Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil

Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil

Ti pa nimaš pojma o ščitnici, POJMA! Kako me pogreje, ko ljudje (tudi dohtarji) trdijo, da bo nadomestna terapija vzpostavila normalno stanje. V 10 letih sem pridelala 10 kg zaradi različnih težav s sčitnico. Pa se nisem nažirala, preprosto vsak dek, ki sem ga dobila, ni šel več dol. Pa sem imela vedno po težavah spet urejeno terapjio. Lani pa sem imela zadosti in sem začela jesti kot ptiček in sem dala dol 9 kg in imam spet normalno težo. Ampak moram biti na dosmrtni dieti.

Kar pa se tiče tega moškega, je teža samo izgovor. Tu že ni ljubezni. In potem se ljudje zgražajo, ko partnerji zapustijo težko obolele ljubljene osebe. Ne, življenje ni potica. Čas je avtorica, da ga brcneš v rit, ker mu ni do tebe.

Na tvojem mestu bi se spravila k hujšanju, ampak ne zaradi njega, temveč zaradi sebe. Takoj, ko bi se pokazali rezultati in bi pridobila nekaj samozavesti, pa bi se začela brez zadržkov (beri: v njegovi prisotnosti) spogledovati z drugimi. Verjetno bi si tudi izmislila, da me en fajn sodelavec zadnje čase zelo rad vidi… 😉 Na koncu bi ga seveda zapustila, saj tipu s takim podstrešjem ne moreš reči “partner”. Je samo začasna igračka brez globlje vrednosti.

Eni tipi so res cepci, vseen mu ne bi bilo treba tega na tak način povedat. Moj bivši ni imel pri men problemov s tem, kako jaz zgledam, ker kar se tega tiče sem ga privlačila. On je imel preveč kg, ni me to motilo. Je pa bil znan kot zelo težaven karakter in zanimivo no, on je z menoj zaključil, ker mu ni bila všeč moja prijateljica in njeno obnašanje. Naredil mi je uslugo – I don’t have to do the dirty thing 🙂

To je največji problem ljudi s prekomerno telesno težo. Ker se držijo svojih navad kot pijanci plota. Ne vidijo pa, da tudi večina “suhcev” ima neke normalne prehranjevalne navade, ki so za nekoga s prekomerno težo dobesedno diete.

In po vsaki dieti začnejo ti, ki se borijo s kilogrami, veselo s starimi navadami. Koliko žensk poznam, ki se nikoli ne bi odrekle kruhu … Ali ki bi se enostavno navadile na manjše količine zaužitih obrokov, da se jim želodec ne bi raztezal. Da bi prenehale z mastnimi omakami, na osnovi bele moke. Pa pazile pri zabeljenju jedi.

Enostavno se moraš držati nekih zadev, če veš da ti škodijo. Redki so izbranci, ki lahko zmečejo ogromne količine nezdrave hrane, pa bodo še vedno suhi ala varianta gospod Smolar.

To je največji problem ljudi s prekomerno telesno težo. Ker se držijo svojih navad kot pijanci plota. Ne vidijo pa, da tudi večina “suhcev” ima neke normalne prehranjevalne navade, ki so za nekoga s prekomerno težo dobesedno diete.

In po vsaki dieti začnejo ti, ki se borijo s kilogrami, veselo s starimi navadami. Koliko žensk poznam, ki se nikoli ne bi odrekle kruhu … Ali ki bi se enostavno navadile na manjše količine zaužitih obrokov, da se jim želodec ne bi raztezal. Da bi prenehale z mastnimi omakami, na osnovi bele moke. Pa pazile pri zabeljenju jedi.

Enostavno se moraš držati nekih zadev, če veš da ti škodijo. Redki so izbranci, ki lahko zmečejo ogromne količine nezdrave hrane, pa bodo še vedno suhi ala varianta gospod Smolar.[/quote]
Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.

To je največji problem ljudi s prekomerno telesno težo. Ker se držijo svojih navad kot pijanci plota. Ne vidijo pa, da tudi večina “suhcev” ima neke normalne prehranjevalne navade, ki so za nekoga s prekomerno težo dobesedno diete.

In po vsaki dieti začnejo ti, ki se borijo s kilogrami, veselo s starimi navadami. Koliko žensk poznam, ki se nikoli ne bi odrekle kruhu … Ali ki bi se enostavno navadile na manjše količine zaužitih obrokov, da se jim želodec ne bi raztezal. Da bi prenehale z mastnimi omakami, na osnovi bele moke. Pa pazile pri zabeljenju jedi.

