšajo življenje tudi za 20 let nekomu.

Pri 60ih si pa danes še nihče ne želi umret, ker so to še premlada leta – to ni nobena starost- in če se da z zdravili preprečevati smrt pri teh letih in vzdrževati neko stanje, zakaj te ima torej za motit, če mora nekdo tudi 5 tablet na dan pojest, pa to niso antidepresivi??

No, pazi malo no – verjetno tvoja teta ne dobi toliko škatlic antidepresivov, trigonikov, psihofarmakov…… Govora v tej temi je predvsem o AD. In ne delat krivice drugim, ki res potrebujejo toliko zdravil zaradi drugega zdravstvenega stanja.

Moj soronik je napirmer po srčnem infarktu pri 60ih še 28 let živel tudi zaradi določenih zdravil kot preventiva. Dočakal jih je 88 -15 let nazaj….. Pa nobeno od zdravil ni bilo antidepresiv oz. iz te skupine. So mu pa ta zdravila zagotovo podaljšala življenje. In ja, je bil vitalen pri 88ih, škoda ker je moral umreti zaradi iztrošenosti, ker se pač generalka ne da naredit tako, kot pri avtomobilu na 300k kilometrov……

Tako da ne nekaj posploševat, če pojma nimate.

Sorodnica tudi – mora že 30 let jemat ščitnični hormon – ki nikakor ni antidepresiv. Ker če ga ne bi, bi pa verjetno morala jemat tudi antidepresive. Tako da….. Ne vse v en in isti koš, kar se tablet in zdravil tiče ker nekaterim bo določeno zdravilo zagotovo podaljšalo tudi življenje – in zakaj pa ne ?
Napirmer zdravila za visok krvni tlak ( pa ni nujno da je njihov uživalec ravno ” debeluh” ali pa rizični kot alkoholik) lahko podaljšajo življenje tudi za 20 let nekomu.

Pri 60ih si pa danes še nihče ne želi umret, ker so to še premlada leta – to ni nobena starost- in če se da z zdravili preprečevati smrt pri teh letih in vzdrževati neko stanje, zakaj te ima torej za motit, če mora nekdo tudi 5 tablet na dan pojest, pa to niso antidepresivi??
[/quote]
Zato ker so monklje tako pametne, da so malo nazaj zdravile vse s čajčkom in tekcem v hrib, zdaj so pa že napredovale, da vse pozdravi ljubezen. Potem se jim pa pridruži še hohštapler, ki se je mimo bolnice parkrat vozil zadaj na smetarskem tovronjaku in to v Avstriji, in ta avstrija je ljubljanska snaga ali pa zdaj že sončna uprava.😁

Drugič kar direktno napiši da nimaš pojma. Tako kot večina tule. Kdor pozna depresijo in ve, kam te lahko pelje lasten um, dobro ve, da ti sprehodki pa narava in čaji brata ašiča med branjem pozitivnih citatov ne pomagajo dovolj da normalno funkcioniraš. Zaenkrat smo po samomorih 2. v Evropi, delno zaradi vas, ki ustvarjate stigmo in ljudje ne iščejo pomoči. Skratka, zahojen narod kaj češ

Ne razumem, res ne razumem, kako nam soliš pamet, sistema pa ne poznaš.

In kartoni se ne sprehajajo prosto, kurir ali pa sestra zapečateno kuverto z osebnim kartonom nese iz ordinacije osebnega zdravnika do ordinacije medicine dela in nazaj. Nihče drug je ne vidi, niti ne more posegati vanjo.
[/quote]

Hahaha, na onko, v stari kobilarni, so kartoni prosto ležali.
Se spomniš poplav v tej stavbi?
In še huje, v tej taisti stavbi, v istem hodniku v kleti, kamor si prosto prišel in odšel, ne glede, odkod si bil, so pacienti ure čakali, da jih bodo pregledali, ne vedoč, zakaj ne pridejo na vrsto!
Stroj se je redno kvaril in serviser je bil non stop na njem.

Ampak o tem delavci javno niso smeli govoriti, se je pa vseeno zvedelo, kot se vedno!
Ali so ga v novi stavbi, kamor so se iz kobilarne selili, v čuveno legionelno stavbo, zamenjali z novim, ki se še ne kvari, se ne ve.
Delavci morajo biti tiho.

Politiki imajo pri našem zdravju in odnosu do njega, zadnjo besedo.
Smrt v agoniji je njihova krilatica.

Drugič kar direktno napiši da nimaš pojma. Tako kot večina tule. Kdor pozna depresijo in ve, kam te lahko pelje lasten um, dobro ve, da ti sprehodki pa narava in čaji brata ašiča med branjem pozitivnih citatov ne pomagajo dovolj da normalno funkcioniraš. Zaenkrat smo po samomorih 2. v Evropi, delno zaradi vas, ki ustvarjate stigmo in ljudje ne iščejo pomoči. Skratka, zahojen narod kaj češ
[/quote]

Lahko vesoljni Sloveniji pojasniš, zakaj na vseh antipsihotikih in antidepresivih proizvajalec sam zapiše, da se jih jemlje max. 4 tedne?

No, pazi malo no – verjetno tvoja teta ne dobi toliko škatlic antidepresivov, trigonikov, psihofarmakov…… Govora v tej temi je predvsem o AD. In ne delat krivice drugim, ki res potrebujejo toliko zdravil zaradi drugega zdravstvenega stanja.

Moj soronik je napirmer po srčnem infarktu pri 60ih še 28 let živel tudi zaradi določenih zdravil kot preventiva. Dočakal jih je 88 -15 let nazaj….. Pa nobeno od zdravil ni bilo antidepresiv oz. iz te skupine. So mu pa ta zdravila zagotovo podaljšala življenje. In ja, je bil vitalen pri 88ih, škoda ker je moral umreti zaradi iztrošenosti, ker se pač generalka ne da naredit tako, kot pri avtomobilu na 300k kilometrov……

Tako da ne nekaj posploševat, če pojma nimate.

Sorodnica tudi – mora že 30 let jemat ščitnični hormon – ki nikakor ni antidepresiv. Ker če ga ne bi, bi pa verjetno morala jemat tudi antidepresive. Tako da….. Ne vse v en in isti koš, kar se tablet in zdravil tiče ker nekaterim bo določeno zdravilo zagotovo podaljšalo tudi življenje – in zakaj pa ne ?
Napirmer zdravila za visok krvni tlak ( pa ni nujno da je njihov uživalec ravno ” debeluh” ali pa rizični kot alkoholik) lahko podaljšajo življenje tudi za 20 let nekomu.

Pri 60ih si pa danes še nihče ne želi umret, ker so to še premlada leta – to ni nobena starost- in če se da z zdravili preprečevati smrt pri teh letih in vzdrževati neko stanje, zakaj te ima torej za motit, če mora nekdo tudi 5 tablet na dan pojest, pa to niso antidepresivi??
[/quote]

Pozabila si dodat bistven podatek:
da so tvoji sorodnici dohtarji najprej uničili žlezo ščitnico, bodisi z operativno odstranitvijo, bodisi z radioaktivnim jodom.

Jemlje torej umetni ščitnični hormon!

New Report

Close