Enostavno se moraš držati nekih zadev, če veš da ti škodijo. Redki so izbranci, ki lahko zmečejo ogromne količine nezdrave hrane, pa bodo še vedno suhi ala varianta gospod Smolar.[/quote]
Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.[/quote]

Nekatere ženske pri sebi ugotavljajo, da brez kruha hitreje izgubijo težo. Sam kruh ne redi, se strinjam, ampak napihuje – in to je nekaj kar ženske tudi ne marajo. Ni pa zdaj za vse mišljeno – vsak pri sebi mora sam ugotoviti, kaj je tisto ,česar se raje ne poslužuje – oz. v takšni količini, da mu to ne vrne izgubljenih kg.

Aja, pa športniki kot ti ste spet razred zase – večina žensk pa ima velik manjko pri gibanju.


Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.[/quote]

Nekatere ženske pri sebi ugotavljajo, da brez kruha hitreje izgubijo težo. Sam kruh ne redi, se strinjam, ampak napihuje – in to je nekaj kar ženske tudi ne marajo. Ni pa zdaj za vse mišljeno – vsak pri sebi mora sam ugotoviti, kaj je tisto ,česar se raje ne poslužuje – oz. v takšni količini, da mu to ne vrne izgubljenih kg.

Aja, pa športniki kot ti ste spet razred zase – večina žensk pa ima velik manjko pri gibanju.[/quote]

Glejte, ce ste brez scitnice (kot sem sama), potem morate jesti kot ptiček, da se ne redite. Nikoli nisem jedla enormnih količih hrane, veliko nezdrave hrane. Dovolj, da pojem krožnik testenin z mesno omako, takoj pridobim težo (ker se mi telo napihne). Ne bom razlagala, tudi mož me je moral kar nekaj časa opazovati, da ni problem v prekomernih količinah hrane. Ampak sem našla eno svojo pot. Me pa pogreje, ko berem nasvete ljudi, ki ne živijo z boleznijo. Tudi raznorazni prehranski strokovnjaki se opirajo na ene svoje tabele itd.

Če ne zmoreš preživeti brez rebra čokolade, nimaš kaj srat tipu, če pivi spije. On spije pet pirov, ti pa celo čokolado. to je enak greh. Enako se na špehu pozna in gre za enako iskanje topline mimo partnerja. Napredni dedci to razumemo, babe pa redke.

Za tvojo ščitnico in celotno zdravje, sploh pa za kg, je najboljše jesti 70-80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presno. To pomeni da je 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvojih kalorij iz toplotno nepredelanega sadja, zelenjave in žitaric.
O vajinem odnosu pa mislim, da je samo iskal izgovor. naveličal se je vajine zveze in tvoji kg so mu priročen izgovor. Čeprav menim, da je tudi tebi ščitnica priročen izgovor.

Meni je to,da ti reče,da te bo pustil,če ne shujšaš totalno mimo… jaz bi ga slej ali prej pustila,sploh če bi mi najedal da ne smem jest oz da sem pretežka… Če ne bo kdaj izgledala po njegovih merilih zaradi kakšne bolezni jo bo tudi pustil,namesto stal ob strani?

To je največji problem ljudi s prekomerno telesno težo. Ker se držijo svojih navad kot pijanci plota. Ne vidijo pa, da tudi večina “suhcev” ima neke normalne prehranjevalne navade, ki so za nekoga s prekomerno težo dobesedno diete.

In po vsaki dieti začnejo ti, ki se borijo s kilogrami, veselo s starimi navadami. Koliko žensk poznam, ki se nikoli ne bi odrekle kruhu … Ali ki bi se enostavno navadile na manjše količine zaužitih obrokov, da se jim želodec ne bi raztezal. Da bi prenehale z mastnimi omakami, na osnovi bele moke. Pa pazile pri zabeljenju jedi.

Enostavno se moraš držati nekih zadev, če veš da ti škodijo. Redki so izbranci, ki lahko zmečejo ogromne količine nezdrave hrane, pa bodo še vedno suhi ala varianta gospod Smolar.[/quote]
Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.[/quote]
Evo… na tem meatu si se izdala in sedaj me zanima ali imaš kakšen jedilnik? Kako, kaj, koliko, kdaj moram jesti, da shujšam? Moj namen ni dieta, temveč nov način življenja. In morda kakšen šport, če veš tudi o tem kaj. Kdaj, kaj, kako, koliko? Ipd.

To mora možu biti lepo v zakonu s tako ljubečo in toplo žensko.[/quote]

Odvisniki od ene, samo domače vagine vse prenesejo.

Eno je bolezen, drugo je prenažiranje. Imam na sumu da gre v tem primeru bolj za drugo, ampak ščitnica je zmeraj priročen izgovor……..
Sploh pa ne razumem kako vam ni jasno, da če bi bile že v štartu pujsike, vas ta dotični ne bi šmirglal.
A misliš da ko enkrat ujagaš partnerja, se lahko v celoti zapustiš pa še vedno mu moreš bit privlačen? Malo morgen….samo v filmih.


Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.[/quote]

Nekatere ženske pri sebi ugotavljajo, da brez kruha hitreje izgubijo težo. Sam kruh ne redi, se strinjam, ampak napihuje – in to je nekaj kar ženske tudi ne marajo. Ni pa zdaj za vse mišljeno – vsak pri sebi mora sam ugotoviti, kaj je tisto ,česar se raje ne poslužuje – oz. v takšni količini, da mu to ne vrne izgubljenih kg.

Aja, pa športniki kot ti ste spet razred zase – večina žensk pa ima velik manjko pri gibanju.[/quote]
Ja, ampak treba se je gibat. Nujno. Saj jaz ne mislim, da je treba pojest pol kg kruha na dan. En kos pa ne škodi. Pa ni treba en kos niti dnevno. Lahko en dan čisto nekaj drugega. Problem pri ljudeh je bolj to – in to sem tudi sama delala – za zajtrk in večerjo sem jedla sendviče, notri je bila ful mastna salama in to v kombinaciji z OH je sploh hudič. In še velik kalorij.

Diete, ki jih jaz delam (OK ne bi rekala temu diete…), so res take, da se je raznoliko. Itak si je fajn sestavit svoje jedilnike, glede na stvari ki jih sam najraje ješ. Pa čim več različne zelenjave vključit, tud tisto kar ne maraš, postopoma. Se okus navadi vsega. Tudi sadje jaz jem, tudi na dieti, s tem da nikoli ga nisem niti veliko. Preveč spet ni OK, saj vemo – fruktoza.


Kdo pa ne ?
To je idealna kombinacija za nabiranje špeha.
Seveda je pa vedno vse kriva ščitnica. 🙂
Ko človek 20 ali 30 let uživa takšno hrano, ni čudno, da odpove ščitnica pa še marsikaj drugega.
Saj se organi, ki regulirajo metabolizem, prehitro izčrpajo.

In če ženske zagovarjajo trditev, da bi nekega lenuha in debeluha, ki se samo redi, brcnile skozi vrata, potem ne smejo biti dvolične in hinavske, ampak to prepričanje zagovarjati tudi v primeru, ko je treba leno in debelo babnico brcniti skozi vrata. 🙂


Slučajno se ukvarjam s področjem prehrane poklicno. In ti povem, da se ti pri hujšanju ni treba odpovedat kruhu. Sem tudi na sebi sprobala. Mama je zelo suha, jaz se pa moram potrudit da sem. Kdo bi rekel, da imam dober metabolizem, ne – jaz jem zdravo, ukvarjam e pa intenzivno s športom. In tudi ko sem hujšala enkrat ko je res šlo čez mejo, 7 kg sem takrat shujšala, sem jedla tudi kruh. Imam pa atletsko postavo. Kot sem rekla, veliko se s športom ukvarjam.[/quote]
Evo… na tem meatu si se izdala in sedaj me zanima ali imaš kakšen jedilnik? Kako, kaj, koliko, kdaj moram jesti, da shujšam? Moj namen ni dieta, temveč nov način življenja. In morda kakšen šport, če veš tudi o tem kaj. Kdaj, kaj, kako, koliko? Ipd.[/quote]
To, kar jaz delam – hm. to niso diete… Ni da tako ješ en mesec in boš shujšal. Boš, samo ne 10 kg, ampak pol kg do 1 kg na teden, ko vključiš gibanje. Ali pa če rečem tako, ja saj lahko se napiše jedilnik za nekoga, samo pol ga je fajn spreminjat sproti. Kalorično se ga da prilagajat, sam najbolje je, da npr. se držiš nekih receptov, ki so zdravi, količine si pa sam prilagodiš in postopno manjšaš. Ja vem tudi kdaj kaj in koliko, ja. Tudi znam napisat jedilnik za vegane, vegetarijance, brez glutena, za sladkorne bolnike. Karkoli.

Ma ne vem – imam kolegico ki ji ščitnica ne dela OK, mogla bi po vseh pravilih bit debela, pa je bolj suha od mene. Zato ker se res veliko s športom ukvarja in res se drži do pike zdrave prehrane. To s ščitnico je izgovor, če mene vprašate.

Hvalabogu, da ni 30let minilo!

Čimprej naj spoka , ki ni vreden, da te ima!

Ko boš našla normalnega partnerja, sploh ne boš vedela, kdaj bodo šle kile kar same dol!

Pa tudi, če ne, važno, da nimaš zraven nerazumevajočega partnerja, ki te čustveno izsiljuje!

Želim ti veliko srečnih dni z razumevajočim partnerjem!


Kdo pa ne ?
To je idealna kombinacija za nabiranje špeha.
Seveda je pa vedno vse kriva ščitnica. 🙂
Ko človek 20 ali 30 let uživa takšno hrano, ni čudno, da odpove ščitnica pa še marsikaj drugega.
Saj se organi, ki regulirajo metabolizem, prehitro izčrpajo.

In če ženske zagovarjajo trditev, da bi nekega lenuha in debeluha, ki se samo redi, brcnile skozi vrata, potem ne smejo biti dvolične in hinavske, ampak to prepričanje zagovarjati tudi v primeru, ko je treba leno in debelo babnico brcniti skozi vrata. :)[/quote]

Ne jemlji iz konteksta! Dala sem samo primer. Ali imaš ščitnico? Ja? Potem ne veš, kako je živeti s tem. Pika (pa imam doma še diabetika tipa 1, tako, da mi je večina stvari glede prehrane jasna). In ne, nihče ne bo posumil, da imam težave s težo, ker sem si v dveh letih izklesala tako postavo, da tedensko prejemam komplimente. Pika.


Evo… na tem meatu si se izdala in sedaj me zanima ali imaš kakšen jedilnik? Kako, kaj, koliko, kdaj moram jesti, da shujšam? Moj namen ni dieta, temveč nov način življenja. In morda kakšen šport, če veš tudi o tem kaj. Kdaj, kaj, kako, koliko? Ipd.[/quote]
To, kar jaz delam – hm. to niso diete… Ni da tako ješ en mesec in boš shujšal. Boš, samo ne 10 kg, ampak pol kg do 1 kg na teden, ko vključiš gibanje. Ali pa če rečem tako, ja saj lahko se napiše jedilnik za nekoga, samo pol ga je fajn spreminjat sproti. Kalorično se ga da prilagajat, sam najbolje je, da npr. se držiš nekih receptov, ki so zdravi, količine si pa sam prilagodiš in postopno manjšaš. Ja vem tudi kdaj kaj in koliko, ja. Tudi znam napisat jedilnik za vegane, vegetarijance, brez glutena, za sladkorne bolnike. Karkoli.

Ma ne vem – imam kolegico ki ji ščitnica ne dela OK, mogla bi po vseh pravilih bit debela, pa je bolj suha od mene. Zato ker se res veliko s športom ukvarja in res se drži do pike zdrave prehrane. To s ščitnico je izgovor, če mene vprašate.[/quote]

Pri ščitnici je zelo pomembno, ali ti je samo omagala, ali ti sploh ne dela več. Velika razlika na metabolizem. Če ti ne dela, padeš v momentu v endokrinološko menopavzo (tako sama opišem svoje stanje, ker je vpliv na psiho ogromen). Sam si napisa, da se do pike drži… To pove vse, dosmrtna dieta. Vsaka pregreha je kaznovana. Kaka čokolada, pivo, testenine,…

Ker drugače ne znam, če tole skopiraš, se ti bo odprlo na vrhu forum na mon glede ščitnice.
http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=402

Če ti napreduješ dovolj hitro, ti bo zdravnik povedal. Ker imaš bolezensko težavo, se namesto vprašanja, ali je s teboj zaradi izgleda vprašaj, če bi ti na stara leta morda brisal rit, ko bi zbolela ali bi te prepustil v lastnih plenicah in odšel. Ker pač ne bi več mogla opravljati sama neke potrebe.
Eno je, če se kdo zanemari in se v nedogled zredi, ker mu je nekaj samoumevno, da se mu niti zase več ni potrebno truditi, drugo pa je, če je posredi bolezen in se je nekdo trudi odpravljati oz. pozdravljati.
In je bistvena razlika, kdaj bi lahko nekdo postavljal nek pogoj.
Zato premisli raje, kako bo in če je on res to to in če se zgodi, da enkrat pristaneš na plenicah ali ti jih bo zamenjal ali ti bo rekel, da je že čas, da se pač malo bolj potrudiš, ker drugače bo spet šel.

Ker pa že praviš, če je nekdo s teboj zaradi izgleda, ni to glavna prvina, je pa lepo, da človek zase skrbi in ne da ob prvi priliki, ko kdo koga zajaga, vse to opusti. In pač od tistega, v kar se je zaljubil in vzljubil, nič več ne ostane.
Mene močnejši ne motijo, mi pa niso všeč v tej meri, da bi razmišljala, da bi si z njimi kaj ustvarjala, zato bi me začelo motiti, ko bi nekdo kar tako pridelal xy kg, pa ne bi bil ne bolan, pa ne bi niti rodil, kar je prvotna posledica.

Še vprašanje – ti je zaradi teže začel težiti šele potem, ko je ščitnica naredila svoje ali že davno prej, ko o bolezni ščitnice ni bilo ne duha ne sluha?

Se strinjam 🙂

In kje je zdaj avtorica teme?

Nabijate in nabijate ona pa doma štrudelj peče ; )

Kar se pa same teme tiče: meni tudi niso privlačni debeli ljudje. Tako kot ne plešasti ali rdečelasi itd itd
Vsi imamo možnost izbire in izbiramo – v začetku.
Potem pač sprejmeš človeka, ker vidiš še kaj več kot fasado. Ampak priznam iskreno, da če bi moj pridobil na kilaži me enostavno več ne bi privlačil kot moški (ne govorim za par kil),da se na balin pobrije, zanemari zobe….Potem gre vse hote ali nehote navzdol.

Ti pa nimaš pojma o ščitnici, POJMA! Kako me pogreje, ko ljudje (tudi dohtarji) trdijo, da bo nadomestna terapija vzpostavila normalno stanje. V 10 letih sem pridelala 10 kg zaradi različnih težav s sčitnico. Pa se nisem nažirala, preprosto vsak dek, ki sem ga dobila, ni šel več dol. Pa sem imela vedno po težavah spet urejeno terapjio. Lani pa sem imela zadosti in sem začela jesti kot ptiček in sem dala dol 9 kg in imam spet normalno težo. Ampak moram biti na dosmrtni dieti.

Kar pa se tiče tega moškega, je teža samo izgovor. Tu že ni ljubezni. In potem se ljudje zgražajo, ko partnerji zapustijo težko obolele ljubljene osebe. Ne, življenje ni potica. Čas je avtorica, da ga brcneš v rit, ker mu ni do tebe.[/quote]

Ljuba duša, na žalost si v meni in takrat je potrebno paziti, kaj daješ v usta. Ogromno žensk mora, če želi ohraniti postavo, intenzivno športati ali pa začeti jesti kot ptiček. Z moškimi je enako. Po 40, 45 letu postanejo okrogli, tudi če ne vnašajo nič več kalorij, kot so jih prej….
Žal krvna slika govori drugače, kot ti klofaš….

In bolezen nima nič skupnega s prenažiranjem. Nič. Če bi moj partner pristal na vozičku, ga niti slučajno ne bi pustila. Če bi ga gledala, kako se ves čas prenažira in baše, bi pa ga pa prisilila, da spremeni tak način življenja.

dobila si korektno opozorilo.
Kaj bi še rada ??? da si on najde eno trlico za fuk ti mu pa gospodinjiš?
delaj na hujšanju ali pa mu ISKRENO !! povej, da se ti je.be za tvoj geštel

ena je tu napisala

“Imam 100 kg na 1,60 m, pa mi še nikoli ni rekel, da me bo zaradi tega zapustil. Bi bil prej vzrok v teži mojega karakterja… :-)”

BRAVO!!! TEBI IN TVOJEMU DRAGEMU VSE NAJ, BODITA SREČNA VSAJ 100 LET.

New Report

Close